Şimdi Ara

Yerli otomobille ilgili açıklama: 'Elon'la konuştum, en ileri teknoloji neyse onu yapacağız' (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
10.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

En popüler hatchback modelinin adı da : Cirit olsun mu ?

Kapıları da tok kapanması gerek ama.
  • Yerli elektrikli araç üretmek yerine; dünyada güvenilir ve ucuz batarya-pil toptancısı bir ülke olmaya çalışsak ve yatırımları bu yönde şekillendirsek, daha fazla katma değer sağlanmaz mı?

• Arkadaş ben üretime karşı değilim ama milli ve yerli olan üretim isterim turkcellin huawei telefon alıp turkcell damga vurması gibi araba uretiyoruz diye oy toplanılmasına karşıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "elonla konuştum en üst teknoloji neyse onu yapacağız"
    meali
    "konunun ne olduğundan bile haberdar değilim, ama sizi etkilemek için ne kadar miktar sıfatı kullanırsam o kadar inandırıcı olur."

abi kimse kusura bakmasın ama özgün bir mobilet motoru bile yapamıyoruz. mobilet motoru bakınız, geçtim uçağı tankı arabayı.

• adogs A kullanıcısına yanıt
    Hocam zübük filmini izlemek çok eğlenceli ancak yaşamak hiç değil

• Yalnız "bunlarrr ateist" deyip deyip nasıl ateist-deist-agnostik bişey Elon Musk'a sarılıyorlar di mi.
  • Gercekten dunya sok olacak otomobil ne yahu yeni bir icat galiba...
  • Bu işi bilen adamı satın alırsın millileştirirsin(yakın zamanda Opel mesela)... O kadar dev üretici içerisinde pazara girmek sıkıntılı, hoş ben TC vatandaşı olarak yerli arabayı alırken 5 kez düşünürüm.. Biz bunu sadece kendimize satmayacağız herhalde!! Önemli olan ülkenin ihracatını arttırmak ithalatını azaltmak. Alman markalarının arkasındaki mühendislik 100 yıldan daha fazla. Tesla dediğimiz araç 2008 ama mühendisler ford, nissan, mazda,toyotada uzun yıllar hizmet vermiş insanlar.

Babayiğitleri çok zorlu bir süreç bekliyor.. Maalesef bu otomotiv pazarında başarılı olacaklarını sanmıyorum :(

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Patent olmadan katma değer de olmaz. Elektrikli otomobilde en büyük sorun batarya. Kalan aksamlarını zaten yapan yapıyor. Elon tek şarjla 1000 km giden araç yapacak da bize verecek sanki. Seçim öncesinin boş vaatleri.

Kaldı ki daha bunun marka yaratması, satış servis ağını kurması var. Marka yaratman için önce iç pazarda pazar payının yüksek olması lazım. G. Kore bunu yaptı. İç pazarda büyüyüp dünyaya açıldı. Biz gb anlaşmasıyla o fırsatı 1996 da kaçırdık. Sanırım mevcut satışların sadece %20-25 i yerli araçlar. Kalanı ithal. Bu kadar sığ pazarla kar etmek zor, ihracat da hemen olmaz. Traktör üretmeye çalışıyoruz, onu bile beceremedik. Hintliler geldi Erkunt u satın aldı. Adam tüm dünyada satış ağını kurmuş onunla nasıl rekabet edeceksin? Edemediler mecburen sattılar.
  • İçimizde ne kadar çok vatan haini varmış be bunlara var ya su bile vermeyeceksin haram yazıklar olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • arabayı üretsinler varsın dışarı satmasınlar sorun değil. öncelikle aracı biz alalım kullanalım, ithalatı bir nebze azaktalım.

zaman gectıkten sonra sorun degıl en kötü orta doğuya satarsın ucuza ama yıne de satarsın.

sonra markalaşırsın ve devamı gelir.

ama yeter ki başlasınlar somut bısıler cıksın ortaya.

ulan ben ulke yonetsem, ılk yapacagım sey kendı arabamız, kendı telefonumuz, kendı bılgısayarımız olurdu.

ıyı kotu yap bı model de ki kardesım bunları bız urettık, bunları alın. ver tesvıgını ver destegını bak bakalım apple mı kalır samsung mu volkswagen mi.
  • Gene birilerinin gazı alınıyor sadece, millet uzaya koloni kuruyor bizde daha araba yok ortada elektriklisi mi olacak mış

• oooo hayal SLX çıktı ortaya

• quote:

Orijinalden alıntı: bende345

"Bak dedim , Elon ..."
    Eyyyyyyy Elon bak o elini indir dedim.. Ama nasıl içkiliyim..
  • Yapılsın edilsin iyi güzel ama bence otomobil işine girmek saçma. Çünkü neredeyse 300 yıldır otomobil üreten deneyimli ve tecrübeli ülkeler arasında bunu yapmak bence abes bi durum. Birilerine satamaz isek kendimize otomobil yapmak bence para kaybı. Herkes avrupa otomobile biniyor. Çin bile değil onu bile beğenmiyorlar, illa Avrupa olacak. Yapıyorsan en iyi bildiğini işi yapacaksın derim ben yoksa dünyanın en iyi otomobil firmaları ile başetmek zor. Ziraat, tarım, hayvancılık ve yedek parça üretimi ve imalat Türkiye için en iyi yollar. Bizim otomobilimizi kim alır dünyaada bizden başka? O başka bir kültürün getirdiği miras otomobil bir kültürdür. Bizde olmayan.

• Yapılsın edilsin iyi güzel ama bence otomobil işine girmek saçma. Çünkü neredeyse 300 yıldır otomobil üreten deneyimli ve tecrübeli ülkeler arasında bunu yapmak bence abes bi durum. Birilerine satamaz isek kendimize otomobil yapmak bence para kaybı. Herkes avrupa otomobile biniyor. Çin bile değil onu bile beğenmiyorlar, illa Avrupa olacak. Yapıyorsan en iyi bildiğini işi yapacaksın derim ben yoksa dünyanın en iyi otomobil firmaları ile başetmek zor. Ziraat, tarım, hayvancılık ve yedek parça üretimi ve imalat Türkiye için en iyi yollar. Bizim otomobilimizi kim alır dünyaada bizden başka? O başka bir kültürün getirdiği miras otomobil bir kültürdür. Bizde olmayan.

Buradaki siyasi ergümana gelince evet Elon melon bunlar tabii ki seçim tafraları onlar da biliyor öyle olmaz bu işler. Muhalif kanat da başladı kuantum filan, aynı laflara öyle söylenince oluyordu sanki çağ atlamak. Hepsini geçiniz millet biliyor kendisini ne olduğunu ne olamayacağın.

• Elon Anıtkabiri ziyaret etti diye sallıyorlardı adama,şimdi sempatik ve dahi bi girişimciye dönüşmüş hemen

• Yorumlari okumak haber'i(!) okumaktan daha anlamli. Nasil olsa secimden sonra bir dahaki secime kadar hatirlanmayacak secim asparagaslari. Milli arabayi Elon Musk uretecek demek. E, o zaman Fiat daha yerli. Adamlar kirk yildir burada uretim yapiyor zaten.

• A'dan Z'ye biz yapıp kendimizi geliştirmezsek o araba bizim değildir!!

Konuya hakim biri bizi aydınlatsın kardeşim, yeter artık!! Çok mu imkansız bir yerli araba yapmak?
  • menderes zamanında siz üretmeyin biz size verelim dediği hesap ford araç dolmuştu... kredi kartını almış çocuk gibi hükümet yön-edilmez. Çinliye öyle söyleyebiliyorlar mı? veya çin yöneticileri böyle bir şey söylüyorlar mı? Adam kendi üretiyor ! :HAngi yoldan gideceğiz? zoraki belirsiz yola sokmayın çocukların bulacağı işe bile engel olacaklar... gelecekte pozisyon kaybı... aldığı gss den belli ne yapacağı... vermeden alıyorlar... aristoyu okumamış anlaşılan.... topraktan o hale nasıl geliyor bu bilgi eksik... atlayarak toplama son teknoloji deyince yerli olmuyor... o kafa ile ancak cahil kesimi kandırabilirsiniz... ona göre iş sahası azalıyor böylece sadece tüketiciye dolaylı yoldan kapı sömürülmeye çıkıyor.... onlara göre milli elona watsaptan yazdım... birlikte yapacağız... f35 hesabı..

Demek ki marsta bir türkiye kursak illa amerika lazım olacak sonra da diğer devletler bu ne biçim bağımsızlık !!! Nasıl bir düşünüş şekli. Kredi kartı ile yaşayan çocuk misali. Ana-baba millet her türlü banka batıklarını kredi çöküşlerini hep en alt tabaka fakir tabaka millet ödüyor.. ve emekli maaşlarıda düşecek...

Toplumun çoğunu kandırabilirsin fakat biz onları uyandırıyoruz/uyandıracağız !

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.