Şimdi Ara

Yerli otomobil üç farklı güç seçeneğine sahip olacak (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
209
Cevap
1
Favori
23.288
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustafaaydemir1

Sussak kendinizi bir halt zannediyorsunuz cevap versek aşağılayıp karalıyorsunuz cehaletinizde ve vatana ihanetinizde boğulun inşaallah
    Sen ne haltsın ki? 2 gıdım bilginle burada adam mı kandıracaksın? Ucuz propaganda yaparsan aşağılanırsın. Yılların masalların anlat dur kimse yemez.
    Ayrıca vatan falan derdin değil parti derdindesin. Tek derdin ekmeğin kesilir akp giderse. Senin gibilerin soyu kurusun inşallah zerre faydan yok zararın var.
    Alayınız geçmişinde kol gibi feto var. Şöyle biraz kurcalansa yedi sülalen cezaevlerinde ezilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanished Man

Sen ne haltsın ki? 2 gıdım bilginle burada adam mı kandıracaksın? Ucuz propaganda yaparsan aşağılanırsın. Yılların masalların anlat dur kimse yemez.
    Ayrıca vatan falan derdin değil parti derdindesin. Tek derdin ekmeğin kesilir akp giderse. Senin gibilerin soyu kurusun inşallah zerre faydan yok zararın var.
    Alayınız geçmişinde kol gibi feto var. Şöyle biraz kurcalansa yedi sülalen cezaevlerinde ezilir.

Alıntıları Göster
    +10000000000
  • Havada, karada ve denizde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bence yerli falan otomobil çıkaramayız,daha ortada fabrika yok.ha şu an fabrikayı yeri belli olsa bile şu anda kurmaya başlasan ancak 5 yıla hazır olur montaj v.s korkum şudurki yine sayı bazında anlaşma yaptılarsa bizden extra yine bir sürü vergi çıkıcak benzin dizel elektrik fark etmez ülkemizde ötv yine aynı yine aynı.

• 2022 ye anca cocuk akulu arabasi yetisir tahminimce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 sonunu bekleyelim bakalım. Aracın prototipi tanıtılırsa umutlarımız artar. Hemen karalamak saçma. Global pazardan pay alabilmek, ciddi bir ihracat katkısı yapabilmek için ince eleyip sık dokuyorlar sanırım. Yoksa '' bak ben ürettim '' deyip 5 para etmez bir şey ortaya çıkarsa üretmenin bir anlamı kalmaz. Buradaki tek problem, insanlar asırlık geçmişi olan markaları eleyip neden yeni çıkan bir Türk markası satın alsınlar. Bunu kırabilmek için ortaya çok başarılı bir otomobil sunmak lazım.
  • Ya millet tanrı var mıdır yok mudur tartışıyor, biz daha arabanın varlığını ve birliğini kanıtlayamıyoruz. ??

• Yapabileceğimize gerçekten inanmıyorum. Seri üretime geçip satış yapması hele insanların 100 senelik büyük firmaları bırakıp bu aracı tercih etmelerinin zor olduğunu düşünüyorum. Vestel de yurtdışında parçaları getirip burda birleştiriyor sözde yerli oluyor ama satış rakamları ortada insanlar yine gidip Lg samsung alıyor. Umarım haksız çıkarım 2026 da yerli bir araca biniyor oluruz ama hiç sanmıyorum.

• Her türlü geçiricez diyo

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yeni haber: yerli araba ne elektrikli nede benzinli olacak, sadece vergi ile çalışacak.

• İyi ama keşke biz de alabailsek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • prototip üretmek için fabrikaya ihtiyaç yok, ilk teslalar garajdan bozma bir yerde üretildi. akp'ye laf atacağım diye devlet düşmanlığı yapmaya gerek yok.

gelelim yaptıkları işe, dürüst olursak benim de hükümetten dolayı bu projeden umudum yok ama köstek de olmak istemiyorum çünkü elektrikli araçlar sektörüne devlet desteğiyle güçlü bir şekilde giriş yaparsak 15 sene içinde tesla gibi bir şirketin oluşmaması için bir sebep yok. ayrıca kurulacak bu şirket yan sanayilerle, batarya şirketleriyle, elektrikli şarj istasyonu yapan şirketlerle birlikte ciddi bir istihdam sağlar. ihracat işine hiç girmiyorum bile.
    umarım başarırlar diyelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 26 Ağustos 2019; 12:48:44 >
  • ötv olduktan sonra diğer otomobillerden ne farkı olacakki

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

prototip üretmek için fabrikaya ihtiyaç yok, ilk teslalar garajdan bozma bir yerde üretildi. akp'ye laf atacağım diye devlet düşmanlığı yapmaya gerek yok.

gelelim yaptıkları işe, dürüst olursak benim de hükümetten dolayı bu projeden umudum yok ama köstek de olmak istemiyorum çünkü elektrikli araçlar sektörüne devlet desteğiyle güçlü bir şekilde giriş yaparsak 15 sene içinde tesla gibi bir şirketin oluşmaması için bir sebep yok. ayrıca kurulacak bu şirket yan sanayilerle, batarya şirketleriyle, elektrikli şarj istasyonu yapan şirketlerle birlikte ciddi bir istihdam sağlar. ihracat işine hiç girmiyorum bile.
    umarım başarırlar diyelim.
    Sen şimdi Tesla'nın ilk kurulumundaki imkanlar ile Türkiye Cumhuriyeti'nin imkanlarını mı kıyaslıyorsun?

Aynen kardeşim koskocaman Türkiye Cumhuriyeti prototip için fabrikaya ihtiyacı yok sanayi de üretsin.80 milyonluk ülkeyle şirketi kıyaslayacak kadar neler yaşadınız siz ya?

• AsiretinMarjinalCocugu kullanıcısına yanıt
    kardeşim ne alaka ben öyle mi yazmışım ? benim demek istediğim kolay iş değil umudum da yok ama daha fabrika yok 2022 de nasıl yollarda olacak diyorsunuz, ben de diyorum ki sıfırdan fabrika kurmadan prototipler üretilebilir bmc'den destek alarak ki bmc bu işin içinde zaten.
    ayrıca teslayla türkiye cumhuriyetini kıyaslamak kısmına gelirsek ben öyle bir kıyaslama yapmadım zaten devlet sadece destek veriyor markayı tamamen özel şirketlerin bir araya gelerek oluşturdu.

5 sene içinde hepimiz göreceğiz başarılı mı olacak başarısız mı, sıfır fikirle dalga geçip bu işte çalışan mühendislere hakaret etmeye gerek yok.
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    :D Güzel

• ilk etapta 2019 deniliyordu şimdi 2022 oldu. Rez alın 2024 anca
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.