Şimdi Ara

Yerli otomobil için Vestel, BMC ve Karsan'dan ortak proje (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
138
Cevap
0
Favori
7.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ötvsiz olsun,tüplü olsun,fiyatı 20 bin olsun,vade farksız 20 ay taksit olsun.Millet şu uçan tenekeleri satar,hem para akışı olur,hem devlet hem millet kazanır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Evet zaten sorun o yalanlar silsilesi ile basliyor.

Eger hukumet cikip biz prototipi kendimiz yaptik diyorsa ve daha sonradan bu prototipin isvecten geldigi ve saab/cadillac oldugu anlasildiktan sonra ilgili aciklama yapiliyorsa orada sorun vardir.

Cunku orada neyin prototipi denendigi belli degil.

Motor test edildiyse motor su an nerede?

Motor saab/cadillactan geldiyse prototipte test edilen neydi? Ortaya koyduklari tubitak ekrani mi deneniyordu?

Babayigite gelirsek, bu vergilerle o babayigit zor bulunur. Kimse kolay kolay milyarlari riske edip devletin kendisinden en az on kat kazanmasina goz yummaz.

Ya yaparsa devlet kaynagi ile yapilir ya da bir uretici ile anlasilip koprulerde oldugu gibi yillik 200-300 bin satis garantisi verilir.

Hala cümlelerini bilinçsizce kuruyorsun. prototip başka birşey, prototipin geliştirileceği test platformunu şasi olarak almak başka birşey. hükümet normal olarak yerli aracı geliştirecek saab 9-3 platformunu satın aldı. bu platformun için de motor yok, yazılım yok, yani aracı hareket ettirecek birşey yok ortada. yerli araç işte bu şasi üzerinden üzerine yerli motor, yerli yazılım test edilerek geliştirilmeye başlandı. internetten biraz aramayla aselsan'ın geliştirdiği elektrikli motora ve kontrolcülere, bu sistemle temsa ile ortak bir otobüs bile üretildiği bilgilerine ulaşabilirsin.

Yapmak isteyen yapar, kimse engel olamaz.

Gavur İzmir yapmış : http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/izmir-elektrikli-otobusle-436-ton-karbondioksitten-kurtuldu-1985792/

yapan "gavur izmir" değil, aselsan kontrolcülerini kullanan otokar :))))

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sleepingawake

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

Evet zaten sorun o yalanlar silsilesi ile basliyor.

Eger hukumet cikip biz prototipi kendimiz yaptik diyorsa ve daha sonradan bu prototipin isvecten geldigi ve saab/cadillac oldugu anlasildiktan sonra ilgili aciklama yapiliyorsa orada sorun vardir.

Cunku orada neyin prototipi denendigi belli degil.

Motor test edildiyse motor su an nerede?

Motor saab/cadillactan geldiyse prototipte test edilen neydi? Ortaya koyduklari tubitak ekrani mi deneniyordu?

Babayigite gelirsek, bu vergilerle o babayigit zor bulunur. Kimse kolay kolay milyarlari riske edip devletin kendisinden en az on kat kazanmasina goz yummaz.

Ya yaparsa devlet kaynagi ile yapilir ya da bir uretici ile anlasilip koprulerde oldugu gibi yillik 200-300 bin satis garantisi verilir.

Hala cümlelerini bilinçsizce kuruyorsun. prototip başka birşey, prototipin geliştirileceği test platformunu şasi olarak almak başka birşey. hükümet normal olarak yerli aracı geliştirecek saab 9-3 platformunu satın aldı. bu platformun için de motor yok, yazılım yok, yani aracı hareket ettirecek birşey yok ortada. yerli araç işte bu şasi üzerinden üzerine yerli motor, yerli yazılım test edilerek geliştirilmeye başlandı. internetten biraz aramayla aselsan'ın geliştirdiği elektrikli motora ve kontrolcülere, bu sistemle temsa ile ortak bir otobüs bile üretildiği bilgilerine ulaşabilirsin.

Yapmak isteyen yapar, kimse engel olamaz.

Gavur İzmir yapmış : http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/izmir-elektrikli-otobusle-436-ton-karbondioksitten-kurtuldu-1985792/

yapan "gavur izmir" değil, aselsan kontrolcülerini kullanan otokar :))))

Buyuk fotograftan bakmayi daha ogrenememissiniz. Osmangazi köprüsünü aqp'mi yapti? Heryerde köprü yaptık diye afisler var da.

Izmir belediyesi yapalim demis yapmis. Türkiye Devleti yapmak istemediği icin yapmiyor. Bu kadar basit.

Devlet hakli niye yapsin. Yaparsa büyük zarar edecek. Araba maaliyeti 60 bin olsa, 80 bine satsa, 20 bin ancak kazanacak. Devlet olduğu yerden bi almam arabasından 100bin tl kazanıyor. Tabi amac dış borcu kapatmak olmadığı icin devlet kisa vadeli düşünüyor. Ekonomi battiginda baska bir partiye birakirlar nasi olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleepingawake -- 31 Ağustos 2017; 10:26:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• motor şanjıman ve güvenlik donanımları yabancı olan araca fason denir . yerli aracın sadece kabuğu yerli olabilir . tedarikçiler bulacak kaporta yapıp yerli diyecekler
  • İki elle bir şeyi doğrultamadılar yahu. İmkan verseler şimdiye tank yapmıştım.

• Yerli araça gerek bile yok aslında sıfır bir araba al dizel olsun yüzde 200 vergi öde hiç bir şey yapmadan devlet alıyor o vergiyi yerli araca gerek yok boşuna masraf olur

• Vestel işin içinde olduğuna göre bütün elektronik, yazılım sistemlerini vestel yapacak. bmc ve karsan çok iyi iş çıkaracak olmasına karşın vestel yüzünden batacaktır. Birileri bmc ve karsanı uyarıp vestelin işi berbat edeceğini söylemeli.
  • bu iş zaten olmayacak da burada dönen muhabbetin düzeyine dayanamadım.

ötv hakkında

-ötv sadece türkiyede olan bir vergi değil avrupa birliğinde uygulanan ve ab ilişkileri ilerlerken türkiyeye gelen bir vergi türü.

-türkiyenin hiçbir firmaya yerli üretim yapıyor diye ötv muafiyeti sunma şansı yok.bu haksız rekabet yaratır devlet müthiş cezalar öder türk piyasasına güveni sarsar yabancı sermaye kaçmaya başlar ülkeden.

-fordun yerli otomobil olursa biz yokuz dediği yazılmış.o da üstteki sebepten dolayı ford zaten abd merkezli yüksek maliyetle üretim yapan bir firma, ürettiği araçlar da şu am bile piyasada rekabete uygun fiyat aralığında değil.ucuza satılan bir yerli araba fordun piyasasını öldürür.

-ama yine de yerli araç üretebilecek kadar güçlü kendine güvenen bir sermaye olsa devlet ürünlerinin daha kompetitif olabilmesi için yasal düzenlemeler yapabilir örneğin araç ucuza maledilir çıplak fiyatı x den düşük olan araçların ötvsi %10 olur

-saab a haksızlık edildi yazılmış.yerli araba bu diye kameralara yansıyan araç muhtemelen motoruyla şanzımanıyla ve kasasıyla saab idi.eğer motor şanzıman üretilmiş olsa motor ve şanzımanı ürettik denirdi.

-ülkedeki sorunlar için iktidarı suçlayanlara gülüyorum.kimse kabul etmek istemiyor ama sorun kendimiziz.parası olan insanımız inşaat yapıp ev alıp mevduata para yatırmaktan başkasını bilmiyor.kimse bilgiye değer vermiyor öğrenmeye kendini geliştirmeye.tabii ki böyle ülke geri kalır kalmasak birinin hakkını yiyor olurduk asıl.şu anki iktidar da türk insanını tamamen temsil eden ülkedeki ortalama kafa yapısını yansıtan bir iktidardır bizim kafa yapımız aynı kaldıkça iktidar dünyanın en über insanı bile olsa bundan öteye gidemeyiz

• yılın belli zamanlarında biler mi çıkıyor bu haberler
  • Yerli otomobil yapılmaya baslayınca tum vergi sistemi degişmiş olacak zaten. Avrupa birliği ve gümrük birliği anlasmalarının suyu coktan ısındı.

• Bmc iyi bir firmada vestel varsa anlaşılan yerli değil çinli olacak

• %100000 yerli.
  • troll maaşları ödenebildiği sürece bu tarz haberlerin altında malum mesajlar görülmeye devam eder. ne zaman bütçe kısıntıları doğrultusunda troll maaşları kesilir o zaman iş değişir.

yerli otomobil konusunda da ciddi olarak kısa bir şeyler yazalım. her ne kadar yerli olmasa da bu ülke için vw golf ile fiat egea aynı mıdır, soruyorum size. birinin birçok parçası ülkede üretiliyor, birçok aileye iş imkanı sağlıyor ve yedek parça gibi yan sanayilerde dışa bağımlılık oranı çok düşük. diğeri hazır sandıkta ithal geliyor, montajı bile yok ve satış sonrası cari açığa her parçasıyla devam ediyor. benim devletim fiat egea'ya vw golf'e karşı avantaj sunmuyorsa, %100 yerli otomobil için vergiden fedakarlık yapacağına da inanmam. eylemler, niyetlerin göstergesidir çünkü.

yanlış anlaşılmasın ne fiatla ne vw ile alakam var. aracım da volvo s60. ancak bu görüşümü etkilemiyor. sen neden yerli montaj araç almadın derseniz, devlet aynı vergi sistemini uygularsa fedakarlığı neden ben yapayım?

• quote:

Orijinalden alıntı: copycat

troll maaşları ödenebildiği sürece bu tarz haberlerin altında malum mesajlar görülmeye devam eder. ne zaman bütçe kısıntıları doğrultusunda troll maaşları kesilir o zaman iş değişir.

yerli otomobil konusunda da ciddi olarak kısa bir şeyler yazalım. her ne kadar yerli olmasa da bu ülke için vw golf ile fiat egea aynı mıdır, soruyorum size. birinin birçok parçası ülkede üretiliyor, birçok aileye iş imkanı sağlıyor ve yedek parça gibi yan sanayilerde dışa bağımlılık oranı çok düşük. diğeri hazır sandıkta ithal geliyor, montajı bile yok ve satış sonrası cari açığa her parçasıyla devam ediyor. benim devletim fiat egea'ya vw golf'e karşı avantaj sunmuyorsa, %100 yerli otomobil için vergiden fedakarlık yapacağına da inanmam. eylemler, niyetlerin göstergesidir çünkü.

yanlış anlaşılmasın ne fiatla ne vw ile alakam var. aracım da volvo s60. ancak bu görüşümü etkilemiyor. sen neden yerli montaj araç almadın derseniz, devlet aynı vergi sistemini uygularsa fedakarlığı neden ben yapayım?

montaj yapmakla övünelim mi yani? elin adamı bizi resmen ucuz işgücü, hambal olarak kullanıyor, toyota üretimin %90’ı ihracat yapıyor, işin kaymağını italyan fiat, abd’li ford yiyor.

• Bluflame B kullanıcısına yanıt
    ben ucuz işgücü olalım demedim, bu mesajımda çok net görülüyor. Ancak benim yöneticilerim yıllarca vw e gel burada fabrika aç diye yalvarıyorsa demek ki burada fabrika açılmasının bir faydası var. bu mantığa göre tüm yabancı şirketlerin tr de faaliyet gösteren fabrikalarını kapatalım.

anlaşılsın diye kısaca yineliyorum.

montaj fabrikası nihai hedef değildir ancak ithalata göre ehven-i şerdir (kötünün iyisi).

türk insanına iş imkanı sağlar, yedek parça sanayini geliştirir, mühendis ve ar-ge takımınıza büyük tecrübe kazandırır. vw golf'ü ithal etmekse sadece ferit şahenk'i zengin eder.
  • Adamları takdir de etmek lazım. Her seçim öncesi veya gündem değişikliğine ''yerli otomotil, yerli füze, yerli roket, yerli taramalı tüfek'' vs... diye haber yaptırıyorlar.

Ciddi mana da, giyecek donu olmayan, günlük yemek zor yiyen insanlar ise sokakta; ''yerli füze yapıyoruz bi vurcaz buradan amerika'yı vurcaz, yerli araba yapıyoruz mars'a uçarak gidecek'' vs... diye iştahlı iştahlı anlatıyorlar.

Adamın geçim derdi, ekonomi, hukuk, adalet gibi kavramlar umurunda değil. Adam hala silah, füze, roket düşünüyor, ne istiyorsa?

Böyle haberlerin yaygınlaşması normal kısaca.

Ama artık sıktı tabi ki.
  • vestel varsa arabayı eder sonra serviste herşey kullanıcı hatası bu modeller böyle der serviste herkes katil olur

yada satamadığı tv tableti telefonu arabayın bagajında satar millete
  • o araba yapılsın savaş çıkmazsa tükürün yüzüme :D vestelin yaptığı beyaz eşya telefon vırt zırt ortada dökülüyor lan bu adamlar araba yapsa nolur :D Allah aşkına araba yapsa nolur :D yolda lastiği felan kopar fırlar manava bakkala girer binlerce lira kolaymı kazanılıyoda oraya yatıralım Allah aşkına :D
  • Vestel büyük kapasiteli bir pil/akü fabrikası kuracaktı hatırladığıma göre. Eğer elektrik motorlu vasıta üretmek üzere bu firmalar bu işe soyunmuşlar ise bana göre çok daha inandırıcı olur.

Daha önceki haberler devlet tarafından organize edilen Saab lisansları ile Cadillak prototipi üzerinde Tubitak motorlu, Çinli danışman firma ile yapılacak bir araç idi. Tam koyunları uyutmak için bir propoganda haber. Bu arada bu saydığım şirketlere 100 milyon dolar üzerinde para ödendi haberleri var, acaba kimler nemalandı bunlardan dersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.