Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (95. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mixed_mind

Ben de 1 yıl direndikten sonra Himedia Q10 pro'dan Z10'a geçerek aranıza katıldım. Z9S ile Z10 aynı yazılımları kullanmıyor galiba?
    http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/new-firmware-v2-2-96-version-for-zidoo-z9s-release.51434/

Sorumluluk yükleyen ait tabiki..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Arkadaşlar uzun zamandır dune 3d base kullanıyordum yeni tv 4k olunca kaşıntı başladı, elimdeki avr (onkyo 709) 4k desteklemiyor. Bana tavsiye edeceğiniz media player ne olabilir ? Aklımda zidoo modelleri var, hangisini tavsiye edersiniz yada direk avr yenilemesi yapmak mı iyi olur bilemedim ! Yada dune cihaz mı almalıyım?Ayrıca avr üzerinden 4k görüntüyü gönderebilirmiyim yoksa hdmi spilter almam mı gerekir?
    Bulamazsın x20 alman lazım cift hdmi çıkışlı doğru düzgün hdmi splitterlar 300 euro zaten

dikmen ticaret satıyor x20 ama dünyanın parasını istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 23 Eylül 2019; 15:44:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 300 Euro farkla elindeki avryi değiştirebiliyorsan direkt değiştirip z9s al

• Arkadaşlar ,

Zidoo firmasından Realtek 1296 chipsetli Zidoo Z9S ve Z10 modellerine ; v2.2.96 sürümü olarak yeni bir yazılım geldi bugün.

Aşağıda görüldüğü üzere oldukça kapsamlı gözüken bu yazılımla birlikte firma uzun bir aradan sonra ZDMC sürümünü de nihayet güncellemiş ve 18.3 versiyonunu yayınlamış oldu.Ayrıca Google Play Kiti'nin sürümü de v1.2.4 sürümüne yükseltildi artık.

ZDMC nedir diye merak edenler içinde ; Zidoo'nun kendisine uyarladığı KODI sürümü diye bir parantez açalım buraya.

Yayınlanan bu v2.2.96 yazılımına ait detaylar bayağı kapsamlı gözüküyor.İşte detaylar :

v2.2.96 Version for Zidoo Z9S and Zidoo Z10 Release

Changeloc :

System :

1.Fix the occasional green screen problem of HDMI IN
    2.Optimize optical RAW output.
    3. Optimize the stability of system.
    4. Add German and Polish language support.
    5. Fix the occasional noise problem when playing video.
    6. Fix the problem that some online video applications couldn‘t be played.
    7. Color depth output 10bit by default.
    8. Optimize application stability.
    9. Optimize online playback.
    10. Fix the problem that the front panel USB icon was not displayed.
    11. Optimize seamless branching issue.
    12. Fix occasional prompts ”the format is not supported“ when playing dts music via HIFI MUSIC APP.

Music Player:

1. Solve occasional error message of playing the music through the file manager.
    2. Lyrics closing function is added.
    3. Add German and Polish language support.
    4. Optimize stability of application.
    5. Optimize the function of obtaining music information.
    6. Optimize the problem of automatically switching the next track.
    7. Fix the stuck problem of 64bit music players.
    8. Optimize the music basic information interface.
    9. Add album folder recognition function.
    10. Solve the abnormal songs display problem in flac album folder.
    11. Optimize the image recognition and profile text recognition of album folders.(need to clean the old data and rescan)
    12. Fix the problem that some CUE songs are not successfully matched.
    13. Optimize recognition error caused by suffix identifier of the folder.
    14. Add scroll bar for list.

Control Center :

1. Add the function of uploading screen shots from mobile phone.
    2. Optimize stability of connection .
    3. QR code for downloading IOS and Android app.

Poster Wall :

1. Solve crash issue during the matching process.
    2. Solve the problem of recognizing ISO music as ISO video.
    3. Improve the recognition rate of files with parentheses in file names.
    4. Compatible with title of file name with ”·“.
    5. Optiнедопустимая ссылкаocal image recognition.
    6. Fix inaccurate automatic update due to the incorrect judgment of the video file.
    7. Solve the problem that the restore function of mobile phone control app does not work.
    8. Add function to view folder directly in device list.
    9. Add device synchronization function.
    10. Solve jitter issue caused by long device name when scanning device.
    11. Solve abnormal folder size display on folder viewing interface.
    12. Solve losing focus problem after stop scanning in the device list interface.
    13. Fix the issue that BD cannot be deleted.
    14. Solve the problem that non-Chinese and non-English titles could not be matched.
    15. Fix the problem that the poster modification from web page cannot select image on the computer.
    16. Category browsing by movies/TV series.
    17. Optimize accented characters incorrect sort issue.
    18. Optimize the initialization speed of the sorting tool.
    19. Solve the occasional crash problem on category browsing.
    20. Turn on PIP by default.

Local Player :

1. Add Blu-ray forced subtitle.
    2. Press the delete button on remote control to delete plug-in subtitle.
    3. Add more information interface for app control.
    4. Optimize the progress bar.
    5. Optimize play button no response problem after popping up menus.
    6. When switching to 3D mode, associated frame rate will pause time.
    7. Fix the problem that bit rate 1b/s show up coincidentally.
    8. Optimize some shortcut keys.
    9. Fix the problem that the download subtitle from mobile phone is different form media player.
    10. Add Playlist on Mobile phone App.
    11. Add more information of video display on Mobile phone app.

Weather :

1. Resolve some wrong data display issue.

Quick Setting :

1. Add function that forced subtitles follow the language of audio track.
    2. Fix the problem of incomplete German display.

One-click cleaning :

1. Add Polish language support.
    2. Fix the abnormal focus problem in the APK file management user interface.

Arzu eden arkadaşlar aşağıdaki linklerden bu yazılımları indirip yükleyebilir veya bizlerin yüklemesini ve görüşlerimizi paylaşmamızı bekleyebilir.Ama yüklersenizde ; her zaman dediğim gibi , yükleme sonrası karşılaşılacak tüm sorumluluklar size aittir.

------------------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z9S için yayınlanan v2.2.96 Yazılımı

Download :http://apidl.zidoo.tv/Z9S/v2.2.96/ZIDOO_Z9S_N_v2.2.96_201909211407_ota-package.zip

MD5 Hash (Doğrulama Kodu) : D699DC16ACAA83247EE899A200EF9839
    ------------------------------------------------------------------------------------------

Zidoo Z10 için yayınlanan v2.2.96 Yazılımı

Download :http://apidl.zidoo.tv/Z10/v2.2.96/ZIDOO_Z10_N_v2.2.96_201909211954_ota-package.zip

MD5 Hash(Doğrulama Kodu) : 771E9F43398BF8ED7EC290E3052106DB

Zidoo Z9S ve Zidoo Z10 serisi için yayınlanan ZDMC Uygulaması (v18.3)

Download :http://apidl.zidoo.tv/app/zdmc-18.3_rtk-signed.apk

Zidoo Z9S ve Zidoo Z10 serisi için yayınlanan Google Apps Uygulaması (v1.2.4 )

Download :http://apidl.zidoo.tv/app/GappsInstaller-rtk-7.1_v1.2.4.apk

NOT : Konu başlığının ilk sayfasında da bulabileceğiniz bu Google Play kitini , yazılım yükseltmesi sonrası tekrar yüklemeniz gerekiyor.Bilginize...

Yazılımları iyi günlerde kullanmanız dileğiyle...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 23 Eylül 2019; 22:4:55 >

• Vay arkadaş patron çıldırdı

• Patron çıldırdı çıldırmasına ama şu mesajları ekleyene kadar inanın bende çıldırıyorum.

Mesajlara eklediğim resimleri sonradan göstermiyor , defalarca kez eklemek zorunda kalıyorum.

Yukarıdaki son mesajımda olduğu gibi ; seçmediğim halde başka bir mesaja cevap vermiş gibi gözüküyorum.

Ayrıca ilk sayfadaki mesajlarımda da gariplikler var.Sonradan yazdığım mesajlarıma önceki mesajlarımın ekran görüntüsünü kopyalamış ve içini açıp baktığımda dahi silemiyorum v.s.

Yıllardır bir rayına oturtamadılar şu forumun stabilitesini.Hâlâ saçma sapan hatalarla uğraşıyoruz.

Son olarak Zidoo'nun yazılımları yüklediği server bağlantısı bugün çok iyi değil nedense , resmen kağnı gibi iniyor yazılım.

Bilginiz olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 23 Eylül 2019; 17:0:9 >

• quote:

Arkadaşlar uzun zamandır dune 3d base kullanıyordum yeni tv 4k olunca kaşıntı başladı, elimdeki avr (onkyo 709) 4k desteklemiyor. Bana tavsiye edeceğiniz media player ne olabilir ? Aklımda zidoo modelleri var, hangisini tavsiye edersiniz yada direk avr yenilemesi yapmak mı iyi olur bilemedim ! Yada dune cihaz mı almalıyım?Ayrıca avr üzerinden 4k görüntüyü gönderebilirmiyim yoksa hdmi spilter almam mı gerekir?
    AVR değiştirmek en mantıklı hareket olur, fakat öyle bir döneme denk geldiniz ki, HDMI 2.0 destekli bir AVR alsanız yakın zamanda demode olacak. AVR alın ama en az 2.1 destekli olsun ki, yeni TV aldığınızda tekrar AVR ayak bağı olmasın size. Şu an piyasada 2.1 AVR var mı bilmiyorum, ama eminim 2020 modellerde olacaktır. Henüz piyasada yoksa, gelene kadar elinizdeki ile idare edin.
    İlla ki 2.1'de demode olacaktır, ama son döneminde 2.0'a dünya para vermektense, yeni çıkan 2.1'li bir cihaz almak daha uzun ömürlü olacaktır.

• Ya bekleyeceğiz yada 300 tl civarına satılan hdmi çoğaltıcılar var bunu z9s ile kullanacağım.

Bilemedim
  • Zidoo Z9S için yayınlanan v2.2.96 yazılımını kurdum cihazıma ve yaklaşık 1 saattir de kurcalıyorum.

Genel anlamda oldukça stabil buldum. bu yazılımı.

Music 5.0 uygulaması öncekilere nazaran daha stabil geldi gözüme.Mesela önceki yazılımlarda hiç açmadığı bazı wma formatlı müzik parçalarımı çatır çatır çaldı bu akşam.Uygulamanın menüsünde de kullanıcılar için bazı seçenekler var.

Home Theatre 2.0 menüsünde de iyileştirmeler yapılmış.Artık filtreleme esnasında Film yada Dizi diye genel bir seçim yapabiliyor ve ekranda sadece tercih ettiğiniz bu iki seçenekten birinin afişlerini görebiliyorsunuz.

Ama ben zaten son dönemde elle tutulur hiçbir sıkıntı yaşamıyordum ki Zidoo Z9S'te.Hatta bir süredir illegal yayınlanan v2.2.91 yazılımını kullanıyordum cihazımda onda bile bir anormallik görmemiştim.Fakat bugünkü yazılım duyurusu ile bende resmi olarak yayınlanan v2.2.96'ya geçtim.

Son olarak özellikle Zidoo'nun yazılımlarını biraz daha yakından gözlemleyebilmek için ; son haftalarda USB HDD'im haricinde , NAS'taki filmlerimi dahi Apple TV 4K yerine sürekli Zidoo üzerinden ( Kablolu ağ ile ) seyrediyorum.Ve gözlemlemeye devam ediyorum.

Bu yazılımı yükleyin ve keyfini sürün derim şahsen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 25 Eylül 2019; 12:41:0 >

• quote:

Ya bekleyeceğiz yada 300 tl civarına satılan hdmi çoğaltıcılar var bunu z9s ile kullanacağım.

Bilemedim
    Adı hdmi bölücü bi şeyi bölebileceğini sanmam

• Z9S konusunu çok takip etmiyorum ve bu yüzden daha önce bahse konu oldu mu bilmiyorum. Eğer konusu geçmişse şimdiden özür diliyorum.

Zidoo X ile ilgili ilk bilgiler:http://forum.zidoo.tv/index.php?threads/zidoo-x-cortex-a55-dv-hdr10-and-more.50540/

Görünen o ki Z9S'in yerini alacak olan olası yeni model Realtek RTD1619 ile gelecek.
  • Oldu

• Tamamen karartılmış sinema odasında Panasonic AT6000, Himedia Q10 pro ve Monster kablolar ile mutlu mesut devam ediyordum. Şimdi Zidoo Z10, Panasonic AT6000 ve Paugge kablolar ile bir türlü net bir görüntü alamıyorum. Ayarlar ile alakalı yardım eder misiniz?
  • IFA 2019'da Zidoo X diye tanıtılan bu cihazla ilgili bazı bilgileri önceden paylaşmıştık ama arkadaşın verdiği linkteki resimler sanki daha güzel ve görsel olarak basitçe tanıtmış bu cihazı.

2020 yılında piyasaya sürüleceği belirtilmiş ve Realtek'in RTD1619DD chipseti kullanılacak.

Modeldeki en dikkat çekici özellik Dolby Vision desteğine sahip olması.Ayrıca HDR10+'ta var ve DTS-X ve Dolby Atmos formatlarını da destekleyecek.

Audio çıkışları dikkat çekici ve cihazın ekranı da dokunmatik ekran olacak.

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

Forum sayfasında yazılanlara baktığımda ; birisi bu cihazın Video yerine Audio ağırlıklı bir cihaz olduğunu yazmış.Bir başkası da " Zidoo Z9S'in Realtek 1619 chipsetli sürümü " diye bir benzetme yapmış bu modele ve " Üst düzey ses arayanlar , Android tabanlı TV kutularına bakmaz " diyerek eleştirmiş bu modeli.

Sonuç itibarıyla Realtek'in yeni RTD1619DD chipseti ile HDR10+ ve Dolby Vision destekli , dokunmatik ekranlı bir cihaz geliyor ama neyin ne olduğunu gelince göreceğiz.

Ama ben hâlâ anlayabilmiş değilim firmanın politikasını.Çünkü son dönemde Zidoo'dan zaten Zidoo X20 ve X20 Pro modelleri geldi , derken Zidoo Z1000 geldi , bunların ardından Zidoo UHD2000 modeli geldi gelmesine ama Zidoo X20 serisi bile istenilen satış rakamlarına ulaşamadı ki.Ama buna rağmen firma Zidoo X20 serisine benzer bir model olan Z1000 modelini çıkardı piyasaya.Tüm bu modellerden sonra yine durmadı ve daha çok Audio'ya odaklanarak Zidoo UHD2000 modelini de piyasaya sürdü.

İyi güzelde bu kadar çok benzer çeşide gerek yok ki.Konsepte göre adam akıllı bir model çıkar , rayına oturt ve kaymağını ye.

Mesela medya oynatıcı olarak ; USB portlu modelin Zidoo Z9S , çift HDD yuvalı modelin ise Zidoo X20 olsun.Zidoo Z10'u ve Zidoo X20 Pro'yu pas geç.Audio odaklı düşündüğünde Zidoo UHD2000 modelin olsun elinde.Ama daha fazla dallanıp budaklandırma çeşidini.Zaten Zidoo X9S ve Zidoo Z9s modellerini iyi satıyorsun.Bir iki tane de üst modelin olsun yeter.

Kısacası ürünler çeşitli ama birbirine benzerlik gösteren ürünler.Biz firmanın bu ürün çıkartma politikasını her ne kadar anlamasakta onlar pazardan daha çok pay kapma hevesi ile yeni modelleri sıralamaya devam ediyor.

Nitekim IFA 2019'da yaptığı Zidoo X duyurusu ile bu tespitimizi de doğruladı zaten.

Neyse bekleyelim , görelim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 25 Eylül 2019; 12:48:7 >

• İşlemci özelliklerinde diğer hdr formatarı yazmıyor ama muhtemelen vardır.

Android and RDK STB (RTD1395/RTD1619)
    Multiple System Operators (MSOs) need a high-performance and power-efficient Set-Top Box (STB) SoC platform to provide functions beyond merely video services delivery. Realtek’s Android & RDK (Reference Design Kit managed by the open source consortium, RDK Management) STB platform (RTD1395/ RTD1619) supports 4K UHD, HDR, advanced DRM security system, and OTT integration, thereby proffering the most reliable SoC for MSOs.

Realtekin şöyle bir işlemcisi daha var. Android smart tv için olduğu yazıyor. Bütün hdr formatlarını destekliyor. Eğer bir tv de kullanılacaksa Dolby vision ve hdr10+ ilk defa yanyana görüyorum.

4K Android Smart TV SoC with Advanced Picture/Audio Quality (RTD2851/RTD2873)
    The RTD2851/RTD2873 Smart TV SoC (System on a Chip) supports Android Pie and Google Assistant TV voice control. It also supports all HDR formats, including Dolby Vision™, HDR10, Technicolor Prime, HLG, and HDR10+. It provides theater-like sound effects using the built-in TV speakers through decoding Dolby ATMOS™, and offers advanced picture and video processing for internet streaming contents.

• Papirus P kullanıcısına yanıt
    Bunun tek amacı var. Kullanıcıları cihaz değişimine yöneltmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: mixed_mind

Tamamen karartılmış sinema odasında Panasonic AT6000, Himedia Q10 pro ve Monster kablolar ile mutlu mesut devam ediyordum. Şimdi Zidoo Z10, Panasonic AT6000 ve Paugge kablolar ile bir türlü net bir görüntü alamıyorum. Ayarlar ile alakalı yardım eder misiniz?
    Kardeş
    autor resulotion ve auto framerate kapat
    Görüntü çıkışını 1080p/60hz yap
    derinlik 8 bit
    yuv 4.2.0
    renk uzayı 16-235
    hdryi autodan hdr to sdr bt2020

bir de böyle dene panasonicin motionla alakali ayarlarını kapat

Bakalım ne yapacak?

• Bu ayarlar at6000 için diğer arkadaşlar dikkate almasın

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Bunun tek amacı var. Kullanıcıları cihaz değişimine yöneltmek
    Dolby vision için mecbur değiştirecek tvsi oled olanlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

IFA 2019'da Zidoo X diye tanıtılan bu cihazla ilgili bazı bilgileri önceden paylaşmıştık ama arkadaşın verdiği linkteki resimler sanki daha güzel ve görsel olarak basitçe tanıtmış bu cihazı.

2020 yılında piyasaya sürüleceği belirtilmiş ve Realtek'in RTD1619DD chipseti kullanılacak.

Modeldeki en dikkat çekici özellik Dolby Vision desteğine sahip olması.Ayrıca HDR10+'ta var ve DTS-X ve Dolby Atmos formatlarını da destekleyecek.

Audio çıkışları dikkat çekici ve cihazın ekranı da dokunmatik ekran olacak.

Forum sayfasında yazılanlara baktığımda ; birisi bu cihazın Video yerine Audio ağırlıklı bir cihaz olduğunu yazmış.Bir başkası da " Zidoo Z9S'in Realtek 1619 chipsetli sürümü " diye bir benzetme yapmış bu modele ve " Üst düzey ses arayanlar , Android tabanlı TV kutularına bakmaz " diyerek eleştirmiş bu modeli.

Sonuç itibarıyla Realtek'in yeni RTD1619DD chipseti ile HDR10+ ve Dolby Vision destekli , dokunmatik ekranlı bir cihaz geliyor ama neyin ne olduğunu gelince göreceğiz.

Ama ben hâlâ anlayabilmiş değilim firmanın politikasını.Çünkü son dönemde Zidoo'dan zaten Zidoo X20 ve X20 Pro modelleri geldi , derken Zidoo Z1000 geldi , bunların ardından Zidoo UHD2000 modeli geldi gelmesine ama Zidoo X20 serisi bile istenilen satış rakamlarına ulaşamadı ki.Ama buna rağmen firma Zidoo X20 serisine benzer bir model olan Z1000 modelini çıkardı piyasaya.Tüm bu modellerden sonra yine durmadı ve daha çok Audio'ya odaklanarak Zidoo UHD2000 modelini de piyasaya sürdü.

İyi güzelde bu kadar çok benzer çeşide gerek yok ki.Konsepte göre adam akıllı bir model çıkar , rayına oturt ve kaymağını ye.

Mesela medya oynatıcı olarak ; USB portlu modelin Zidoo Z9S , çift HDD yuvalı modelin ise Zidoo X20 olsun.Zidoo Z10'u ve Zidoo X20 Pro'yu pas geç.Audio odaklı düşündüğünde Zidoo UHD2000 modelin olsun elinde.Ama daha fazla dallanıp budaklandırma çeşidini.Zaten Zidoo X9S ve Zidoo Z9s modellerini iyi satıyorsun.Bir iki tane de üst modelin olsun yeter.

Kısacası ürünler çeşitli ama birbirine benzerlik gösteren ürünler.Biz firmanın bu ürün çıkartma politikasını her ne kadar anlamasakta onlar pazardan daha çok pay kapma hevesi ile yeni modelleri sıralamaya devam ediyor.

Nitekim IFA 2019'da yaptığı Zidoo X duyurusu ile bu tespitimizi de doğruladı zaten.

Neyse bekleyelim , görelim...
    Millet dolby visiona aç kardeşim bu beklentiyi karşılamasın mı?

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.