Şimdi Ara

yerel ağ bağlantısı var internet yok neden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
44.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ağ bağlantılarıyla birbirlerine bağlanan bilgisayarlar var ( otelde çalışıyorum)
    benim bilgisayarım da internete bağlıydı artık değil. ağ bağlantılarımda YEREL AĞ BAĞLANTISI altında bağlantı görünüyor ama internete girmeyi denediğimde İNTERNET ARAMA SAYFASINI AÇAMADI DİYOR.

msn e bağlanmaya çalıştığımda hata veriyor. Onar dediğimde VARSAYILAN AĞ GEÇİDİ DİYE bi sorun gösteriyor.. (elle ayarlandı gibi bişey söylüyor)

internete nasıl bağlanabilirim. ağ bağlantısı ile bilgisayar diğer bilgisayarların paylaşılmış dosyalarına girebiliyor. sadece bağlantı yok.. yardım lütfen. msj yazan herkese sonsuz teşekkürler şimdiden...

• Hangi işletim sistemini kullanıyorsun kardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirgiz -- 28 Temmuz 2006; 5:35:59 >
  • Varsayılan ağ geçidi seni diğer bilgisayarları internete çıkaran makineni IP adresidir. Ama senin netwrok yapını bilmeden sana yardımıcı olmayız ki . SEn bilgiişlemden en iyisi ADSL modemin İçe bakan IP ni öğren ve Onu Ağbağlantılarım>NIC(Ethernet)>özellikler>TCP/IP> ordaki varsayılan ağgeçidi o kısmına yaz. ozaman çıkarsın. Ama tabi ıp adresin DHCP tarafından mı atanıyo onuda anlamaddım daha detaylı yazarsan ozaman yardımıcı oluruz
  • kusura bakma yazmayı unutmuşum xp kullanıyorum. netten araştırıyoum ama bişey bulamadım.

sorduğum da x bey kendi bilgisayarından kapattı interneti falan dediler bu mümkün müdür??
  • quote:

Orjinalden alıntı: tolga_kaan_

kusura bakma yazmayı unutmuşum xp kullanıyorum. netten araştırıyoum ama bişey bulamadım.

sorduğum da x bey kendi bilgisayarından kapattı interneti falan dediler bu mümkün müdür??

internetini kısıtlamış olabilir proxy ile ama bilgisayardan fazla anlıyan adam yapamaz onu..

Ağ Bağlantılarım/Özellikleri/Yerel Ağ bağlantısı/Özellikleri/İnternet İletişim Kuralları/Özellikler/ deki

IP otomatikte mi yoksa manuel mi?? altta Birinci ve ikinci DNS var onlar otomatik mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kirgiz -- 28 Temmuz 2006; 5:41:04 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: lord of minasmorgul

Varsayılan ağ geçidi seni diğer bilgisayarları internete çıkaran makineni IP adresidir. Ama senin netwrok yapını bilmeden sana yardımıcı olmayız ki . SEn bilgiişlemden en iyisi ADSL modemin İçe bakan IP ni öğren ve Onu Ağbağlantılarım>NIC(Ethernet)>özellikler>TCP/IP> ordaki varsayılan ağgeçidi o kısmına yaz. ozaman çıkarsın. Ama tabi ıp adresin DHCP tarafından mı atanıyo onuda anlamaddım daha detaylı yazarsan ozaman yardımıcı oluruz

http://img107.imageshack.us/my.php?image=1vn0.jpg
    doğru yere mi bakıyorum acaba?

resim sanırım kötü çıktı.

tcp ıp ayarlarında aşağıdaki adreswi kullan gibi bişi yazıyodu 10. 0. 0. 14

ve bi yerde de 255. 255. 255. 0 yazıyyo du bu ne demek? halledilebilir bi çözümü var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolga_kaan_ -- 28 Temmuz 2006; 5:47:54 >

• Senin x bey varsayılan ağ geçidini değiştirmiş senin internete girmemen için

Ağ geçidine 10.0.0.2 yap
    Alttaki İlk DNS ye de 10.0.0.2 yap. tamam bas. kapat tüm sayfaları. biraz bekler sonra da ....
    hayırlı chat'leşmeler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kirgiz

Senin x bey varsayılan ağ geçidini değiştirmiş senin internete girmemen için

Ağ geçidine 10.0.0.2 yap
    Alttaki İlk DNS ye de 10.0.0.2 yap. tamam bas. kapat tüm sayfaları. biraz bekler sonra da ....
    hayırlı chat'leşmeler.

KARDEŞİM ALLAH NE MURADIN VARSA ONU VERSİN. NE DİYİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN VALAHİ ÖYLE Bİ GÜZELLİK YAPTIN Kİ BANA ANLATAMAM. SEN OLMASAN BEN BÜTÜN GECE BURDA KAFAYI YERDİM HERALDE.. HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN.. ALLAHA EMANET OLASIN :d

• quote:

Orjinalden alıntı: tolga_kaan_

quote:

Orjinalden alıntı: kirgiz

Senin x bey varsayılan ağ geçidini değiştirmiş senin internete girmemen için

Ağ geçidine 10.0.0.2 yap
    hayırlı chat'leşmeler.

KARDEŞİM ALLAH NE MURADIN VARSA ONU VERSİN. NE DİYİM ALLAH SENDEN RAZI OLSUN VALAHİ ÖYLE Bİ GÜZELLİK YAPTIN Kİ BANA ANLATAMAM. SEN OLMASAN BEN BÜTÜN GECE BURDA KAFAYI YERDİM HERALDE.. HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN.. ALLAHA EMANET OLASIN :d

saol

• Yardımlaşma işte budur.
    Çalışan bir kardeşimizi gaddar patronun zulmünden kurtarmışsın.

Edit:
    @tolga_kaan_
    Patron gelmeden ayarları eski haline getir.
    Seni internete giremiyor bilsin hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huhukomsu -- 28 Temmuz 2006; 6:25:54 >
  • Umarım patronun kotalı internet almamıştır, fazla download yapma
  • slm arkadaşlar bende de aynı sorun var. herşey normal gözükoyor. bilgisayara format attım üç gün uğraştım ağ bağlantısı ile bilgisayarlar birbirini görüyor ama internete bağlanmıyor. herşeyi otomatik algılada diyorum elle dns de atadım yalnız olmadı. modeme bağlantı diğer bilgisayarlarda 192.168.2.1 olarak bağlanıyor. ağbağlantısındaki bilgisayar adı oem. bağlantı eklemek için @ttnet diye bir yere yazı yazmam gerekiyormu acaba onuda bilemiyorum. çünkü format attıktan sonra ağ bağlantılarında görüntülenen o mavı bilgisayar ekranlı dünya ikonlarından birini sildim ama nasıl oldu bilmiyorum. az öncesinde yani format atıp herşeyi tanıttıktan ve bu ikonu silmeden önce 10 dakika kadar bağlanmıştım. herade ağ bağlantısı ikonu ile ilgili.. yardım arkadaşlar...
  • Bendede Aynı Sorun Var Kırqız Yardım Edermsn Arkadasn Aynısı Problemim
  • bende aynı sorun ethernet driver ını yeniden kurduktan sonra düzeldi.
  • arkadaşlar aynı konuya yazmak istedim hemen hemen aynı sorun var başımda;

Şimdi xp kurulu bilgisdayarda internet yok..üst katada vermiş kablo ile interneti haliyle üst kattada yok intyernet..

modem ışıkları hepsi yanmakta ttnet ile görüşüldü ve yok bağlantıda sorun yok denildi..sorun bilgisayarda ise nerede..

internete giremiyozuz...yardımck9ı olabilirmisiinz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.