Şimdi Ara

Yeni Yıl Skin'leri Veigar-Kennen-Katarina-Victor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
56
Cevap
0
Favori
2.253
Tıklama
Tüm Forumlar >> Free to Play - MMO >> League Of Legends >> LOL Genel >> Yeni Yıl Skin'leri Veigar-Kennen-Katarina-Victor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1002 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AutumnLeaf

Şevkinizi kırmak istemiyorum ama Riot artık Skin politikasını değiştirecekmiş. Bazı Skin'leri kaldırdılar misal, bazılarını da sınırlı sayıda alınabilir şekilde tasarlayacaklarmış.

Katarina'nın Skin'i için söyleyebileceğim tek şey Osmanlı kültürüne ait olmadığıdır. Unutmadan Victor değil Viktor.

Katarina'nın kostümü dansöz kıyafeti gibi duruyor. Göbek dansı Arap Yarımadası ve Mısır'da yaygındı ve Osmanlıda da yaygınlaştı. Bunun Osmanlının kültürünün bir parçası olmadığını söylemek Osmanlıcada Arapça ve Farsça kelimelerin olduğunu reddetmek gibi bir durum.

Düzenleme: İmlâ.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thecasanova -- 22 Aralık 2011; 12:33:48 >

• Er
    14 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TheHeadSho0t

quote:

Orijinalden alıntı: oZylloZz

Katarina'nın skini Osmanlı kadınlarını andırıyor güzel olmuş :)

Andırmaz andıramaz yanlış diyorsun osmanlı kadını bu kadar açık değildir. Bu arada kennen'i çok iyi yapmışlar, Seçilme ve oynanma popülaritesini arttıracak bence.

ben polemik yaratmak içim söylemedim onu sadece benim gördüğümü söyledim..
    bu kadar açık giyinmez (doğrudur birşey iddaa etmedim) diyip savunma kalkanı oluşturmana gerek yok ..
    bakış açın şaşırtıcı :) açık giyinmiş katarina ona takılmışın andırma olayında neyse..
    bana göre andırdığı aşikar ;)
    |
    |

• Er
    14 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: thecasanova

quote:

Şevkinizi kırmak istemiyorum ama Riot artık Skin politikasını değiştirecekmiş. Bazı Skin'leri kaldırdılar misal, bazılarını da sınırlı sayıda alınabilir şekilde tasarlayacaklarmış.

Katarina'nın Skin'i için söyleyebileceğim tek şey Osmanlı kültürüne ait olmadığıdır. Unutmadan Victor değil Viktor.

Katarina'nın kostümü dansöz kıyafeti gibi duruyor. Göbek dansı Arap Yarımadası ve Mısır'da yaygındı ve Osmanlı'da da yaygınlaştı. Bunun Osmanlının kültürünün bir parçası olmadığını söylemek Osmanlıcada Arapça ve Farsça kelimelerin olduğunu reddetmek gibi bir durum.

bu tip birşeyi düşünerek söylemiştim bende aslında anlatmak istediğimi dile getirmişsin ;)
    |
    |

• Yüzbaşı
    398 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: thecasanova

quote:

Katarina'nın kostümü dansöz kıyafeti gibi duruyor. Göbek dansı Arap Yarımadası ve Mısır'da yaygındı ve Osmanlı'da da yaygınlaştı. Bunun Osmanlının kültürünün bir parçası olmadığını söylemek Osmanlıcada Arapça ve Farsça kelimelerin olduğunu reddetmek gibi bir durum.

Polemiğe gerek yok. Arap kültürü olarak nitelendirilecekse evet doğrudur bu Skin çağrıştırıyor ama tamamen Osmanlı kültürünün bir parçası olarak nitelendirmek doğru olmaz. Çünkü Osmanlı'da saf yani tekil olarak nitelendirebileceğimiz bir kültür yoktur. Hemen hemen sahip çıktığı ya da hakimiyetine kattığı tüm halkların kültürlerinden etkilenmişlerdir. Arapça ve Farsça kelimelerin olması ile bu durumu bağdaştıramazsınız. Her ne kadar Arapça ve Farsça'dan kelimeler alınmışsa da bunlar değişime uğratılarak (bir çoğu ise aynen alınmıştır) Osmanlı'nın dil yapısına dahil edilmiştir. Osmanlı'nın kullandığı dil Türkçe'dir ama yazı dili/alfabesi ise Arapça'dır. Tarihçi olan veya tarih ile ilgilenen arkadaşlar bu konuyu benden daha iyi bilirler.

Siz Skin'e bakınca bu Osmanlı kültürüne ait gibi duruyor diyebilirsiniz. Bu çok normal bir şey çünkü öyle olduğunu görmek istersiniz ya da öyle olduğuna inanırsınız. Bu sizin seçiminizdir, bizde buna saygı duyarız. Benim için bu Skin veya kıyafet ya da bahsi geçen şey her neyse Osmanlı kültürüne ait değildir. Osmanlı saray kültürü deseniz kabul ederim ama bu tasarım asla genel Osmanlı kültürünü kapsayacak yapıda değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AutumnLeaf -- 22 Aralık 2011; 8:47:44 >
    |
    |

• Teğmen
    236 Mesaj
    Osmanlımı arapmı orası ayrı bir tartışmada, hatun şahane :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    Veigar'ın sağ kolu Fap Master 9000.
    |
    |
    |
    |

Arkadaya bakılırsa mısırlı dansozler falan daha yakın olmus kata.
    High Command'ı aldığıma pişman oldum
    |
    |

Orijinalden alıntı: iDrum

quote:

Arkadaya bakılırsa mısırlı dansozler falan daha yakın olmus kata.

;)
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: PHXS

Veigar'ın sağ kolu Fap Master 9000.

ahahahah katılıyorum
    |
    |
    |
    |

"Think you're a dragon slayer? Comehere and try."
  • Binbaşı
    1750 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: raistlin11

Osmanlımı arapmı orası ayrı bir tartışmada, hatun şahane :D

Adam tartışmayı bitirmiş dağılın !!!11bir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    771 Mesaj
    Bu skinler sadece bu yılbaşı alınabilecek limitli skinler mi? Yoksa diğer skinlerden farkı yok mu?
    Kesin bir bilgisi olan biri var mı?
    |
    |
    |
    |
    Hear my warnings, unbelievers. Carried to your minds by the power of the Prince of Excess himself. We have raised altars in this land so that we may sacrifice you to our gods. Veterans of ten millennia of unholy war wait to grind you beneath the treads of their mighty boots. The chosen of Khorne hunger to add you to their bloody tally. The Blood God himself has marked this land, and will claim your skulls for his throne. There is no hope in opposing the inevitable. Put down your arms, unbelievers, and bow before the forces of Chaos Undivided.
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
SEO
üniversite
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,313
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.