Şimdi Ara

YERDEN ISITMA (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.815
Cevap
73
Favori
262.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Buraksisman88

Yerden isitma konusu teknik bir konu olması sebebi ile çeşitli sorularım olacak mümkün ise kendimce araştırmalarda bulundum. Evimizin terasına yerden ısıtma yaptıracağız ben gerekli ürünleri satın alıp kendim usta tutup döşetmeyi düşünüyorum kendimce bir malzeme listesi oluşturdum. Mümkün mertebe tecrübeli arkadaşlar yer alan ürünleri teras için kullanabilir miyim?

https://www.isitmax.com/cati-isitma-oluk-drenaj-buz-onleme-kablosu

https://www.isitmax.com/yerden-isitma-kablosu-guclu-isitma

https://www.isitmax.com/yerden-isitma-termostati

https://www.isitmax.com/heat-trace-kablosu-boru-isitma-25watt-mt1

https://www.isitmax.com/yerden-isitma-kontrol-panosu

Teras alanı için oluşturduğum ürünler sizce yeterli gelir mi 17 metrekare terasımız var
    Terasınızın cephesi nedir bilmiyorum ancak ben de güney cephe 17m2 alana sahip verandama 100m. yerden ısıtma yaptırıp üzerine fayans döşetip kış bahçesi yaptırdım. Kışın inanılmaz rahat ve konforlu ancak yazın tüm gün güneş altında kaldığından zeminde boru içerisinde kalan su inanılmaz ısınıyor. Gündüz zemine çıplak ayak ile basmanızın imkanı yok. İçeri inanılmaz ısı veriyor. Ancak gece yarısına doğru zemin serinliyor.

Sonuçta zemine döşeyeceğiniz malzeme de önemli. Fayansın ısı iletkenlik katsayısı parkeye göre çok daha fazla olduğundan fayans zemin ile parke zemin arasında çok fark edecektir.

Isı iletkenliği ve ısıyı daha fazla tutması için şap olarak zeminde "BAUMIT E225" kullandım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 5 Eylül 2018; 16:29:5 >

• Sıfır dublex 200 m2. ev yaptıp,yerden ısıtma yaparken üst kat tesisatı doğru bağlanmış,yani kırmızı vanalardan sıcak su giriyor,mavi vanalardan geri dönüyor.Ancak alt kat tam tersi bağlanmış mavi vanalardan sıcak su giriyor ve kırmızı vanalardan çıkıyor.Isınmayı etkilermi. Değiştirmemiz gerekirmi?
  • Bu konuda galiba bir post vardı favorilere almıştım şimdi bulamıyorum şap icin bir marka vermişti o postu hatırlayan varmi acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Afyonteam

Bu konuda galiba bir post vardı favorilere almıştım şimdi bulamıyorum şap icin bir marka vermişti o postu hatırlayan varmi acaba
    BAUMIT E225
  • ycangir Y kullanıcısına yanıt
    Tskler

• Arkadaşlar merhaba. Evimiz merkezi sistem ve yerden ısıtmalı. Oda termostatı takılabiliyor mu? Takılabiliyorsa işe yarar mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merkezi sisteme oda termostadi olur ama bildiğimiz termostatlar olmaz, çok isiniyorsaniz kollektorden vanaları kısabilirsiniz.

• Merkezi sistemde nasıl olacak oda termostati anlamadim. Neye mudahale edip kapat komutu verecek termostat?
    Ya isi pay olcer olur yada termostatik vana?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 18 Kasım 2018; 0:47:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkezi sistemde kollektore müdahale edecek şekilde elektronik kontrollü motorlu vanalar ile oda termostadi olabilir, ancak maliyetli bir sistem olacağından dolayı bedava vanaları kısmak varken kullanmak pek anlamlı degil.

• Yerden ısıtma kullananlar sezonumuz hayırlı olsun 😀

• Merhabalar. Kentsel dönüşümdeki dairemi yerden ısıtma yaptırsam mı diye düşünüyorum. Daire dükkan üstü. Ama dükkan boş kalmayacak bi konumda. Yine de ısınma sorunu olur diye düşünüyorum. Bunların harici diğer daire sahipleri eski kafalı biraz. Toplantıda ısıtma dedim biz istemeyiz dediler. Çatlar, patlar onla uğraşamayız falan dediler. Onlar radyatörlü sistem kurduracak, orası kesin.

Bir de daire 125 metrekare ama 5 metre x 25 metre gibi bir oranı var. Doğu-batı cepheli, bitişik düzen. Kombi bir uca yerleştirilecek. 25 metre ötedeki oda nasıl ısınır? Burada yerden ısıtma daha az döngüye girdiğinden daha avantajlı olacak gibi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Yardımcı olursanız sevinirim.

• merhaba aynı durumdaki daireme uzun araştırmalardan sonra yerden ısıtma yaptıdım önümüzdeki ay kısmetse taşınacağım olumlu olumsuz ne varsa burdan paylaşacağım
  • Arkadaşlar yerden ısıtmalı evime bir odaya halıfleks döşetmek istiyorum.

Bunun bana ne gibi etkileri olur? Isıtmayı engeller mi ne dersiniz?

• bLooP B kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle olumsuz etkiler

Yerden ısıtma ile ilgili bilgi paylaşır mısn

Kaç metre boru

Haçlı kollektör

Hangi marka

Debimetre

Her odada termaotat var mı

Boru Aralık’ları

Ve varsa fotoğraflar yükler misin ?

• BebeBiskuvisi kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle iyi yapılmış bir Yerden ısıtma yapılması gerekiyor

Ayrıca kaliteli bir firma

Proje çizecek verecek sana

Ayrıca m2 8-10 metre boru yaptır

Ve ekonomik olarak şuan olsa her odaya teröostat bağlat ve debimetreli bir kollektör bağlat

• quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

Yerden ısıtma ile ilgili bilgi paylaşır mısn

Kaç metre boru

Haçlı kollektör

Hangi marka

Debimetre

Her odada termaotat var mı

Boru Aralık’ları

Ve varsa fotoğraflar yükler misin ?
    bütün malzemeler rehau 800 metre boru 20 metre firesi oldu 110 metre net ısıtma alanı normal kattta 7 lik kollektör dublex katında 6 lı köllektör tüm odalarda oda termostatı kullanıldı henüz dairemi mütahitten teslim almadım bu ay içinde teslim edeceğini söyledi kombi olarakta immergaz vitrik tera 24 aldım
    Toplamda 13 lü hat oldu o zaman

800/13 yaklaşık 65-70 m hatlar ayrıca m2 ye 7 m boru falan denk geliyor

Foto paylaşırsan çok güzel olur

Laminant değil de lamine parke en iyisi sanırım

• Bilen bir arkadaş cvp yazabilirmi acaba hangi vana hangi odanın bir türlü anlayamadım ev 3+1 L koridor ama 8 vana var

• quote:

Orijinalden alıntı: 42yaman42

Bilen bir arkadaş cvp yazabilirmi acaba hangi vana hangi odanın bir türlü anlayamadım ev 3+1 L koridor ama 8 vana var
    Bu soruyu sizin dışınızdaki kimse bilemez. Sizin deneme yaparak hangi hattın hangi odaya gittiğini sizin sıra ile deneyerek bulmanız lazım.

I- Tüm kollektördeki vanaları kapayın.
    II- Kombiyi çalıştırın.
    III-Sıra ile ilk kollektördeki vanayı sonuna kadar açın ve gözlemleyin hangi odanın radyatörü ısınıyor.
    IV- Daha sonra ilk açtığınız kollektördeki vanayaı kapayıp, sıradakini açın ve tekrar gözlemleyin.
    V- Sıra ile bu işlemi tüm kollektördeki vanalara uygulayın.
    VI- En son olarak artık tüm kollektördeki vanaları açabilirsiniz.

Ancak bu şekilde hangi kollektör vanasının hangi oda tesisatına ait olduğunu anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 10 Aralık 2018; 8:39:11 >

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.