Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • autoframerate kapalı diyorsun çıkış çözünürlüğun ne?

2160p 24hz ise zaten sorun yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • O sıkıntını notlarımın arasına almıştım zaten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 4 Şubat 2019; 16:7:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eger indirginiz dosya remux ise, gercekten remux ise framestorm, kralimanko vs vs fark etmez, zira remux demek bluray de yer alan video ile hd ses dosyasından olusur, infoda 1920x1080 yazar( 1920x800 vs degil), bitrate bluraydeki gibi orjinaldir ve seste hd ses olur, remuxtaki fark blurayde olan ekstra videolar ekstra dil sesleri vs yer almaz..

encode edilmiş bir mkv indiriyorsanız, ozaman kralimanko framestor chd vs fark eder, mesela spark genellikle ilk encode eden grup olur ama tırttır.

cözünürlükle birlikte en önemli deger bitrate, indireceginiz filme bakarken bluray info dan orjinal video bitrate bakıp onunlakarsılaştırıp indirin, ama genel olarak 1080p film icin en 15000 desek yeterlidir (burda tabi izlediginiz kaynak, tv, ekran ölçüsü vs bir sürü ıvır zıvır fark eder) pj den izleyen veya tv den izleyenler remuxta aşağısı kurtarmaz, düşük bitrateli filmler de en cok siyahlar gözünüze batar zaten herzaman oldugu gibi.

• Birsey sormak istiyorum, google play kit yukledim ve butun telefon ve bikgisayarlarimda kullandigim google hesabimdan zidoo da giris yaptim. Kredi kartlarim vs hersey otomatik olarak geldi ve googla da bu odeme yontemlerini sadece belirtilen cihazlardan silmeyi bulamadim. Silince hepsinden siliniyor. Soruma gelecek olursak kredi kartim vs zidoo da ekli olmasi bir guvenlik sorunu olustururmu? Yetkisiz kullanim gibi bir durumla karsilasirmiyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

autoframerate kapalı diyorsun çıkış çözünürlüğun ne?

2160p 24hz ise zaten sorun yok
    3840 60 hz de bırakıyorum.
    dinamik aralık 16-235
    bit derinliği 10
    renk YCbCr 420
  • Hayır onu sormuyorum
    o film oynarken ki değil senin seçtiğin ayarlar frameratei auto yapınca

info tuşuna bas o ekranda yazan video outputu soruyorum muhtemelen 24 hze indiriyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Hayır onu sormuyorum
    o film oynarken ki değil senin seçtiğin ayarlar frameratei auto yapınca

info tuşuna bas o ekranda yazan video outputu soruyorum muhtemelen 24 hze indiriyor
    Frame rate kapalı olduğu için filmi 60 hz de oynatıyor.
  • hozes H kullanıcısına yanıt
    Remuxlarda da fark olduğu söyleniyor. Mesela bir arkadaşım fgt ile framestor karşılaştırdığında framestor biraz daha iyi değmişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Remuxlarda da fark olduğu söyleniyor. Mesela bir arkadaşım fgt ile framestor karşılaştırdığında framestor biraz daha iyi değmişti.
    https://amp.reddit.com/r/Piracy/comments/7hdzsh/what_does_remux_mean_also_is_there_a_benefit_to/

Remux mix islemidir nasil fark olacak, encode yok, dedigim gibi scene grubu iyiyse gercekten remux sa fark olmaz

Arkadasinizi tebrik ederim, fark var diye kafaya koymussa illaki ona farkli gelecektir ama fark olmaz gercekte, placebo efekt diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hozes -- 5 Şubat 2019; 15:17:51 >

• hozes H kullanıcısına yanıt
    Video dosyalarının boyutlarına ve bitratelerine baktım tamamen aynıydı. çünki ses dosyalarından dolayı boyut farklı olabiliyor.
    Mantıken fark olmaması lazım evet ama başka bir arkadaşımda elindeki remuxlar ile karşılaştırma yaptığında fark olduğunu söylemişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Video dosyalarının boyutlarına ve bitratelerine baktım tamamen aynıydı. çünki ses dosyalarından dolayı boyut farklı olabiliyor.
    Mantıken fark olmaması lazım evet ama başka bir arkadaşımda elindeki remuxlar ile karşılaştırma yaptığında fark olduğunu söylemişti.
    Remuxlarda hiçbir şekilde görüntü veya sese müdahale olmadığı için fark olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atalay15

Remuxlarda hiçbir şekilde görüntü veya sese müdahale olmadığı için fark olmaz.

Alıntıları Göster
    Ah dediginiz gibi olsa bir cok remux cuyum diyen yapistiriyor rip i

Yok sa remux remux tabi

• Arkadaşlar z9s çalışırken özellikle film izlerken cihazın üstüne elinizi koyarsanız oldukça ısındığını görürsünüz.
    Geçen hafta aida 64 uygulaması ile sıcaklığına baktığımda boşta iken 61-63 derecede çalıştığını gördüm.
    Film izlerken hemen çıkıp baktığımda ise bu sıcaklığın 75 derece üstüne bile çıktığını gördüm.
    Elimde basit bir laptop soğutucusu vardı hemen bunu z9s nin altına koyarak usb den bağladım.
    z9s nin altına bakarsanız burada hava alması için delikler olduğunu görürsünüz.
    Soğutucuyu taktıktan 5 dak. sonra baktığıma boşta sıcaklığın 51-52 derecelere düştüğünü gördüm.
    Yine film izlerken sıcaklı kesinlikle 65 in üzerine çıkmadı.
    bilmiyorum belki de 4k filmlerde takılma sorunu olanlar bir çözüm olur bu.
    Sıcaklıkla hiç ilgisi de olmayabilir ama neticede eleltronik cihazların her zaman serin çalışması daha iyidir.
    Siz de deneyebilirsiniz eğr varsa böyle bir soğutucu.
    Ayrıca görünüm olarak da herhangi bir sorun olmuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Arkadaşlar z9s çalışırken özellikle film izlerken cihazın üstüne elinizi koyarsanız oldukça ısındığını görürsünüz.
    Geçen hafta aida 64 uygulaması ile sıcaklığına baktığımda boşta iken 61-63 derecede çalıştığını gördüm.
    Film izlerken hemen çıkıp baktığımda ise bu sıcaklığın 75 derece üstüne bile çıktığını gördüm.
    Elimde basit bir laptop soğutucusu vardı hemen bunu z9s nin altına koyarak usb den bağladım.
    z9s nin altına bakarsanız burada hava alması için delikler olduğunu görürsünüz.
    Soğutucuyu taktıktan 5 dak. sonra baktığıma boşta sıcaklığın 51-52 derecelere düştüğünü gördüm.
    Yine film izlerken sıcaklı kesinlikle 65 in üzerine çıkmadı.
    bilmiyorum belki de 4k filmlerde takılma sorunu olanlar bir çözüm olur bu.
    Sıcaklıkla hiç ilgisi de olmayabilir ama neticede eleltronik cihazların her zaman serin çalışması daha iyidir.
    Siz de deneyebilirsiniz eğr varsa böyle bir soğutucu.
    Ayrıca görünüm olarak da herhangi bir sorun olmuyor.
    z9s in uzeri 75 dereceyi goruyorsa islemci en az 85-90 derecedir, bence kisa surede sorun yaratmaz ama uzun sure bu isida takilmalar yasanabilir. bende Z10 var ve yuksek bitrate li REMUX film actigim zaman 10-15 dk sonra z10 fanı tam devirde calışmaya başlıyor.

• X9s hiç ısınmıyordu..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samx777

z9s in uzeri 75 dereceyi goruyorsa islemci en az 85-90 derecedir, bence kisa surede sorun yaratmaz ama uzun sure bu isida takilmalar yasanabilir. bende Z10 var ve yuksek bitrate li REMUX film actigim zaman 10-15 dk sonra z10 fanı tam devirde calışmaya başlıyor.

Alıntıları Göster
    Üzeri değil, aida işlemci sıcaklığını gösteriyor yada anakart üzerindeki sensor.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Bana da Z9S yada daha doğrusu Realtek 1296 serisi ısınma anlamında eski X9S'' göre daha başarılı geliyor.

Zaten Z9S'in kasasına dokunarak hissettiğim aşırı bir ısınma da yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 6 Şubat 2019; 15:27:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutx

Üzeri değil, aida işlemci sıcaklığını gösteriyor yada anakart üzerindeki sensor.

Alıntıları Göster
    Anladim, islemciler icin 75 sorun teskil etmemesi lazim en azindan bilgisayarlar icin boyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Bana da Z9S yada daha doğrusu Realtek 1296 serisi ısınma anlamında eski X9S'' göre daha başarılı geliyor.

Zaten Z9S'in kasasına dokunarak hissettiğim aşırı bir ısınma da yok...
    Ben aida 64 ün yalancısıyım
    Başka uygulama bulursam onla da test ederim sıcaklıpı.
    Dediğim gibi bu ısınma zaten şimdiye kadar hiçbir sorun çıkartmadı bende.
    Uüsüste 2 filmi 4 saat boyunca bile izlediğimde ısınma kaynaklı bir takılma yada başka bir sorun olmadı.
  • bana cihaz boştayken bile sıcak geliyor. boştayken derken sadece seed ediyor. x9s yan tarafında da havalandırma vardı. daha serindi sanki. Z9s sadece alt kısmında var.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.