Şimdi Ara

Yeni Zelanda'da Nasıl Lise Öğrencisi Olunur? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
8.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gece olmasını bekle.
    Sonra Yeni Zelanda ya gidecek olan konteyner gemisine yüklenecek açık konteynerlerden birinin içinde gir.
    Yanında 2 haftalık yiyecek ve içecek almayı unutma.
    Son durağa vardığında konteynerlerin indirilmesinden hemen sonra sakın çıkmak için teşebbüste bulunma.
    en geç 3 gün sonra bulunduğun konteyneri bir tıra yüklecekler. Tıra yüklendikten sonra konteynerden inmenin yolunu bulursun.
    Tüm bunları yapmadan evvel yanına kimliğini belli edecek hiçbir belge almaman lazım. Yoksa hökümet sana sığınma hakkı vermez.
    yolun açık olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: eDDiè

Yeni zellandaya gitmek kolay olsaydi herkes giderdi.

Kisaca masraflari özetliyim:

1-Pasaport bedeli ( 90+560 = 650YTL) 5 yillik pasaport ücreti
    2-Vize ücreti (US$ 155 Başvuru Ücreti : Bu ücret başvuru sırasında, Amerikan doları olarak ve peşin ödenecektir.) 330YTL
    3- Ucak bileti = ortalama 1300 $ civarinda ( 2200 YTL)
    4- Orada dil kursu veya okual gidecekseniz. Oradan davet almaniz gerekmekte.
    5-Öğrencinin masrafları ailesi veya herhangi başka birisi tarafından karşılanıyorsa:

a. Eksiksiz doldurulmuş ve bankadan onaylanmış ‘Financial Undertaking for a Student Form' (NZIS 1014).
    b. Ailesi veya masrafları karşılayan diğer şahısın veya kurumun 7. maddede belirtilen tüm evrakları da ayrıca ibraz etmesi gerekmektedir.
    6- 2 seneden uzun kalinacaksa, saglik prosedürleri var birde. Bunalr az buz para degil.
    7- ailenin iyi geliri olmasi lazim, vize alirken ailenin mal varligi ve geliri cok önemli. Orada egitim masraflarini karsialyabilecek paranin ailenin banka hesaplarinda olmasi gerekir. Y.zelnnada da yasam hic ucuz degil.

Yeni Zelanda'da Nasıl Lise Öğrencisi Olunur?

1.00 NZD = 0.857378 TRY

Çok teşekkür ederim arkadaşım.Gitmek biraz tuzluymuş ama karşılanamayacak derecede değilmiş.Çok teşekkür ederim.

• quote:

Orjinalden alıntı: Escarpion

Yurtdışında okumak zaten benim hep hayalimdi sadece böyle bir imkanım varken değerlendirmek istiyorum.Eğitimi kaliteli,insanları sıcak, rahat yaşanılabilen bir ülke varken neden gitmeyeyim?Ailemden de uzak yaşama konusunda pek sorun yaşamam.Kendi kendimi idare edebilecek bir insanım.Sadece nasıl gidilir bilmem gerekli

Davulun sesi uzaktan hoş gelir.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Scorpion28

Tv ve İnternette gördüğüne hep inanırda gidersen yarın nerelere gidersin Allah bilir..... Reklam hocam bunlar reklamm traşşşşşşşşş yani yeni zelendadan daha iyi eğitimi olan ülkeler var. Bişiyi görüpte hemen heveslenme

Tamam belki reklam yapılıyor ama internette Y.Z'yı kötüleyen tek bir yazı bile yok arkadaşım ama diğer avrupa ülkeleri olsun amerika olsun onlar hakkında tüm olumsuz yönleri de anlatılıyor.Ve ben de her gördüğümü isteyen bir insan modeli değilim.

Y.Z'yi kötüleyen tek bir yazının olmamasının sebebi o ülkenin çok iyi koşullarının olduğunu değil hiç bir ülkeye rakip olamadığını yani geride kaldığını açıklar.

• Ben o ülkenin geri kaldığını pek düşünmüyorum.Çünkü şehirlerini gösterdiler bizi 'e katlarlar neredeyse bakım olarak ve doğayı da korumuşlar.Mutlaka zorlukları vardır sonuçta bambaşka bir ülke bizim ülkemizden daha iyi yaşam standartlara sahip olduğu konusunda bir şey diyemeyiz.
  • Google street view'den bakabilirsiniz. sokakları falan nasıl biryer diye
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Nyorai

fiyatı nekadarmış senelik toplam maliyet ?
    veya dil okulu falan

Ben de zaten onun için yanıt arıyorum.Ama pek çok ülkeye göre eğitim masrafları daha ucuzmuş.Tabii Yeni Zelanda Doları kaç TL'ye denk geliyor bilmiyorum.

Yaklaşık 1 liraya denk geliyormuş. Ve yıllık 18000 Yeni Zelanda Dolarıymış. Ama devlet bursu varmış her öğrenciye.
  • bende izledim dün akşam her orda ki öğrencilerle falan konuşuldu,ama spiker bi sormadı burana nasıl geldiniz gelmek isteyenleri bilgilendiriniz diye falan
  • Yurt dışında eğitim alabilmek için TOEFL'a girip sınırı geçmen gerekiyor ki hiç de kolay değil bildiğim kadarıyla.Arkadaşların verdiği sitede gerekli açıklama var TOEFL ile ilgili.
  • Hocam bende araştırıyorum bir şey bulursam seni haberdar ederim sende bulursan beni haberdar edebilirmisin..
  • hiç kasma böyle Stv yi ara sor.
    orda yabancılık çekeceğin için abi evinde kalacaksın.
    onu da onlar iyi biliyorlar.
    her türlü ayarlarlar kalıcağın eve kadar yardımcı olurlar diye sanıyorum
  • benim imkanım olsa isveçte okurum liseyi ama maalesef lise son sınıftaım acaba tekrar liseden başlama fırsatım varmıdır ki orda
    ayrıca derslerini falan gördüm millet pijamayla okula geliyor aralarında olmak vardı dersten sonra pijama partysi yapardık ama maalesef k hayal
  • quote:

Orjinalden alıntı: V-For_Vandetta

benim imkanım olsa isveçte okurum liseyi ama maalesef lise son sınıftaım acaba tekrar liseden başlama fırsatım varmıdır ki orda
    ayrıca derslerini falan gördüm millet pijamayla okula geliyor aralarında olmak vardı dersten sonra pijama partysi yapardık ama maalesef k hayal

bizim milletimizin refah seviyesi belli.
    10.000 $ ın üzerine çıkamıyoruz milli gelirde.
    adamların en kötü 30.000 $ ve 5 milyon nüfüsu var.
    Burada imkanı yok standart kıyafetin kaldırılmasının.
    Hergün aynı kıyafeti giyebilecek giyemeyecek var.
    Senn durumun iyi ya olmayan ?
    Sen haftanın 5 günü farklı kıyafet giyebilirken giyemeyen ne yapacak ?
    Derslerini düşünmesi gerekirken birde psikolojik olarak dış görünümüne takacak.
    Bizim ülkemizde zor.
    Herkesin okullarda tek tip kıyafet giymesinden yanayım şimdilik.
    Hea millet olarak kendimizi aşar 40 - 50 bin dolar seviyesine gelir milli gelirimiz o zaman okey.
    Gerçi o zaman da gılkı çıkar ya görmemişliğin neyse..
    Uzun lafın kısası tek tip kıyafet asker gibi şu zamanda en iyi seçim..

• ARKADASLAR BEN YENI ZELANDA DA OKUYAN BIR LISE OGRENCISIYIM.ISTERSENIZ SORULARINIZI CEVAPLAYABILIRIM.AMA BAZILARININ DEDIGI GIBI BU ULKE OYLE DANDIK FALAN DEIL.BIR KERE EGITIM MUKEMMEL.BEN DAHA YENI YENI INGILIZCE OGRENEN BIRI OLARAK NASIL BIR DURUM OLDUGUNU BILIYORUM.BURADA INSANLAR COK SICAKKANLI KESINLIKLE.SIZE YARDIMCI OLUYORLAR.VE ZATEN BEN TURKUM DEDIGINDE SANA AYRI BIR SEKILDE ILGILENIYORLAR CUNKU HEPIMIZ BILIYORUZKI ANZAK ASKERLERINI AVUSTRALYA VE YENI ZELANDADAN GELEN ASKERLER OLUSTURUYORDU.BU DA ONLARLA BIZIM ARAMIZDA GECMISTEN GELEN KULTUREL BIR ETKILESIM.BUNUN ICIN DAHA BIR MERAKLI OLUYORLAR TURKLERE KARSI.HERNEYSE ZATEN BURADA EGITIM COK BUYUK BIR SEKTOR.INGILIZCE BILMEYEN BIR INSAN RAHAT CA INGILIZCE OGRENEBILIR GEREK LISEDE GEREKSE DIL KURSLARINDA.UNIVERSITE BAMBASKA BIR KONU O KONUYA HIC GIRMEYECEGIM. AMA LISE O KADARDA ZOR DEIL.AMA BURAYA GELMEK ICIN YILLIK 20 BIN TL YI GOZDEN CIKARMANIZ LAZIM TABI LISEYE GELIYORSANIZ.BU BIRAZ PAHALI GELEBILIR AMA INGILIZCE EGITIM VEREN VE INGILIZ EGITIM SISTEMINI UYGULAYAN ULKELERIN ICINDE EN UCUZA EN IYI KALITE EGITIMI VEREN YER BURASI LISE ACISINDAN.UNIVERSITELERDE COK KALITELI VE BUTUN UNIVERSITELER ILK 500 UNIVERSITENIN ICIN DE HATTA 3 UNIVERSITESI ILK 100 DE.O DERECE KALITELI:D.TABI SIZ BILIRSINIZ BURAYA GELMEK O KADAR KOLAY BIR IS DEIL.ILK ONCE BUTUN VIZE ISLEMLERINI HALLETMENIZ LAZIM O DA ZATEN YAKLASIK 3 AY FALAN SURER.SONRA DAHA BURAYA GELMEDEN BIR OKULLA ANLASMANIZ LAZIM TABI O DA TURKIYEDE KI DERSLERINIZIN ORTALAMASINA BAGLI ARKADASLAR.NEYSE BUNLARI ANLATIRIZ DAHA SONRA HA BI DE SOYLEMEYI UNUTMIYIM BIR ARKADASIMIZ BURAYA GELEN OGRENCILERE DEVLET BURS VERIYOR DEMIS BU DOGRU DEGIL.EGER BURDA COK CALISIP COK ISTIKRAR GOSTERIP CREDI LERINIZI TAM TAMINIZA DOLDURUSANIZ BURS ALABILRSINIZ .:D

• yeni zellanda, avusturalya gibi ülkeler toefl değil ielts ister.
  • @lordlon

sen nasıl gittin hocam nerede kalıyorsun ve aramıza geldiğin için çok teşekkür ederim. Bende gelmeyi gerçekten çok istiyorum lise 3. sınıftayım şuan ve basketbol oynuyorum lisanslı bir şekilde bir klüpte oraya gelsem şimdi basketbol durumu nasıl oranın basketbol oynanıyormu ? Derslere gelince lisede hep teşekkür aldım teşekkürden aşşağı düşmedim ilk öğretim ve orta okuldada hep takdir aldım kabul ederler herhalde .. Biraz yardımcı olursan o 20 bin tl nin içinde inglizce kurs ücreti varmı acaba ?
  • ülkenin suyu mu çıktı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: lordlon

ARKADASLAR BEN YENI ZELANDA DA OKUYAN BIR LISE OGRENCISIYIM.ISTERSENIZ SORULARINIZI CEVAPLAYABILIRIM.AMA BAZILARININ DEDIGI GIBI BU ULKE OYLE DANDIK FALAN DEIL.BIR KERE EGITIM MUKEMMEL.BEN DAHA YENI YENI INGILIZCE OGRENEN BIRI OLARAK NASIL BIR DURUM OLDUGUNU BILIYORUM.BURADA INSANLAR COK SICAKKANLI KESINLIKLE.SIZE YARDIMCI OLUYORLAR.VE ZATEN BEN TURKUM DEDIGINDE SANA AYRI BIR SEKILDE ILGILENIYORLAR CUNKU HEPIMIZ BILIYORUZKI ANZAK ASKERLERINI AVUSTRALYA VE YENI ZELANDADAN GELEN ASKERLER OLUSTURUYORDU.BU DA ONLARLA BIZIM ARAMIZDA GECMISTEN GELEN KULTUREL BIR ETKILESIM.BUNUN ICIN DAHA BIR MERAKLI OLUYORLAR TURKLERE KARSI.HERNEYSE ZATEN BURADA EGITIM COK BUYUK BIR SEKTOR.INGILIZCE BILMEYEN BIR INSAN RAHAT CA INGILIZCE OGRENEBILIR GEREK LISEDE GEREKSE DIL KURSLARINDA.UNIVERSITE BAMBASKA BIR KONU O KONUYA HIC GIRMEYECEGIM. AMA LISE O KADARDA ZOR DEIL.AMA BURAYA GELMEK ICIN YILLIK 20 BIN TL YI GOZDEN CIKARMANIZ LAZIM TABI LISEYE GELIYORSANIZ.BU BIRAZ PAHALI GELEBILIR AMA INGILIZCE EGITIM VEREN VE INGILIZ EGITIM SISTEMINI UYGULAYAN ULKELERIN ICINDE EN UCUZA EN IYI KALITE EGITIMI VEREN YER BURASI LISE ACISINDAN.UNIVERSITELERDE COK KALITELI VE BUTUN UNIVERSITELER ILK 500 UNIVERSITENIN ICIN DE HATTA 3 UNIVERSITESI ILK 100 DE.O DERECE KALITELI:D.TABI SIZ BILIRSINIZ BURAYA GELMEK O KADAR KOLAY BIR IS DEIL.ILK ONCE BUTUN VIZE ISLEMLERINI HALLETMENIZ LAZIM O DA ZATEN YAKLASIK 3 AY FALAN SURER.SONRA DAHA BURAYA GELMEDEN BIR OKULLA ANLASMANIZ LAZIM TABI O DA TURKIYEDE KI DERSLERINIZIN ORTALAMASINA BAGLI ARKADASLAR.NEYSE BUNLARI ANLATIRIZ DAHA SONRA HA BI DE SOYLEMEYI UNUTMIYIM BIR ARKADASIMIZ BURAYA GELEN OGRENCILERE DEVLET BURS VERIYOR DEMIS BU DOGRU DEGIL.EGER BURDA COK CALISIP COK ISTIKRAR GOSTERIP CREDI LERINIZI TAM TAMINIZA DOLDURUSANIZ BURS ALABILRSINIZ .:D

slm kardeş ben 11.sınıf ögrencisiyim.ingilizcem yok gibi hem ingilzce ögrenmek hemde iyi bir eğitim almak için lise sonu yeni zelenda da okumak istiyorum?sence bu karar isabetli olurmu?ayrıca burda derslerim pek iyi değil öss yi felan kazanacağımı pek zannetmiyorum acaba derslerim pek iyi olmamasına rağmen beni kabul ederler mi?ayrıca fiyat konusuna gelince bu 20000 tl konaklama ve benim harcamalarım dahil mi?eğer dahilse bana uyar gibi.bak msn adresimi yazıyorum lütfen ekler misin orda bilgi almam lazım biraz lütfen...msn:rey_joven@hotmail.com sence lise sonda zelenda ya gelmeli miyim?

• Boş işler bunlar arkadaşlar.Adam gibi okuyun sonra istediğiniz işi Türkiyedede yaparsınız.Yılda 20 bin lira para veren kişinin babası zengindir zaten.Hiç meraklanmayın ki babanız 20 bin verceğine oraya size bir dükkan açar.Kendi işinizi yaparsınız.Başka ülke insanı hiçbir zaman size iyi gözle bakmaz bunu unutmayın.Yok anzak yok bilmem ne onlar eskide kaldı.Paran varsa gidersin avustralya yada yeni zelandaya.Yoksa boşa umut bağlamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 11 Şubat 2009; 21:20:28 >
  • benden tavsiye isterseniz, liseyi dışarda okumak size yabancı dil dışında hiç birşey kazandırmaz. yeni zellandanın eğitimi iyidir bilen bilir. ama onun yerine üniversiteyi en kötü ihtimalle master ınızı orda yapmanız sizin açınızdan çok daha yararlı olucaktır. yoksa oraya senelik 20000 tl verip, gelip burda öss ye girip türk üniversitesine yerleşmenin hiç bir manası yok.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.