Şimdi Ara

YENİ XBOX ONE & 360 ALACAKLAR VE ACEMİSİ OLANLAR [ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.309
Cevap
44
Favori
500.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: nastyboy

Şimdi benimde aklımda Xbox360 var almak var ama bi kaç sorum var.
    1.Öncelikle normal 72 ekran tüplü Tv'de oynamak için almak nasıl olur?Yani bunun için değermi?Görüntüden yana çok kaybım olur mu?Bi FIGHT NIGHT Round 3 , Gears of War ,Halo 3 gibi oyunlar oynamak istiyo insan ama sonuçta 640*480'de oynuyormuş gibi olursa da bi anlamı kalmaz herhalde
    3.Tv linktekihttp://www.weblebi.com/UrunDetaylari.aspx?Id=zRXACAqRnpkkhZhTiY4qUQ bu tv nin 100hz olmayanı.Bu Tv'de NTSC-U Xbox çalışır mı?Destek var demiş ama emin olamıyorum.
    4.En ucuz olarak bi ntsc-u makinayı ne kadara bulabilirim.?
    Şimdilik bu kadar.Sağolun şimdiden.

1.Dostum bende şuan için senin tv in gibi tüplü düz ekran tv kullanıyorum.Açıkcası eski bir ps2 kullanıcısı olarak görüntüler bana çok tatmin edici geldi.Ama görüntü kalitesini gerçekten anlamak için lcd monitör yada lcd tv alırsan daha iyi olur kesinlikle değer.
    2.Ntsc-u makinanın fişi farklı olduğu için çevirici yada pal adaptör alman lazım öncelikle.Ntsc u desteği görüntünün renksiz çıkmaması için olabilir.

• quote:

Orjinalden alıntı: Sage Dj@vul

quote:

Orjinalden alıntı: Ahmeteyup

Xbox 360 almayı düşünüyorum da.
    Arcade pack olanlar ya da herhangi bi paket,
    vga kablosu ile monitöre bağlanabiliyor mu?
    Şimdiden teşekkür ettim

Xbox 360'ın her modelini VGA kablo ile monıtore baglarsın arkadasım

Eyvallah
  • Arkadaşlar bende yakın zamanda Xbox 360 Elite almayı düşünüyorum ;

Genellikle korsan oyun oynayacağım , ne kadar süre sınırında "Ban" yerim arkadaslar.

İndirdiğim demo oyunlarıda banlandıktan sonra Xbox'ın ıcınde kalacakmıdır.

Eğer Lcd almassam , 55" Arcelik tüplü tv de görüntü çok mu kötü olur , aldığıma pişman olurmuyum.

Tesekkurler arkadaslar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kén

Arkadaşlar bende yakın zamanda Xbox 360 Elite almayı düşünüyorum ;

Genellikle korsan oyun oynayacağım , ne kadar süre sınırında "Ban" yerim arkadaslar.

Eğer Lcd almassam , 55" Arcelik tüplü tv de görüntü çok mu kötü olur , aldığıma pişman olurmuyum.

Tesekkurler arkadaslar.

Forumda korsan oyunlar hakkında konuşmak yasak.Xbox360 üzerinde yaptığın her modifiye banlanma nedeni.Banlanmanın kesin bir tarihi yok artık şansına kalmış bişey ama genelde updatelerden sonra çoğu kişi banlanıyor.Ama elite e 800-900 ytl verdikten sonra açıkcası banlanıp sadece single player olarak oynamak insana koyar.Bence xbox360 almadan önce iyice düşünüp karar ver bu konu hakkında çünkü online oyun oynamak ayrı bi keyif.Banlandıktan sonra harddiskinde olan demo oyunları oynayabilirsin.Ayrıca demoları internetten cd ye çekipte oynayabilirsin.55 ekran tvdede görüntü idare eder pişman olmazsın ama lcd monitör yada lcd tv alırsan daha çok zevk alırsın

• quote:

Orjinalden alıntı: chetaci

quote:

Orjinalden alıntı: Kén

Arkadaşlar bende yakın zamanda Xbox 360 Elite almayı düşünüyorum ;

Tesekkurler arkadaslar.

Forumda korsan oyunlar hakkında konuşmak yasak.Xbox360 üzerinde yaptığın her modifiye banlanma nedeni.Banlanmanın kesin bir tarihi yok artık şansına kalmış bişey ama genelde updatelerden sonra çoğu kişi banlanıyor.Ama elite e 800-900 ytl verdikten sonra açıkcası banlanıp sadece single player olarak oynamak insana koyar.Bence xbox360 almadan önce iyice düşünüp karar ver bu konu hakkında çünkü online oyun oynamak ayrı bi keyif.Banlandıktan sonra harddiskinde olan demo oyunları oynayabilirsin.Ayrıca demoları internetten cd ye çekipte oynayabilirsin.55 ekran tvdede görüntü idare eder pişman olmazsın ama lcd monitör yada lcd tv alırsan daha çok zevk alırsın

Korsan oyun için özür diliyorum , normalde ben bi " Ps3 ve Lcd " alıcaktım . Sonra baktım Xbox daha iyi gibi ama ilerde Ps3 iyi olacağından eminim , LCd yerin Xbox 360 alayım Her iki konsoluda almış olurum dedim . Singleplayer oyunları Xbox'da - Online PS3 de yaparım diye düşündüm , o nedenle 55" Tv de oynamak zorunda kalıyorum ..

• Yurtdışından bir tanıdığa arcade pack getirttim.. sorularım şunlar..

1-İçinden çıkan av kablosuyla tüplü ama HDTV ready tv'ye bağladım (tam çözünürlük değerlerini bilmiyorum ama FULL HD kadar olmasa da sanırım standart tvlerden daha yüksek bunların çözünürlüğü) görüntü ps2'den biraz daha güzel beni tatmin etmedi ama av kablosuyla bağladığım için çözünürlüğü de değiştiremiyorum.. Benim televizyonun av girişinden başka sadece 2 tane de scart girişi olduğunu düşünürsek benim için bu tv'de yüksek çözünürlükte oynamanın hiçbir yolu yok mu ?

2-Çoğu oyunu ilk çalıştırırken update yapıldığını okuyorum.. Bu güncellemeler için cihaza HDD bağlı olması gerekiyor mu yoksa memory card'ın yeteceği kadar küçük yüklemeler mi bunlar ?

3-XBOX 360 HDDleri çok pahalı.. Bunu eve gidince kendim de deneyebilirim ama şimdiden size soruyorum.. Herhangi bir USB harici diski bağlasam cihaza aynı işlevi görür mü ?

• 2.el ilanları takip et. 40-50 YTL'ye HDD bulabilirsin 20 GB'lık. Başka HDD olmaz..
  • yaa kimse bilmiyomu 50-60 hız ne işe yarıyo bu ikisi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMakarov -- 11 Şubat 2008; 16:09:43 >
  • Arkadaşlar , benimde bir sorum olacak ;

Mart ayında ablam Tayvan'dan Premium veya Elite getirecek bana (umarım) . Ülkeye sokarken bir problem yaşar mı ? Kendi bavulunda getirecek aleti .

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim .
  • Kutusuz getirirse yaşamayabilir. Ama belli olmaz tabi. Kutusuz getirmesini söyle.
  • 50hz -60hz secenegi ntsc makinalrda yok, pal xboxlarda var sadece bildigim kadarıyla.
    xbox standart olarak 60hz goruntu veriyor. ama bazı tüplü pal tvler(multi olmayanlar) desteklemiyo 60hz(ntsc)
    o yuzden koymuslar 50hz secenegi.

hdtv, monitor falan kullanıyorsan zaten onemi yok. standart tvler ile ilgili.

quote:

Orjinalden alıntı: killercreek

yaa kimse bilmiyomu 50-60 hız ne işe yarıyo bu ikisi???
  • arkadaşlar ufak bir sorum olucak.

arcade ve elitlerde olan hdmi olayı kolaylık olsun diye yapılmış bi çıkış mı yoksa dvi'dan daha mı iyi oluyor görüntü.
    neye bağladığımıza göre değişiyorsa ben samsung le32s81b'ye bağlıcam.

eğer hdmi daha iyi görüntü veriyosa hdmi çıkışı olmayan premium'u misal dvi to hdmi bi kabloyla bağlarsak daha mı iyi görntü alırız.
  • HDMI ile DVI arasında fark yoktur görüntü olarak. Sadece seslerde sorun yaşarsınız. HDMI girişli bir monitörünüz varsa, HDMI kablo ile hem görüntüyü hem de sesi aktarabilirsiniz. DVI girişinden sadece görüntüyü aktarabileceğinizden, ses için ayrı bir çözüm bulmanız gerekmekte. Xbox'ların şu anda ciddi sorunlarından birisi, HDMI kablosu takılı bir konsola diğer AV kablosu takılamadığından, ses alınamıyor olması. Bu durumda ayrı bir aparat almanız veya HDMI kablosunu kesip biçmeniz gerekebilir.

HDMI çıkışı olmayan bir Xbox'ı DVI'dan bağlama şansınız olmayacağından, DVI-HDMI kablo da kullanamazsınız. VGA'dan bağlayabilirsiniz sadece.
  • @dr21

saol abiciğim bilgiler için
  • firmware en yeni falcon işlemcili olanlarda da var mı
    sakın yanlıŞ anlamayıp beni banlamayın mod arkadaşlar orjinal oyunlarım çizilmesin diye backup larla oynayacağım.
    bu arada annem çin e gidecek nisan ayında ordaki ntsc j makineler daha ucuz bildiğim kadarıyla almaya değer mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: scatterbrain

arkadaşlar ufak bir sorum olucak.

arcade ve elitlerde olan hdmi olayı kolaylık olsun diye yapılmış bi çıkış mı yoksa dvi'dan daha mı iyi oluyor görüntü.
    neye bağladığımıza göre değişiyorsa ben samsung le32s81b'ye bağlıcam.

eğer hdmi daha iyi görüntü veriyosa hdmi çıkışı olmayan premium'u misal dvi to hdmi bi kabloyla bağlarsak daha mı iyi görntü alırız.

http://forum.donanimhaber.com/m_20956552/mpage_1/key_//tm.htm#21005863

benim başıma ses sorunu geldi forumdan arkadastan adaptorle hallettim

HDMı la dvı farkı yok sadece ekstaradan ses taşır hatta component bağladım ondada fark göremedim

yalnız arcade alcaklar dikkat etsin içinden ne hdmı kablo ne ses için ayrı kablo ne de kulaklık var benim için onemlı değil (ses kablosu hariç )
    bunları alana kadar elite mi alınır bilmem ...

• Elite modeller neredeyse iki kat fiyata satılıyor. Eksik parçaları çok daha ucuza tamamlamak mümkün Arcade paketler için.
  • Ben xbox360 arkade pack pal versiyonunu aldım 110~220 volt çecirici almaya 40 ytl ayrıca para vermenize gerek kalmıyor çünkü cihaz 440$ atikten falan almayın gidin yerinden alın tomruk sokakta deniz elektronik var orası getiriyor ancak pazarlık edin adamlar çok fiyat çekiyorlar ilk önce ben 440 dolara kadar nakit parayla aldım. kutunun içinden svideo kablo 256mb memorykartı 220 volt adaptör bir wireless joystick dışında 5 adet arkade oyun paketi çıkıyor alet son teknoloji ürünü revize edilmiş 65mn işlemci kullanılan falcon anakartlı model bazıları ise 203 w kutuda yazar bu 203w olanlarda yine falcon anakart kullanılmıs ancak eski tip işlemci yani 90 nm işlemci ile geliyor o yüzden 203 w yazar siz pal alacaksanız zaten pal makinalar 175w dir kutununu altındaki etikete mutlaka bakın ve ayrıca fw işlerini kendiniz yapabilirsiniz. bilgisayar tecrübeniz ve sata destekli bir anakartınız var ise forumda nasıl yapılacağı yazıyor bir araştırın derim boşuna 50 ytl para vermeyin işlemi sadece1 dakikada yapılıyor. isteyen olursa özelden msj atsın yardımcı olayım.

NTSC U makinalar 90 nm işlemcili ve 380 dolardır.
    PAL makinalar 65 nm işlemcili falcon anakartlıdır.
    (65nm işlemciler daha az ısınacağı için 3 kırmızı olayı bu modellerde yoktur ısrarla 175w olanı seçin kutunun arkasındaki lot codesine de bakın bendeki lote code : 0743)
    ~200~240Vac. 2.5A. 47~63Hz 175W > kutunun altında böyle yazmalı.
    NTSC makinaya bir ek olarak 110~220 volt çeviriici lazım bu da 30-40 ytl arasında ek bir maliyet gerektirir.

2. kumandayı alacaksanız yeni çıkan ve 55 dolar olan hem pc hem xbox360 da kuıllanabilen kablosuz kumanda joystiği alın vistada mükemmel kullanıyorum crysis i sanki xbox360 da oynuyorum tüm tuşlarını da efektif kullanıyorsunuz çünkü joystick herşeyi kendi ayarlıyor karışık ayaryapmanız gerekmiyor tak kullan bir alettir.

Arkadaşlar benden bu kadar yanlışım varsa düzeltin okuduğunuz için teşekkür ederim saygılar.

yazmayı unuttum :) HDMI kabloyu kendiniz alıyorsunuz ancak altın uçlu ve versiyon 1.3 modeli alın fiyatı 10 dolardır. Asla şunu unutmayın alacağınız xbox360 kutuları asla ve asla garantili değildir ve fw işlemi yaptırılınca zaten garanti güme gidiyor bunu bilerek almalısınız en ucuz yolunu da yazdım kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanonur -- 17 Şubat 2008; 10:41:02 >

• selam arkadaslar
    ben amerikadayim 2-3ay sonra donucem ve burdan Xbox 360 elit almak istiyorm. Turkiyeye donudugumde cevirici lazim biliorm sorun deil parasi neyse vericem. Iki sorum var

1) Bu alicagim cevirici sadece voltaj icinmi? yoksa NTSC yi PAL a mi ceviriyo? veya her ikisimi? cunku ben turkiyedeki TV min NTSC destekli olup olmadigini bilmiyorum
    2)Hadi diyelim TV problemini vs hallettim, oyunlar nolucak, benm amerikadaki butun arklar netten download ediyo. Turkiyede NTSC oyunlari nasi bulucam napicam nedicem? veya Pal mi aliyim sizce?

sorularima tecrubeli biri yanit verirse cok sevinirm :) Cunku suanda aklim karisik acikcasi

tesekkurler
  • Bahsettiğin çevirici sadece voltajı çevirir. Konsolun bölgesinde bir değişiklik olmaz. Oyun konusunda sıkıntı yaşamamak için bence PAL sistem almalısın. Orjinal oyun almak daha kolay olacaktır PAL'de.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.