Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (96. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: bitsede gitsek mi
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
184.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: CXath1

İşlemci özelliklerinde diğer hdr formatarı yazmıyor ama muhtemelen vardır.

Android and RDK STB (RTD1395/RTD1619)
    Multiple System Operators (MSOs) need a high-performance and power-efficient Set-Top Box (STB) SoC platform to provide functions beyond merely video services delivery. Realtek’s Android & RDK (Reference Design Kit managed by the open source consortium, RDK Management) STB platform (RTD1395/ RTD1619) supports 4K UHD, HDR, advanced DRM security system, and OTT integration, thereby proffering the most reliable SoC for MSOs.

Realtekin şöyle bir işlemcisi daha var. Android smart tv için olduğu yazıyor. Bütün hdr formatlarını destekliyor. Eğer bir tv de kullanılacaksa Dolby vision ve hdr10+ ilk defa yanyana görüyorum.

4K Android Smart TV SoC with Advanced Picture/Audio Quality (RTD2851/RTD2873)
    The RTD2851/RTD2873 Smart TV SoC (System on a Chip) supports Android Pie and Google Assistant TV voice control. It also supports all HDR formats, including Dolby Vision™, HDR10, Technicolor Prime, HLG, and HDR10+. It provides theater-like sound effects using the built-in TV speakers through decoding Dolby ATMOS™, and offers advanced picture and video processing for internet streaming contents.
    Muhtemelen bu işlemci 1395 chipsetle aynı isimle anılıyor realtekin sayfasında yani 1295/1296 nın bir sonraki sürümü şahsen hdr10+ için değiştirmeye değeceğini sanmam tabii varsayım ancak Dolby vision çok önemli oled tvsi olan arkadaşlar dakika düşünmesin değiştirmek için çiktığında ama üzerindeki donanıma bakılırsa çok uciz olacağını sanmam üzerinde akm4497 ess pro 9038 ile ses chiplerinin zirvesi

teknik olarak tabii ki geçen bu aletlerle alakalı yazdığım gibi androidde audiophile olayı bence hayal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Orası tabii ki öyle ama yanlış politika izliyor bence.

Mesela Zidoo Z10 varken millet neden Zidoo Z1000 alsın ya da madem ki Zidoo UHD2000'i çıkartacaktın neden Zidoo X20 Pro'yu sürdün piyasaya diye sorarım bende...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Firmanın bahsedilen Zidoo X modelinde odaklandığı nokta ; önceden de yazdığım gibi Video'dan çok Audio gibi.Ve bu da maliyete olumsuz yansıyacak haliyle.

Senin yazdığın gibi ; " Üst düzey ses arayanların Android TV Kutusu ile işi olmaz " diye yazmış birisi Zidoo forumda ve haklı da.

Ama aklıma önceki duyumlarım geliyor.Dolby Vision medya oynatıcılarına lisans vermiyor gibi birşeyler okumuştum sanki.

Firma belkide sırf bu yüzden Zidoo X modelinde Audio konusuna ağırlık veriyor olabilir ama o zamanda ben şunu sorarım : " Zidoo X20 Pro'da neden vermedin bunları kardeşim ? "

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 25 Eylül 2019; 12:36:44 >
  • Bizim X9S cihazlara yeni yazılım gelecek mi acaba ? Yoksa üvey evlat muamelesi mi göreceğiz ?
  • Samsung'un yolundan gidiyorsa bir kaç seneye onlarca modeli olur, kalite ve popülerliğini kaybedip gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tiésto

Bizim X9S cihazlara yeni yazılım gelecek mi acaba ? Yoksa üvey evlat muamelesi mi göreceğiz ?
    Üvey evlat muamalesi göreceğiz

• Tiésto kullanıcısına yanıt
    sadays S kullanıcısına yanıt
    " Üvey evlat muamelesi görmek !!! " Ne alaka yahu...

Firma yaklaşık 3 yıl önce çıkarttığı bir model olmasına rağmen Zidoo X9S'e daha Ağustos ayı başında v2.1.28 yazılımını verdi.

Hatta çoğu kullanıcıyı da şaşırttı verdiği bu yazılımla ve sizleri de unutmadık dercesine gönüllerini aldı.Daha ne yapsın.

Zaten kullanıcılar genel anlamda cihazlarından memnun ve cihazlarının rayına oturduğunu yazıyorlar.

1 yıllık cihazına yazılım vermeyen firmaların olduğu bir sektörden bahsediyoruz arkadaşlar...

Kişisel fikrime gelirsek ; kullandığım cihaz yeter ki rayına oturmuş olsun.Firma varsın olsun yazılım vermesin , ben razıyım.

Bu dileğim bugün kullandığım Zidoo Z9S için ve bundan sonra kullanacağım tüm cihazlar için geçerli bir dilek inanın.

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 25 Eylül 2019; 16:15:16 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    En azından Home Theater ve kodi güncellemelerini verseler...
    Abicim selamlar,

autor resulotion ve auto framerate kapat - bunları göremedim ancak bahsini ettiğin ayarları aşağıdaki şekilde yaparak beğenmiştim.

Görüntü çıkışı 1080p/24hz
    derinlik 10 bit
    yuv YCbCR444
    renk uzayı 0-255
    hdr - hdr to sdr rec709

Yine de biraz önce senin önerdiğin ayarları yaptım ve daha güzel sonuç aldığımı düşünüyorum. Yardım ettiğin için çok teşekkür ederim. Saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

" Üvey evlat muamelesi görmek !!! " Ne alaka yahu...

Firma yaklaşık 3 yıl önce çıkarttığı bir model olmasına rağmen Zidoo X9S'e daha Ağustos ayı başında v2.1.28 yazılımını verdi.

Hatta çoğu kullanıcıyı da şaşırttı verdiği bu yazılımla ve sizleri de unutmadık dercesine gönüllerini aldı.Daha ne yapsın.

Zaten kullanıcılar genel anlamda cihazlarından memnun ve cihazlarının rayına oturduğunu yazıyorlar.

1 yıllık cihazına yazılım vermeyen firmaların olduğu bir sektörden bahsediyoruz arkadaşlar...

Kişisel fikrime gelirsek ; kullandığım cihaz yeter ki rayına oturmuş olsun.Firma varsın olsun yazılım vermesin , ben razıyım.

Bu dileğim bugün kullandığım Zidoo Z9S için ve bundan sonra kullanacağım tüm cihazlar için geçerli bir dilek inanın.

Selamlar...
    Kastettiğimiz hdr10+ ve dolby vision yoksa yazılımı 10 numara

• quote:

Orijinalden alıntı: mixed_mind

Abicim selamlar,

autor resulotion ve auto framerate kapat - bunları göremedim ancak bahsini ettiğin ayarları aşağıdaki şekilde yaparak beğenmiştim.

Görüntü çıkışı 1080p/24hz
    derinlik 10 bit
    yuv YCbCR444
    renk uzayı 0-255
    hdr - hdr to sdr rec709

Yine de biraz önce senin önerdiğin ayarları yaptım ve daha güzel sonuç aldığımı düşünüyorum. Yardım ettiğin için çok teşekkür ederim. Saygılar..
    Benim bildiğim panasonic senin 8 bit
    çıkışı 10 bit yaparsan bu sefer panasonic 8 bite düşürecek
    yuv 4.2.0 filmlerin standardı 444 yaparsan değiştirmiş oluyorsun beğendiysen ne ala ama araya olmayan renkler koyacak demektir

eski yazılımları zidoonun sorunluydu biz de 1080p/24 seçiyorduk ama son yazılımları 60hzde akıcı bir oynat sağlıyor o yüzden 1080p/60 hz seç dedim ama sen autor framrate ve auto resulotion u kapatmadığın için yine 24 hz moduna geçmiştir o

yine filmler 16-235 çekiliyor sen 0-255 yapınca olmayan bir renk cümbüşü ortaya çıkıyor beğenen de var ama ben kaynak aslına sadık kalınması gerektiğini kabul eden ekoldenim

sec709 hdr olmayan filmler için yani 1080p ve 4k olup hdr olmayanlarda kullan 4k hdr filmler için benim verdiğim ayarı kullan bt2020yi

Auto framrate ve auto resulotion sanırım playback ayarlarının olduğu ekranda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 26 Eylül 2019; 7:54:9 >
    autor framrate ve auto resulotion ayarlarını buldum ve kapattım. 60hz yapınca dizi izlerken fark ettim ki ufak ufak takılmalar oluyor(Örneğin uçuş sahnesinde). Velhasıl kelam orayı tekrar 24 yapınca düzeldi. SADAYS üstadım tekrar teşekkür ederim.
    Sende hatırlarsın eski mesajlarımdan.

Firma yetkilisi bu konu ile ilgili soruma karşılık bana gönderdiği mailde o gün için mevcut olan cihazlara ( yani Zidoo Z9S , Z10 v.b ) HDR10 desteği gelmeyeceğini ; ayrıca maliyetinin yüksek olması sebebiyle Dolby Vision lisansınında olmayacağını yazmıştı.

Önümüzdeki sene piyasaya sürülmesi beklenen Zidoo X modeli için bu engeller aşılmış olabilir ama eski cihaz sahipleri olarak hiç umutlanmayalım bence...

• Selamlar, uzun süreli bir Dune HDBase 3D kullanıcısı olarak 4K televizyon almamdan ötürü Z10 alarak aranıza katıldım.
    Ne yazık ki torrent indirme konusunu çözemedim. Superonline kullanıyorum Modem ZTE H267A. Her ne kadar port yönlendirme işini daha önce çok yapsam da port kapalı deyip transmission'dan indirme yapamıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı? Çözüm önerilerinizi yazarsanız çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Sende hatırlarsın eski mesajlarımdan.

Firma yetkilisi bu konu ile ilgili soruma karşılık bana gönderdiği mailde o gün için mevcut olan cihazlara ( yani Zidoo Z9S , Z10 v.b ) HDR10 desteği gelmeyeceğini ; ayrıca maliyetinin yüksek olması sebebiyle Dolby Vision lisansınında olmayacağını yazmıştı.

Önümüzdeki sene piyasaya sürülmesi beklenen Zidoo X modeli için bu engeller aşılmış olabilir ama eski cihaz sahipleri olarak hiç umutlanmayalım bence...
    Bu Dolby Vision lisansı Zidoo markası taşıyan tüm ürünler için mi alınıyor, yoksa belli bir model için mi?

• stephendedalus S kullanıcısına yanıt
    Belki bazı siteler isteyebilir ama normalde torrent indirirken port açmanıza gerek yok hocam

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Tabii ki bazı modelleri kapsar ve genel bir lisans değildir. Yoksa davul zurna ile duyurulurdu bu haber.

Bu konularda sorduğum sorulara cevaben bana daha önceden gönderilen bir mailde ; Z9S ve Z10 modellerinde ( ki bence X20 serisi de buna dahil ) bu lisansın olmayacağı net bir şekilde yazılmıştı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 29 Eylül 2019; 15:36:29 >
  • Selamlar,

Z9 icin, hdd tavsiyeniz ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duff MC ®

Selamlar,

Z9 icin, hdd tavsiyeniz ne olur?
    Ben en son 8TB Seagate bağladım, memnunum. 2000 yılından beri bir çok HDD kullandım, sorun yaşamadığım tek marka Seagate oldu.

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Cok yuksek kapasiteye ihtiyacim yok aslinda. 2tb bile yeter bana.

Su isimi gorur sanirim? >>https://www.itopya.com/seagate-35-2tb-barracuda-sata-30-7200rpm-256mb-cache-harddisk/

Tesekkur ederim.
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.