Şimdi Ara

Yerli otomobilin en tecrübeli babayiğidi projeden ayrılıyor (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
1
Favori
53.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mutlaka başarılı olmalıydı bu proje geleceğimiz için.

Yazık oldu bu başarısızlığın faturasını hepimiz çekeceğiz sadece iktidar değil...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K.chaLi kullanıcısına yanıt
    Ben demiyorum. Kitapta yazıyor. Biraz okuyun be kardeşim.

https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products/productdetail&product_id=378036&gclid=CjwKCAjw8NfrBRA7EiwAfiVJpa4jrj6aVv8DFIKZ84yhKuhFO7HXqQPO1UyYMqfqEgShF5Sh6fA20RoCsBEQAvD_BwE

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • furkan1zek kullanıcısına yanıt
    Kimsenin bu projeden bi Toyota veya başka dünya markası ile rekabet beklentisi olduğunu sanmıyorum.

Avrupaya satacak araç yapmak tabi ki kolay değil. Büyük markaların Mısır, Hindistan gibi ülkeler için ürettiği araçlara bakarsanız aslında bu işin çok da zor olmadığını anlarsınız. İç pazarda da satılır, güvenlikten ve konfordan önce km başı maliyetini hesaplayan çok insan var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimi06

KOÇ grubunun ne zaman iyi olduğunu söylediğimizi gördünüz?

1961 yılındaki Otomotiv Kongresi bu fikir etrafında bir araya geldi.. Kongre salonu hayli kalabalıktı.. Herkes, Türkiye’nin kendi otomobilini yapma inanç ve kararlılığında bir araya gelmişti.. Büyük sanayiciler, temsilcilerini bizzat göndererek izliyorlardı kongreyi.. Koç Grubu adına ise orada Bernard Nahum vardı.. Otokoç’un ortağı ve yöneticisi Nahum, bir yerli otomobil üretme fikrinden çok, üretimin zorluklarını anlatan bir konuşma hazırlamıştı.. Konuşmayı ön sıralardan izleyen genç bir mühendis, yavaş yavaş gerilmeye başlamıştı duyduğu sözler karşısında.. Nahum, konuşmasında, otomobil üreteceğimize Bursa’da şeftali üretelim deyince, ön sırada oturan mühendisin kan beynine sıçradı.. Ayağından çıkardığı postalı Nahum’un kafasına fırlattı... Arkasından da, 50 yıldır artık ezbere bildiğimiz ama o tarihlerde ilk kez söylenen şu sözü sarf etti; “Bize otomobili siz ürettirmiyorsunuz, sizler bizi batıya mahkûm ve mecbur ediyorsunuz.”

TARİHİN BİLİNEN İLK AYAKKABILI EYLEMİ
    Evet bu olay kesin gercek, ben atilan ayakkabiyim.

• iyi bir boykot şart oldu..

• UML kullanıcısına yanıt
    Ben maliyet ile beraber yurtdışında Avrupa’da da satabileceğimize inanıyorum zira proje için dünyanın her yerinden çok iyi gerek Türk gerek yabancı mühendisleri toplasak yeter.

• derfgt D kullanıcısına yanıt
    Denemekten zarar gelmez olursa ne ala olmadı ülke tecrübe edinmiş olur.

• Dişhekimi06 D kullanıcısına yanıt
    15 yaşındaki bebeler "hahahah" yazarak dalga geçmiş aklınca. erdoğan yıllardır koç'tan yerli araba üretin her türlü desteği vereceğim diyordu. taaa 2011'den 2014'e kadar. koç'tan tık çıkmadı. olmaz da olmaz diye. oy kullanamayan adamlar burada boş laf yapıyor. develetten araba t3elefon beklemek hangi akılın ürünüdür ? microsoft, apple, zamanın devi nokia, Hypercar'ın lideri köenigsegg devlet kur dedi de öyle mi kuruldu. sen adım atarsın devlet yardım eder. 1900'lerin başında değiliz. devlet tabii destekleyecek ama bizim ülkemiz de devlet ülkenin zenginlerine yapın ne olur diye yalvarıyor.

https://www.dunya.com/sirketler/koc039tan-quotyerli-otomobilquot-cagrisina-cevap-haberi-247469http://www.milliyet.com.tr/ekonomi/koc-yerli-oto-intihar-olur-1695208http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/koc-tan-erdogan-a-yerli-oto-cevabi-18906449

• quote:

Orijinalden alıntı: Dişhekimi06

KOÇ GRUBU VEYA DAMATLARI İNAN KIRAÇ ın bu süreçte ülkenin tekerine çomak sokmaması düşünülemez zaten. Tüm projeler taslak çizimler yapıldıktan sonra araçın tüm teknik dökümantasyonuna sahip olduktan bilgilerini öğrendikten sonra çıkmak istiyor. KOÇ Grubu bu ülkenin kamburudur.
    Zaten sizin gibilere göre keşke yunan galip gelseydi degilmi?

Memlekete kim bir çivi çalıyorsa düşman oluyorsunuz.
    Bu memlekette iki yerli araba girişimi oldu devrim 1 anadol 2 her ikisinide de koç olmasaydı basarilamazdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: orientem

Koçlardan veya Koç ile bağı olan herhangibirinden yerli otomobil konusuna bir gram katkı gelmez. Yabancı markaların eşekliğini yapmak varken ne diye düşünsünler böyle şeyleri. Projeye almakla baştan hata yapmışlar.
    Şov yapmayın bu memlekette otomativde iki ciddi girişim. Oldu birinin doğrudan diğerinin aslı unsuru koç grubudur.

Size kalsa keşke yunan galip gelseydi memlekete çivi çakan herkese düşmansiniz.

• Olurda yerli araba çıkarsa ithal araçlara ekstra %30 vergi alır,demedi demeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Wabbajack

Benimde aklıma gelmişti Belkide bilmediğimiz bişey var Koç tarafından baskı yemiş olabilir yada daha derin birşeyler olabilir aklıma deli şeyler geliyor İnan Kıraç'a Koçların proje içeriğinden bilgi sızdırmasını istemiş olabilir oda reddetmiş olabilir
    Bu ülkede ciddi iki girişim oldu üretim için biri in doğrudan diğerinin aslı unsuru koç grubudur.

Tarihi fesli den öğrenen keşke yunan galip gelseydi diyen nesil bu memkete çivi çakan herkese düşman

• Her şey bir yana, Diyelimki yerli otomobil çıktı, çıkan otomobilin ne kadar elle tutulur olacağı ayrı bir muamma, Gerek fiyatı, gereksede ülkedeki ticari politikadan dolayı bence türk halkına bir avantajı ve hayrı olmayacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Zaten sizin gibilere göre keşke yunan galip gelseydi degilmi?

Memlekete kim bir çivi çalıyorsa düşman oluyorsunuz.
    Bu memlekette iki yerli araba girişimi oldu devrim 1 anadol 2 her ikisinide de koç olmasaydı basarilamazdi.

Alıntıları Göster
    http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=116551

• Fatih Altaylı yada güven olmaz

Geçen bir programını seyrettim tanıyamadım adamı o sırma Saçlar gitmiş adamın yazık

• Çıkacak çakma model arabaya 100 Bin TL isteyecekler zaten kimse almayacak.Panik yok.

• Klavuzu karga olanın...

• Hani siparişlere yetişemiyorduk!
  • Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Siz yapın ben de hava atayım diyor.
    Karlı ve sürdürülebilir bir iş olsa niye yapmasınlar.
    Yukarıda yazdım, İngiltere Romanya, Çekya, İspanya, İsveç başaramadılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

Denemekten zarar gelmez olursa ne ala olmadı ülke tecrübe edinmiş olur.
    Denemekten zarar gelmez mi!?
    5 milyar dolar harcanmış ortada hiç bir şey yok deniliyor sen de kalkmış denemekten zarar gelmez diyorsun.
    Versene bana 500 lira bişey denicem.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.