Şimdi Ara

Yere Çöp Atan Yurdum İnsanı. (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
2.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bide sigrasini icip yaninda duran cope ragmen sirf parmaginin arasina alip firlatma coollugunu yasamak icin yere izmarit atanlar var bunlar icin neden para cezasi yok bunlari gordukce yemin ediyom yerden alip anlinin ortasina basmamak icin zor tutuyorum kendimi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

http://www.abcgazetesi.com/new-york-timestan-natoya-erdogana-mudahale-et-50738h.htm

http://www.tgrthaber.com.tr/gundem/abdli-gazeteden-referandum-sonrasi-acik-tehdit-174600

@EnesTayfun28

Kesinlikle bu bizim iç meselemiz, olası bir müdahelede düşmanla işbirliği yapan haindir. Hileli seçim olmuş yada olmamış bu bizi ilgilendirir, natoyu değil.

Böyle bi durumda hayırcısı da evetçisi de kuvyi milliye ruhu ortaya çıkar bu ülke dış tehditlerle bölünmez.
  • Bakın parkta gözlerimle gördüm,görmesem inanmazdım.

Çöp tenekeleri var her yerde ve olmasına rağmen çimlerin üstünde felan çöpler var,yav çöp tenekesinin yanda bile yerde çöp olur mu.
  • Aileden başlıyor bu iş. Gerisi boş.
  • Annem babam başta olmak üzere çevremdekileri bol bol uyarıyorum yere atarken falan yakalarsam. Siz de yapın aynısını.

Elimde küçücük bir şeker kağıdı olsa da yere atmak yerine cebe atar çöp bulunca çöpe atarım.

Aslında yere tüküren, çöp atanlara güzel para cezaları gelse buradan güzel para kazanır devlet. İşte mazotun falan vergisini yükselteceklerine buralara yönelebilirler. Hem daha bilinçli vatandaş yetiştirmek, hem de devletin kasasına da para girmiş olur. Al sana bir taşla iki kuş.
  • Mimar SaNAN kullanıcısına yanıt
    Sonuna kadar destekliyorum.Eğer durum ciddileşirse anayasa değişikliği askıya alınıp,toplantılar dahilinde Nato üyeliğimizi gözden geçirmemiz gerek.
  • ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Özellikle Eminönü sahil boyu alanda mangal yapan kitle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Annem babam başta olmak üzere çevremdekileri bol bol uyarıyorum yere atarken falan yakalarsam. Siz de yapın aynısını.

Elimde küçücük bir şeker kağıdı olsa da yere atmak yerine cebe atar çöp bulunca çöpe atarım.

Aslında yere tüküren, çöp atanlara güzel para cezaları gelse buradan güzel para kazanır devlet. İşte mazotun falan vergisini yükselteceklerine buralara yönelebilirler. Hem daha bilinçli vatandaş yetiştirmek, hem de devletin kasasına da para girmiş olur. Al sana bir taşla iki kuş.

Aslında ilk 4 sene abuk subuk eğitim sistemi yerine Aile,Toplum Ahlakı üzerine yoğunlaşılsa daha iyi olur.Okuma yazma her zaman öğrenilir fakat kişilik belirli yaştan sonra yontulmuyor.
  • Amsa amsadır. Amsa her yerdedir. Yücedir. Seni senden sızdırır.
  • Douş reisinde dediği gibi bunlar babadan oğula nesil. Bu dünyanın iyiliği için insan kısırlaştırma kampanyası falan başlamalı artık.

Kendi apartmanımda var çocuklar bildiğin VATAN HAİNLERİ . Apartmanımızın önü çocuk parkı bende apartman yöneticisiyim. Ailelerine bakıyorum maymundan evrimini tamamlamadıklarını biliyorum.

Çocuklara eskiden özverili yaklaşırdım ağaç yaş iken eğilir diyordum yok arkadaş. Yere çöp attığını görünce ''o çöpü git çöpe at yada onu biyerine monte ederim'' diyorum. Tüm mahalledeki çocuklar beni artık beni iyi tanıyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi kaç günlügüne almanya ya geldim. Şişeleri ;makinalar yapmıslar. Onların içine atıyorlar her şişe basına 0.20 cent para veriyor makina. Tr de böyle olsa bi tane şişe kalmaz sokakta

• egemena E kullanıcısına yanıt
    Yalniz egitim = universite okumak yuksek lisans yapmak demek degildir.

az biraz kultur sahibi,belli bir dunya gorusune sahip,empati sahibi bilincli bir lise mezunu trdeki cogu uni mezununu tokatlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigitcan19901 -- 21 Nisan 2017; 1:48:38 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Adamın 20 metre önünde çöp kutusu var ama yere atıyor.

Bu yere çöp atma okumakla da değişmiyor, 3 üniversitede bulunmuş biri olarak net gözlemimdir. Kantinlerin çevresi pislik yuvası oluyor.

Arka bahçem full bira şişesi ve diğer çöplerle dolu etraftaki apartmanlarda kalanlar hep öğrenci.

Ezberci eğitim bu birşeyi mantığıyla öğretmiyorlar çöp atma diyoruz ama neden atılmaması gerektiğini anlatmıyoruz problem burda yoksa doğaya verdiği zararı bilse zincirleme olarak bizimde doğanın parçası olduğumuzu anlayacaklar.
  • 1 cümle,Türkiye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

quote:

Orijinalden alıntı: Mimar SaNAN

Nato'nun müdahele ihtimali konuşulurken bu tarz meseleleri nasıl umursuyorsunuz anlamıyorum.
    Haklısınız tabi orası ayrı.

Nato olayı nedir?

yere çöp attığı için konuyu değiştirmeye çalışmış
  • Lanet olsun bu ülkeye yere balgam atan şişe izmarit atan.

bıktım ya amerika , rusya bize 2 nükleer atsın geberelim belki 50 yıl sonra gelecek nesil efendi düzgün temiz olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arabadan yolun ortasına bira şişesi atan adamlar var
  • quote:

Orijinalden alıntı: John WICK

quote:

Orijinalden alıntı: umix353

Adamın 20 metre önünde çöp kutusu var ama yere atıyor.

Bu yere çöp atma okumakla da değişmiyor, 3 üniversitede bulunmuş biri olarak net gözlemimdir. Kantinlerin çevresi pislik yuvası oluyor.

Arka bahçem full bira şişesi ve diğer çöplerle dolu etraftaki apartmanlarda kalanlar hep öğrenci.

Ezberci eğitim bu birşeyi mantığıyla öğretmiyorlar çöp atma diyoruz ama neden atılmaması gerektiğini anlatmıyoruz problem burda yoksa doğaya verdiği zararı bilse zincirleme olarak bizimde doğanın parçası olduğumuzu anlayacaklar.

Bunun eğitim sistemi ile ilgisi yok.. ilk önce aile ve çevre

• temizlik görevlilerinin iyi kötü olduğu yerler neyse de. o pikniğe son gidişi olasıcalar. en ıssız yerde bile bir kamyon çöp bırakmışlar. ben kendi bahçemden dönüşte çöpümü konteyner olan yere kadar taşıyorum. köylü de dereye atar. nasılsa kendi bahçesinden öteye su götürür. düşüncesiz ve kendinden sonrayı düşünmeyen bir toplumuz. çocukken böyle gördüm. anne baba dede öğretmen belki çok kuralcılıktan da olabilir ama kurallar gerekli demek.
  • Piknik alanına gelen sülale boyu ayıgiller var, mangal ve tabak dışındaki her şeyi konumlandığı yere bırakıp gönül rahatıyla gidiyor hayvanoğlu hayvanlar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.