Şimdi Ara

*_* YENİ YARİS 1.0 ve 1.3 TARTIŞMA GRUBU *_* (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.163
Cevap
9
Favori
203.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar. beni de yarisçi yaptınız hayırlı olsun.
    1.3 ateş kırmızısı terra yı dün teslim aldım.eve gelince hanım hemen ver anahtarı dedi tabi.
    ilk izlenimlerim:
    -dışarıdan biraz küçük görünüyor ama içine girince başka araba mı diyorsunuz.arabanın içi çok ferah .bende passat var hanıma gel değişelim dedim hayır diyor.
    dijital göstergelere kim alışmak zor diyorsa alnını karışlarım. normal göstergelerden daha iyi be. adamlar gerçekten güzel birşey yapmışlar. yola da göstergelere rahat bakıyorsun.
    -1.3 motor bence performanslı. araba yeni diye basamadım ama bence gayet iyi. herkese yeter de artar bile.
    -ön konsol sevimli, şık
    -müzik sistemi güzel . mp3 , cd ohhh
    -yol tutuşu kötü değil.gayet iyi.lastiklerden kaynaklanan bir negatiflik var bence.
    -iç malzeme kalitesi yeterli. belli bir kalite var.
    bence eksileri:
    lastikler bana da pek iyi gelmedi. değiştirmek gerekir mi arkadaşlar bilmiyorum. kış lastiği felan.
    biraz ses alıyor içeri ama rahatsız edici değil. belki ben passata alıştığım için biraz öyle gelmiş olabilir

sonuç: sürdükçe görüşlerimi yazarım.
    26800 den bir kuruş aşağı inmediler zatan araba ellerinde yok bejkledik gelsin diye
    park sensörünü taktılar ama

araba gayet cici kardeşlerim CİCİ
    ALLAH herkese daha iyilerini nasip etsin ve kaza bela vermesin
    hepinize sevgi ve saygılar

• csurgeon hayırlı olsun. çok güzel bir seçim. kırmızı çok yakışıyor bence Yaris'e.

Ben Ankara'da yaşadığım için lastikleri kış lastikleri ile değiştirmiştim. Yol tutuşunda bi sorunum yok şu anda.
  • Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin bende 1.3 kırmızı düşünüyorum yarisin kırmızısı diğerlerine benzemiyor.
  • Yaris'in frenleri hakkında bir sorum olacak.

Bir iki defadır dikkat ediyorum azcık sert fren yapsam sağ ön tekerleğin kayma yaptığını fark ediyorum. Öyle yüksek hızlarda ya da köklercesine değil bahsettiğim frenleme. Hani ışıklarda bir anda öndeki araba ani bir şekilde duruncaki gibi. Artı zemin ısllak da değil; ki kış lastikleri var zaten.

Diğer Yaris kullanıcılarında da aynı durum oluyor mu? -- ABS ve EBD'li arabanın böyle bir tepki vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Bilgisi olan var mı bu konuda?
  • arkadaşlar acaba 1.6 sedan lastik basınç standart ayarları nedir .teşekkürler
  • L`EstrancdeqDe`Stran arabayı yeni yılda teslim etmelerini istersen mtv karın olabilir, bir danış firmaya istersen.
  • eğer 20 km altindaysan kayma yapibiliyor...eger daha yüksek hizdada yapiyorsa,

senin kar lastiklerinin biri takilirken desene göre yönü yanlis takildiysa bu ebd nin sapitmasini sağlar yönlerini kontrol ettirt derim.....

quote:

Orjinalden alıntı: ecomeko

Yaris'in frenleri hakkında bir sorum olacak.

Bir iki defadır dikkat ediyorum azcık sert fren yapsam sağ ön tekerleğin kayma yaptığını fark ediyorum. Öyle yüksek hızlarda ya da köklercesine değil bahsettiğim frenleme. Hani ışıklarda bir anda öndeki araba ani bir şekilde duruncaki gibi. Artı zemin ısllak da değil; ki kış lastikleri var zaten.

Diğer Yaris kullanıcılarında da aynı durum oluyor mu? -- ABS ve EBD'li arabanın böyle bir tepki vermemesi gerektiğini düşünüyorum. Bilgisi olan var mı bu konuda?

• yaris sedan maliyetinin yuksek olmasi sebebiyle türkiyeye gelmeyecekmiş...
    ayrica yarisin bagajdaki bolmeleri cikarmassan 228 lt onlari cikarirsan 278 lt bagaj hacmi oluyor bu demekki bir polo ile ayni bagaja sahip... bölmeleri cikmis bir yaris bagajina bakmani tavsiye ederim ben oyle kullaniyorum.....

quote:

Orjinalden alıntı: Klondike

Arkadaşlar bu kadar yaris meraklısını bulmuşken;daha önce forumda resimleri verilen yaris sedanlarla ilgili duyumu olan var mı? Ne zaman gelecek acaba?Yarisleri çok beğeniyorum ama bagajı benim için çok yetersiz.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ceyhunberber

yaris sedan maliyetinin yuksek olmasi sebebiyle türkiyeye gelmeyecekmiş...
    ayrica yarisin bagajdaki bolmeleri cikarmassan 228 lt onlari cikarirsan 278 lt bagaj hacmi oluyor bu demekki bir polo ile ayni bagaja sahip... bölmeleri cikmis bir yaris bagajina bakmani tavsiye ederim ben oyle kullaniyorum.....

quote:

Arkadaşlar bu kadar yaris meraklısını bulmuşken;daha önce forumda resimleri verilen yaris sedanlarla ilgili duyumu olan var mı? Ne zaman gelecek acaba?Yarisleri çok beğeniyorum ama bagajı benim için çok yetersiz.

Teşekkürler arkadaşım ama bu habere üzüldüm.Şimdi benim 5 ve 7 yaşlarında iki çocuğum var.
    Haliyle yazın tatile falan giderken inanılmaz bir bagaj ihtiyacı oluyor.Aslında sedan arabalardan ziyade
    sw ler bana hitap ediyor ama Türkiye şartlarında sw lerin durumu malum.Ben de hiç değilse çok
    beğendiğim bir aracın sedanın alırım diye düşünmüştüm.

allah bağişlasin arkadasim,
    subat ayinda corolla sedan gelecekmis beklemeni tavsiye ederim düsük donanimli modeli yaris full ile ayni fiyat olur tahminim....

• quote:

Orjinalden alıntı: shadow35

Selam arkadaşlar. bi yakınımda 2004 1.0 çooook temiz otomatik vites(full) yaris var. ihtiyactan dolayı satıyor. pek fazla kullanmadı kendiside bi bayandan almıştı. arac İzmirde. km:40000'de ilgilenen arkadaşlar varsa;
    tel:02322640299

Tel: 264 62 11
    Cep: 0535 545 22 72
    Erol deniz İyi günler
  • quote:

Arkadaslar,

Ben forum basligini 2007 Yeni Yaris 1.3 Sol Multimode olarak eski haline getirdim. Bu konuda tartismaya devam edersek daha iyi olacak. Baslik genel olunca mesajlarin icerikleri cok cesitlilik gostermeye basladi.

Asagidaki soruyla ilgili bir bilgisi, tecrubesi olan var mi?

quote:

formun başlığını değiştirdin de tam muhabbet başlamışken ve zirvelerde dolaşıyorken, şimdi nerde olduğunu zor buldum. iyi mi oldu sence? yeni yaris benzinli ile ilgili konuşulması sana yeteri kadar detaylı gelmiyor mu? 1.3 sol multimode ile ilgili çok farklı ve özel konular mı var arkadaşım? birkaç özelliği dışında tüm yarislerin herşeyi aynı aslında .dizel ve benzinli diye de ayırmamak lazım ama sağolsun dizelci arkadaşlar öyle uygun görmüş.

• BENCE YENİ YARİS OLARAK TEK BASLIK OLMASİ DAHA MANDTIKLI. HERKES BİR YERDE TOPLANMALİ DOSTUM
    quote:

Orjinalden alıntı: cagduygu

quote:

Arkadaslar,

Ben forum basligini 2007 Yeni Yaris 1.3 Sol Multimode olarak eski haline getirdim. Bu konuda tartismaya devam edersek daha iyi olacak. Baslik genel olunca mesajlarin icerikleri cok cesitlilik gostermeye basladi.

Asagidaki soruyla ilgili bir bilgisi, tecrubesi olan var mi?

quote:

formun başlığını değiştirdin de tam muhabbet başlamışken ve zirvelerde dolaşıyorken, şimdi nerde olduğunu zor buldum. iyi mi oldu sence? yeni yaris benzinli ile ilgili konuşulması sana yeteri kadar detaylı gelmiyor mu? 1.3 sol multimode ile ilgili çok farklı ve özel konular mı var arkadaşım? birkaç özelliği dışında tüm yarislerin herşeyi aynı aslında .dizel ve benzinli diye de ayırmamak lazım ama sağolsun dizelci arkadaşlar öyle uygun görmüş.

• Tamam tamam arkadaşlar kızmayın hemen. Konu çok dağıldı, muhabbet bir yerlere gitmeden uzadıkca uzadı diye eski başlığa dönelim dediydim.

Tekrar değiştirelim başlığı olsun bitsin. cagduygu kızmasın bize

son kez başlığımız YENİ YARİS 1.0 ve 1.3 TARTIŞMA GRUBU olmuştur bundan sonra.

Bu arada benim Yaris'in 1000 km bakımı gelmişti. Bir saat içinde arabayı tertemiz halde aldım. Ardından Toyota'dan arayıp memnun kaldınız mı diye sordular. Şimdilik herşey daha önceki Yaris sahiplerinin forumlarda bahsettiği gibi gidiyor. Bu arada araba servise girmeden önce arka cam yıkama suyunun püskürmeden öylece cama aktığını söyledim, kontrol ettiler bu şekilde çalışması normal dediler.

Yeni yılınız ve bayramınız kutlu olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecomeko -- 29 Aralık 2006; 15:29:01 >

• selam arkadaşlar
    yarisçi olmak istiyorum :) şu an 2005 2.el 15bin de bir araba bakıyorum. yaptığım araştırmada öğrendiğim herşey yeniyaris için. Dolayısıyla farkları bilen var mı. We 1.0 motoru ş.içi kullanım için yeterli mi sizce ve ne kadar yakar..
    sağolun
  • quote:

Tamam tamam arkadaşlar kızmayın hemen. Konu çok dağıldı, muhabbet bir yerlere gitmeden uzadıkca uzadı diye eski başlığa dönelim dediydim.

Tekrar değiştirelim başlığı olsun bitsin. cagduygu kızmasın bize

son kez başlığımız YENİ YARİS 1.0 ve 1.3 TARTIŞMA GRUBU olmuştur bundan sonra.

Bu arada benim Yaris'in 1000 km bakımı gelmişti. Bir saat içinde arabayı tertemiz halde aldım. Ardından Toyota'dan arayıp memnun kaldınız mı diye sordular. Şimdilik herşey daha önceki Yaris sahiplerinin forumlarda bahsettiği gibi gidiyor. Bu arada araba servise girmeden önce arka cam yıkama suyunun püskürmeden öylece cama aktığını söyledim, kontrol ettiler bu şekilde çalışması normal dediler.

Yeni yılınız ve bayramınız kutlu olsun.

yok ya ecomeko kızmadım da muhabbet artsın diye söylüyorum. paylaşım arttıkça bize faydası olur. yeni araç almak isteyenler soru sorar bizler cevap veririz böylelikle yaris sahipleri artar, başlık iyi olmuş. Emin olun çok kişi merak ediyor bu arabayı.

hepinizin bayramı mübarek olsun

• ayrıca benim de 1000 bakımı zamanı geldi. büyük ihtimal bu cumartesi yaptıracağım.

beni de geçen cumartesi aradılar araç ve bayi ile ilgili memnuniyet soruları sordular 7-8 dakika sürdü epey detaylıydı. bakımdan sonra yine arayacaklar herhalde. neyse güzel şeyler bunlar. araçtan memnunmusunuz dediler. evet dedim. tavsiye ederim dedim. gerçekten arabamı çok seviyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: fthmsl

selam arkadaşlar
    yarisçi olmak istiyorum :) şu an 2005 2.el 15bin de bir araba bakıyorum. yaptığım araştırmada öğrendiğim herşey yeniyaris için. Dolayısıyla farkları bilen var mı. We 1.0 motoru ş.içi kullanım için yeterli mi sizce ve ne kadar yakar..
    sağolun

inşallah temiz bir araç denk gelir de alırsın. 1.0 motor zaten şehir içi için üretilmiş ve ortalama 5-6 litre benzin yakan bir araba. eğer şehir dışı deseydin belki problem olabilirdi ama şehir içi kullanım için ideal bence. zaten tarafikte dur kalk yapmaktan başka birşey yapılmıyor. kararına çok yerinde. bulursan kaçırma derim ama 1.3 olursa daha iyi olur tabiki de.
  • bana pahalı geldi 28 kağıt 1,3 motora göre alamadım.jazz 1,4 otomatik 28 kağıtken.
    corolla 1,6 terra ise 30 milyarlık fiyatını hakediyor laf yok.
    quote:

Orjinalden alıntı: cagduygu

quote:

Orjinalden alıntı: fthmsl

selam arkadaşlar
    sağolun

inşallah temiz bir araç denk gelir de alırsın. 1.0 motor zaten şehir içi için üretilmiş ve ortalama 5-6 litre benzin yakan bir araba. eğer şehir dışı deseydin belki problem olabilirdi ama şehir içi kullanım için ideal bence. zaten tarafikte dur kalk yapmaktan başka birşey yapılmıyor. kararına çok yerinde. bulursan kaçırma derim ama 1.3 olursa daha iyi olur tabiki de.

• arkadaşım en son 26.5 e veriyorlardı 1.3 terrayı
    senin dediğin fiyata multimode sol donanımlısını satıyorlar.
    hatta 29-30 milyar civarına 1.4 dizelini satıyorlar.
    bende para olsaydı 1.4 dizeli tercih ederdim.
  • ayrıca 1.6 terra corolla 31.5 milyaraydı. 1.4 terrayı 29 milyara satıyorlardı.
    ayrıca şubat ayında yeni kasası çıkacak bir aracın uygun fiyata satılması normaldir.
    yeni yaris ise daha 1 yıllık bir araçtır.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.