Şimdi Ara

Yerli hava savunma sistemi Hisar, Suriye sınırına gidiyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
0
Favori
7.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
94 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The white warrior

Milletin gazını almak için değil milleti korumak için yapılmış mühendislik emeği
    Kime ne anlatıyorsun...

Bu ve bunun gibi zihniyete sahip olanlar için bu işler sadece yabancı ülkeler tarafından yapılabilir.
    Çünkü bunların 100 yılda yapabildiği tek şey bayrak ipi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkerinanç

Şehit ölmeden önce "sakın burada ne işimiz var diyenlerden olmayın,tam da olmamız gereken yerdeyiz" diyor, gazi olup gelen "bende eskiden ne işimiz var diyordum geç bile kalmışız olayın içine girince anlıyorsun" diyor, bizim bordo klavyelilerimiz oturduğu yerden olayı çözmüş.
    şehidimiz tam olmamız gereken yerdeyiz diyor

muhalefet lideride şehitlerimiz olduğu gece televizyonda esed bizim askerleri koruyor diyor
  • O tam facia zaten .O bunları dedikten sonra 34 askerimizi şehit etti rejim. İyiki koruyormuş, yoksa maazalah yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kayrabey

Kime ne anlatıyorsun...

Bu ve bunun gibi zihniyete sahip olanlar için bu işler sadece yabancı ülkeler tarafından yapılabilir.
    Çünkü bunların 100 yılda yapabildiği tek şey bayrak ipi.

Alıntıları Göster
    Evet haklısın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

O biraz zor kardeşim bunlara ayrılan bütçe öyle aman aman değil.

Alıntıları Göster
    ben inanıyorum. shia ihalar içinde bunlar söylendi ama yapıldı demekki yapılıyor
  • fetöcüleri içeri atarsın adalet yürüyüşü yapar.

hendekçileri vurursun müthiş bi muhalefet . ordaki arkadaşlar der.

esed e vurdukça chp den ses gelir.

dost musun düşmanmısın mubarek.

elbette hatası varsa erdoğanda seçim zamanı hesabını verir.

arkadaş bunları chp nin içine sızdıranı bulmak lazım.

chp suçlu gibi oluyorya dahada sinir bozucu.

chp kimliğinin ardına sığınıp terörist sevicilik yapanları temizlemesi lazım asıl chp lilerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2BDFFB04D -- 4 Mart 2020; 18:17:27 >

• Umarım Hisar-Y'de başarılı ile yapılır. Bu konuda yerli üretim ve kontrolün bizde olması şart.
  • Dine sövme konularını yüzlerce oy ile "öne çıkartanlar" bugün cimri, sadece 17. Her şey ortada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BDFFB04D

fetöcüleri içeri atarsın adalet yürüyüşü yapar.

hendekçileri vurursun müthiş bi muhalefet . ordaki arkadaşlar der.

esed e vurdukça chp den ses gelir.

dost musun düşmanmısın mubarek.

elbette hatası varsa erdoğanda seçim zamanı hesabını verir.

arkadaş bunları chp nin içine sızdıranı bulmak lazım.

chp suçlu gibi oluyorya dahada sinir bozucu.

chp kimliğinin ardına sığınıp terörist sevicilik yapanları temizlemesi lazım asıl chp lilerin.

• Yüz milyarlarca doları sırf faize yedirdiğimiz günleri tabi hatırlamaz şimdiki gençlik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 4 Mart 2020; 21:57:9 >
  • Hava savunmasında füzeyi yapmak kadar radar ağını kurmakta önemlidir. Ağ destekli harp doktrinini iyice geliştirmemiz lazım.
  • enizam E kullanıcısına yanıt
    Saçmalamak için bayağı çaba sarfemissin bizin sadece un ihracatimiz böyle adamların yıllardır bağlantıları var nerede ne ürün var tecrübesi var alıp satıyor işte hollanda teknolojide değil ticarette gelişmiş durumda yoksa ufacık yerde ürün üretip satmıyor böyle teknoloji yok 🤣🤣🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Bugünde milletin gazını alacak bir haber koyduk Allaha şükür.
    heykel yapılsa alkislardin dimi.

• ilkerinanç kullanıcısına yanıt
    Turkiye'nin dis borca odedigi yillik toplam faiz AKP yonetimindeki 2002 yilindan 2018 yilina ikiye katlanmistir.
    Kaynak: TCMB Odemeler Dengesi Raporu (https://www.tcmb.gov.tr/wps/wcm/connect/609ef884-3b3c-4bc3-84fe-9254244c3490/odemelerdengesi.pdf?MOD=AJPERES&CACHEID=ROOTWORKSPACE-609ef884-3b3c-4bc3-84fe-9254244c3490-n12vQM1)
    Sayfa 43, Tablo 21. Dış Borç Servisi 1998-2018

Turkiye'nin 2001 yilinda odedigi toplam dis borc faizi 7 milyar dolar civarindayken en yuksek faiz odedigi yillar AKP iktidarinda 2008 (12 milyar dolar) ve 2018 (13.7 milyar dolar).

Neymis? Bilmeden atip tutmuyormusuz.
  • Ekonomi geliştikçe dış borç da artar. Bu dış borcun içinde çoğunluğu özel sktörün borcu var. Bu borçları sayarsak Amerikanın borcu 20 trilyon dolardan fazla. hatta bütün gelişmiş ülkeler batakta sayılır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/D%C4%B1%C5%9F_borca_g%C3%B6re_%C3%BClkeler_listesi

Bence de bilmeden atıp turmayın ayar vereceğim diye rezil olmayın kardeş rahat durun.
    Neyse ortaya atlayıp ben burdayım demen iyi oldu. snin gibi böyle herşeyi bildiğini sanıp abuk subuk polemiklere girmeye çalışanları blokluyorum sana da bir blok atayım bari gelmişken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkerinanç -- 5 Mart 2020; 10:48:55 >

• Yerli hava savunma sistemi Hisar, Suriye sınırına gidiyor

Heykel yapsalar alkışlamam. Çünkü heykelde yapamıyorlar.

Benim o yazdığımı anlaman için çok okuman lazım. Ama sen o güzel beynini yorma sana izah edeyim hemen.

1. Şu zamana kadar ne dedilerse yapamadılar
    2. Yaptılarsada 130 şehit verdikten sonra bu paylaşım yapılmaz. Zamanında koyarsın o kadar şehit vermezsin.
    3. Bizim bu şekilde muhalefet etmemiz size dokunuyor biliyorum çünkü göbeğiniz bağlı ama benim ve bizim değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sissil -- 5 Mart 2020; 16:21:15 >

• cabriyo kullanıcısına yanıt
    Aksine o işler parayla olur..Aslina bakarsan dünyada ki her iş parayla olur..Arge yapacaksın ne kadar fazla bütçe ayirirsan o kadar karşılığını alırsın..Bu ülkede milletin sırtındaki vergi gayet te sağlam arge çalışmalarına gidebilirdi..Ama senin gibiler bu paraya hep bi kılıf bulduğundan türkiye olarak güzel ülkem ezilmeye hep mahkum..1. Dünya harbinden çıktığımızda bile daha fazla atılım yaptık..O beğenmediğiniz atatürk çok değil 5 sene daha yaşasa dünya tarihi değişirdi..

• quote:

Orijinalden alıntı: Esaretin Nedeni

Aksine o işler parayla olur..Aslina bakarsan dünyada ki her iş parayla olur..Arge yapacaksın ne kadar fazla bütçe ayirirsan o kadar karşılığını alırsın..Bu ülkede milletin sırtındaki vergi gayet te sağlam arge çalışmalarına gidebilirdi..Ama senin gibiler bu paraya hep bi kılıf bulduğundan türkiye olarak güzel ülkem ezilmeye hep mahkum..1. Dünya harbinden çıktığımızda bile daha fazla atılım yaptık..O beğenmediğiniz atatürk çok değil 5 sene daha yaşasa dünya tarihi değişirdi..
    farklı konulara giriyorsun. cevabımda öyle olacak. senin gibilerde uçakları gömmeseydi şu anda çok farklı olurduk. arge yapılmışki uçak üretilmiş. birileride o uçakları gömmüş. gömülme sebebini araştırdın mı hiç? ordu alım yapacak abd ye fiyat soruyor örnek 100 dolara satarım diyor abd. bizimkiler diyorki biz daha ucuza üretiriz diyor. fabrikası argesi vs herşeyi içinde örnek uçak üretip toplamını atıyorum 80-90 dolara üretiriz diyip orduya sunuyorlar. sonra abd diyorki 100 dolar pahalı geldiyse ben sana kolaylık yapim sen uzun dönemde taksit taksit öde. orduda diyorki abd ödemede kolaylık yapıyor o yüzden uçak üretmeye gerek kalmadı diyor. projeyi iptal edip uçakları gömüyorlar. sonra abd den taksitle uçak alınıyor ama taksitleri toplayınca yıllar sonra ortaya çıkıyorki 400 dolara alınmış uçaklar. buyur burdan yak. önce araştır sonra gel. ben neden 2008den önce gemi üretemediler diye böyle biliyorumda acaba sen farklı birşey biliyormusun benmi yanlış biliyorum diye soruyorum cevap vermiyorsun. f35 lerin 40 yıl boyunca bize maliyeti 50 milyar doları buluyor. ki bu mühimmatsız hali. 1950deki yapılan hainliği sen orantıla. 4 katı ile çarp. sorna arge parası neden yoktu gel konuşalım. ama abd ye türkiyeyi şikayet etmeye heyet gönderenler ile beraber olmaya devam et, gezi olaylarında facebooktan lüften bize yardım edin diye ingilizce paylaşımlar yaparak avrupadan yardım bekleyenlerden ol, ve gel şimdiki adamı eleştir... önce bir yönünü doğrultursun sonra tabiki eleştirilecek şeyler vardır beraber eleştirelim. ama yönü bozuk adam ile ben ülke meselelerini beraber eleştirmem.
    .
    1. dünya savaşını biz kaybettik parçalandık ve 80 yıl sömürüldük. şunu bir anlayın bu bir zafer değil. kurtuluş savaşında adanada diyarbakırda trabzonda kim savaştı? hangi komutan hangi lider? kim kurtardı oraları? ciddi ciddi soruyorum. istanbuldan ingiliz gemileri neden tek bir mermi atmadan gitti? bu mantıklı geliyor mu? çok sevdikleri ayasofyayı neden bıraktılar?
    .
    1. dünya savaşından sonra ödenmesi gereken borcun 1980de özal son taksidini ödedi. 1945de borcu ödeyemiyoruz diyip, fransada buluşuldu, tekrar taksitlendirme ve indirim yaptılar. ben gidim imfden milyar dolar çekim yatırımları yapim, ben yatırım yapmış olim, ama benden sonra gelenler aç kalsın borçlar içinde boğulsun dolar artsın enflasyonla uğraşsın. sen buna atılım yapmak mı diyorsun? bir babanın oğlunun ödeyeceği banka kredisini çekip harcaması gibi birşey bu. babası fabrika kurdu oğlu batırdı mı dersin? hiç ticaretle uğraşmadığın belli. ki atılım dediğin 1 tane iplik, 1 tanede şeker fabrikası vs.... ben sana 1950de uçak fabrikasından bahsediyorum. atılım dediğin budur. devrim arabasından bahsediyorum atılım budur. borç alınmış borçla şeker fabrikası kurulmuş. arge bunun neresinde? 1923-1950 arası bana hangi arge yapıldı söylermisin?
    .
    ben sana diyorumki bundan öncekiler neden yapamadı? cevap verememişsin. çünkü cevabın yok o yüzden de şimdikini övmen gerekiyor ama ellerin yazamıyor bunu. başka konulara dalıyorsun. hiç dalma o konulara. öncekiler neden yapamdı ona cevabın varsa yaz. cevabın yoksa yazma.

• bunun taşınması bir hayli zordur

• spyman S kullanıcısına yanıt
    Haklısın

Yerli hava savunma sistemi Hisar, Suriye sınırına gidiyor

Yerli hava savunma sistemi Hisar, Suriye sınırına gidiyor

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.