Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
184.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Realtek 1296 chipsetli tüm cihazlara OTA'dan verilen v2.2.82 yazılımını Zidoo Z9S'te sorunsuzca kullanıyorum.

Yeni yazılımdan bahsetmişken ; Zidoo X9S döneminden beridir kullandığım Zidoo Controller uygulamasının artık Google Play Store'da da bulunduğunu belirteyim sizlere.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zidoo.control.phone

Yükleyeceğiniz bu uzaktan kumanda uygulaması ile Zidoo'nuzu rahatlıkla kontrol edebiliyorsunuz.Bir göz atmanızı kesinlikle tavsiye ederim...

NOT : Dün yüklediğim v2.2.82 yazılımında ; yukarıda bahsettiğim bu Zidoo Controller uygulamasını bir türlü çalıştıramamıştım.Bugün açtığımda ise herşey normale dönmüştü.Demek ki IP alma ( daha doğrusu modemin IP vermesi ile ) ilgili bir sıkıntı yaşamış olabilirim.Yani uygulamanın yüklenip kullanılmasında bir sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 15 Temmuz 2019; 16:16:43 >
  • Arayüz çok düz, biraz daha şık bir arayüz fena olmazdı. Arayüz konusunda bir güncelleme gelir mi sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

OpenWRT kullanarak torrentleri direkt Z9S'e indirebilen bir arkadaş var mı?

Bende torrentler inmeye başlıyor ama 2-3 dakika sonra transmission web sayfasında "unable to save resume file: no such file or directory" hata mesajı geliyor. Klasör ayarları ile ilgili bir durum. Transmission ayarlarını Zidoo X9S başlığının ilk sayfasındaki ayarlara göre yapmıştım. Belki Z9S'te klasörleri başka şekilde belirlemek gerekiyor.

Z9S'te transmission ile cihaza torrent indirebilen bir arkadaş OpenWRT web arayüzündeki ayarlarını paylaşabilir mi?

Teşekkürler.
    İki gün önce yukarıda bahsettiğim problemi yaşamıştım. Biraz deneme yanılma, biraz da yabancı forumları araştırarak çözümü buldum: torrentler inerken aldığım "unable to save resume file: no such file or directory" hata mesajının sebebi transmission ayarlarında incomplete directory kısmını doldurmamakmış. Onu da doldurunca torrentler sorunsuz bir şekilde cihaza inmeye başladı.

Şimdi, ihtiyaç duyan arkadaşlar için OpenWRT Transmission ayarlarını en baştan burada anlatmak isterim. Çünkü gördüğüm kadarıyla Z9S başlığı altında bu konuda bir rehber yok.

- Öncelikle "OpenWRT'yi cihazda nereden açıyoruz" diye cihazın menüleri arasında hiç boşuna debelenmeyin (ben arandım da ondan söylüyorum ). OpenWRT web arayüzünden çalışan bir sistem. Yani bütün ayarları bilgisayarınızın browser'ından yapıyorsunuz.

- Zidoo ayarlar menüsünde network kısmına bakıp cihazının IP adresini not edin. 192.168.x.xxx gibi bir adres olacak. Bu adresi tarayıcınıza yazdığınızda direkt OpenWRT arayüzü açılacak.

- OpenWRT öncelikle bir parola belirlemenizi isteyecek, ilgili sayfaya gidip yeni parolanızı belirleyebilirsiniz. Kullanıcı adı "root" olarak kalabilir.

- Aşağıda anlatacağım ayarları Zidoo'ya USB'den bir harddisk bağlı olduğu varsayımı ile veriyorum. Bunu teyit etmek için OpenWRT sayfasının tepesindeki siyah menü çubuğunda System'ın altında Mount Points'e bakın. Burada sayfanın aşağısında harddiskinizin /mnt/sda1 şeklinde "enabled" olarak görünmesi lazım. Bu /mnt/sda1 bağlantı noktasını birkaç yerde kullanacağız.

- Torrent ayarlarına başlamak için, yukarıda siyah menü çubuğunda bulunan NAS Services altındaki BitTorrent'i açıyoruz.

- BitTorrent sayfasında aşağıdaki ayarları yapıyoruz:
    Global Settings
    Enabled seçili olacak
    Config file directory:/mnt/sda1/Android/Config
    Files and Locations
    Download directory:/mnt/sda1
    Incomplete directory enabled
    Incomplete directory:/mnt/sda1

- Bunun dışında sayfadaki her şeyi ben olduğu gibi bıraktım. En altta Save&Apply diyoruz.

- Sayfa yeniden yüklendiğinde yukarıda Transmission başlığının yanında Open Web Interface kutusu olacak, ona tıklıyoruz. Yeni bir sayfa açılıyor. Bu sayfaya tarayıcınıza
    "http://192.168.x.xxx:9091/transmission/web/" adresini yazarak da ulaşabilirsiniz (x yazan yerlere siz kendi IP adresinizi yazın tabii).

- Yeni açılan Transmission Web Interface sayfasında sol üst köşede Open Torrent diyerek, rarbg gibi tracker sitelerden bulduğumuz torrent dosyasını yüklüyoruz. Upload dediğimizde filmimiz Zidoo'ya bağlı harddiskimize inmeye başlıyor.

Sorusu olan arkadaşlara memnuniyetle yardımcı olmaya çalışırım. İlerde gerekirse yukarıdaki anlatıma resimler de ekleyebilirim.

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 14 Temmuz 2019; 15:51:2 >
  • The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Bununla alakalı olarak aylar öncesinde özellikle aşağıda resmini paylaştığım Android TV arayüzünü istemiştim firmadan ama hiçbir şey yapılmamış ve bir gelişme de olmamıştı.Sanırım bu arayüzü kullanmaları lisansla alakalı bir sıkıntı yaratıyor.

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

Ama bunun haricinde bir arayüz çalışması da olmamıştı firmada.Dolayısıyla hiçbir şey diyemem...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 14 Temmuz 2019; 16:11:48 >
  • lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Değerli bilgiler için eyvallah.

Aslında Zidoo'da Transmission kullanımı ile ilgili olarak ; " Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları " konu başlığında hazırladığım " ZIDOO'DA TORRENT INDIRME AMACIYLA OPENWRT ( TRANSMISSION ) KULLANIMI " adı ile resimli bir kullanım klavuzu var.

Hatta " ZIDOO KAPATILIP AÇILDIĞINDA TORRENT İŞLEMLERİNİN DEVAM ETMESİ İÇİN UYGULAMA TAVSİYESİ " diye bir detayda paylaşmıştım orada.Sağolsun Hattihitit Üstad , çok değerli bilgiler vermişti zamanında.

Sonuç olarak önceden yazdığım bu detayları " Zidoo Z9S ve Zidoo Z10 HDR Media Player Kullanıcıları " olarak bu konu başlığının ilk sayfasına da ekledim az önce.Ama senin yukarıdaki mesajında verdiğin bilgiler ışığında , yazdıklarımı ilk fırsatta kontrol ederek resimleri ile birlikte tekrar güncelleyeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 14 Temmuz 2019; 16:31:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Değerli bilgiler için eyvallah.

Aslında Zidoo'da Transmission kullanımı ile ilgili olarak ; " Zidoo X9S , Zidoo X8 ve Zidoo X10 Media Player Kullanıcıları " konu başlığında hazırladığım " ZIDOO'DA TORRENT INDIRME AMACIYLA OPENWRT ( TRANSMISSION ) KULLANIMI " adı ile resimli bir kullanım klavuzu var.

Hatta " ZIDOO KAPATILIP AÇILDIĞINDA TORRENT İŞLEMLERİNİN DEVAM ETMESİ İÇİN UYGULAMA TAVSİYESİ " diye bir detayda paylaşmıştım orada.Sağolsun Hattihitit Üstad , çok değerli bilgiler vermişti zamanında.

Sonuç olarak önceden yazdığım bu detayları " Zidoo Z9S ve Zidoo Z10 HDR Media Player Kullanıcıları " olarak bu konu başlığının ilk sayfasına da ekledim az önce.Ama senin yukarıdaki mesajında verdiğin bilgiler ışığında , yazdıklarımı ilk fırsatta kontrol ederek resimleri ile birlikte tekrar güncelleyeceğim...
    Üstad, doğrudur. Ben de yolun yarısını senin kılavuz sayesinde kat ettim zaten. Benden de sana eyvallah.

Yalnız o yazıda "incomplete directory" kısmı eksik. Incomplete directory boş bırakılırsa transmission error veriyor. Yazıyı güncellerken o detayı da düzeltirsin.
    Onun için kontrol edip güncelleyeceğim dedim ya...
  • Incomplete directory işaretlerseniz yani bu özelliği kullanırsanız dediğiniz şekilde kayıt yerini göstermeniz lazım.

Siz apple tv ile bağlantı sorununu çözdünüzmü?
    Samba ayarlarını yaptınız mı?

Zidooyu 3 bazen 4 disk takıyorum ve yaklaşık 1,5 yıldır nas olarak sorunsuz kullanıyorum. Gerçekten çok iyi çalışıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Incomplete directory işaretlerseniz yani bu özelliği kullanırsanız dediğiniz şekilde kayıt yerini göstermeniz lazım.

Siz apple tv ile bağlantı sorununu çözdünüzmü?
    Samba ayarlarını yaptınız mı?

Zidooyu 3 bazen 4 disk takıyorum ve yaklaşık 1,5 yıldır nas olarak sorunsuz kullanıyorum. Gerçekten çok iyi çalışıyor.
    Apple TV'de Infuse uygulaması + bilgisayarda da Plex server ikilisi ile Apple TV'den bilgisayarımdaki mkv filmleri oynatmayı başardım. Apple TV'nin görüntü kalitesi bana Zidoo'ya göre öyle aman aman üstün gelmedi.

Önemli EDİT: Apple TV video ayarlarında bir şeyleri eksik yapmışım. Yukarıdaki görüşümü düzeltiyorum. Apple TV görüntü kalitesi kesinlikle daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 19 Temmuz 2019; 1:1:19 >
    Hocam 4k film mi bakıyorsunuz? 1080p mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Hocam 4k film mi bakıyorsunuz? 1080p mi
    1080p.

Doğru, belki 4K'da fark ediyordur, bilemiyorum.
  • sese bakabildinizmi? dts ler falan.görüntü vasatsa değmez zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdogangun66

sese bakabildinizmi? dts ler falan.görüntü vasatsa değmez zaten.
    Seste bir sıkıntı yok. Infuse her türlü ses formatını oynatıyor (DTS dahil).

Yalnız, görüntüye "vasat" demek de Apple TV'ye biraz ayıp olur. Ben vasat demedim. Zidoo'ya kıyasla çok üstün değil dedim.
  • afedersin yanlış kelime kullandım apple tv görüntüsü tabiki iyidir.zidoo ya oranla demek istemiştim.
  • Görüntü olarak en iyi marka nedir bende n vidia vardı başkada kullanmadım şıan piyasada en iyi görüntüyü veren cihaz hangisidir tecrübesi olanlar paylaşabilirlermi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Apple tv ile zidoo

Ben apple tvyi görmedim görenler diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uç cihazıda kullanmış birey olarak şu sıralamayı yapabilirim

1.Apple TV 4k
    2.zidio x9s
    3.zidio z9s
    4.nvidia şhild
    Tabi bu sıralamayı TV ile tecrübe ettim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tema59 -- 16 Temmuz 2019; 10:46:40 >
  • z9s x9sten daha iyi veyalı yazma 3üncü sıraya koy 4üncü sırada nvidia var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zidoo Z9S ve Zidoo Z10 modellerine OTA'dan verilen yeni v2.2.82 yazılımlarının linklerini de konu başlığının ilk sayfasına ekledim arkadaşlar.Arzu edenler verdiğim linklerden bu yazılımları indirip cihazlarına USB bellekle de yükleyebilirler.

Ama bilmeyenler için OTA'dan yüklemeyi de tarif edecek olursak ; OTA yönteminde firma yayınlayacağı yazılımı kendi server'ına yüklüyor ve sizde cihaz üzerindeki Update bölümünden Online seçeneği ile firmanın bu yazılımını direk cihaza indirip anında yükleyerek USB yöntemi ile yüklemeye uğraşmıyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 15 Temmuz 2019; 23:50:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

z9s x9sten daha iyi veyalı yazma 3üncü sıraya koy 4üncü sırada nvidia var
    Üstad ikisinin arasında gözle görülür fark yok büyük ekran tv ve projeksiyon da hissedilir mi onu bilmem benim kullandığım TV de çık büyük fark hissetmedim..

• 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.