Şimdi Ara

Yenilenen Flickr, kullanıcılara 1 TB depolama alanı sunmaya başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yenilenen Flickr, kullanıcılara 1 TB depolama alanı sunmaya başladı

Geçtiğimiz gün 1.1 milyar dolar ödeme ile Tumblr isimli servisi satın alan Yahoo, uzun zamandır hizmet veren Flickr servisinde de oldukça önemli yeniliklere gitti.

Kullanıcıların ücretsiz ya da ücretli olarak seçebilecekleri özelliklere göre fotoğraf depolama imkanı sağlayan Flickr servisi, öncelikle tasarımsal açıdan eskiye oranla çok daha şık bir hale getirildi. Beyaz boşlukların çok olduğu tasarım anlayışından vazgeçilen servis, daha çok fotoğrafların ön plana çıktığı bir ara yüz üzerine kuruldu. Masaüstü sürüm yanında iOS ve Android uygulamaları üzerinde de birçok yenilik ve tasarım değişikliği yapılan Flickr, komple bir güncelleme geçirdi.

Yahoo'nun Flickr için yaptığı en büyük yenilik ise ücretsiz üyeliklere tam 1TB depolama alanı sağlamaya başlaması oldu. 16MP boyutunda 218,453 fotoğrafın site üzerinde depolanabileceği anlamına gelen bu gelişme, ayrıca video depolama seçeneklerini de içeriyor. Flick Pro üyelikleri ile ücretsiz Flickr üyelikleri arasında yer alan farkları da Pro üyeliklere (49.99$) sağlanan reklamsız görünüm haricinde kaldıran firma, yıllık 499$ ödeme ile 2 TB depolama alanını da isteğe bağlı olarak sunmaya başladı.

Fotoğraf dünyasında büyük yankı uyandıran ve beğeni toplayan yeni Flickr güncellemeleri hakkında hazırlanan sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. 

• 449$ doğru mu acaba?

• way anasını adam 449 dolara gider 2-3 tane 2 tb hdd alır zaten bi yanlışlık vardır bunda...

• quote:

Orijinalden alıntı: baysan240

way anasını adam 449 dolara gider 2-3 tane 2 tb hdd alır zaten bi yanlışlık vardır bunda...

Bulut depolama anlayışına bayıldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Düşünen Biri

quote:

way anasını adam 449 dolara gider 2-3 tane 2 tb hdd alır zaten bi yanlışlık vardır bunda...

bulut depolama için ayrılan bütçe anlayışına bayıldım. mobil internetin bedava olduğu bir dünyada bile insanlar kaliteli 64 gb hafıza artını 70-80 dolara alabiliyorken 449 dolar ödeyecekler hemi ?

70 dolar 64 gb class 10 micro sd
    150 dolar 2 tb hdd toplam 220 dolar

449<220 hemi ? yanıma yaklaş anlından öpeceğim
  • quote:

quote:

quote:

bulut depolama için ayrılan bütçe anlayışına bayıldım. mobil internetin bedava olduğu bir dünyada bile insanlar kaliteli 64 gb hafıza artını 70-80 dolara alabiliyorken 449 dolar ödeyecekler hemi ?

70 dolar 64 gb class 10 micro sd
    150 dolar 2 tb hdd toplam 220 dolar

449<220 hemi ? yanıma yaklaş anlından öpeceğim

Zaten tüm cihazlar sd kart destekliyor de mi? teknoloji ile aran hiç yok sanırım. bu arada ben fiyatında değilim sadece zihniyetteyim.
  • 150 dolara 2 tb. harddisk alarak derdimize flickr'ın yaptığı gibi bir çözüm bulamayız ki ! Harrddiskimizdeki o tüm fotoğrafları 24/7 zamanlı internet erişimine nasıl açacağız !.. Fiyat ne olur ise olsun alternatif yöntem olarak tercih edilebilecek bir yol değil bu sebeple söyledikleriniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 21 Mayıs 2013; 13:23:38 >
  • Adamlar size ücretsiz 1tb depolama alanı sunmuş, kalkıp da ticari kullanım için hazırlanmış ve fiyatlandırılmış bir hizmete mi takıldınız?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: baysan240 way anasını adam 449 dolara gider 2-3 tane 2 tb hdd alır zaten bi yanlışlık vardır bunda...
    bulut depolama için ayrılan bütçe anlayışına bayıldım. mobil internetin bedava olduğu bir dünyada bile insanlar kaliteli 64 gb hafıza artını 70-80 dolara alabiliyorken 449 dolar ödeyecekler hemi ? 70 dolar 64 gb class 10 micro sd 150 dolar 2 tb hdd toplam 220 dolar 449220 hemi ? yanıma yaklaş anlından öpeceğim
    Zaten tüm cihazlar sd kart destekliyor de mi? teknoloji ile aran hiç yok sanırım. bu arada ben fiyatında değilim sadece zihniyetteyim.

tamam güzel kardeşim sen git 449 dolar bulut depolamaya ver ben anlayış olarak gider hafıza kartı destekleyen bir ürün alırım senin anlayışın o benim anlayışım bu

• quote:

tamam güzel kardeşim sen git 449 dolar bulut depolamaya ver ben anlayış olarak gider hafıza kartı destekleyen bir ürün alırım senin anlayışın o benim anlayışım bu

Sizin anlayışınızda büyük hata var. Haberi dikkatli okuyun. Belki ilk yazıldığında bir imla hatasından dolayı 449 dolar okundu belki de okuyan kişiler dikkatli okumadı ama ortada olmayan bir fiyat üzerinden konuşuyorsunuz. Yok öyle bir rakam.
    -

İşte eğer haberin yazımında bir hata oldu da konu buralara geldi ise vay halimize !.. O sebepledir ki ben hep "Haberi kaynağından almak" taraftarı olmuşumdur. Arkadaş haberi yazmış, linkini vermiş. İlgilenen yorum yazan arkadaşlardan birisi de tıklayıp fiyatlara bakmadan veryansın etmeye başladığı gibi birbirine alaycı laflar etmeye de başlamışlar !..
    Yıllık 2 terabyte ücreti 449.99 us$ imiş
    Reklamsız hizmetten faydalanmak 49.99 $ imiş !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 21 Mayıs 2013; 13:09:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

Ya haberde yanlış yazılmıştı düzeltildi yada yanlış okudunuz. 49.99 us$ imiş. Evet kimse bir d-slr parası istemez herhalde böyle bir üyelik için. 150 dolara 2 tb. harddisk alarak derdimize flickrın yaptığı gibi bir çözüm bulamayız ki ! Harrddiskimizdeki o tüm fotoğrafları 24/7 zamanlı internet erişimine nasıl açacağız !.. Fiyat ne olur ise olsun alternatif yöntem olarak tercih edilebilecek bir yol değil bu sebeple söyledikleriniz.

türkiyede yaşıyorsun birader yüksek hızda 7/24 interneti nerden bulacan (mobil olarak) hadi buldun nasıl para yetiştiricen ticari olarak olsa bile 450 dolar çok fazla web hostingleri bile o kadar değil ben ona takıldım yoksa tabiki bulut depolamanın kurumsal avantajı var ama server kiralama fiyatına gelince ne anlamı kaldı o işin.

edit: neyse ilk mesajımda dediğim gibi hata varmış ben o rakam üzerine konuşmuştum arkadaşda o rakam üzerine normal karşılamış beni eleştirmişti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baysan240 -- 21 Mayıs 2013; 13:12:22 >
  • quote:

türkiyede yaşıyorsun birader yüksek hızda 7/24 interneti nerden bulacan (mobil olarak) hadi buldun nasıl para yetiştiricen ticari olarak olsa bile 450 dolar çok fazla web hostingleri bile o kadar değil ben ona takıldım yoksa tabiki bulut depolamanın kurumsal avantajı var ama server kiralama fiyatına gelince ne anlamı kaldı o işin.

Yanlış anladınız efendim. Sizin 7/24 internette olmanızdan söz ettiğim falan yok ki. Sizin fotoğraflarınızın Dünya'nın her yerine 7/24 süreli yayınlanmasından bahsediyorum ben. Sizin harddiskinizdeki verilerin bu şekilde yayınlanması mümkün mü ? Mümkünü pro hosting hizmeti ile olabilir ki onu da flickr hesap etmiştir... Tabi 449 doları verecek kişi de ona göre ihtiyacı-geliri vb. olan birisidir, o sebeple birbirimizi kırmadan-etmeden konuşabilirsek ne güzel...
    -
    Hostingler flickr kalitesinde bu hizmeti vermezler. Benim 5 yıl önce yüklediğim fotoğraflarım flickr'da ulaşılabilir durumda. Hangi hosting size ücretsiz olarak 5 yıl önceki dosyalarınıza erimiş veriyor ? 449 $'ı geçin, o bize göre değil. 200.000 fotoğraf koyabileceğimiz alan bize göre gayet uygun. Yetmedi mi, açıverirsiniz bir üyelik daha olur size duble !..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 21 Mayıs 2013; 13:15:57 >
  • Arkadaşlar biraz sakin lütfen

Yenilenen Flickr, kullanıcılara 1 TB depolama alanı sunmaya başladı

http://www.flickr.com/account/upgrade

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CanTnçr -- 21 Mayıs 2013; 13:20:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Hocam çok sansasyonel haberlere imza atıyorsunuz !
  • güzel bence
  • Çok güzel olmuş. 200 fotoğraf limit varken 1TB depolamaya çıkması gayet iyi..
  • Pro kullanıcılar flickr ı bir nevi sergi niyetine kullanıyor. Bizim forumdakiler de akıllılık yapıp hdd almaya çalışıyor.

• kendi geçtiği yolları unutmamak ya da ne olur ne olmaz diyenler için telebaytlık taşınabilir disk almak daha güzel.

zaten hem çektiği fotoğraflar belli noktaya gelmiş hem de iyi fotoğraflar görmüş insan seçici olur ve her fotoğrafı yüklemeye kalkmaz bana göre. yeni başlayanın hevesi fazla olabilir ama öyle fotoğraf işleyip yüklemek de bir yerden sonra zor geliyor insana.
  • 300mb aylık kota devam ediyor değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.