Şimdi Ara

Yeni Xperia almayı düşünüyorum YARDIM EDER MİSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tüketici hakem heyetine başvuracağım XA için ve 1500 lira para iadesi isteyeceğim. Şimdiden alacağım cihazı bulmak istiyorum.

Ben, fazla oyun oynamayan, fotoğraf çekmeyi seven ve önem veren,sosyal medyayı sıkça kullanan birisiyim. Benim için kamera ve batarya önemli.

X, XC veya Z5 almak istiyorum.

Kullanıcıları veya bilgi sahibi olanlar fikir verebilirler mi lütfen?

Şahsen ben XC ile Z5'den yanayım ama Z5'in 2015 cihazı olması beni tedirgin etti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence 2017 cihazlara yönelin. Olmadı 2016 cihazlarda iyi. Z5 2 yıl oldu piyasaya çıkışı. Xperia X üçüne göre daha mantıklı duruyor. Büyük ekran seviyorsanız xa1 ultra da düşünebilirsiniz..

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Yok ben XA kullanıyorum ve XA1 Ultra gibi cihazlara yönelmem asla. Z5P buldum 1600'e gayet hoş bi cihaz. X Compact ve Z5P arasında kaldım.

Z5P hakkında bilginiz var mı?

• Z5 premium gayet güzel bir cihaz. Fiyatı da iyi. Alınabilir bir cihaz

• Ben olsam gm6 alırdım 2 sene android one güncelleme kasa açıklığı vs. Yok kafa rahat

• DreamRiver kullanıcısına yanıt
    Parayı toplasam alacağım Z5 veya Z5P

• Yok be hocam hiç hoşuma gitmiyor Gm cihazları. Ama bi bakabilirim önerinize

• Z5 Premium ya da XZ tercih ederdim. XZ ile Z5 Premium arası 200-300 tl var. Chrome Z5 Premium almak isterdim ama mantığım XZ der.

• Batarya önemli ise tercihiniz XC olsun, fakat ekranı küçük kalır, bana yetmez, güçlü bir cihaz diyorsanız Z5 öneririm, ama bataryası o kadar gitmez. Fazla güncel olmaması sorun değilse sizin için, ayriyetten güçlü, batarya süresinde de devrim yaratacak bir cihaz arıyorsanız da ben halan Z2 derim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRC_KHAN -- 8 Haziran 2017; 7:36:12 >
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Z5'in artık güncelleme almayacak olması benim cihazı kullanacağım 3 sene boyunca ne gibi sorun çıkartır?

• 3 sene sonunda gelecek güncellemenin android 10 olduğunu düşünürsek Marshmallow'lu cihazların market desteğini keserler büyük ihtimalle. Onun haricinde güvenlik konusunda dkkatli bir kullanıcı iseniz pek bir sorun yaratacağını sanmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRC_KHAN

3 sene sonunda gelecek güncellemenin android 10 olduğunu düşünürsek Marshmallow'lu cihazların market desteğini keserler büyük ihtimalle. Onun haricinde güvenlik konusunda dkkatli bir kullanıcı iseniz pek bir sorun yaratacağını sanmam

Nougat geldi Z5'e 3 yıl sonra kasma fln olmaz herhalde
  • Z5'in Nougat performansını bilemiyorum açıkçası, memnun olanlar da var, olmayanlar da var.
  • quote:

Z5'in Nougat performansını bilemiyorum açıkçası, memnun olanlar da var, olmayanlar da var.

Tamam. Teşekkürler cevabınız için.
  • Rica ederim hocam dediğim gibi Z2 de halan tercih edilebilir bir model, 2 sene rahat kullanırsınız temiz bulursanız eğer, paranızın da çoğu cebinizde kalır...
  • quote:

Rica ederim hocam dediğim gibi Z2 de halan tercih edilebilir bir model, 2 sene rahat kullanırsınız temiz bulursanız eğer, paranızın da çoğu cebinizde kalır...

Z2 de eskidi hocam. Kasmayacaksa Z5 alabilirim
  • Ben Z5'e 810 işlemcisinden ötürü pek sıcak bakamıyorum, aşırı pil tüketmesi ve hızlı ısınması dışında pek bir sıkıntısı yok gibi cihazın. X'ten daha performanslı diyebilirim ama...
  • BRC_KHAN kullanıcısına yanıt
    Evden fazla uzaklaşıyorum zaten 3430 mAh bana yeter diye düşünüyorum. Android Nougat'a sahip bir cihazın da desteği kesilecek olmasına rağmen 3 yılda da geliştiricilerin Nougat'ı bırakacaklarını sanmam. En iyisi teknoloji marketlerde iki cihazın da kamerasını incelemeliyim. Benim asıl merak ettiğim konu tüketici hakem heyeti beni haklı bulursa elime tam 1399 lira geçecek. Hepsiburada sitesinden tam da X Compact için param var. Dediğim gibi beni asıl merak ettiren şey 200 lira fiyat farkının değip değmeyeceği.

Siz hangi cihazı kullanıyorsunuz?

• Kasmaz hocam. Oyun performansını saymazsam xperia z bile şu an arayüzde takılmadan çalışıyor z5 hayli hayli çalışır. Z5 gibi güçlü bir cihazın oyun olarak da sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Ama ısınma sorunu can sıkar tabi.

Z2 ise gayet iyi çalışır ama oyun konusunda tatmin edeceğini sanmam. Z2 de yakın zamanda Gta san andreas denedim ve ufak takılmalar oluyordu ve çok normal 3 senelik bir cihaz için ama şimdi almak hiç mantıklı değil.

Z1 Compact metal çerçeveydi sanırım ama daha sonra çıkan compact modeller plastik ve elde çok premium bir hava oluşturmuyordu. Ben onun için compact seçmezdim.

Geriye X,Z5, Z5 Premium ve XZ kalıyor. Xz fiyatı yüzünden tercih etmeyeceksiniz sanırım. Z5 premiumda kulaklık problemi var. X de 4k ve ip68 yok onun haricinde mükemmel bir cihaz elde tutuş hissi falan.

Ben tasarımından ötürü ve fiyatından ötürü kulaklık problemi olmasına karşın Z5 Premium chrome alırdım. :)

• Z5 PREMİUM Chrome'yi Teknosa'dan 1600 gibi bir fiyata bulmuştum ama tükenmiş

Şu anda XA kullanıyorum ve o yüzden X serisine fazla güvenmiyorum. XC düşünüyordum ama Z5 bir seçenekti benim için. XZ ise pahalı evet.

Kasmayacaksa benim için hiçbir sorun yok. Xperia arayüzü gerçekten kaliteli,Samsung gibi değil. Sanırım bunu alacağım.

http://www.hepsiburada.com/sony-xperia-z5-dual-sim-sony-turkiye-garantili-p-HBV000002BW2A?magaza=enpazar&wt_gl=cpc.tum.genel-mobil.pla&gclid=Cj0KEQjw6-PJBRCO_br1qoOB4LABEiQAEkqcVS_fKu_xHu9zHofm4n3k5bczsbyNYEn1QN1fHlEL0uwaAtUc8P8HAQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KendallRoy -- 9 Haziran 2017; 2:55:14 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.