Şimdi Ara

*_* YENİ YARİS 1.0 ve 1.3 TARTIŞMA GRUBU *_* (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.162
Cevap
9
Favori
203.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lastik basınçlarınız kaç arkadaşlar. benimki fazla gibi. (acil)
  • 32 dizelde benzinlide ayni olmasi lazim
    quote:

Orjinalden alıntı: merhum

lastik basınçlarınız kaç arkadaşlar. benimki fazla gibi. (acil)
  • quote:

Orjinalden alıntı: obrador

arkadaşlar aracımda şimdiye kadar shell, po ve opet kullandım. BP yi henüz denemedim. ilk seferde onu da deneyeceğim %80 şehir dışı yapıyorum. şu ana kadar shell den aldığım benzin ile yaklaşık( son kare yanıp sönmeye başlamadan) 650 km yaptım. bu opette de fazla değişmedi ama petrol ofisinde yaklaşık olarak 50-60 km daha az yol yaptım. kullanımda herhangi bir fark yokken. total de iyiydi ama malum atalarımıza dil uzatan şeref yoksunu insanların mallarını kullanmama kararı aldım.

bende de aynı model var ve ben de %80 şehirdışında en fazla 550-570 km (ışık yanıp sonünceye kadar) yol yaptım. fakat benim araç daha 1200 km de demek ki 1 yıl sonra 650 km gibi değerleri görme şansım olacak.

petrol ofisinde eski arabamda km azalmasına ben de rastlamıştım. çok zorda kalmadıkça hayatta almam. totalden almama konusunda sana tamamen katılıyorum. bana dokunuyor o benzini kullanmak.

• quote:

Orjinalden alıntı: merhum

lastik basınçlarınız kaç arkadaşlar. benimki fazla gibi. (acil)

ön 33 arka 32 şeklinde olmalı diye yazıyor kullanım kitapcığı. yeni aldığımda benimki de fazlaydı yaklaşık 40 hava vardı içlerinde. sağolsun servis kontrol etmeye tenezzül etmemiş. fabrika çıkışı fazla basılıyor beklerken düşer diye.
  • arkadaşlar,

reklam yapmış olmak istemiyorum fakatwww.bp.com.tr sitesinde ultimate kurşunsuz için yapılan testleri incelemenizin faydası var. testler ne kadar doğrudur bilmiyorum fakat eğer doğruysa kesinlikle kullanmak lazım. motor temizliği, yakıt tasarrufu vb konularda çok iddialılar.
  • yalnız merak ettiğim bir şey var benzin konusunda nasıl oluyor da bp yada shell den alınan benzin ile po dan alınan benzin arasında km bakımından fark oluyor. bizim amcalar diğerlerini hiç mi analiz etmiyorlar acaba adamlar nasıl katkılar koyup km yi uzatıyorlar diye. neden gidip gönül rahatlığıyla po dan alamıyoruz. çok üzücü bir durum.
  • ayrıca arkadaşlar yol sesini daha aza indirmek için ne yapmak gerekir bilen varmı? arabanın altına ?
  • ziebert ses yalitimi cok ise yariyormus ama komple 500 - 600 ytl civari sanirim
    quote:

ayrıca arkadaşlar yol sesini daha aza indirmek için ne yapmak gerekir bilen varmı? arabanın altına ?
  • quote:

yalnız merak ettiğim bir şey var benzin konusunda nasıl oluyor da bp yada shell den alınan benzin ile po dan alınan benzin arasında km bakımından fark oluyor. bizim amcalar diğerlerini hiç mi analiz etmiyorlar acaba adamlar nasıl katkılar koyup km yi uzatıyorlar diye. neden gidip gönül rahatlığıyla po dan alamıyoruz. çok üzücü bir durum.

benim fikrim buradaki fazla kilometre standart 95 oktan kurşunsuz benzinden farkı ortaya çıkarıyor. anladığım kadarıyla daha temiz bir yakıtla ve sürtünmeyi azaltarak bunu sağlayabilirler. bu durum diğer markaların aynı nitelikteki yakıtlarından fazla gittiği anlamına gelir mi zannetmiyorum. diğer markalar da benzer ürünleri piyasaya sürüyorlar fakat şunu unutmamak gerekir ki coca cola 100 yıldır var ve şimdiye kadar kimse birebir aynı tadı veren kola yapamadı. hatta pepsinin yıllarca çok uğraştığını ve vazgeçip kendi tadinı oluşturmaya karar verdiğini söylerler. yani ne kadar analiz edilse de herşey tespit edilemeyebiliyor. firmalar bu teknolojilere büyük paralar yatırıyorlar ve öne çıkmaya çalışıyorlar. kopyalamak o kadar kolay olmamalı. zaten aynı fiyata satılan bir üründe başka nasıl öne çıkıp satışını arttırabilirsin ki.

• sanırım haklısın cagduygu
    benim şikayetim biraz milliyetçilikten kaynaklanıyor herhalde. gönül bizim şirketlerin her sektörde en iyileri yapmasını istiyor. baksana fransızlara doğru dürüst yabancı marka kullanmıyor adamlar. düşündükçe acıyorum bu kadar paranın ülkede kalmayıp dışarıya çıkmasına ama tüketici olarak bizlerde haklıyız paramızla en iyi hizmeti almaya çalışıyoruz. inşallah bir gün olur TÜRK markasından başka marka kullanmayız. Neyse ben de çok karamsar oldum sanırım. biz YARİS imize bakalım
  • arkadaşlar benzin göstergesinde son kare yanıp sönmeye başladığında depoda kaç litre daha benzin kaldığını bileniniz varmı?
  • 5- 6 lt....

quote:

arkadaşlar benzin göstergesinde son kare yanıp sönmeye başladığında depoda kaç litre daha benzin kaldığını bileniniz varmı?
  • quote:

arkadaşlar benzin göstergesinde son kare yanıp sönmeye başladığında depoda kaç litre daha benzin kaldığını bileniniz varmı?

ben 2 seferde de yanıp söner sönmez benzinliğe girdim ve pompa otomatik olarak attığında baktım 34 lt benzin almıştı yani 42 litre deposu olduğuna göre daha 8 lt benzin varmış. her araba aynımıdır bilmiyorum fakat benimki yanıp sönme ile pompanın otomatik atması arasında 34 lt benzin alıyor. fakat şunu da düşünmek lazım ki pompa attığında depo tam olarak dolmuş olmuyor. 42 lt benzin taşana kadar ki hacmi ise o zaman 8 litreden azdır fakat eminim ki 5lt den de fazladır. yani çok zorda kalınırsa şehirdışında 80-100 km şehir içinde 50-60 km rahatlıkla yol alabiliriz.
  • quote:

sanırım haklısın cagduygu
    benim şikayetim biraz milliyetçilikten kaynaklanıyor herhalde. gönül bizim şirketlerin her sektörde en iyileri yapmasını istiyor. baksana fransızlara doğru dürüst yabancı marka kullanmıyor adamlar. düşündükçe acıyorum bu kadar paranın ülkede kalmayıp dışarıya çıkmasına ama tüketici olarak bizlerde haklıyız paramızla en iyi hizmeti almaya çalışıyoruz. inşallah bir gün olur TÜRK markasından başka marka kullanmayız. Neyse ben de çok karamsar oldum sanırım. biz YARİS imize bakalım

evet milliyetçilik konusunda ben de senin gibiyim. sırf o sebeple memnun olduğum halde ve kredi kartıma avantajı olmasına rağmen totali bıraktım. fakat kalitesiz petrol ofisini de sırf milliyetçilik olsun diye almak iyi birşey değil. türk firmaları da bunu bilsin ki kendilerini geliştirmeye çalışsınlar. iyi olsun hep birlikte gururla alalım elbette. ne yapalım adamlar dünyayı ele geçirmişler bizlerde kötünün içinde iyiyisini seçmeye çalışıyoruz.

• quote:

ayrıca arkadaşlar yol sesini daha aza indirmek için ne yapmak gerekir bilen varmı? arabanın altına ?

ya arkadaşlar yol sesi diyorsunuz da ben öyle rahtasız edici bir ses duymuyorum. acaba bende mi bir problem var:) yoksa önceki aracımda her türlü ses duyulduğu için göreceli bir iyilik mi var bilmiyorum. hatta araba o kadar sessiz geliyorki başlarda motor sesini duyamadığım için defalarca aracı kaldırırken stop ettirdim hele birkeresinde debraja tam basmadığım için tekrar çalıştıramadım da rezil oldum yolun ortasında öyle kalakaldım. arkadaki araçlar kornaya bastı onlar bastıkça ben aracı çalıştıramadım. yanıma Jandarma geldi....... bir sürü kepazelik yani:)))

• arkadaşım sıfır honda almıştı.5-6 ay sonra araç kıpırdamaz oldu.serviste benzin pompasının alınan yakıt yüzünden tıkandığı bildirildi.bir daha oradan almadı tabi.ismini vermek istemiyorum fransızın ekmeğine yağ sürmemek için.devamlı aynı yerden alıp fişin üstünede km yazarsak sorun olsada kolay çözülür herhalde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: toyyarisçi

arkadaşım sıfır honda almıştı.5-6 ay sonra araç kıpırdamaz oldu.serviste benzin pompasının alınan yakıt yüzünden tıkandığı bildirildi.bir daha oradan almadı tabi.ismini vermek istemiyorum fransızın ekmeğine yağ sürmemek için.devamlı aynı yerden alıp fişin üstünede km yazarsak sorun olsada kolay çözülür herhalde.

toyyarisci arkadaşım benzininde sorun çıkan markayı bizimle paylaşırsan daha iyi olur kanısındayım bizlerde kendimizi koruyabiliriz belki hoş bu istasyondan istasyona değişiyor olabilir tabiki. yalnız istanbulda yaşayan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla (onların başına gelmiş ) bir kaç kez shell den benzin almışlar ve arabaları (VW Passat) yolda kalmış.
  • yol gürültüsü konusunda evet çok fazla rahatsız edici bir durum yok çok şükür arabalarımızda . yalnız bazen çakıllı kısımların fazla olduğu yerlerde rahatsız olmamak için müziğin sesini biraz daha açıyorum sorun olmuyor (japon amcalar ses sistemini güzel yapmışlar)
  • Ses konusunda benim yaklaşımım şu: eğer kafayı takarsam araba gürültülü geliyor, diğer zamanlarda farkında bile olmuyorum açıkçası. Hatta bugün arabayı yıkamadan aldığımda araba çalışmıyor sandım. Ama yolda 100 ve üzerinde ses normal bence bu sınıf araba için.

İki sorum olacak sizlere:

Ankara'da araba yıkamada nereyi tavsiye edersiniz?

Bi de arabanın antenini sürten var mı? Eşimin iş yerindeki park yerindeki yol engebeli olduğu için, anten hep sürtüyor, yayalar için yaplımış çok alçak bir üstgeçit var park girişinde. Antenin tepesi sert plastik sanırım değil mi, metal değil yani? umarım çok bi zararı yoktur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecomeko

Ses konusunda benim yaklaşımım şu: eğer kafayı takarsam araba gürültülü geliyor, diğer zamanlarda farkında bile olmuyorum açıkçası. Hatta bugün arabayı yıkamadan aldığımda araba çalışmıyor sandım. Ama yolda 100 ve üzerinde ses normal bence bu sınıf araba için.

İki sorum olacak sizlere:

Ankara'da araba yıkamada nereyi tavsiye edersiniz?

Bi de arabanın antenini sürten var mı? Eşimin iş yerindeki park yerindeki yol engebeli olduğu için, anten hep sürtüyor, yayalar için yaplımış çok alçak bir üstgeçit var park girişinde. Antenin tepesi sert plastik sanırım değil mi, metal değil yani? umarım çok bi zararı yoktur.

ben de otomatik yıkama makinasına anteni çıkarmayı unutup sokmuştum çok korktum ama birşey olmadı. anten epey esneyebilen bir yapıda ve pek zarar görecek gibi değil. içinde sert metal olduğunu zannetmiyorum fakat işlevini yapabilmesi için mutlaka belli bir kablo vardır.

yine de yıkarken anteni çıkaracağım. stresli oluyor izlemek:)

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.