Şimdi Ara

Yenilenmiş Blok Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    -Konularımıza, blokladığımız üyelerin yorum yapabilmesini engelleyen özelliğin gelmesine olumlu bakıyorum. Evet bu konuda siz ne diyorsunuz?

• Şu nasıl ?

Blokladığınız kişiler foruma girmesin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealW

Şu nasıl ?

Blokladığınız kişiler foruma girmesin.

Benim blokladığım bir üye, yine benim konuma yorum yapamayacaksa gerisi önemsiz. Ben blokladığım üyelerin kendi açtığım konularıma yorum yapmalarını istemiyorum. Eminim bu konuda bana katılan üyeler olacaktır. Bir tek ben değilim kişinin blokladığı üyeleri kendi açtığı konularında istemeyen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oreXin -- 31 Ağustos 2016; 10:31:36 >
  • Blokladığın kişi konuna yazarsa zaten görmüyorsun. Böyle bir şey bana göre mantıksız. Ben blok sisteminin olmasına bile karşıyım. Sen daha ilerisini düşünüyorsun. Buraya milleti fişlemeye mi giriyoruz tartışmaya mı ?

Blok sistemini tartışmanın önüne geçmek için oluşturduğunu söylüyorlar. Beni bloklayan bir kişi mesajımı görünce eğer cevap vermek zorunda kalıyorsa cevap veriyor zaten. Sonrada tartışma büyüyor. İstersede mesajı gördüğü halde bile tartışmaya girmiyor. Birine blok atıyor bir bölümde sırf bir düşüncesine uymadığı için tüm bölümlerde üyeyi yok sayıyor. Bana göre blok atmalarına rağmen bile bloğu kaldırıp mesajı okuyorlardır. Yoksa bu beni veya başkalarını bloklayanlar nasıl bizi şikayet ediyor ?

Forumda gördüğüm iki yapılmaması gerekenlerden biridir bu. Diğeri ise hakaret ve küfür dışında insanların engellenmesidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C302EA147 -- 31 Ağustos 2016; 10:56:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Blokladığım üyelerin, konularıma yorum atmalarını ben "spam" olarak değerlendiriyorum. Blokladığım kişinin bloğunu kaldırıp mesajını okuyup, tekrar blokluyorum. Bunu birkaç kez yapmışımdır. Fark ettim ki bloğunu açıp farklı konularda mesajlarını okuduğum üyelerin kafaları yine aynı kafa değişen bişey yok. O günden beridir bloklanan kişilerin bir daha ne yazdıklarına bakmadan geçiyorum.

Fikir ayrılıkları tabii ki olacaktır. Biz tartışırız, fakat ne yapılması gerektiğini en iyi yönetim bilir.
  • Merhaba,
    Blok sistemi ile ilgili ufak değişiklikler yapılacak.O değişikler sanırım forumun büyük bölümünü tatmin edecektir.
  • Merhaba,

Blok sistemi tek taraflı bir sistemdir. Yani sadece bloklayan kişiyi ilgilendirir. Siz birini blokladınız diye, o kişi forumdaki serbestliğinden bir şey kaybetmez. Haliyle böyle bir sistem şu an için gündemde yok.
  • @ITTF Sistemin konuda aynen bahsettiğim gibi olması gerekmiyor zaten. Üzerinde biraz düşünülüp, herkes için daha uygun ve kullanışlı olarak yenilenmesi gerekmekte bence. Biz kişinin yorum içeriğini görmüyoruz fakat bloklanan kişinin konuda yorum attığını ve kimin attığını görüyoruz. En azından bu kısımda bizi rahatsız etmeyecek düzeyde gizlenebilir.

@KabuskaSizde haklısınız fakat en azından bir üst mesajda bahsedildiği gibi biraz daha değiştirilerek gelişmiş daha uygun bir bloklama sistemi uygulanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Paroksetin

@ITTF Sistemin konuda aynen bahsettiğim gibi olması gerekmiyor zaten. Üzerinde biraz düşünülüp, herkes için daha uygun ve kullanışlı olarak yenilenmesi gerekmekte bence. Biz kişinin yorum içeriğini görmüyoruz fakat bloklanan kişinin konuda yorum attığını ve kimin attığını görüyoruz. En azından bu kısımda bizi rahatsız etmeyecek düzeyde gizlenebilir.

@KabuskaSizde haklısınız fakat en azından bir üst mesajda bahsedildiği gibi biraz daha değiştirilerek gelişmiş daha uygun bir bloklama sistemi uygulanabilir.

Kabuska'nın dediği şey doğru.Zaten bizim yapacağımız şey üyelerin serbestliğini kısatlayacak şeyler değil.Böyle bir beklentiye girmeyin o yüzden.
    Ancak bloklayan kişinin daha az rahatsız olacağı bir sistem düşünüyoruz.
    Sırada bekleyenler var.yakında yayına alınacak.

• En azından bu konuda bir düzenleme yapılacağı haberine sevindim. Teşekkürler, iyi çalışmalar.
  • Yeter artık gelsin şu sistem. Blokladığım kişi konumada giremesin,alıntıda yapamasın.

En azından ayarlara seçenek olarak ekleyin bunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackGhost12

Yeter artık gelsin şu sistem. Blokladığım kişi konumada giremesin,alıntıda yapamasın.

Merhaba,
    Biliyorsunuz ki donanimhaber forumu büyük bir oluşum.Şuan için 4 tane sürümümüz var.
    Mobil,mini,tablet,Masaüstü.Ayrıca arkadan gelen ve beta sürümünde olan Ios ve Android uygulaması var.
    Üstelik blok sisteminden önce değişecek bir kaç yer daha var.
    Biz bunları bir istatistik altında topluyor ve aksiyon alıyoruz.

Bu süreç ne yazık ki 3-4 günde yapılan bir süreç değil.
    Ancak bir an önce yayına alınması için sizler kadar bizler de sabırsızlanıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ITTF

quote:

Yeter artık gelsin şu sistem. Blokladığım kişi konumada giremesin,alıntıda yapamasın.

Merhaba,
    Biliyorsunuz ki donanimhaber forumu büyük bir oluşum.Şuan için 4 tane sürümümüz var.
    Mobil,mini,tablet,Masaüstü.Ayrıca arkadan gelen ve beta sürümünde olan Ios ve Android uygulaması var.

Ancak bir an önce yayına alınması için sizler kadar bizler de sabırsızlanıyoruz.

Android sürümü merakla bekliyorum.☺

Bir şey sormak istiyorum. Google'ın materyal tasarım furyası var biliyorsunuz. Sizde forumda bunu yapmayı düşünüyormusunuz?

Materyel tasarım çok güzel olur bence. Özellikle Android sürümde.

Bu arada XDA forumu gibi resim eklerken çok seçenekli bir pencere açılsa daha güzel olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackGhost12 -- 10 Eylül 2016; 23:09:06 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ITTF

quote:

Merhaba,

Android sürümü merakla bekliyorum.☺

Bir şey sormak istiyorum. Google'ın materyal tasarım furyası var biliyorsunuz. Sizde forumda bunu yapmayı düşünüyormusunuz?

Materyel tasarım çok güzel olur bence. Özellikle Android sürümde.

Bu arada XDA forumu gibi resim eklerken çok seçenekli bir pencere açılsa daha güzel olur.

Merhaba,

Süpriz olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.