Şimdi Ara

Yerli otomobil bu ay açıklanıyor: ÖTV yok, elektrikli motora öncelik! (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
883
Cevap
8
Favori
49.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CyClopSx

Sizin dediğiniz gibi olsaydı dünyada yalnızca 10 adet araba markası olurdu. Amerikayı tekrar keşfetmeye gerek yok. Bu günkü teknolojin o motoru dışardan aldığından daha ucuza üretmeye yetmiyorsa, üretmeye çalışmak gereksiz maliyet olur. Daha ucuza üretene kadar en ucuzunu almak daha makul bir çözüm. Bir yerden başlamak lazım, motor üretemiyoruz diye araba üretemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. İnş ilerde motoru da üretiriz.

Anlamadıysan tekrar yazıyorum bak.

Patenti sendeyse ürünün, nerede ürettirdiğinin bir önemi yok.

Yerli değil dediğin bütün ürünlerde satıcı patent sahibi aynı zamanda.

İsterse umawatu'da ürettirsin yerli maldır o. Onu söylemeye çalışıyorum sana.

Diğer yazdıklarının benim söylediklerimle zaten alakası yok. O yüzden daha üst bir akıla danış, onun söylediklerini yazarsın bana.

Araç üretmek şu an için zaten mantıksız. Üretmemize gerek de yok. Daha düşük maliyetlerle otomobiller için otonom sürüş yazılımı yeni tip esp ve adaptif sürüş sistemleri geliştirilebilir. Hamallıkla uğraşmak yerine daha düşük maliyetle geliştirebileceğimiz sistemlere eğilmemiz gerekiyor.

Hala 1930 kafasıyla otomobil üreteceğiz diye goy goy yapmak erken seçim kafasıdır bu ülkede sadece.

• pataron P kullanıcısına yanıt
    1945 de kimin hükümeti var? Kayseri uçak fabrikasını kapatmak demek abd den ucak almak demek ayni zamanda ki adamlar siz üretmeyin biz satalim diyor. Bunu yapan Menderes değil diyeceğim ama anlasilmam zor galiba. Ucak fabrikasını menderesin kapattığı onun altin çaldığı hain olduğu abd kuklası olduğu ile ayni. Menderes uçak fabrikasını kapatti diyorsun ya olayın arka yüzü tsk nin sipariş ettiği uçağı almaktan vacgecmesidir. Hava kuvvetleri komutanı abd nin bedava ya verdiği ucagi almaz jendimiz maliyetli bisekilde üretirsek halk bizi asar dedi. Ama asilan menderes oldu. Nbu arada beğenmediğiniz Menderes inonunun ne mantıkla yaptığı bilinmeyen paralara resmini bastirmasi olayına son verdi gazı M. Kemal Atatürk un resmini bastırdı. Alıntı : Menderes Hükümetinin ilk icraatı fazla masraf olduğu gerekçesiyle devlete ait otomobilleri satmak oldu. Menderes döneminde, paralara mevcut cumhurbaşkanının resminin basılması uygulamasını kaldırılmış, tekrar ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün resimleri basılmaya başlanmıştır. Daha sonra, o döneme kadar Türkçe okunan ezanın Arapça okunması serbest bırakıldi. Şimdi tekrar düşün kardeşim çelişki bunun neresinde. Menderes hain ama darbe yapıp halkin seçtiği adami idama mahkum edip yeni hükümet ve partiler bizim istediğimiz gibi olacak diyen cemal gursel hakkinda kimse bisey demiyor ben buna kızıyorum sen bisey dedin diye değil yani. Edit dönemin hava kuvvetleri komutani Haziran da görevden alinmis zaren umarım acik olmuştur ulke içindeki asker baskısının sonuçları mi ucak fab kapatılması yoksa mnderesin fantezisi mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hib.96 -- 4 Ekim 2017; 17:31:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Halen daha yerli otomobil goygoyu... Daha ortada otomobil yok, vergisi açıklanıyor. Nerede kaldı arkadaş şu otomobil? Ortada otomobil yoksa tatava yapmayın.
  • İşe bak yaw adamlar ilan edilen enflasyonun 3-4 katı zamma ayakta alkış tutuyor, her seçim dönemi tarih verilip yapılamayan otomobil için bizi suçluyor. Biraz sıkışınca son 15 yılı es geçip geçmişe uzanıyor. Vallahi çok enteresan

• Son Hata Bükücü kullanıcısına yanıt
    Allah korkun var demi cok yasa sen öteki dunya da çarpıtmayi görmeye hazır ol. Menderesin hakkını odeyemecekain ama o naif bi insandi seni affeder umarım. Iste de tam da tipik kendi görüşüm doğru diğerleri çarpıtma bi ben biliyorum havasinda bi insasnsiniz. Kardes farkinda misin bilmiyorum ama halk sizi ve zihniyetinizi sevmiyor. Yoksa darbe ye alkis tutan chp ilk sandıktan zaferle çıkardı. Sen gerçeklerden kaçıyorsun. Çünkü işine böyle geliyor. Ya yazdığım şeylerin aksini ispat et ya da sus. Isiniz gücünüz kavga etmek ne uğruna olduğu bile değil. Menderes günahını bu kadar aldıktan sonra bana dua etme kardeş. Sevdiğim insana hakaret eden birisinin duasini istemem. Menderes e attiginiz türlü iftiraları öteki tarafta görüşürüz. Chp sandıktan gömülen ama bu ülkeye sözde demokrasiyi getiren parti olarak tarihe geçti. Sen ve senin gibiler ise demokrasiden ne anlar soze gkre halk koyun. 1960 darbesinin ardından koalisyon kuruldu diyorum çarpıtma mi bu şimdi? Gerçeklerden kaçma. Halka seslenen ilk parti dp idi. Sen yalan diyeceksin biliyorum ama işte dp nin ilk icraatı alıntı : menderes Hükümetinin ilk icraatı fazla masraf olduğu gerekçesiyle devlete ait otomobilleri satmak oldu. Menderes döneminde, paralara mevcut cumhurbaşkanının resminin basılması uygulamasını kaldırılmış, tekrar ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün resimleri basılmaya başlanmıştır. Daha sonra, o döneme kadar Türkçe okunan ezanın Arapça okunması serbest bırakıldI. Çarpıtma deyip geçme lütfen aksini ispatla. Elinde söylediklerine bi delil var mi? Yok bu yuzden batıyorsun. Bu yuzden halktan anlamiyirsunuz. Bu yuzdrn chp sonsuza kadar chp olarak kalacak.

• Cadillac tasarımcısı Ed Welburn'a türk vatandaşlığı teklif edilmiş, bu konudaki çalışmadan haberi olan var mı?

• ÖTV'den muaf olacak ne lan millet yıllardır ucuz diye şahinden başka araba almıyor sen bu araçtan ÖTV alma şahinden daha çok trafikte görürsün
  • 40 bine laf edenler var yazık gerçekten.

• bldoy kullanıcısına yanıt
    Motor yerli değil derken ? Tut ki yerli değil sanki her otomobil kendi motorunu yapıyor. Ayrıca kimden alacaklar motoru ? Elektrikli diyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: canki1

40 bine laf edenler var yazık gerçekten.

Ne yani 40000 ucuz mu?

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yerli üretim Cadillac BLS'yi 40.000 TL'ye almak için sabırsızlananlar vardır. Baksanıza malum sitede 100.000 TL'den aşağı satılmıyor.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-cadillac-sahibinden-cadillac-bls__ayricakli-olmak-icin-cadillac-304460270/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raven93 -- 4 Ekim 2017; 19:27:49 >
  • Akp hökümeti yapıyorsa hurafedir söylentidir kötüdür kakadır aslı yoktur.

Yahu kim yaparsa yapsın yapsın şunu. İyi kötü bi yerden başlayalım bir şeyler görelim artık.
  • rash.87 kullanıcısına yanıt
    Sıfır bir otomobil için bence gayet iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: faniseyler

Çok bile geç kalındı ama olsun. Sonuna kadar desteklenmesi lazım. Piyasada ki benzin dizellere rakip olmasını beklemiyorum ama elektrikli arabaların kesinlikle kabusu olması lazım.

hadi hep birlikte destekleyelim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprklt

Motor yerli değil derken ? Tut ki yerli değil sanki her otomobil kendi motorunu yapıyor. Ayrıca kimden alacaklar motoru ? Elektrikli diyor ?

hemen cevap veriyim kurtlar vadisinden . ha parasız güç ha motorsuz araba . bin bin gez .
    motor teknolojinin zirvesi . birçok mühendislik dalının en üst seviyesi . bu teknolojiye sahipsen sınıf atlıyorsun . şuan bu teknoloji bu ülkede yok demek ki. her akıllı iktidarın da işi olmayanı yapmaktır . 1 ton için 80 dolar ithalat yapıp 100 dolara domates biber satan ülkeden 100 dolar ithalat yapıp 1000 dolar endüstri ürünü satan ülke konumuna ulaşırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: hib.96

Allah korkun var demi cok yasa sen öteki dunya da çarpıtmayi görmeye hazır ol. Menderesin hakkını odeyemecekain ama o naif bi insandi seni affeder umarım. Iste de tam da tipik kendi görüşüm doğru diğerleri çarpıtma bi ben biliyorum havasinda bi insasnsiniz. Kardes farkinda misin bilmiyorum ama halk sizi ve zihniyetinizi sevmiyor. Yoksa darbe ye alkis tutan chp ilk sandıktan zaferle çıkardı. Sen gerçeklerden kaçıyorsun. Çünkü işine böyle geliyor. Ya yazdığım şeylerin aksini ispat et ya da sus. Isiniz gücünüz kavga etmek ne uğruna olduğu bile değil. Menderes günahını bu kadar aldıktan sonra bana dua etme kardeş. Sevdiğim insana hakaret eden birisinin duasini istemem. Menderes e attiginiz türlü iftiraları öteki tarafta görüşürüz. Chp sandıktan gömülen ama bu ülkeye sözde demokrasiyi getiren parti olarak tarihe geçti. Sen ve senin gibiler ise demokrasiden ne anlar soze gkre halk koyun. 1960 darbesinin ardından koalisyon kuruldu diyorum çarpıtma mi bu şimdi? Gerçeklerden kaçma. Halka seslenen ilk parti dp idi. Sen yalan diyeceksin biliyorum ama işte dp nin ilk icraatı alıntı : menderes Hükümetinin ilk icraatı fazla masraf olduğu gerekçesiyle devlete ait otomobilleri satmak oldu. Menderes döneminde, paralara mevcut cumhurbaşkanının resminin basılması uygulamasını kaldırılmış, tekrar ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün resimleri basılmaya başlanmıştır. Daha sonra, o döneme kadar Türkçe okunan ezanın Arapça okunması serbest bırakıldI. Çarpıtma deyip geçme lütfen aksini ispatla. Elinde söylediklerine bi delil var mi? Yok bu yuzden batıyorsun. Bu yuzden halktan anlamiyirsunuz. Bu yuzdrn chp sonsuza kadar chp olarak kalacak.

arap mısın neden ezanın arapça okunmasını bu kadar çok istiyorsun ki .

• Ne zaman halk tam bi tepki göstermeye başlasıın hemen problemlerin bitip herşeyin daha güzel olacağına dair masallar çıkıyor ortaya bunlar tamamen maaasaaal! anlayın artık. 2023 bir masal. Bor bilmem neyi bir masal yerli araba tank uçak bir masal. Bunların hepsi kahve muhabbeti. Ve bu muhabbetlerin üzerine masal kurup tam halk tepki göstermeye kalktığında masallarla uyutuyolar. Yemeyin lan artık şunları bu kadarmı saf oldunuz.

Kaldıki yerli araba felan yok ortada. Resimlerde gösterilen arabalarda çirkinlik abidesi. Ötv sıfır olarak bile çıksa kimse almaz. 40 bin liralardan bahsediliyor onlar bile fazla bu arabalara takoz resmen mk.
  • hib.96 kullanıcısına yanıt
    Uçak fabrikası 1952 yılında kapatıldı. Yani 45 yılında kimin iktidar olduğu bu hususta önemli değil. Dönemin askerinden öyle bir mantık beklemem zira adamlar hükümet değiştirebilecek güçtelerse dönemin şartlarını da gözönüne alırsak dönemin halkından çıkacak 3-5 cılız sese itimat etmezler diye düşünüyorum. Kaldı ki bir sıkıntı bu da değil. Köy enstitülerinin kapatılması, ABD'ye üs verilmesi, tarım ürünlerinin ABD'den ithal edilmesi gibi telafi edilemez hatalar yapılmıştır. Ben öldürülmesi hususuna katılmıyorum ancak kendisini de günahım kadar sevmem. Zira ülke adına yaptığı yanlışların yanında din tacirliği yapıp ailesini bırakıp dost hayatı yaşayan bir kimseydi kendisi. Öldükten sonra badem gözlü oldu ama bu ülkeye kendisi kadar zarar veren bir adam daha söyleyemem ben. Ha sıralama yapsak 3. Sıraya İnönü yerleşir onu da belirteyim.

Ayrıca parada Atatürk resmi olmuş, ezan Arapça okunmuş Latince okunmuş, okullara din dersi koyulmuş hep tırıvırı. Olsa da olur olmasa da olur şeyler. Ama tarım yapamazsan, üretim yapamazsan, bilim geliştirmezsen yok olursun.

• Seçim malzemelerinden biri değil miydi bu yerli araç mevzusu?

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.