Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam cihazı ilk açtığımda hemen firmware güncelledim. Şu anda son firmware var. Sonra openwrt ile gerekli ayarları yaptım. Cihaz Z10 olduğu için harddisk var içerde ve sataa1 olarak görüyor “mount point”i buna göre güncelledim ayarları. Transmission web arayüzünden torrent ekledim ama peer’lara bağlanamıyorum. Kesim port yüzündendir diye 2 gündür portla uğraşıyorum. 🤔
    Akşam google Play vb. Apk’larını güncelleyip bakacağım. Olmuyorsa factory reset yapıp tekrar deneyeceğim. 😞

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duff MC ® kullanıcısına yanıt
    Alacağınız modelde dâhilî HDD girişi varsa işinizi görür.

Rica ederim.

• stephendedalus S kullanıcısına yanıt
    Hocam torrentleri hangi siteden indiriyorsunuz? Birde şöyle birşey var. Torrenti ekleyince dosya boyutuna göre 15-20 dk ya da biraz daha süre boyunca torrent arayüzüne erişim olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 29 Eylül 2019; 22:44:22 >
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Z9S kullaniyorum zaten :)
  • Arkadaslar merhaba zidoo z9s kullanıcısıyım filmleri izlerken bir sey dikkatimi cekti seste kesilmeler meydana geliyor mesela konusma oldugunda sorun yok ama konusma bittiginde seste gidiyor tekrar geliyor bir cok filmde boyle oluyor yani bu neden olur acaba
  • tekrar merhabala ziddo z9s zdmc elementum eklentisini kurdum ardından burst eklentisini elementumu acıyorum oradan film yada dizileri seciyorum lınke tıklayınca torrent sitelerine baglanıyorum ve daha sonrasında film c,hazınıza iniyor
    ayrıca bunu cep telefonunuzdan da takip edebiliyorsunuzZidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkghçnçö

Arkadaslar merhaba zidoo z9s kullanıcısıyım filmleri izlerken bir sey dikkatimi cekti seste kesilmeler meydana geliyor mesela konusma oldugunda sorun yok ama konusma bittiginde seste gidiyor tekrar geliyor bir cok filmde boyle oluyor yani bu neden olur acaba
    Son sürüm 10 numara fabrika ayarlarına dönün bir de kaliteli hdmi kablo kullanın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    merhaba son surum kurdum fabrika ayaralarına dondum ama aynı kullandıgım kablo ise Paugge Hdmi 2.0b Premium Sertifikalı 4K 60Hz 18Gbps Bandwith HDR Dolby Vision HDCP 2.2 Destekli HDMI Kablo
    yalnız seceneklerde hdmi giris bir 1.2 galiba birde 2 ,le baslayan yer var hangisini secmel,yim
  • Hangi girişten bahsediyorsunuz tv ya da projeksiyon mu amfi mi?

Zidoonun bir tane hdmi çıkışı var giris olan kamera kaydı filan için

• sadays S kullanıcısına yanıt
    cıkıs olanı tv ye bagladıgım kısım
  • V2.2.96 yazılımı henüz online güncelleme seçeneğine sunulmadı sanırım.

Ben online update etmek istediğimde "yeni yazılım yok" diyor. Mevcut sürüm v2.2.82

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 30 Eylül 2019; 14:52:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkghçnçö

cıkıs olanı tv ye bagladıgım kısım
    hdmi 2.0 olan girişine bağla tvnin
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Yeni yazılımları OTA'dan vermeleri bazen gecikebiliyor.

Beklemem diyorsanız konu başlığının ilk sayfasında verdiğim linkten indirip hemen yükleyebilirsiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Yeni yazılımları OTA'dan vermeleri bazen gecikebiliyor.

Beklemem diyorsanız konu başlığının ilk sayfasında verdiğim linkten indirip hemen yükleyebilirsiniz...
    Beklerim beklerim, acelesi yok.

Bu arada siz de benim gibi Apple TV ile Zidoo arasında gidip gelenlerdensiniz, bildiğim kadarıyla. Bende son durum şu:

Apple TV + Infuse ikilisiyle Zidoo'ya takılı harddiskime ulaşıp filmleri oynattığımda, kesinlikle daha kaliteli görüntü alıyorum. Ancak bu durumda sesi AVR'ye televizyonun optik çıkışı üzerinden iletmem gerekiyor (malum Apple TV'de optik ses çıkışı yok). Öte yandan, aynı filmi Zidoo'dan izlediğim zaman çok daha iyi bir ses deneyimi yaşıyorum. Sanki DTS'ler daha bir gerçek DTS gibi. Birinci opsiyonda da AVR'de DTS ışığı yanıyor, ama Zidoo'nun DTS'i gibi olmuyor nedense.

Sonuç olarak, ben şöyle bir çözüm buldum: İzleyeceğim film bol ses efektli, aksiyonlu bir şeyse Zidoo'dan izliyorum. Sakin, duygusal bir drama ise Apple TV'den devam.

• gkghçnçö G kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler. Elementum çalıştı ancak Transmission hala çalışmıyor. Çok enteresan.
    IOS uygulaması yok sanırım ancak problem yok. Bir şekilde buradan idare edelim.
  • stephendedalus S kullanıcısına yanıt
    Hocam bir tane örnek link verin deneyelim bizde. Eğer istemci sitede yasaklı değilse çalışması lazım.
    Mesela bende beyond hd sitesinden transmission ile torrent indiremiyorum. İstemciyi yasaklamışlar. Ama başka herhangi bir sitede sorun yaşamadım.

• CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba, ben torrenti Z10’a taktığım harici diske indirmeye çalışıyorum. Zaten Z10 alma amacım 50-60GB’lık UHD torrentleri harici diske indirmekti. Şu anda 2 TB harddisk var. (2012’de almıştım ve o zamanlar çok uğraşıyordum. Z10 bütçeyi salladı belki 11.11’de Seagate Ironwolf 8 TB yaparım duruma göre☺️) Aynı torrentleri DuneHDBase ile çatır çatır indirirken(5Mb download) Z10’daki transmission scrape error veriyor. ( Toreent siteleri zamunda, arenabg, torrentday, nyaa vb.) Ancak elementum dün çalıştı✌️ Sıkıntı yok.

Bunları yazarken şimdi aklıma geldi. Belki harici disk ext olarak formatlandığı için problem veriyor olabilir. Haftasonu NTFS formatlanmış bir diskle denerim. Çok teşekkürler destek için.

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Aslında ben Zidoo ile Apple TV4K arasında gidip gelmiyorum.Sadece çıkan Zidoo yazılımlarını daha iyi gözlemlemek adına Zidoo kullanımına ağırlık verdim
    biraz o kadar.

Son dönemde de Zidoo'yu özellikle bu yüzden NAS üzerinden kullanıyorum.Gerek NAS'taki dahili HDD'e , gerekse USB'den takılı HDD'e hep Zidoo üzerindeki Home Theatre uygulamasındaki afişlerden ulaşıp izliyorum dizi ve film arşivimi.

Ama Apple TV4K'den Zidoo'ya ulaşmak için bir bağlantı yapmaya da gerek duymadım.Çünkü zaten bütün arşivim NAS'ta ve hem Zidoo , hemde Apple TV4K'dan NAS'a ulaşarak izliyorum.

Ses konusunda da haklı olabilirsin ama ben sesi TV'den aldığım için farkı senin kadar hissedemem haliyle.

Selamlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Merhaba ,

Aslında ben Zidoo ile Apple TV4K arasında gidip gelmiyorum.Sadece çıkan Zidoo yazılımlarını daha iyi gözlemlemek adına Zidoo kullanımına ağırlık verdim
    biraz o kadar.

Son dönemde de Zidoo'yu özellikle bu yüzden NAS üzerinden kullanıyorum.Gerek NAS'taki dahili HDD'e , gerekse USB'den takılı HDD'e hep Zidoo üzerindeki Home Theatre uygulamasındaki afişlerden ulaşıp izliyorum dizi ve film arşivimi.

Ama Apple TV4K'den Zidoo'ya ulaşmak için bir bağlantı yapmaya da gerek duymadım.Çünkü zaten bütün arşivim NAS'ta ve hem Zidoo , hemde Apple TV4K'dan NAS'a ulaşarak izliyorum.

Ses konusunda da haklı olabilirsin ama ben sesi TV'den aldığım için farkı senin kadar hissedemem haliyle.

Selamlar...
    Ben Zidoo'yu NAS olarak kullanıyorum, Apple TV izleyeceğim zaman.

Arşivleme merakım olmadığı için ayrıca bir NAS alma gereği duymadım.

• Merhaba Arkadaşlar, yakın zamanda bende Zidoo Z10 alarak Zidoo ailesine katıldım. Daha önde Dune kullanan birisi olarak mesela eski dune modellerinde harici ses dosyası altyazıda olduğu gibi film ile aynı isimdeyse kumandadan harici sesi seçip oynatabiliyordu. Acaba Zidoo da bu özellik var mı (ben göremedim sanki) yoksa gelecek mi? TEŞEKKÜRLER.
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.