Şimdi Ara

SİLİNEBİLİR (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
4.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: riaz

quote:

Orijinalden alıntı: metabax

Ben de gearbestten aldim fakat su an out of stock gorunuyor. Aramex ile 12-13 gun gibi bi surede gelmisti. Fiyata kargoyu da ekleyince ve sayet vergi binerse soylediginiz rakamin uzerine cikacaktir fakat sanmıyorum vergi geleceğini, direk adresinize gelecektir diye tahmin ediyorum. Şıklık konusunda haklisiniz gayet basarili bir taklit olmus :)

Aşağıdaki linkte stok gözüküyor sadece SSD 64 gb, 128'lik model kalmamış.Kargosu da çok cazip.Aramex ile çinden buraya 3-4 iş günün de geliyor 12-13 hiç görmedim.Aramex,DHL,TNT,UPS gibi firmaların kendi gümrüklü alanları olduğu için vergi çıkma olasılığı yüksek.Yavaş posta ile alırsanız o zaman kontroller sıkı olmadığı için gümrüksüz geçmesi yüksek.Fakat kargonun başına birşey geldi mi çok uğraştırıyor.Bu tip özel taşıma firmalarında herşey rahat oturduğun yerden bütün işlemleri yapıyosun, vergi çıktığında kredi kartıyla ödüyorsun otomatik kapına geliyor.
    http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_462722.html?wid=21

Ben bu ürünü geatbessten aldım ve yaşadığımı anlatıyorum, aramex ile 13 günde geldi ve vergi çıkmadı, gerisi sizin şansınıza artık. Ve 128lik model $ 214 civarlarında iken 64 lük model için $198 vermek bence doğru sayılmaz. Ama kargo gerçekten iyiymiş, tam hatırlamasam da ben 17-18 dolar civarı bir bedel ödemiştim galiba.

• quote:

quote:

quote:

Ben de gearbestten aldim fakat su an out of stock gorunuyor. Aramex ile 12-13 gun gibi bi surede gelmisti. Fiyata kargoyu da ekleyince ve sayet vergi binerse soylediginiz rakamin uzerine cikacaktir fakat sanmıyorum vergi geleceğini, direk adresinize gelecektir diye tahmin ediyorum. Şıklık konusunda haklisiniz gayet basarili bir taklit olmus :)

Aşağıdaki linkte stok gözüküyor sadece SSD 64 gb, 128'lik model kalmamış.Kargosu da çok cazip.Aramex ile çinden buraya 3-4 iş günün de geliyor 12-13 hiç görmedim.Aramex,DHL,TNT,UPS gibi firmaların kendi gümrüklü alanları olduğu için vergi çıkma olasılığı yüksek.Yavaş posta ile alırsanız o zaman kontroller sıkı olmadığı için gümrüksüz geçmesi yüksek.Fakat kargonun başına birşey geldi mi çok uğraştırıyor.Bu tip özel taşıma firmalarında herşey rahat oturduğun yerden bütün işlemleri yapıyosun, vergi çıktığında kredi kartıyla ödüyorsun otomatik kapına geliyor.

Ben bu ürünü geatbessten aldım ve yaşadığımı anlatıyorum, aramex ile 13 günde geldi ve vergi çıkmadı, gerisi sizin şansınıza artık. Ve 128lik model $ 214 civarlarında iken 64 lük model için $198 vermek bence doğru sayılmaz. Ama kargo gerçekten iyiymiş, tam hatırlamasam da ben 17-18 dolar civarı bir bedel ödemiştim galiba.

Şansınıza biraz geç gelmiş,tedarik uzun sürmüş olabilir mi ?
    Elimde 120'lik bir ssd vardı onu takarım diye düşündüm ama dediğiniz gibi fark çok azmış.Dolar yükselir diye korkuyorum o sebeple hemen alayım dedim.Sipariş verirken faturayı düşük tutun diye uyardınız mı ?Aramex ile takılmaması süper.İşim gereği Aramex,TNT ve DHL ile sürekli çalışıyoruz sürekli ürün getiriyoruz çok azı gümrükten kaçabilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 8 Şubat 2017; 11:42:32 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şansınıza biraz geç gelmiş,tedarik uzun sürmüş olabilir mi ?
    Elimde 120'lik bir ssd vardı onu takarım diye düşündüm ama dediğiniz gibi fark çok azmış.Dolar yükselir diye korkuyorum o sebeple hemen alayım dedim.Sipariş verirken faturayı düşük tutun diye uyardınız mı ?Aramex ile takılmaması süper.İşim gereği Aramex,TNT ve DHL ile sürekli çalışıyoruz sürekli ürün getiriyoruz çok azı gümrükten kaçabilmiştir.

Valla inanın o kadar detayını bilmiyorum ama 13 gün benim için iyi bir süre o yüzden üstüne düşmedim :)
    Yalnız bunlardaki ssd değil de eMMC disk var, elinizdeki 120lik ssd yi buna takabilir misiniz ki? Benim çok bilgim yok sadece dikkatinizden kaçmışsa diye emmc olduğunu belirtmek istedim. Hayır ben faturayı düşük tutun gibi bir talepte bulunmadım.. Anlattığınızdan anladığım kadarıyla baya şanslıymışım vergi konusunda :)

• riaz kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kardeşim bende aldım. satın almadıysan hala ve istiyorsan maliyetine verebilirim. özelden ulaşabilirsin konuşalım.
  • metabax kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi geceler

Ben de yepo bilgisayarı almak istiyorum da gönderi ücreti şu anda aramex ile 22 dolar, dhl ile ise 6,5 dolar. Yaklaşık 15 dolar fark var. Acaba sizi aramexle almaya yönelten sebep neydi ya da bunu bilinçşiz bir şekilde mi yaptınız. Dhl ile alırsam vergi çıkarmasından çekiniyorum diğer türlü de yaklaşık 55 lira fazla ödemiş oluyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tecnojap T kullanıcısına yanıt
    Selamlar, hocam ben aldığımda aramex 16-17 dolar civarıydı, dhl ise daha pahalıydı. Emin misiniz dhl nin 6,5 dolara getirdiğine? Ben ucuz oluşundan dolayı aramexi tercih etmiştim ve sizin de söylediğiniz gibi dhl ile gelirse gümrük vergisi ihtimali artıyor. Şayet 6,5 dolara gönderi varsa dhl olup olmadığından emin olun derim, dhl değilse ben 6,5 dolar olanı tercih ederdim.
    Dhl olan 6,5 dolar ve de bugün farkına vardım 21 dolar olan middle east express, aramex değil. Aramex'i gönderi seçeneklerinde iyice bakmamaml rağmen görmedim.

Ürünü sepetunize eklerseniz gönderi türlerini kolayca görebilirsiniz.

evet sepete ekleyince detaylı gördüm ve sizin söylediğiniz gibi haklısınız aramex yok. Bu durumda sizi yanlış yönlendirmek istemem, seçimi kendiniz yapın.
    Bir de dikkatimi çeken EU Plug + Z8350 işlemciyi seçince fiyat 187 dolara falan iniyor, onun ne olduğuna bakmış mıydınız?
    İşlemci sanırsam tüm modellerde aynı (intel atom z8350), fark avrupa deposundan yollanıyor olması o da hollanda'da galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tecnojap -- 4 Nisan 2017; 15:6:37 >
    Yok hayır işlemci z8300, ilk sayfaya eklediğim fotolarda görebilirsiniz. Zaten gearbest ilanda da $246 olan fiyat z8300 yazıyor, z8350 yi seçince fiyat $187 iniyor, siz depo farkından dolayı fiyatın değiştiği bilgisini siteden sorup mu öğrendiniz?
    Yok siteden sormadım tahminim böyleydi. Kampanya bitti ben de nedense almadım, şu an fiyatı 264 dolar.

• Bende 187 + 6 küsür kargo olarak DHL ile aldım cihazı. Bakalım gelen mesajda ve kargo takibi yaptığımda ürünün Pazartesi günü teslim edileceği yazıyor. Kargo paketinin üzerine NOTEBOOK diye yazmışlar tutarıda 50 USD yazmış Gearbest. Sanırım vergi çıkacak. Hadi tutarı iyi güzel düşük yazmışta, NOTEBOOK diye kocaman yazmaları işi berbat edecek anlaşılan.
  • ultracimbom kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, umarım vergisiz sorunsuz şekilde ulaşır elinize. Bu arada güzel fiyata almışsınız, z8350 işlemci olanı mı seçtiniz? Şimdi yine baktım bu kez de z8350 olan 264 dolar, z8300 olan 245 dolardan satılıyor. Bir o pahalı bir diğeri pahalı oluyor nasıl kampanyaysa.
    Teşekkür ederim

Z8300 ile Z8350 arasında nasıl bir fark bende bilmiyorum açıkcası. Ben alırken ucuz olan Z8350 idi bende onu aldım. Saçma gelecek belki ama alırken model numarası yüksek olan herhalde enson çıkandır diyerek seçim yaptım ama dediğim gibi yanlışta düşünmüş olabilirim.
  • ultracimbom kullanıcısına yanıt
    valla ben de o mantıkta düşünüyorum aslında ama z8350 nin baya bi ucuz olması benim de kafamı karıştırmıştı :)
  • Aldığım ürün Gümrüğe tabi oldu... Yaklaşık 170 TL vergi çıkıyor. Mecburen işlemlere başladık. Cihaz biraz pahalıya gelmiş oldu yapacak birşey yok.

Ama hata tamamen Gearbest firmasının, tutarı düşük yazmış olsalar bile Faturaya Notebook yazdıkları için muhtemelen takıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultracimbom

Aldığım ürün Gümrüğe tabi oldu... Yaklaşık 170 TL vergi çıkıyor. Mecburen işlemlere başladık. Cihaz biraz pahalıya gelmiş oldu yapacak birşey yok.

Ama hata tamamen Gearbest firmasının, tutarı düşük yazmış olsalar bile Faturaya Notebook yazdıkları için muhtemelen takıldı.

Valla üzüldüm hocam ya, akşam eve geçtiğimde eğer fatura duruyorsa kutunun içindedir muhtemelen, bi bakacağım faturada ne yazdığına ama yanlış hatırlamıyorsam benimkinde de notebook yazıyordu. Muhtemelen dhl ile de ilgili olabilir ama 170 lira da baya yüksekmiş yani, allahtan alırken çok iyi bir indirime denk gelmişsiniz..
    Haklısınız hocam, biraz indirimli aldıkya ona sayacağız artık yapacak birşey yok.
    Evet çok büyük olasılıkla DHL 'de işi sıkı tutuyor o yüzden takılmış olma ihtimalide yüksek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultracimbom

Haklısınız hocam, biraz indirimli aldıkya ona sayacağız artık yapacak birşey yok.
    Evet çok büyük olasılıkla DHL 'de işi sıkı tutuyor o yüzden takılmış olma ihtimalide yüksek.

Artık 30 euro üstü urunler gümrüğe takılıyor üzerine notebook yazmasa bile takilirdi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.