Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
184.554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Samx777

Z10 ana kartini söktük, yenisini bekliyoruz degistirmek icin.

Daha once ben onu cozdum bi sekilde karti rica etsem bana gonderir misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Z10 ve Z9 anakartlar aynımı acaba ??
    Sanırım değil usb yerleri filan farklı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Tamam turkiyeye gelirken yanimda getirecegim ve sizinle buradan iletisime gecip gonderecegim.

• saheemr kullanıcısına yanıt
    Islemci ayni ama anakart ayni degil, giriş/çıkışlar farkli. Z9 kasasina uymaz.

• Benim görebildiğim ve sizlerden bana iletilen tüm sıkıntıları,soruları ve istekleri toparlayıp firmaya ilettim arkadaşlar.Yarın gün içerisinde firmaya gönderdiğim bu mail hakkındaki detayları kısaca sizierle de paylaşacağım.

Umarım bu gönderdiğim maildeki detayları dikkate alır firma ve gelecek yeni bir yazılımda daha sıkıntısız bir cihaz kullanırız...

• quote:

Orijinalden alıntı: Samx777

Islemci ayni ama anakart ayni degil, giriş/çıkışlar farkli. Z9 kasasina uymaz.
    Güç ve özellik olarak sordum.

• Papirus hocam

Son yazılımda transmission 2.92 versiyonu kullanmışlar. Bu client versiyon sanırım seed probleminden dolayı beyond hd sitesinde blacklist te. Torrent indirmeme izin vermiyor. Zidoonun ilk beta sürümünde versiyon 2.84 ya da 2.94 dü galiba. Hiç problem yaşamamıştım. Dün saatlerce uğraştım kurduğım için ipk çalışmadı.

Rica etsen 2.92 dışında bir versiyon koyabilirler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 19 Ocak 2019; 8:10:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: saheemr

Güç ve özellik olarak sordum.

Alıntıları Göster
    Aynı sadece dahili HDD icin sata3 bağlantı var z10da

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Hocam zidoo nun sitesinde her cihaz için kurtarma yazılımları varmış. Kurtarmadan ziyade kürdanla yükleme için.

Z9s için v1.7.8 yazılımı var. Deniycem bakalım. İnşaallah bozmayız cihazı.

X20 içinde v1.2.2 var.

https://www.zidoo.tv/Support/support_article/support_target/knZnnclmVcI%3D.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CXath1 -- 19 Ocak 2019; 14:6:28 >
  • Arkadaşlar şimdi son durum nedir?

son güncelleme yani 2.1 30 olan sorunlumu?
  • z9s geri yükleme yaptım. Sorunsuz oluyor. Ama bir önceki beta yazılımı indiremedim bir türlü. 1.9.7 yükledim. Bu sürümde transmission 2.94 var. Neden son yazılımda sürüm düşürüyorlar 2.92 sürümüne düşürmüşler anlamıyorum.

• CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Ben cesaret edemem sanırım

• CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Islem normalde cok basit, 3-4 adimdan ibaret ama zidoo sagi solu belli olmayan bir cihaz oldugu icin ben reset butonu ile geri yukleme yapamadim hatta daha kotusu cihaz hardbrick oldu ve suan yeni anakart bekliyorum : ) yani demek istedigim cok dikkat etmek lazim yinede.

• sen ver kargoya eraycelik80e

kurtaramazsa çöpe atar kurtarırsa bir rakamda anlaşırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 19 Ocak 2019; 22:52:28 >
  • Samx777 S kullanıcısına yanıt
    2 kere geri döndürdüm cihazı ama dediğiniz gibi dikkatli olmak lazım yinede

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

sen ver kargoya eraycelik80e

kurtaramazsa çöpe atar kurtarırsa bir rakamda anlaşırsınız
    Kasa olmadan anakart çalışsa da nasıl olacak.

• kasa kozmetik tüm giriş çıkışlar kartta kart tek başına her işi yapar

problem olmaz

12volt 4 amper (3 yeter de yine de stabilite için) yıldırım veya ataba adaptör parasına iş biter

• Selamlar,

Aslında dün yazacaktım firmaya gönderdiğim mail ile ilgili detayları ama yazdığım bu maile cevap gelince bugünü bekledim.

Firmaya gönderdiği mail ve gelen cevapları kısaca paylaşayım sizinle :

Gönderdiğim maile aslında fırçayla başladım ve " Sizin yazılımlarınızı test eden ekibiniz resmen beceriksiz " dedim.Ve madde madde aşağıdaki gibi sıraladım soruları...

1- Zidoo Z9S’te yeni v2.1.30 yazılımını yükledim ama bu yazılımda her açılışta ekranda kısa süreli çizgi parazitleri çıkıyor ve bu sırada kısa süreli yeşil ekran alıyorum.
    Cevap : " Yeşil ekran problemi sürekli mi oluyor , bizimle paylaşır mısınız ? " ( Ulen , ekranda hafifte olsa çizgi parazitlenmeleri var , ondan ne haber !!! )

2- Bu yazılımda Z9S’te 1080p filmlerde bile takıla takıla ilerliyor görüntüler ve çok can sıkıcı , rahatsız ediyor.Oysa takılan aynı filmi Apple TV’de izlediğimde sorunsuz. Takılan filmlere ait detaylar aşağıda : ( Filme ait detayları verdim )
    Cevap : " 2- 1080p'de sorun yaşanan filmler HDD'te mi NAS'ta mı ? Bunu teknik ekiple paylaşır mısınız? "

3- Music 3.0’da hiç iyileştirme yapılmamış gibi.Şarkı çalma esnasında birden olan donmalar devam ediyor , sayaç duruyor , şarkı duruyor.Bazı wma dosyaları hiç açmıyor....v.s
    Cevap : " 3- Sadece wma dosyalarda mı sıkıntı var ? " ( Oysa önceki mailimde " mp3'lerde bile takılmalar var , donmalar var " diye özellikle yazdım.Hatta ekran görüntüleri paylaştım !!! )

4- Altyazı download sıkıntısı çözülmüş değil , önceki mailde de yazdığım “ Planet Earth 2 “ belgeselinde Türkçe altyazıyı hala bulup indiremiyor cihaz.
    Cevap : " Türkçe altyazıları nerden indiriyorsunuz ? Bunları belirtmeniz bize yardımcı olur. " ( Bizim indirdiğimiz altyazı sitelerini bildirmemiz belki faydalı olabilir )

5- Zidoo Z9S’te HDMI CEC’te sıkıntı var.Zidoo çalıştığı zaman diğer CEC bağlantılı cihazları bloke ediyor.Kumandadan kapatıp sonra da Zidoo’yu arkadan kapatınca CEC bağlantılar geri geliyor ve herşey normale dönüyor.
    Cevap : " 5- CEC bağlantılı cihazlar derken anlayamadık.Zidoo CEC bağlantısını destekliyor. "

6- Kullanıcılar HDR 10+ desteği hakkında net bir cevap istiyor.Realtek 1296 serisi ; yazılımla HDR 10+ desteği alacak mı , almayacak mı ?
    Cevap : " HDR10+ desteklemiyoruz ve Realtek 1296 chipsetlerde HDR10+ desteği olmayacak." ( HDR10+ desteği artık netliğe kavuştu sanırım )

7- X9S ve Z9S kumandalarının bazı cihazlarla çakışması konusunda şikayetler var.( Örnek olarak SVS16 Ultra model Subwoofer ve kumandalı LED lambalarla çakışması gibi )
    Ayrıca X20 modeline ait kumandanın Bluetooth’u da diğer cihazları etkiliyor diye bildirildi.Bu çakışmalara bakılmalı.

Cevap : " Zidoo ürünlerinin tüm kumanları Universal'dir.Üzgünüz."

8- Zidoo X20’deki v2.1.30 yazılımında ; “ 4K UHD Remux 2160p 60Hz 10bit 4.2.0 bt2020 HDR “ filmlerde kısa da olsa hala takılmalar var.Özellikle geniş açılı çekimlerde takılmalar çok belli.
    Cevap : "4K HDR dosyalar nerede saklanıyor , o önemli. ( Yani NAS'ta mı , HDD'te mi anlamında birşey sormuşlar !!! )

9- Bazı modellerin Türkiye'de bir Istanbul firması tarafından satışa sunulacağını yazdım ve bununla ilgili detayları sordum.
    Cevap : " Türkiye'de bazı distribütörlerle ilgili çalışmalarımız var ama henüz birşey belli değil "

10- Zİdoo Z9S’te önceki bir yazılıma geri dönmek için bir kurtarma yazılımı hazırlayacak mısınız ? Ne zaman ?
    Cevap : " Z9S için OTA yapmamı istemişler ve OTA öncesi de v1.9.7 ile v2.1.22 yazılımlarının linklerini vererek indirmemi istemişler. ( İyi de kendi forum sayfanda linkini verdiğin img yazılım , v1.7.8 img yazılımı zaten. Bana neden v1.9.7 yada v2.1.22'den bahsediyorsun mailinde ? Kurtarma yazılımını soruyorum ben ve evlere şenlik anlaşılmaz bir cevap geliyor. " v1.7.8 img yazılımı ile cihaza reset atabilir ve üzerine de şu yazılım versiyonlarını kurabilirsin " diyememişler basitçe !!! )

Sonuç olarak en başta da söyledim ve her zaman da söylüyorum.Bu adamlara laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.Tüm sayfaları okuyor , notlar alıyor ve zamanı geldiğinde herşeyi derleyip toparlıyorsun.Ardından yaklaşık 2 sayfalık maili , İngilizceye çevirip gönderiyorsun.Gelen cevaplara güler misin ağlar mısın ?

Her zamanki gibi bazı şeyleri iki sefer üstüne basa basa yazıp göndermek ve daha da detaylı anlatmak gerekiyor bu adamlara.Bu da yıldırıyor insanı ve bende hakikaten bıkıyorum yani...

Hafta içinde gönderdiğim maille ilgili detaylar ve gelen cevaplar basitçe bu şekilde.Bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 20 Ocak 2019; 16:54:35 >
  • Verilen cevaplarin cogu cok irite edici gercekten. Sanki karsinizda bir aptal var dunyadan haberi yokmus gibi sorulariniza cvp yaziyor. : ) ) )))) ustelik kisa kisa cvplar, bir aciklama vs adam gibi yazmamis. Banada hep bu ayarda yaziyorlar. Sozde bana yardimci olmasi icin iletisime gecen servisci hele cok komikti.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.