Şimdi Ara

Yepyeni tasarımıyla 'Yeni Jeep Cherokee' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
3.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • olmamış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şuan ki mevcut kasanın sürüş dinamikleri çok kötü , geyik testlerinde çok başarısız.

Acil olarak kasa değişimine gitmelerinin bir nedeni de bu.. Servet değerindeki arabanın yol tutuşu hyundai getz den kötü belkide. O yüzden 45% oranında sürüş özelliklerinde iyileştirilme yaptıklarını yazmışlar.
  • Uretim versiyonu ise bu tasarlarken saglam kafa yapan bisey icmis tasarim ekib i

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umarım geyik testinde başarılı olur bu yeni kasa..
    tip olarak benim de hoşuma gitmedi..
  • Bence değişik ve güzel olmuş oldukça iyi hatta....
  • quote:

Orijinalden alıntı: NİTROUS666

Yepyeni tasarımıyla 'Yeni Jeep Cherokee'

Şu hali cok daha güzel ve markaya özgü bir tasarımdı bence.

Bu verdiğiniz foto Grand Cherooke'ye ait , arkadaşın verdiği foto ise Cherooke'ye ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miraculous -- 23 Şubat 2013; 12:31:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: miraculous

quote:

Şu hali cok daha güzel ve markaya özgü bir tasarımdı bence.

Bu verdiğiniz foto Grand Cherooke'ye ait , arkadaşın verdiği foto ise Cherooke'ye ait.

Ben tasarım olarak belirtmek istedim.

Şu hali değilde genel tasarımı yazmam gerekiyordu sanırım

Jeep markasının tüm modellerinde geçmişten gelen benzerlikler ve özellikler oluyor

Onu demek istedim

resmini eklediğim modelinde yenisi şu zaten ;

Eski cherooke modellinde hep belirli bir benzerlik oluyordu

Bu yenilemeyle grand cherooke türevi bir model olmuş cherooke bence.

2 alıntın görünüyor ama diğeri yok dalgamı geçtin benimle sildiler yoksa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİTROUS666 -- 23 Şubat 2013; 21:54:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 19can84

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selamcom

quote:

Daha bir ay evvel makyajlı kasayı tanıttılar ki, makyajladıkları model bile zaten 2-3 yaşında.

Ben bu haberin doğruluğuna inanmıyorum

O JEEP Grand Cherokee

Tamam da bir 15 yıldır cherokee yok ki zaten, tek kapı jeep modası bittikten sonra hepsi grand cherokee oldu.

Olmaz mi ya. Son iki kasa Cherokee bunlar

Onlar liberty diye geçiyor.

resimlere dikkatli bakarsaniz iki aracin yaninda da Cherokee yazdigi gorunuyor. Amerikada Liberty adiyla satildi diger yerlerde Cherokee idi. Liberty, Cherokee ayni arac yani.
  • İki önceki kasa çok güzeldi bence.

• quote:

...
    2 alıntın görünüyor ama diğeri yok dalgamı geçtin benimle sildiler yoksa

İlk önce yaptığım alıntımı sildim. Çünkü karıştırdığımı zannettim bir an. Sonra kontrol ettim yanılmamışım. Tekrar alıntı yaptım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Daha bir ay evvel makyajlı kasayı tanıttılar ki, makyajladıkları model bile zaten 2-3 yaşında.

O JEEP Grand Cherokee

Tamam da bir 15 yıldır cherokee yok ki zaten, tek kapı jeep modası bittikten sonra hepsi grand cherokee oldu.

resimlere dikkatli bakarsaniz iki aracin yaninda da Cherokee yazdigi gorunuyor. Amerikada Liberty adiyla satildi diger yerlerde Cherokee idi. Liberty, Cherokee ayni arac yani.

Wikipedia'dan baktım da abd'de liberty, diğer pazarlarda cherokee diye geçiyormuş. Abd'de 12 senedir cherokee yok. Zaten o fotoğrafları yayınlayan site de liberty'nin ismi cherokee oluyor diye haber yapmış.

http://www.usatoday.com/story/money/cars/driveon/2013/02/22/jeep-cherokee-liberty/1940349/
    http://www.detroitnews.com/article/20130223/BIZ/302230327
    http://www.freep.com/article/20130222/BUSINESS0103/130222102/Jeep-to-revive-Cherokee-name-as-replacement-for-Liberty-SUV

Jeep.com'dan bakarsanız verdiğiniz fotolardan biri güncel liberty diğeri de onun selefi.

Cherokee, grand cherokee adından da anlaşılabileceği üzere tek kapı küçük kasa- 4 kapı büyük kasa farkıydı. Tek kapı olayı bitince ABD'de 2001'den beri cherokee kalmadı. Ama isim bilinirlirliğinden yararlanmak için olsa gerek diğer pazarlarda daha küçük 4 kapı bir araçta da cherokee ismini kullanmaya devam etmişler.

Mesela yuvarlık farlı olanlara Türkiyede de jeep liberty deniyordu, veya belki cherokee liberty... Tam emin değilim ama sahibinden.com'da bile liberty diye aratınca bir sürü ilan var.

Neyse konuyu çok dağıttık, ama dikkat ederseniz konuda paylaşılan grand cherokee fotoları yalnız olmadığımı göösteriyor.

Bu arada bu araç alfa romeo'nun suv'si ile aynı platformu kullanıyormuş, dodge dartta kullanılan 1.4 multiair entegre edilebilir deniyor.
  • Jeep dediğin aracın bi ağırlığı olur.
    Bu apaçi arabası gibi olmuş. Juke bile bundan daha güzel la
  • Eski modellere bakılarak tasarım olarak çok iyi değil gibi geldi bana ancak zevk meslesi tabiki beğenenler olacaktır.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

O JEEP Grand Cherokee

Wikipedia'dan baktım da abd'de liberty, diğer pazarlarda cherokee diye geçiyormuş. Abd'de 12 senedir cherokee yok. Zaten o fotoğrafları yayınlayan site de liberty'nin ismi cherokee oluyor diye haber yapmış.

http://www.usatoday.com/story/money/cars/driveon/2013/02/22/jeep-cherokee-liberty/1940349/
    http://www.detroitnews.com/article/20130223/BIZ/302230327
    http://www.freep.com/article/20130222/BUSINESS0103/130222102/Jeep-to-revive-Cherokee-name-as-replacement-for-Liberty-SUV

Jeep.com'dan bakarsanız verdiğiniz fotolardan biri güncel liberty diğeri de onun selefi.

Cherokee, grand cherokee adından da anlaşılabileceği üzere tek kapı küçük kasa- 4 kapı büyük kasa farkıydı. Tek kapı olayı bitince ABD'de 2001'den beri cherokee kalmadı. Ama isim bilinirlirliğinden yararlanmak için olsa gerek diğer pazarlarda daha küçük 4 kapı bir araçta da cherokee ismini kullanmaya devam etmişler.

Mesela yuvarlık farlı olanlara Türkiyede de jeep liberty deniyordu, veya belki cherokee liberty... Tam emin değilim ama sahibinden.com'da bile liberty diye aratınca bir sürü ilan var.

Neyse konuyu çok dağıttık, ama dikkat ederseniz konuda paylaşılan grand cherokee fotoları yalnız olmadığımı göösteriyor.

Bu arada bu araç alfa romeo'nun suv'si ile aynı platformu kullanıyormuş, dodge dartta kullanılan 1.4 multiair entegre edilebilir deniyor.

Konu Cherokee olduguna gore cok dagitmis sayilmayiz:) 2 kapi Cherokee 4 kapi Grand Cherokee seklinde degildi. Sizin 2 kapi dediginiz Cherokee`nin 4 kapisi da vardi. Asagida resmi var.2001 yilina kadar 4 kapi Cherokee vardi. Sonra yeni kasa ile Amerikada adi Liberty oldu. Diger ulkelerde Cherokee olarak devam etti. Simdi yeni kasa ile tekrar Cherokee oluyor. Turkiyeye grey marketten gelenler Liberty adiyla gelmistir ama yetkili distributorun getirdikleri Cherokeedir. Sahibinden.comda Jeepe bakarsaniz Liberty diye arac yoktur. Ilan verenler Liberty yazmislar sadece. Dedgiginiz gibi Cherokee ve Grand Cherokee`yi karistiran bir suru kisi varmis eklenen resimlerden belli oluyor. En azindan boylece bu konuda aydinlanmis oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 24 Şubat 2013; 3:51:54 >
  • Bence fena değil,en azından güncel kasadan daha güzel.
  • kustum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cehennemden_Cennete

Jeep mi slikon oyuncak mı belli değil. Volvo gibi... Gittikçe yuvarlak şekilsiz şeyler çıkıyor ortaya. Ya da benim zevkim zevk değil bilemiyorum.

Haklısın, ben de aynı düşünüyorum. Çoğu araçta durum bu şekilde. Hatlar git gide yuvarlak olmaya başladı, giderek tipsizleşiyor araçlar.
  • ön taraf juke gibi olmuş biraz. gündüzler ve sinyaller yukarıda, ortada kısalar, altta da sisler.

garip biraz ama fena sayılmaz gene de. juke gibi çirkin ama sevimli değil. konuyu ilk gördüğümde tiksinmiştim neredeyse ama şimdi göze hoş geldi biraz. rengin de etkisi var tabi.

demek ki gördükçe alışıyormuş insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut T. -- 24 Şubat 2013; 22:04:47 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.