Şimdi Ara

Yerli otomobilin en tecrübeli babayiğidi projeden ayrılıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
336
Cevap
1
Favori
53.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konu başlığı ve içerik fotoğrafı efsane olmuş editörü tebrik ediyorum. Asıl konuya gelecek olursak hiç şaşmadı ve yeniden kandırıldık.

• Yerli otomobil gö.lerde
  • Otomobilin kaportasi konusunda İstanbul da bir ustadan yardım istediğini duydum.

• Yolu köprüyü yabancılar yapıcak araba için baba yiğit arıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kim bilir belki de zorlanmıştır global güçler tarafından!

• Otomobil değil yılan hikayesi mübarek. Her sene üretimde ve yollara düşüyor.

• İnan Kıraç boş adam değil. Başta adamı kandırıp işe sokmuşlardır. Şimdide bu işin olmayacağını anladığı için kendini rezil etmemek adına çekilmiştir.

• Akp li trollere iş çıkardılar. şimdi bunu da savunmaları gerecek. Birde emin olun halk yemiyor artık bunları. Akp = yalancı çoban. kimse inanmıyor artık bunların sözlerine.
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    yapma hocam Allah aşkına sadece devlet sedan modeline alım garantisi verse yeter, bu araba çıksa (çıkmaz ama hadi diyelim çıktı) gözü kapalı 1 milyon alıcısı var ülkede

• 1.) Hemen öyle araba çıkarmak kolay değil, hele ki elektrikli. Çok fazla yol datası gerekiyor, pil testleri başlı başına bir iş yükü. Her sene mevcut markada yeni bir model duymaya alışığız ama bu modeller geçmiş deneyimlerin üzerien yapılıyor. Sıfırdan yapılan bir araba deneyim olmadan uzun sürede piayasaya çıkacaktır. Hem de çok ciddi sorun ve eksikliklerle beraber, sarılıp tutarsak sonraki modeller ile toparlar ama ilk sorunda hemen kötülersek hayatta yerli arabamız olmaz(piyasaya çıktıktan sonra).

2.) Diğer yandan da mevcut hayvani vergiler ile yerli otomobili piyasa sürmek( AB anlaşması yüzünden öyle gidip de kafanıza göre ben bu arabayı düşük vergi ile sokarım diyemiyorsunuz, mevcut markaları korumaya çalışıyor. Hadi soktunuz, o zaman da müstakbel fiyat etiketi kötünün iyisi olacaktır) projenin çöpe gitmesine neden olacaktır.

İlgili yetkililer hesap kitap yaptık falan diyebilirler ama Türkiye vatandaşıyız, bu ülkenin mühendisiyiz, şimdi gerçekleri de biliyoruz.

• Daha süreci takip edemeyen, üretim sürecini araştırmayan felaket tellallarını sevindirse de ben üzüldüm. Altaylı'nın da dediği gibi; umarım TOGG Başkanı, İnan Kıraçıyı bu kararından vazgeçirebilir.
  • biz size yerli araba yapamazsınız demedik biz size milleti kandırmak için yalan atıp seçim vaadi olarak araba yapıyoruz yalanı atamazsınız dedik. Attınız :D

• classf2re kullanıcısına yanıt
    Benzer şeyleri yazacaktım +100. Ben işletmeci demiyorum da pazarlamacı diyorum tek fark o :)

• Nedense yerli milli araba üretileceğine hiç inanmıyorum imkansız hele bu ülkede birde hele bu hükümetle

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Soyle tamamiyle elektirikli, tamami yerli ve ozellikle ic pazara uygun fiyat ile satis yapilacak otomobil yapilmasini gercekten istiyorum ama mevcut hukumetle olacak bir is degil. Bu bi gercek. Daha yenilikci ve rekabetci dusunen, tamamiyle faydaci ve milletini dusunen bir onder ile bu is yapilmali. Sadece surilere yapilan yardimla neler neler yapilirdi. Biz hala onlarin rahatini dusunelim. Bu mantikla arpa boyu yol gidilmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hala bunların otomobil yapacagına ınanan saflar var..gulduruyor benı bu hadıse
  • onu cıkmaya zorlamışlardır malum kesimler herşey olur

• Yerli araba , eleştiri korkusu yüzünden gecikiyor....oysaki ilk denemede mükemmeli yapmak bibi bir düşünce olmasa,siyasi kaygılardan uzak olunsa, çoktan bu iş biterdi...

Yap bir araç sür piyasaya,sonra ufak ufak geliştir zaman içinde..ülkede elektrikli olmasında şart değil..

Koy bir turbo benzinli motor o kadar...viteside manuel olsun...

Yemin ediyorum, parayı versinler ,ben bile yaparım motoru ,şanzımanı,diferansiyeli...

Hatta 4 çekeri bile hallederiz...

Ülkemizde ne cevherler var,ama bu siyasi çekinceler ve holding Yönetim psikolojisi üretimi geciktiriyor... amaç başarmak değilde,para kazanmak olunca sonuçta bu oluyor...

Yerli ve milli bmc' mız bile var..( british motor company).. bu İngiliz marka ,nasıl olduysa yerli ve milli oldu bir anda...ilginç .

• Kardeşim neden full elektrikli olacak diyemi boş verin hibrit yapın ozaman bir şekilde bir marka yaratın işte elinizi biraz taşın altına sokun ya bir marka yaratın artık bunun haricindeki sebepler para kaybetme korkusu ise yazıklar olsun

• Hızlı ve öfkeliden brian'ın ayrılış fotosu ironik olmuş

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.