Şimdi Ara

Yerli gemi savar füzelerinde seri üretim imzası Yunanistan’ı rahatsız etti (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
6.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hömmgüzel

Harpoon 140+ km,
    atmaca 200+ ve kendimiz üretiyoruz sınırsız yapabiliriz,ve bu onları baya rahatsız eder.
    Yunanistanın mütefik gibi davrandığı söylenemez.
    Sınırsız yapamazsın. O füzeyi biz üretiyor gibi görünsek de, önemli parçalarının bir kısmı sadece birkaç ülke tarafından üretilebiliyor ve biz de onlardan bu parçaları alırken; hangi amaçla, ülkenin neresinde ve ne kadar süre içerisinde kullanacağımızı resmi bir yazı ile bildirmek zorundayız.

Eğer bu yazı uygun görülürse, füze üretimine devam edebiliyoruz ve kaç tane füze ürettiğimizi de karşıdaki ülke bilmiş oluyor. Bilmeyenler olabilir; seçim öncesinde iktidarın Avrupa'da yaptığı seçim şovu nedeniyle Roketsan'ın ve diğer birçok üreticinin üretimi durmak zorunda kalmıştı.

E tabii bu kısım Donanım Haber'in duruşuna aykırı olduğu için artık ilgilerini çekmiyor. Sorsan, Tsar bombası yaptılar.

• Yunanistan kumda oynasın.

• Gemi savar aynı zamanda denizaltılara karşı da etkili olabilir mi?
  • Baxa kullanıcısına yanıt
    Öncelikle yunalılar ile savaşta değiliz hükümetler illaki sürtüşür bizim yunan halkı ile sorunumuz yok. Yunan halkına da soruyorlar Türkler ile problemim yok diyor büyük kısmı. Senin gibi orda da aşırı sağcı kişliler var savaşın ölümün nasıl bişey olduğunu bilmeyen. Oğlu ölmeyen kardeşi sakat kalmayan savaşta. Atıp tutuyorlar senin gibi kafası eserse Türkiye'ye ye savaş açıyorlar. Ama çoğu Türkiye ile Türkler ile sorunumuz yok diyor ve gerçekten yok. Bırakın şu ergen savaş çığırtkanlıklarını. Savaş mecbur kalınmadıkça cinayettir. Afrin de mecbur kaldık ve şehitlerimiz oldu. Afrinde askerlerimiz tank içinde şehit düştü. O tankın içini bir hayalet nasıl bir can pazarı oluştu. O şehit olan aslanlar kardeşimiz babamız evladımızdı. Keşke afrine girmek zorunda kalmasaydık savaş olmasaydı. O aslanlarda çocuğunun annesinin babasının yanında olsalardı. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk gibi yola devam etmek lazım. Savaş mecbur kalınmadıkça bir cinayettir der atam. Ne güzel söylemiş.

• İki ülke de "ya istiklal ya ölüm" diye bağımsızlıklarını kazandılar. Birisi krallık oldu, diğeri terörle uğraştı. İkisi de siyasetçilerinden hep şikayet eder.

ABD'nin kurguladığı gibi birbirleriyle didişmek yerine Türk üretimi ile Yunan lojistiğiini birleştirseler bir defa daha bağımsız olurlar. Derhal bir Baltık veya Ligurya standardına gelir iki ülke de.

ABD vizyonunu kaybetti. 90'ların sonundan beri eskisi gibi bilgi üretmiyor. Bu sebeple, teknolojilerinin alternatifleri olduğundan dolayı, Avrupa ve diğer yapabilecek ülkeler bağımsızlıklarını ileriye taşımayı deneyebilirler.
  • Sistemin adi YunanSavar olmadigi surece desteklemiyorum

Saka saka gobek adi o zaten shshsh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deniz Kuvvetleri açısından en kritik mühimmat, Gemisavar füzeleri sadece uç ve vur prensibi ile çalışmıyor, vuracağı geminin savunma sistemlerini de yanıltması gerekiyor. Bu savunma sistemleri hem fiili hemde elektronik harp şeklinde. Elektronik harbe en dayanıklı silah kendi ürettiğindir doğal olarak burada çok büyük bir artı var bir kere. Fiili savunma sistemlerini ise ya yüksek hız ile aşmaya çalışıyorsunuz ya da manevra ile burada ses altı hızda uçan bir füze olduğu için manevra ile aşmanız gerekiyor. Yine kendi füzeniz ile kendi manevralarını oluşturarak yabancı menşeli füzeden daha iyi bir ürün ortaya çıkarmış oluyorsunuz. Seri üretim sözleşmesi imzalanan Atmaca Block I henüz rakipleri kadar gelişmiş değil ancak bahsettiğim hususlar bile onu bizim için en optimum ürün haline getiriyor. Block I RF (Radar Güdüm) kullanıyor Block II modelinde hem RF hemde IIR (Imaging Infrared/ Görüntüleyici Kızılötesi) güdüm olacak. Bu sayede füze hedefi vuruş aşamasında görüntü aktarımı yapabilecek ve hedefin istediğiniz noktasından vurabileceğiniz gibi radar karıştırmasına karşı alternatifiniz olmuş olacak.

• Ege'de olasi bir savas kokusu aliyorum istenmedik seyler olabilir 1 yada 2 sene icinde

• emre1393 kullanıcısına yanıt
    haberde adı geçen yunan basınında mı çalışıyorsun? niçin rahatsız oldun?

• Savunma sanayimiz için güzel bir gelişme, ama seçimle ne alakası var yahu?

Füzeyi AKP mi üretti?

Roketsan 1988 yılında kurulmuş.

"Seçim" kelimesinin bu konuda ısrarla kullanılması bir çeşit algı oyunu heralde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Windows95

Savunma sanayimiz için güzel bir gelişme, ama seçimle ne alakası var yahu?

Füzeyi AKP mi üretti?

"Seçim" kelimesinin bu konuda ısrarla kullanılması bir çeşit algı oyunu heralde.
    Küçükçekmece nükleer araştırma üssüde çok eskiden kuruldu ama boş boş duruyor. önemli olan kaynağı aktarıp işletmek. senin zihniyetindeki liderler hortumladıkları için paraları roketsana para aktaramamış. akp aktarınca zoruna gidiyor bakıyorum şu yapılanı bi günde tebrik etmeyi öğrenin çünkü kimse sallamıyor sizin tipleriniz maalesef. bükemediğin bileği öp diye boşa dememişler

• quote:

Orijinalden alıntı: Murat.Ak

Son yıllarda iyi haber olan tek şey savunma sanayisi.
    Onun dışında;
    Eğitimde geriledik,
    Alım gücünde geriledik,
    Tarımda geriledik,
    Sanayide geriledik,
    Ahlakda geriledik,
    Kalitede geriledik,
    Sevgide saygıda huzurda geriledik
    .....
    eğitim sisteminde neredeydikki geriledik onu açıklayabilirimisin acaba. sanki yıllardır ülkemizde süper bir eğitim sistemi var gibi konuşmuşunuz ama maalesef yok. yani biz 7 numarada değilizki 2 ye gerileyelim 0 daydıy yine sıfırdayız ne ilerledik ne geriledik
  • Motoru yerli değil!

Fransız!

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

Küçükçekmece nükleer araştırma üssüde çok eskiden kuruldu ama boş boş duruyor. önemli olan kaynağı aktarıp işletmek. senin zihniyetindeki liderler hortumladıkları için paraları roketsana para aktaramamış. akp aktarınca zoruna gidiyor bakıyorum şu yapılanı bi günde tebrik etmeyi öğrenin çünkü kimse sallamıyor sizin tipleriniz maalesef. bükemediğin bileği öp diye boşa dememişler

Evet propaganda balşladı işte.

Amacınız savunma sanayiimizdeki gelişmeleri paylaşmak değildi di mi?

Gerçek amacınızın propaganda olduğu açık.

Bir kere de iyi niyetli olun be!
    Her durumdan partinize pay çıkartmayı bırakın.
    Gurur duyduğunuz şey bir kerecik Türk mühendislerimiz olsun.

• tekrar ediyorum "Seçim" kelimesinin bu konuda ısrarla kullanılması bir çeşit algı oyunudur.

Muhalefetten kimse seçimden bahsetmedi, ama yandaşlar ısrarla seçim konusunu KENDİLERİ açtılar.

quote:

Seçim propagandası hep diyecekti yalan diyecekti baktı olmuyor

quote:

aha motoru yerli değilciler neredesiniz bunlar seçim yatırımı diyenler neredesiniz?

quote:

geleceklerde ne desek nasıl karalasak diye düşünüyorlar şimdi artık sçim propagandası da yemiyor

Evet bu yaptığınız kesinlikle algı oyunu.
    İnsanların bilinçaltına oynamayı fetöden mi öğrendiniz?

• Bu füzeler, helikopterler, gemiler ve ihalar hepsi hayaldi. Yaşı 35 üstü arkadaşlar hatırlar. Bunun siyasetle ilgisi yok. İçimizdeki hainleri hep birlikte temizledik. Bundan sonra hangi parti gelirse gelsin kim başkan olursa olsun artık cesur adımları rahatça atacak. Bunun sefasını çocuklarımız sürecek inşallah. Herkes rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Windows95

Savunma sanayimiz için güzel bir gelişme, ama seçimle ne alakası var yahu?

Füzeyi AKP mi üretti?

Zaten putin kremlinde yapıyorya rus füzelerini her askeri proje ortaya çıktığında seçim propagandası diyeceksin ürün ortaya çıkıncada ne alakası var hükümet ile odtülü yaptı diyeceksin 90 yıl okullarda çocukları fortmatlayıp tek tip jakoben bir zihniyet ile terörist ve yobaz yetiştireceksin sonra eeeeee profile kurt koyup göktürkce türk yazıp dalacaksın internete tayyip erdoğan 2004'de yerli üretim kararı almasaydı üçün birini üretirdin. O zaman ne sümsükleri soğa dökerdi bankalar ne darbe yapamaya kalkarlardı öyle kolay değil bu işler rokatsan özal tarafından kuruldu ha şirket kurmak çokmu zor yooo bir tabele bir ofis bir kaç evrak alsana şirket 2002 yılında roketsan kapatılacaktı erdoğan izin vermedi. Profile kurt koyup algı yaptığına göre don koklayıcısın galiba hadi aptal propagandanıda la ...git (GÜZEL GÜNLER GELECEK, KİRAZ ÇİÇEK AÇACAK, KİRA ZMEVSİMİ ÇOK GÜZEL BİR MEVSİMDİR CENNETTTEN ARSA VERECEĞİM SİZE )

• quote:

Orijinalden alıntı: burgfb

Bu füzeler, helikopterler, gemiler ve ihalar hepsi hayaldi. Yaşı 35 üstü arkadaşlar hatırlar. Bunun siyasetle ilgisi yok. İçimizdeki hainleri hep birlikte temizledik. Bundan sonra hangi parti gelirse gelsin kim başkan olursa olsun artık cesur adımları rahatça atacak. Bunun sefasını çocuklarımız sürecek inşallah. Herkes rahat olsun.
    orası belli olmaz savunma saniyi gömeceklerdi 24 haziranda baksana seçim bildirgesine savunma sanayi sıfır
    Yerli gemi savar füzelerinde seri üretim imzası Yunanistan’ı rahatsız etti

• raptor2834 R kullanıcısına yanıt
    Adalet kelimesinin çok kullanılması bence parti isminde geçiyor oluşu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToisAndro

Adalet kelimesinin çok kullanılması bence parti isminde geçiyor oluşu
    O konda katılmıyorum
    Yerli gemi savar füzelerinde seri üretim imzası Yunanistan’ı rahatsız etti

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.