Şimdi Ara

YERALTI EDEBİYATI FAN CLUB (Chuck Palahniuk' a saygılar.) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
17
Favori
16.243
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

quote:

Orijinalden alıntı: The Narrator

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

quote:

Orijinalden alıntı: Sayeh-eh Khodah

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, Zar Adam-The Dice Man (Luke Rhinehart) yeraltı edebiyatının bir ürünü mü?

edit: imla.

Değil. Katılmıyorum.

Bende eh diyorum. Bence biraz giriyor. Yani neden olmasın ?

Yeraltı Edebiyatına, popüler kültür kitapları ters.

Katılıyorum.Peki bir yeraltı kitabı popüler olduktan sonra özelliğinden bir şey yitirir mi? / Sınıf değiştirir mi ?

Ben bu işten hiç bişi anlamadım.

• Popüler kültür kitapları Yeraltı Edebiyatına giremez. Ancak Yeraltı Edebiyatı'ndaki kitaplar, haliyle popüler olabilir. Zaten bu kitapların amacı, çok okunmak değildir. Toplumun büyük kesmine hitap etmediği içinde haliyle pek popüler olmaz. Örneğin Fight Club'un filmi çekilmiş olmasaydı Chuck Amcamız ve kitapları da BENCE hiç popüler olmayacaktı.
  • ingiliz edebiyatında okuyan bir arkadaşımın söylediğine göre dövüş klubunu yazan adam bu kitabı yazarken ünlü bir yazardan etkilenmiş.
    hikayenin adı "William Wilson" yazarı Edgar Allan Poe

bu arada hakan günday'ın "kinyas ve kayra" kitabıyla yeraltı edebiyatına giriş yapmış bulunuyorum vatana millete hayırlı olsun.
  • Ne ölüm, ne de hayat! Hiçbiri kovalamıyor beni rüyalarımda. Hiçbirinin eli bana değmiyor. Çünkü ellerim ceplerimde hiç olmadıkları kadar.Varlığıma nedensizlikten delirdim ben. Hiçbir nedeni kendime yakıştıramadığımdan.Hepsini giydim. Hiçbiri olmadı. Hepsi dar geldi. İnansaydım herhangi birine, uğruna gerekirse dünyayı kan gölüne çevirirdim. Okyanuslar kırmızı olurdu. Pıhtılaşmış kanlardan siyah dağlar yükselirdi. Ama inanamadım. Bir türlü inanamadım… Bütün hayat bir illüzyon. Benim gibi, Kayra gibi... (Kinyas ve Kayra—Hakan Günday)
  • uplamanın zamanı gelmiş , yeraltı edebiyatıyla tanışmayan arkadaşlar için güzel bir up yapalım , hadi bakalım.
  • hakan günday'ın PİÇ isimli kitabını okudum. fena sayılmazdı.

aynı yazarın kinyas ve kayra isimli kitabını da okudum muhteşemdi. Hayatımda ilk kez ikinci kez okunabilecek bir kitap buldum. bu kitabı okuduktan sonra hiç bir kitaptan tam anlamıyla zevk alamayacaksınız.

bugün de gösteri peygamberine başladım.

bu konu sayesinde başlamıştım yeraltı edebiyatına ve çok hoşuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi woop -- 5 Nisan 2010; 0:11:31 >
  • ve bir alıntı. gösteri peygamberi--chuck palahniuk

Kızı sakinleştirmek ve dinlemesini sağlamak için balığımın hikayesini anlatıyorum. Bu ömür boyu sahip olduğum altı yüz kırk birinci balık. Tanrının yarattığı başka bir canlıya bakmayı ve sevmeyi öğrenmem için ailem yıllar önce ilk balığımı almıştı. Sahip olduğum altı yüz kırk balıktan sonra öğrendiğim tek şey, insanın sevdiği her şeyin bir gün öleceği oldu. O özel kişiyle karşılaştığın ilk anda, onun bir gün ölüp toprağın altına gireceğine emin olabilirsin.
  • Kendi cerahetli ve hastalıklı çürümemi kucaklıyorum
  • Geçen Edgar Allen Poe 'nun bir kitabını okudum o da çok hoşuma gitti. Melankolik bir havası var. Kitabın adı Morgue Sokağı cinayeti. Melankolik bir anlatım. Kara bir atmosfer ve yaklaşık 5-6 hikaye...
  • Son sürgün nasıl peki?
  • ağır roman--metin kaçan
    şiddetle tavsiye ederim. aman ben bunun filmini izlemiştim diyip okumamazlık etmeyin. kitabı yarıladım ama filmle alakası yok
  • konuyu görmemle açmam bir oldu iyiki böyle birkonu açılmış benim elimde çuan fight club-tıkanma ve chuck amcamızın son kitabı çarpışma partisi var dövüş klübünü okudum ve aslında deavid fincherin okadarda başarılı bir uyarlama yapmadığı gördüm ama kitap gerçekten harika diğer kitapları henüz okumadın aslınsa okurum ama boş zamanın yok parça parça okumak istemiyorum ,çünkü kitapları okurken adtea bitmesin diye dua ediyorum
  • "Doğu, Batı'nın sırtıdır. Batı'nın zayıflığı, kendini sırtından bıçaklayabilecek kadar uzun kollara sahip ve kör olmasıdır. Dünya etrafında kovalamaca oynamanın sonu yorgunlukan ölmektir. Kendi kuyruğunu yiyen bir yılan ne kadar yaşayabilir? Yönler, sadece denizciler ve pilotlar içindir. Sorulması gereken dünyanın nerede olduğudur. Doğuda mı, Batıda mı? Ve bu yönlerin merkezinde ne olduğu merak edilmelidir. Her şey matematiktir. Dünyadan ne çıkarsa sonuç sıfır olur?" hakan günday-malafa
  • altay öktem - yaram yanlış yerde

ve yazarın diğer kitapları.
  • Yeraltı edebiyatına başlamaya karar verdim.Gerçekten baya meraklıyım.Hakan Günday ın kitaplarını alıp okumaya başlayacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

Yeraltı edebiyatına başlamaya karar verdim.Gerçekten baya meraklıyım.Hakan Günday ın kitaplarını alıp okumaya başlayacağım.

azil kitabı iyidir. kinyas ve kayra da iyidir.
  • İlk mesajda önerilen kitaplar

Dövüs Kulübü - Chuck Palahniuk

Tekinsiz - Chuck Palahniuk

Gösteri Peygamberi - Chuck Palahniuk

Son Sürgün - Dragan Babic

Acemi Pezevenk - Ola Bauer

Beyaz Zenciler - Ingvar Ambjörnsen

O-t-omatik Portakal - Anthony Burgess

Pulp - Charles Bukowski

chuck palahniuk - tikanma

chuck palahniuk - görünmez canavarlar

Hakan Günday - Piç

Hakan Günday - Kinyas ve Kayra

Metin Kaçan - Agir Roman

Yusuf Atilgan - Anayurt oteli

altay öktem - yaram yanlis yerde

Konuda önerilen tüm kitaplar bunlar.

Hakan Günday'dan başlıyorum, hadi bakalım.

• ''Chuck Palahniuk'' nasıl okunuyor bu amca ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin5555
    ''Chuck Palahniuk'' nasıl okunuyor bu amca ?

çak palaniyuk diye okuyorum ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vix -- 2 Nisan 2011; 9:50:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vix

quote:

Orijinalden alıntı: metin5555
    ''Chuck Palahniuk'' nasıl okunuyor bu amca ?

çak palaniyuk diye okuyorum ben

pek orijinal gelmedi çak palanik nasıl ?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.