Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hiçbir yerde ikinci el bulamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zafermahmut86 kullanıcısına yanıt
    Bulabileceğinizi kim söyledi ki..

Zidoo Z9S bu piyasanın en iyi medya oynatıcılarından birisi.Bu amaçla alan kişi elinden çıkartmaz , çıkartıyorsa da benim gibi cihaz fazlalığından çıkartıyordur.

Dolayısıyla ikinci elde bulma şansınız oldukça düşüktür...

• Tekrar selam ,

Zidoo'dan yakın dönemde yeni bir yazılım gelecek galiba.Zidoo forumda okuduğum kadarıyla özetlersem konuyu ; yurtdışında yeni satın alınan bir cihazın üzerinde aşağıda da göreceğiniz üzere v.2.2.97 yazılımı görülmüş.Oysa en son yayınlanan resmi yazılım versiyonu v2.2.96 idi bildiğiniz gibi.

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

Demek ki v2.2.96 üzerine yeni bir yazılım daha geliştirdiler ve onunla yüklü olarak gönderdiler cihazı.

Ama önceki tecrübelerime dayanarak konuşursam ; gelecek yeni yazılım resmi olarak piyasaya sürülene kadar bu versiyon numarası değişecektir tabii...

Bekleyelim bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 6 Aralık 2019; 16:22:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Papirus

Üstad ,

İkinci elde bahsedilen cihaz benim cihazımdı zaten.

Sen ikinci elde 1000 TL iyi fiyat diyorsun ama bizim halkımız fırsatçı ve kurnaz.

1000 TL yazdığım ve kargosunu da karşılayacağım diye yazdığım ürün için kurnazın birisi aynen şu mesajı atmıştı. " 800 TL olursa ve kargo da senden olursa görüşelim "

Bende dedim ki : " Görüşmeyelim " ...

İhtiyacı olan birisine gerekirse bedava veririm ama ben böyle kurnazlara hiçbir zaman mal satmam arkadaş. Zaten istediğim fiyata da sattım , gitti...
    o dediğiniz kurnaz benim.cihaza 800 tl değil 900 tl teklif ettim.1000.tl artı kargosunu ödeyeceğim dediğiniz cihaza
    900 tl artı kargo teklif etmenin neresi kurnazlık.mesaj duruyor silmedim isterseniz yayınlarım isminiz belli adresiniz belli.ben o sitede hoparlör
    Sattım 1000 tl istiyordum mesaj atıyorlardı 300 tl olurmu.olmaz diyordum.kimseyi kurnazlıkla suçlamıyordum.ayıptır ya.

• s.nezir S kullanıcısına yanıt
    Değerli kardeşim ,

Sanki mesaj atan tek senmişsin gibi yazmışsın ama değilsin maalesef.Farklı farklı teklif mesajları aldım.Sattıktan sonra silmeseydim ekran görüntülerini de inan paylaşırdım buradan.Ama sildim maalesef.

Bana gelen teklif aynen yazdığım gibiydi yani " 800 TL olursa ve kargoda sizden olursa " diyeydi ve o teklifi umursamadım bile.Bana 850 TL yada 900 TL teklif edipte " Düşünürseniz görüşelim " diyenlerden bahsetmiyorum ki ben.

Yazdıklarımın arkasındayım ve " Pazarlıksız 1000 TL " yazdığım bir üründe bana " 800 TL ve kargoda sizden " şeklinde teklifle gelen birisi kurnazdır benim nazarımda ve hiç işim olmaz.

Önceden de yazdığım gibi ; ihtiyacı olan birisine gerekirse bedava veririm ama bu tarz teklifle gelen adamlara ürün satmam ben.

Son olarak senin sattığın 1000 TL'lik hoparlörüne 300 TL verende kurnazdır benim nazarımda.Bunu da belirtmiş olayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 6 Aralık 2019; 3:8:41 >

• quote:

Değerli kardeşim ,

Sanki mesaj atan tek senmişsin gibi yazmışsın ama değilsin maalesef.Farklı farklı teklif mesajları aldım.Sattıktan sonra silmeseydim ekran görüntülerini de inan paylaşırdım buradan.Ama sildim maalesef.

Bana gelen teklif aynen yazdığım gibiydi yani " 800 TL olursa ve kargoda sizden olursa " diyeydi ve o teklifi umursamadım bile.Bana 850 TL yada 900 TL teklif edipte " Düşünürseniz görüşelim " diyenlerden bahsetmiyorum ki ben.

Yazdıklarımın arkasındayım ve " Pazarlıksız 1000 TL " yazdığım bir üründe bana " 800 TL ve kargoda sizden " şeklinde teklifle gelen birisi kurnazdır benim nazarımda ve hiç işim olmaz.

Önceden de yazdığım gibi ; ihtiyacı olan birisine gerekirse bedava veririm ama bu tarz teklifle gelen adamlara ürün satmam ben.

Son olarak senin sattığın 1000 TL'lik hoparlörüne 300 TL verende kurnazdır benim nazarımda.Bunu da belirtmiş olayım...
    tamam o zaman sıkıntı yok.

• Arkadaşlar,

Zidoo Z9S’in Dolby Atmos desteği var mı ?

Yakın zamanda Denon X4500H Avr ile Dali obreon hoparlör setiyle 7.1 sinema sistemi kurmayı düşünüyorum. Dolby atmos filmleri kayıpsız olarak izleyebilir miyim ?

Z9S’in atmos desteği olduğunu biliyordum ama başka bir forumda olmadığı yazılmış. Kafam karıştı o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 6 Aralık 2019; 21:43:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • X9S konusunda da yazmıştım ; buradan da paylaşmak istiyorum ; aynı platform zaten cihaz olarak.

Bir sorunum var; aslında doğrudan Zidoo kaynaklı olmadığını düşünüyorum.
    Şöyle ki ; NAS almadan bir müddet daha laptop üzerinden torrent indirip , filmleri SMB server ile Zidoo'da izliyorum .

4K harici hiç bir filmde takılma sorunu yok. Aslında bit hızı çok yüksek olmayan filmlerde de takılmaya rastlamadım.

Şu an Hunger Games The Mockingjay Part 1 (2104) 'ü izliyorum.
    Film video bit hızı : 73Mbps , Ses bit hızı : 4829Kbps (TrueHD) , DolbyDigital Ses Bit hızı ise 640Kbps

Ses kaynağını değiştirmem de farkettirmiyor. Film ara ara takılıyor.

Takılmaya başladığı esnada , yanı başımda duran harici diskin cayır cayır data yetiştirmeye uğraştığını vızır vızır çıkarttığı seslerden anlayabiliyorum.
    Takılma olduğu esnada ne zaman filmi duraklatıyorum , o andan itibaren disk de susuyor.
    Sanki önbellekleme ile ilgili bir sorun mu var diye düşünmüyor da değilim .

Bir başka film ; A Few Good Men (1992)
    Video bit hızı : 48Mbps
    Ses bit hızı : 3900Kbps (True HD) , AC3 için 640Kbps .

Bu filmde hiç bir takılma yok.

Çok can sıkıcı oluyor bu durum gerçekten.

Windows 10 'lu bir laptop kullanıyorum . Tüm bağlantılar kablolu (Gigabit switch'ten Zidoo'ya , Switch'ten de Laptop'a kablo ile bağlı)

Bir yandan da torrent download yapıyorum; ilgisi olmaması lazım zaten download hızımın LAN üzerinden stream yapmam ile .

Var mıdır fikir verebilecek bir arkadaşımız ?

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Arkadaşlar,

Zidoo Z9S’in Dolby Atmos desteği var mı ?

Yakın zamanda Denon X4500H Avr ile Dali obreon hoparlör setiyle 7.1 sinema sistemi kurmayı düşünüyorum. Dolby atmos filmleri kayıpsız olarak izleyebilir miyim ?

Z9S’in atmos desteği olduğunu biliyordum ama başka bir forumda olmadığı yazılmış. Kafam karıştı o yüzden.
    Dolby TrueHD desteği olan tüm oynatıcılara Atmos desteği kendiliğinden geldi. Çok sağlıklı çalışmasada Nuh'tan kalma WD TV Live'da bile Dolby Atmos desteği var. Zidoo'da da sorunsuz çalışıyor. Bende de VSX-1131 AVR var, uçaklar sanki gerçekten üzerimden uçuyorlar. :)

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Yok kuşlar gerçekten etrafında dolanıyormuş , yok uçaklar üstünde uçuyormuş.

Ya kıskandırıp durmayın kardeşim şu Dolby Atmos konusunda.

Olan var , olmayan var...

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Hocam bende o deneyimi bir an önce yaşamak istiyorum. Çok sabırsızm ama biraz daha beklemem gerekecek.
    Avr tarafında herhangi bir sıkıntım olmayacak atmos ses desteği konusunda. Media player olarak başıma ekstra bir maliyet çıksın istemiyorum. Neyse ki içim rahatladı şimdi. Teşekkür ederim yorumların için üstat.

• Tulû kullanıcısına yanıt
    Kendi sorumu kendim cevaplamaya çalışayım.
    Her şeyi gigabit düşündük , kablo ile bağladık dedik ;ama benim eski Windows'lu laptop ethernet kartı 100Mbps , gigabit değil yani.
    Sanırım bu yüzden sıkıntı yaşıyorum.
  • quote:

Yok kuşlar gerçekten etrafında dolanıyormuş , yok uçaklar üstünde uçuyormuş.

Ya kıskandırıp durmayın kardeşim şu Dolby Atmos konusunda.

Olan var , olmayan var...
    Al benden de o kadar

Biz şimdilik uçakların kuşların arkadan gelmeleri ile yetiniyoruz, havalanamıyorlar daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 6 Aralık 2019; 23:59:3 >

• Dolar 3 lirayken olayı bitirdim, şimdiki kurla elimdeki sistemi biraz zor toplardım. Frontları da sıfır Polk RTi A7 alacaktım aslında, Dolar 7.5 liraya çıkınca 1.800TL'ye 2. el Heco Victa Prime 702 aldım.

• Tulû kullanıcısına yanıt
    Sorunumu çözdüm;
    Eski laptop'un 100Mbps olan ethernet kartı , 4K videolar için dar boğaz oluşturuyormuş.
    Bugün TP-Link'in Usb3.0-Gigabit Ethernet dönüştürücüsünü aldım ikinci el olarak ve sorun çözüldü.

80Mbps filmler bile takılmadan akıyor artık.

Belki birilerine yardımcı olur diye paylaşmak istedim.
  • zafermahmut86 kullanıcısına yanıt
    Ben satmayı planlıyorum hocam.
  • Hermés kullanıcısına yanıt
    Almayı düşünen arkadaşlara tavsiyem hemen almaları yönünde.

Çünkü ikinci elde zor bulunan bir üründür Zidoo Z9S...
  • x9s veya z9s de transmission ile iptorrent ya da torrentday dan dosya indirebilen var mı?
    hdtorrent den iniyor ama bu iki tracker dan inmiyor. pc de utorrent le inmede sorun yok.
  • İyi akşamlar, Z9'da bulunan AV çıkışı NTSC formatında görüntü veriyor. Bunu PAL formatına çevirmek için menülerde bir ayar bulamadım. PAL formatına çevirmek için bir yöntem var mıdır?
  • .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atalay15 -- 9 Aralık 2019; 23:46:37 >
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.