Şimdi Ara

YENİ XBOX ONE & 360 ALACAKLAR VE ACEMİSİ OLANLAR [ANA KONU] (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.308
Cevap
44
Favori
500.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • butun mesajlari okuyamadim . sorum su istanbulda fiyatlar ne kadar garantili we garantisiz ve bundada psp slim ve fat gibi eski we yeni modeller warmidir.

warsa hangi makinayi oneriyosunus . cok problem cikartiyo demislerdi dogrumudur. ve playstaytonda oldugu gibi koyya cdleri oynatmak icin chip falan gerekiyomu . simdiden tesekurler.
  • arkadaşlar ankarada nerede fw attırabilirim makinaya? Sorduğum her yerde cevap kendi makinamızdan başka makinaya atmayız oldu kendim yapabileceğim birşey değil heralde?
  • Evet arkadaşlar bu kadar yıldır pek çok konsol kullanmış (NES,Sega MegaDrive,PSX,Dreamcast,PS2,GameCube ve son olarak PS3) biri olarak Gears of War'u PC'de gördükten sonra bir de XBox 360'ım olsun deyip almaya karar verdim.

Karar verdiğimden beri gerek ingilizce gerekse türkçe forumları karış karış gezmeme rağmen hala daha sormak istediğim bazı şeyler var:

1-HDMI çıkışı olan 20 GB HDD'li Premium'lar Falcon Board mı ? Yoksa HDMI çıkışlı Arcade Pack mı almalı?

2-Eğer öğleyse fiyatları ne kadar (Firmwarelıların) ?

3-Nereden alabilirim (İstanbul-Avrupa Yakası'nda olsun lütfen)

4-Sürekli bahsedilen Atik Elektronik nerede ? Adresleri ve ya hangi semtte olduklarını lütfen yazarmısınız ?
    (Lütfen detayılı tarif edin çünkü İstanbul'da oturmuyorum ve Kıbrıstan İstanbul'a birkaç günlük işlerim için geleceğim, gelmişken X360'ı da alayım diyorum)

5-Bu Atik Elektronik'in MSN'i, e-mail'i veya websitesi var mı ? Varsa nedir ?

Türkiyede fiyatlar Rum Kesimine göre pahalı gözüküyor ama Türkiyeden alınacaklarda da firmware halihazırda yapılmış oluyor genelde. Kıbrısr Rum Kesiminden alsam bile Kuzey Kıbrıs'ta firmware yapan var mıdır acaba ?

Sorularımı bir an önce cevaplarsanız çok sevinirim

• quote:

Orjinalden alıntı: Sevket_Erhat

Evet arkadaşlar bu kadar yıldır pek çok konsol kullanmış (NES,Sega MegaDrive,PSX,Dreamcast,PS2,GameCube ve son olarak PS3) biri olarak Gears of War'u PC'de gördükten sonra bir de XBox 360'ım olsun deyip almaya karar verdim.

Karar verdiğimden beri gerek ingilizce gerekse türkçe forumları karış karış gezmeme rağmen hala daha sormak istediğim bazı şeyler var:

1-HDMI çıkışı olan 20 GB HDD'li Premium'lar Falcon Board mı ? Yoksa HDMI çıkışlı Arcade Pack mı almalı?

2-Eğer öğleyse fiyatları ne kadar (Firmwarelıların) ?

3-Nereden alabilirim (İstanbul-Avrupa Yakası'nda olsun lütfen)

4-Sürekli bahsedilen Atik Elektronik nerede ? Adresleri ve ya hangi semtte olduklarını lütfen yazarmısınız ?
    (Lütfen detayılı tarif edin çünkü İstanbul'da oturmuyorum ve Kıbrıstan İstanbul'a birkaç günlük işlerim için geleceğim, gelmişken X360'ı da alayım diyorum)

5-Bu Atik Elektronik'in MSN'i, e-mail'i veya websitesi var mı ? Varsa nedir ?

Türkiyede fiyatlar Rum Kesimine göre pahalı gözüküyor ama Türkiyeden alınacaklarda da firmware halihazırda yapılmış oluyor genelde. Kıbrısr Rum Kesiminden alsam bile Kuzey Kıbrıs'ta firmware yapan var mıdır acaba ?

Sorularımı bir an önce cevaplarsanız çok sevinirim

1-Yanlış olmasın ama Premium'lar değil galiba falcon. Arcadeler bu saatten sonra çoğu FALCON dur zaten .
    2-Atik'te FW dahil 580 ytl arcade PAL Falcon
    3-Atik Elektronik var ama Kadıköyde, Sirkeci'de Endem Elektronik var ama orda 610 YTL sanırım . Atik'te FW dahil , HDMI kablo hediyeli 580 ytl, tavsiyemdir
    4-Kadıköyde . Yazıcıoğlu iş hanının karşısında , detaylı adresi bilmiyorum ama Eminönündede vardı sanırım Atik Elektronik , orayada bakabilirsin .
    5-www.konsolium.com du galiba web sitesi ama yapım aşamasında .

Arkadaşımda orda oturuyor FW yi 150-100 ytl arasında yapıyorlarmış Kıbrıs'ta .

• quote:

Orjinalden alıntı: spidey99

forumu yoğun bir şekilde araştırdıktan sonra xbox360 arcade pal alma aşamasının son safhasına gelmiş bulunmaktayım ve sizlere birkaç sorum olacak ve bu doğrultuda xbox ı alacağım;

-1-xbox360 ın ömrü nedir?yenibir xbox ne zamana çıkabilir?ve xbox360 ın grafik kalitesi ne zaman eskir?

-2-xbox ı asıl alma nedenim, pc ye çıkan oyunların neredeyse tümünün xboxa da çıkması ve bu oyunların grafiklerinin ortalama bir pc ye göre çok daha iyi olması.size bu daha ne kadar böyle gider?

-3-Bende birer tane samsung 940bw(19"_1440x900) ve lg l204wt(20.1"_1680x1050). bu monitörlerden hangisinden,en iyi hangi çözünürlüğü alabilirim.forumda bir arkadaş 940bw ile kırpmadan 1080p ye ayarladığını ve gayet güzel goruntu aldığını yamış.fakat bunun olması için en azından görüntünün stretch olması gerekmez mi?

-4-Forumda sürekli bir kırılma diyaloğu olmuş zamanında. Açıkçası hala kırılmanın ne olduğunu pek anlmadım ama, ben 940bw nin native çözünürlüğü 1440x900 olmasına rağmen pc de oyunları genelde 1280x800 de ya da yakın bir değerde(1280x720vs.) oynuyorum, fakat gözüme bir kırılma ilişmedi, bunun anlamı xboxta da mı kırılmaları farketmeyeceğimdir?

-5-xbox alırken dvd sürücüsünün markası önemli midir?malum fw li kullanacağım, markadan markaya bir uyumluluk farkı var mıdır?

-6-ankara'da yaşıyorum ve geçenlerde irmaktoysland den fiyat aldım,590 ytl dediler pal arcade pack için.büyük bir ihtimalle oradan alacağım, forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda.siz ne diyorsunuz bu fiyata ve tercihe?

Şimdilik sorularım bu kadar, cevaplarınız için teşekkürler...

1) yeni xbox 2011 yılında çıkacak deniliyordu. en az 2 sene kafan rahat eder.
    2) 2-3 sene gider.
    3, 4) kırılma işine pek kafayı takma, elindeki monitörler güzel. göz zevkine göre çözünürlüğü ayarlarsın.
    5) pekte önemli değil, yeni dvd-rom ların hepsi aynı kalitede.
    6) İstanbulu düşünürse 50 ytl daha ucuza alabilirsin. Tabi görerek almak istiyorum dersen Irmaktan ucuz u yok sanırım.

• Atik Elektronik Eminönü'nde varsa nerede lütfen tarif edermisiniz ? Malum İstanbullu değilim
  • amerika'dan getirttiğim arcade pack'e pal adaptör aldım ve elimdeki ntsc-u sıfır adaptörü forumdan bir arkadaşa sattım. fakat ataba 300 wattlık çeviriciyle onun makineyi açamamış benim adaptörle. arkadaşın xbox modeli premimum ntsc-u. verdiğim adaptörün arcade pack'ten çıkmış olması premimum makineyi çalıştırmama anlamı taşıayabilir mi? adaptöre elektrik gidiyormuş fakat alet açılmıyormuş. bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mybsmdy

amerika'dan getirttiğim arcade pack'e pal adaptör aldım ve elimdeki ntsc-u sıfır adaptörü forumdan bir arkadaşa sattım. fakat ataba 300 wattlık çeviriciyle onun makineyi açamamış benim adaptörle. arkadaşın xbox modeli premimum ntsc-u. verdiğim adaptörün arcade pack'ten çıkmış olması premimum makineyi çalıştırmama anlamı taşıayabilir mi? adaptöre elektrik gidiyormuş fakat alet açılmıyormuş. bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

Arcade makinelerin adaptörlerinin değerleri farklıydı, ondan olabilir belki. Ama emin değilim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

Orjinalden alıntı: mybsmdy

amerika'dan getirttiğim arcade pack'e pal adaptör aldım ve elimdeki ntsc-u sıfır adaptörü forumdan bir arkadaşa sattım. fakat ataba 300 wattlık çeviriciyle onun makineyi açamamış benim adaptörle. arkadaşın xbox modeli premimum ntsc-u. verdiğim adaptörün arcade pack'ten çıkmış olması premimum makineyi çalıştırmama anlamı taşıayabilir mi? adaptöre elektrik gidiyormuş fakat alet açılmıyormuş. bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir acaba?

Arcade makinelerin adaptörlerinin değerleri farklıydı, ondan olabilir belki. Ama emin değilim.

adaptörün üstünde 175w yazıyodu.

• xbox'ın arkasındaki adaptör girişlerinin farklı olma ihtimali var mı acaba?
  • Önümüzdeki ay içerisinde Arcade pack almayı düşünüyorum bazı sorularım var.

1) Orijinal kutu içinde ethernet kablosu çıkıyor mu? eğer çıkmıyorsa ekstrada birşey mi almam lazım?
    2) Bütün Arcade Pack'ler falcon mudur? Pal ya da Ntsc'de bu olay değişir mi? Olup olmadığını nasıl anlarım?
    3) Firmwaresiz kullanacağım, Live üyelikleri ve fiyatları hakkında bilgi verebilir misiniz?
    4) Ntsc alırsam eski Xbox'ımdaki 300W çevirici Arcade'de çalışır mı?
    5) Arcade pack için 530 ytl peşin fiyatına 12 taksit nasıl fiyat?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lonelysoul -- 25 Nisan 2008; 10:08:21 >
  • arkadaslar yarin almayi dusunuyorum bi tane x-box ama bi ton cesidi war galiba en iisi hangisi . ne alirsam problem cikarmaz butun oyunlari rahatca oynuyabilirim . yazicioglundan almayi dusunuyorum . biraz acele bi yardim etsenis sevinirim
  • @zeus 1-benım laptopın cıkısları asagıdakı gıbı hdmı cıkısı yok ama dıger soyledıgın cıkıs varmı anlayamadım

Arayüz:DC-in, harici monitor, mikrofon, kulaklık (stereo), RJ-11, RJ-45, TV-out (s-video), i.LINK xboxı buna baglayabılırmıyım?

2-acaba adaptorlere bakınca 175 yazıosa kesın falcon mudur yoksa adaptorunu degıstırmıs olmaları ıhtımalı varmıdır?kutunun uzerınde yazıyor demıstınız 175 w dıe ama ya kutudakı urunle ıcındekı urun aynı degılse kutudakının serı numarasına bakıp ıcındekı urunle karsılastırabılıyormuyuz,kutunun uzerınden falcon oldugunu teyıt edıp konsolun uzerınde de kutunun uzerınde yazan aynı numaralar mevcutmu?umarım anlatabılmısımdır?
  • Arkadaşlar FW fiyatları her yerde aynı mı yoksa yerden yere değişiyor mu ? İzmit'te PAL Elite 100 lira dedilerde.
  • Arcade Pack 'te ethernet kablosu çıkmıyor, zaten çok pahalı değilya neyse . 175W yazısını kutudanda adaptördende bakabilirsiniz . FW Atik'te 40 ytl sanırım aradığımda öyle demişlerdi 2 gün önce . Bu arada maddi durumunuz iyi ise Elite alabilirsiniz 870 YTL sanırm pek bilmiyorum ama o kadar veremeyecekseniz 580 YTL ye Arcade PAL alabilirsiniz . Live da oynayacaksanız eğer 20 YTL yede kulaklık felan alırsınız 600 YTL , tabi bu 580 felan dedim Atik'te geçerli bu fiyat FW ücretsiz HDMI kablo hediye 2008 üretimli konsollar. Endemde 610 YTL di sanırım Arcadeler en son baktığımda .
  • bu elite falan demis bide live oynucaksan demissin live dedigin online mi oluo acaba? we elite le digerinin farki nedir acaba
  • Herkese selamlar,

Arkadaşlar XBOX Arcade almak üzereyim. Satıcı FW'li veya FW'siz yollayabileceğini söylüyor. Anladığım kadarıyla FW orijinal olmayan oyunları oynamayı sağlıyor. Şöyle bir sorum var:
    -Cihazı firmware'li alıp, kardeşimle orijinal olmayan oyunları evde yanyana oynayacağım. Çok beğendiğim ve online oynamak istediğim oyunların ise orijinallerini satın alıp online oynayacağım ban yememek için.
    Ancak bu durumda cihazımda sonradan yüklenmiş bir FW var iken, ve online bağlı iken (orijinal satın alınmış bir oyunla) cihazımdaki sonradan eklenmiş FW algılanıp ban yeme ihtimalim var mı?
    Eğer bu ihtimal var ise FW'siz bir makine alıp paso orijinal mi oynamam lazım?

Acil cevap verirseniz sevinirim.
    Saygılarımla.
  • @ THEONE

Bu şekilde bandan kaçamıyorsunuz malesef , eğer banlanma riski olmasın diyorsanız fwsiz kullanmanız lazım makineyi .

Acaba ne kadara alacaksınız Arcade yi ?
  • 575 YTL 6 taksit. Makine 220 Volt ve PAL. Pacman,Uno,Luxor2,Boom boom Rocet,Feeding Frenzy oyunları hediye. Nasıl fiyat? Makul mü yoksa daha iyisi bulunabilir mi?
    Bir de, bu cihazın orijinal oyunları ne kadara bulunabiliyor?
  • Taksitli fiyatı olduğu için iyi denilebilir . Pal peşin 550ytl altına satan ben görmedim .

Orjinal oyun konusunda tam bilgim yok ama yurtdışından siparişlerde uygun oluyor diye biliyorum , arkadaşlar daha net cevap verecektir .
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.