Şimdi Ara

Yerli Otomobil Tanıtımı 27 Aralıkta Edit: Sanırım sedan araçta var (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
2
Favori
8.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yaş fazla da olsa ucuz olsun Doğan Şahin olsun kafası bu. Sağlam ya da kaliteli olması önemli değil. Yerli malı dediğin ucuz olur kafası bu. Yedek parça alırken yerli üretim var 100 lira orjinal parça 900 lira. Adamın Türkiye'de kaliteli bir ürün üretileceğine inancı kalmamış. Bunun için bu adamı suçlayamayız aslında. Bir çoğumuzda durum bu. Daha önce üretilen yerli arabalar Anadol ve Tofaş olunca, beklenti de Anadol ve Tofaş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    Bi anlık içimden geçeni söyledim hocam amma büyüdü Bu kadar takmayın bi şeyi kalbe zarar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • OOooo! Yerli ve milli koltuk kılıflı otomobilimiz ufukta görünmüş,hadi hayırlısı.O fotodakiler de babayiğitler oluyor herhalde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    300 bin liraya araç alabilecek kaç kişi var ülkede? siz hiç 300 bini bir arada görüdünüz mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrblt26

300 bin liraya araç alabilecek kaç kişi var ülkede? siz hiç 300 bini bir arada görüdünüz mü?
    görmedim, ama 100 bini de bir arada görmemiştim gittim 100 binlik araba aldım. 300 bini de bir arada görmeden 300 binlik ev aldım. toplasan şimdi değerleri yarım milyonu buluyor mal varlığı ama ben hiç şahşıma ait 70 bini bile bir arada görmedim. 80 bini hesaptaydı aracı alırken ama faizsiz kredi olunca 20 bini de taksitle almış oldum. daha ilerisini söyliyim milyon liralık arsaları var akrabamın ama 30 bini bir arada görmemiştir. kim hazır parayla mal alıyor ki ? HAZIR PARASI OLAN BİLE TAKSİTLE VADELİ ALMAK İSTER, elindeki nakiti kullanmak istemez büyük fırsat olmadıkça...

faisiz kredi versinler 50 bini de kullanırım 100 bini de... YERLİ ARABA MESELESİNDE BİNLERCE İNSAN ŞİMDİDEN KAPARO VERMEYE HAZIR, ben korkarım paraya tamam desem bile ilk 10 bin araçtan bana bi tane düşmez

• ...BeDo... kullanıcısına yanıt
    mantıksız muhalefet görünce büyüyor haklısınız, kalbe zararsınız

düşünüp de yazabilseniz belki sorun kalmaz. gerçi bu kafaların düşünmesinden de düzgün bişey çıkmaz ama, içinden geçen oysa.
  • Tasarım ve platform yabancı ama sorarlarsa yerli ve milli Motoru ve elektrikliyse bataryası kimin ?

Türkiye'deki tasarımcılara ne oldu ? Yerli ve milli olması için yerli ve milli bir şirketin yapıp üretmesi gerekmiyor mu ?
  • İnşallah güzel başarılar yakalar ve hb modeli yapılır da biz de bineriz

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Tasarım ve platform yabancı ama sorarlarsa yerli ve milli Motoru ve elektrikliyse bataryası kimin ?

Türkiye'deki tasarımcılara ne oldu ? Yerli ve milli olması için yerli ve milli bir şirketin yapıp üretmesi gerekmiyor mu ?
    Ya kardeşim diyorsunuz vay efendim delikli demir üretemiyoruz. Ya kardeşim araba yapıyoruz başka arabaya benzemiş diyorsun. Tabi benzeyecek adamlar 100 yıldır araba yapıyor bizim ilk arabamız daha dur bismillah. Selçuk Bayraktar programda bir şey demişti: İşte ihayı yaptık görücüye çıkarıyoruz. Dediler, ameeikan malı mı?, fransız malı mı?,israil malı mı? harika olmuş dediler. Sonra yerli üretim biz yaptık deyince şurası olmamış burası olmamış dediler. O gün anladım.

• quote:

Tasarım ve platform yabancı ama sorarlarsa yerli ve milli Motoru ve elektrikliyse bataryası kimin ?

Toyota ve Panasonic'in ortak girişimiyle Rekabet Kurulu'dan lityum-iyon otomotiv bataryalarının Ar-Ge, üretim ve satışına yönelik izin alındığı söylenmişti. Bu anlaşma her ne kadar Toyota hibrit araçları için yapılmış gibi olsa da sanki milli otomobil için batarya sağlayıcısı şimdiden belli oldu gibi görünüyor.

Panasonic, LG Chem, BYD, CATL gibi firmalar zaten en büyük batarya sağlayıcıları.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Toyota ve Panasonic'in ortak girişimiyle Rekabet Kurulu'dan lityum-iyon otomotiv bataryalarının Ar-Ge, üretim ve satışına yönelik izin alındığı söylenmişti. Bu anlaşma her ne kadar Toyota hibrit araçları için yapılmış gibi olsa da sanki milli otomobil için batarya sağlayıcısı şimdiden belli oldu gibi görünüyor.

Panasonic, LG Chem, BYD, CATL gibi firmalar zaten en büyük batarya sağlayıcıları.

Alıntıları Göster
    Koltuk kumaşları bizim mi peki ? Bizim olan ne var veya onu sorayım

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt
    Batarya meselesini Vestel üstlendi konsorsiyumda, bunun için süper teşvikte sağlandı halihazırda argesi sürüyor. Bununla birlikte yerli batarya istenirse altındayda paketleme yapar ancak ülkede hücre üretilmesi gerekiyor.

Paketlemesi yazılımı zaten halihazırda yapılıyor. Vestel hücre işini halledebilirse ülkemiz için kritik adım olur.

• TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Şu an Toyota Corolla Hybrid üzerinde yerli ne varsa bu araçta da onlar olur. Sonrasında batarya sonrasında motor olur inşallah.

• Tamamen düz mantık bakan biri olarak söylüyorum ki bu aracın 100 bin liradan çıkması gerekir. Şahin doğan neyse aynı öyle her eve girebilecek potansiyelde olması gerekir. Havada uçuşan söylenti gibi 200/250 bin olursa en vatansever milliyetçiler dahi rüştünü ispatlamış yabancı 100 senedir araç üreten markaları tercih ederler.

• Çakma CX-3. Bari telif verseydiniz Mazda'ya.

• quote:

Orijinalden alıntı: KievKarambolü

Ya kardeşim diyorsunuz vay efendim delikli demir üretemiyoruz. Ya kardeşim araba yapıyoruz başka arabaya benzemiş diyorsun. Tabi benzeyecek adamlar 100 yıldır araba yapıyor bizim ilk arabamız daha dur bismillah. Selçuk Bayraktar programda bir şey demişti: İşte ihayı yaptık görücüye çıkarıyoruz. Dediler, ameeikan malı mı?, fransız malı mı?,israil malı mı? harika olmuş dediler. Sonra yerli üretim biz yaptık deyince şurası olmamış burası olmamış dediler. O gün anladım.

Alıntıları Göster
    Başkasına benzemiyor. Tasarım zaten başkasının

• quote:

Başkasına benzemiyor. Tasarım zaten başkasının

Alıntıları Göster
    Kardeş örtü daha kalkmadı bizim aracın panjuru küçük. Örtü açılsın görecez. Siz gülün bakalım ama ağlarsınız delikli demir üretemiyoruz diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Tamamen düz mantık bakan biri olarak söylüyorum ki bu aracın 100 bin liradan çıkması gerekir. Şahin doğan neyse aynı öyle her eve girebilecek potansiyelde olması gerekir. Havada uçuşan söylenti gibi 200/250 bin olursa en vatansever milliyetçiler dahi rüştünü ispatlamış yabancı 100 senedir araç üreten markaları tercih ederler.
    Bak yemin ediyorum param olursa türk arabası alacam ucuzlasın.

• Dalga geçenler için:

Allahım Sabır Ver ........ Şimdi Belasını
    Yerli Otomobil Tanıtımı 27 Aralıkta Edit: Sanırım sedan araçta var

• Bu arada sağdaki araç SUV iken soldaki araç sanırım h500le aynı platformda sedan

Yerli Otomobil Tanıtımı 27 Aralıkta Edit: Sanırım sedan araçta var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edgar1899 -- 20 Aralık 2019; 21:33:5 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.