Şimdi Ara

Yeni yüzüklerin efendisi filmi birdaha olmucak mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • serinin 4.filmi imkansız mı yav çekilmesi, çevirip çevirip 10 sene önceki 3lemeyi seyrediyoruz artık ezberledik

mesela en sonda yüzük yokedilmişti ama yinede mesela sauron bi şekilde tekrar geri dönse falan filan nasıl olurdu?

• hayır çünkü kitap devam etmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki eski hikayeler çekilir. Çok düşük ihtimal.
  • Keşke dönse 4 film ile ama malesef olmuyor...
  • Ayir OLMUCAK sanırsam 😎

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • OLMUCAK diyolla hüloğ

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O isimle olmaz belki ama başka isimle çıkabilir. Tolkien'ın ilk yazdığı ama hiç yayınlanmamış sadece bir müzede sergilenen bir kitabı yıllar sonra izin verilerek Verlyn Flieger tarafından hazırlanarak yayınlandı.

Kitapta Kullervo isminde bir karakterin hayatı anlatılmış. Kitabın adı Kullervo'nun Hikayesi. Yine orta dünyada geçen bir hikaye.

Hatta bir siteden alıntı yaparak yazayım. Kaynak sitenin adını en sona ekledim.

Tolkien bu dünyadan göçeli çok oldu ama hala Orta Dünya’ya ait yeni kitaplar okumaya devam ediyoruz. Bu kez Tolkien’in ilk olarak 1914 yılında yayınlanmış olan Kullervo’nun Hikâyesi, bir Tolkien uzmanı olan Verlyn Flieger tarafından yeniden düzenlenmiş haliyle tekrar basılıyor.

Ustanın yazdığı çoğu kitabı okuduysanız eğer, o çok sevdiği Fin destanı Kalavela’ya birçok atıfta bulunduğunu da fark etmişsinizdir. Tolkien işte bu destanı henüz çok gençken kendine has bir biçimde yazmak istemiş ve ortaya bu eser çıkmış. Kullervo karakteri için, Hurin’in Çocukları kitabının ana karakteri olan Turin Turambar’ın atası da diyebiliriz.

Kaynak: kayiprihtim.org

Kitabı geçenler de İstanbul da gerçekleşen Kitap ve Sanat Fuarından aldım. Henüz okumadım ama Tolkien'in ilk kitabı olduğu söyleniyor. Gerçi hiç tamamlamamış ama Tolkien hakkında araştırmalar yapan ve onun eserleri hakkında oldukça bilgi sahibi olan Verlyn Flieger tarafından tamamlanmış.

Bu kitap için Tolkien'ın yarattığı orta dünyanın temel taşı deniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 17 Aralık 2017; 0:58:43 >

• Modern zamanda geçen orta dünya filmi yapıyorlarmış bide

• Filmi altyazı ile izle belki Türkçe ne bişeyler katar...
  • yog olmucak
  • dizisi çekilecek deniyordu, son durum nedir bilmiyorum
  • Bildüğüm kadarıynan olmucak ama polat alemdar gelse yüzüğü çıkarsa ateşlerin içinden sonra elini öptürse saurona felan bu mantıklı olur ve film nereden baksan 30 sene daha devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solg -- 21 Aralık 2017; 0:32:36 >
  • Başlığı okurken Elf gözlerim kör oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tom Waits -- 21 Aralık 2017; 0:48:46 >
  • Başlığı okurken Elf gözlerim kör oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tom Waits

Başlığı okurken Elf gözlerim kör oldu.

Başlığı okurken insan gözlerim kanadı.

• Dünyanın en kötü başlığı olabilir bu ya.
  • olursa artık hurinin cocukları yada silmarllion cekilebilir .. ben son ittifak savaşının filminin cekilmesini cok isterdim ..
  • OLMUCAK
    MUCAK
    CAK CAK
    CİBİLİ CİBİLİ ŞAK ŞAK
  • bu filmler kitaplara göre çekildi. kitabın dışında bir senaryo ile çekilemez. peter jackson hobbit üçlemesinden sonra bir daha orta dünya filmi çekmeyeceğini söylüyor. ama bir başkası çıkar silmarillion'u çekerse izleriz, önceki filmlerin tadını verir mi orası belli olmaz. iki yıl sabrederseniz yüzüklerin efendisi ile hobbit arasındaki 60 yılın işleneceği dizi yayınlanacak. bu arada orta dünya ile dalga geçtiğim kanalıma beklerim

https://www.youtube.com/channel/UCxjO_0NdjU7x5f_GFWQzk9A
  • Silmarillion çekilebilir ki onda pek aksiyon yok ama karakterleri tanıtıyor, kökenleri hakkında bilgi veriyor. Dunkirk tarzında bir film olabilir. Onun dışında yüzüğün yapılışı, elflerin kökenleri, Sauron'un elfleri kandırması gibi konular anlatılabilir. En son dizisi çıkacak diyorlardı ve kitabı okumayıp sadece filmleri sevenler için aynı konuyu anlatsa bile bambaşka bir hikaye gibi gelebilir. Film ile kitap arasında çok büyük farklar var.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.