Şimdi Ara

YENİ XBOX ONE & 360 ALACAKLAR VE ACEMİSİ OLANLAR [ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.309
Cevap
44
Favori
500.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Nasipse ağabeyime xbox 360 getirteceğim (Amerka'dan).Ama birkaç soru işareti var kafamda.

Büyük ihtimalle ebayden alınacak.

1.)Premium System Sizce özellikleri nasıl ve 3 Kırmızı ihmali ne kadardır?

2.)Onun yerine Halo Edition nı mı tercih etmeliyim ve aradaki fiyat farkına değer mi?(100$ gibi bir fark)

3.)Cihazlar ntsc-u .Burada kullanabilmem için neler gerekecek ve bana maliyeti ne kadar olur.?

4.)Aynı şekilde tüplü televizyonda kullanabilmek için ne gerekecek?(Scart girişi var)

5.)Birde ebayden başka site var mı fiyat araştırması yapabileceğim????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rohirim -- 20 Nisan 2008; 20:57:46 >

• Bu sorulara da cevap verilmişti.

1- Yeni modellerin hepsinde 3K hemen hemen kaybolmuştur.
    2- Üretim tarihi en yeni olanlardan tercih edin.
    3- Ntsc-U için 110-220V çevirici gerekli.
    4- Konsolların içinde gerekli kablolar çıkıyor.
    5- Google'ı kullanın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: .ZeuS.

Bu sorulara da cevap verilmişti.

1- Yeni modellerin hepsinde 3K hemen hemen kaybolmuştur.
    2- Üretim tarihi en yeni olanlardan tercih edin.
    3- Ntsc-U için 110-220V çevirici gerekli.
    4- Konsolların içinde gerekli kablolar çıkıyor.
    5- Google'ı kullanın.

Cevabınız için teşekkürler.
    Topiği tamamen okuyunca tüm sorularımın cevaplarını gördüm.
    Kirlilik için kusuruma bakmayın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dominic3

quote:

Orjinalden alıntı: dominic3

arkadaşlar tüplü tvnin çözünürlüğü düşük olduğu için oyunun grafiklerinin tam potansiyelini yansıtmıyo. ama lcd dışında normal flat monitör kullansam tüplü tvden daha iyi görüntü alırmıyım?

arkadaşlar yardımcı olabilirmisiniz?

evet

• ya arkadaşlar kısa bi süre önce bende xbox sahibi oldum pc monitörüyle oynuyorum şu video gözlüklerden bi tane alsam xbox a uyumlumudur araştırdım kullanıldığı cihazlarda xbox yazmıyor siz ne dersiniz
  • 2 hafta önce xbox military pack aldım.military packlerle ilgili şikayet duyan varmı bu 3k olayıyla alakalı. bi yerde okumuştum ama pek inandırıcı gelmedi ms bozuk xbox ları tamir ettirip piyasaya military pack altında sunmuş(ben bunu aldıkdan sonra öğrendim ) doğruluk payı varmı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: timsahxx

ya arkadaşlar kısa bi süre önce bende xbox sahibi oldum pc monitörüyle oynuyorum şu video gözlüklerden bi tane alsam xbox a uyumlumudur araştırdım kullanıldığı cihazlarda xbox yazmıyor siz ne dersiniz

O bahsettiğin gözlükler video çıkışı olan hemen her aletle uyumludur. Oyun konsolları da bunlara dahil. Ancak 720p falan görüntü almayı bekleme. Görsel kalite o kadar iyi olmuyor. Ayrıca 1 saatlik bir deneyim, yoğun baş ağrısı ile sonuçlanabiliyor. Deneme yapma şansın varsa, almadan önce kullanmalısın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: altugs

2 hafta önce xbox military pack aldım.military packlerle ilgili şikayet duyan varmı bu 3k olayıyla alakalı. bi yerde okumuştum ama pek inandırıcı gelmedi ms bozuk xbox ları tamir ettirip piyasaya military pack altında sunmuş(ben bunu aldıkdan sonra öğrendim ) doğruluk payı varmı.

Military Pack eski model olmasından dolayı 3K görme ihtimali yüksektir. Daha doğrusu büyük ihtimalle görecektir.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: timsahxx

ya arkadaşlar kısa bi süre önce bende xbox sahibi oldum pc monitörüyle oynuyorum şu video gözlüklerden bi tane alsam xbox a uyumlumudur araştırdım kullanıldığı cihazlarda xbox yazmıyor siz ne dersiniz

O bahsettiğin gözlükler video çıkışı olan hemen her aletle uyumludur. Oyun konsolları da bunlara dahil. Ancak 720p falan görüntü almayı bekleme. Görsel kalite o kadar iyi olmuyor. Ayrıca 1 saatlik bir deneyim, yoğun baş ağrısı ile sonuçlanabiliyor. Deneme yapma şansın varsa, almadan önce kullanmalısın.

teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için monitörden devam etmem daha sağlıklı galiba :)

• falcon arcade lerde yeni soğutmada var mı? ve hdmi standart mı?
  • @Timeguard evet dediklerin mevcut
  • Ya arcade packlerin hepsi falcon değil mi??
  • @zeus yukarıda bı soru yazdım onada bı bakabılırmısın yardımcı olursan sevınırım cevabını beklıyorum.tesekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: kos1

arkadaslar pekı bu x boxı laptop bılgısayara baglayıp goruntu alabılırmıyım,bırde sızce ne zaman mıcrosoft bu urunu teknık destekle bırlıkte tr de satıs sunar bu konuda bır bılgınız warmı?cunku ben su malum ıslemı yaptırmak konusunda bıraz tereddutluyum de.

onlıne oyun oynamak ıcın kotalı ınternet yetermı,ben gunde 1.5 saatı gecmem onlıne da ne kadar kota harcarım???en onemlısı de bu sanırım.

Laptop'larda genelde çıkış oluyor. Eğer VGA veya HDMI giriş olan bir laptop varsa, oynayabilirsin tabi. Konsolun ülkemizde ne zaman resmi satışa çıkacağı belli değil. Bu gidişle çok uzun zaman alacak gibi. Henüz reklamları bile başlamadı. Bahsettiğin malum işlemi hiç yaptırma derim. Artık orjinal oyun bulmak eskisi kadar zor değil.

Kotalı internetle oyun oynayan çok kişi var. Birkaç ay deneme yaparsın, eğer kotayı aşıyorsan o zaman sınırsıza geçersin.

• quote:

Orjinalden alıntı: aBaBaDaN

Ya arcade packlerin hepsi falcon değil mi??

Bu tarihten sonra alacaklarının hepsi Falcon'dur tabi. Eğer herkes stoklarını eritmemişse, eski bir tane denk gelebilir. Sen yine de alırken temkinli ol.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kos1

arkadaslar pekı bu x boxı laptop bılgısayara baglayıp goruntu alabılırmıyım,bırde sızce ne zaman mıcrosoft bu urunu teknık destekle bırlıkte tr de satıs sunar bu konuda bır bılgınız warmı?cunku ben su malum ıslemı yaptırmak konusunda bıraz tereddutluyum de.

onlıne oyun oynamak ıcın kotalı ınternet yetermı,ben gunde 1.5 saatı gecmem onlıne da ne kadar kota harcarım???en onemlısı de bu sanırım.

Laptop'larda genelde çıkış oluyor. Eğer VGA veya HDMI giriş olan bir laptop varsa, oynayabilirsin tabi. Konsolun ülkemizde ne zaman resmi satışa çıkacağı belli değil. Bu gidişle çok uzun zaman alacak gibi. Henüz reklamları bile başlamadı. Bahsettiğin malum işlemi hiç yaptırma derim. Artık orjinal oyun bulmak eskisi kadar zor değil.

Kotalı internetle oyun oynayan çok kişi var. Birkaç ay deneme yaparsın, eğer kotayı aşıyorsan o zaman sınırsıza geçersin.

tesekkurler zeus yardımın ıcın pekı en ucuz nerede bulabılırız bu orjınal oyunları fıyatlarına bakıcam da ona gore karar verıcem senın goruslerını de dıkkate alarak.

bıde benım laptopın cıkısları asagıdakı gıbı hdmı cıkısı yok ama dıger soyledıgın cıkıs varmı anlayamadım

Arayüz:DC-in, harici monitor, mikrofon, kulaklık (stereo), RJ-11, RJ-45, TV-out (s-video), i.LINK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Twinkie35 -- 21 Nisan 2008; 21:46:00 >

• Merhaba xBox kullanicilari almanyada yasiyorum adim ömer uzun zamandir pcde takiliyorum fakat tatmin etmiyor beni :D yeniden oyun konsolu almak istiyorum ve büyük ihtimalle xbox360 alacagim fakat bazi sorularim var öncelikle kirmizi isik olayini sormak istiyorum youtube da bununla ilgili birsürü video var kirmizi isik olayi nedir ? nasil meydana gelir? özellikle youtubeda izledigim videolarda yeni yada eski olsun hemen hemen %99'unda bu problemin oldugu söyleniyor tam olarak nedir bilgi verirseniz sevinirim.. birde almak istedigim pakette xbox360 Elite yaninda ise 1 Funk - Controller, 1 Headset ve NFS Pro Street var fiyat 399€ fiyati bana cok uygun geldi ps3 ile karsilastirdigimda ps3 40gb 2 oyun ve 1 blueray film veriyorlar fiyati 499 € arada 100 € fark var :D
    sizce almalimiyim ayrica xbox360 alirsam bana ne tür bi lcd monitor tavsiye edersiniz ? ve hangi oyunlari tavsiye edersiniz :D yardimlarinizi bekliyorum iyi günler..
  • forumu yoğun bir şekilde araştırdıktan sonra xbox360 arcade pal alma aşamasının son safhasına gelmiş bulunmaktayım ve sizlere birkaç sorum olacak ve bu doğrultuda xbox ı alacağım;

-1-xbox360 ın ömrü nedir?yenibir xbox ne zamana çıkabilir?ve xbox360 ın grafik kalitesi ne zaman eskir?

-2-xbox ı asıl alma nedenim, pc ye çıkan oyunların neredeyse tümünün xboxa da çıkması ve bu oyunların grafiklerinin ortalama bir pc ye göre çok daha iyi olması.size bu daha ne kadar böyle gider?

-3-Bende birer tane samsung 940bw(19"_1440x900) ve lg l204wt(20.1"_1680x1050). bu monitörlerden hangisinden,en iyi hangi çözünürlüğü alabilirim.forumda bir arkadaş 940bw ile kırpmadan 1080p ye ayarladığını ve gayet güzel goruntu aldığını yamış.fakat bunun olması için en azından görüntünün stretch olması gerekmez mi?

-4-Forumda sürekli bir kırılma diyaloğu olmuş zamanında. Açıkçası hala kırılmanın ne olduğunu pek anlmadım ama, ben 940bw nin native çözünürlüğü 1440x900 olmasına rağmen pc de oyunları genelde 1280x800 de ya da yakın bir değerde(1280x720vs.) oynuyorum, fakat gözüme bir kırılma ilişmedi, bunun anlamı xboxta da mı kırılmaları farketmeyeceğimdir?

-5-xbox alırken dvd sürücüsünün markası önemli midir?malum fw li kullanacağım, markadan markaya bir uyumluluk farkı var mıdır?

-6-ankara'da yaşıyorum ve geçenlerde irmaktoysland den fiyat aldım,590 ytl dediler pal arcade pack için.büyük bir ihtimalle oradan alacağım, forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda.siz ne diyorsunuz bu fiyata ve tercihe?

Şimdilik sorularım bu kadar, cevaplarınız için teşekkürler...

• Oncelikle benim gibi daha once xbox kullanmayan ınsanlarla bu kadar sıcak kanlı ve sabırlı bır sekılde ılıglendıgınız ıcın tsekkur ederım.Size bir kac sorum olacak

1-İstanbulda sanırım herkes atik elektronigi oneriyor.Peki arcade pack falcon olan atik elektronikte ne kadar?
    2-Kredi kartina vade farksiz taksit imkanlari warmi?
    3-Son olarak PAL almayi dusunuyorum sizcede olemi yapmaliyim?

Yardimlariniz icin sımdıden tesekkurler ...
  • 1.5 ay önce ben atikten pal arcade falcon aldım.

1. Normalde alet 550YTL idi. Ben 300 peşin. 300ytl 6 taksit olmak üzere ödeme yaptım. Yanında 3 tane oyun, FW , VGA kablo , ve ses kablosu aldım. Bana bunlar 600ytl ye patladı yani

2. Vade farksız taksit olmuyor.

3. Ben pal aldım çünkü oyunlar pal a daha erken çıkıyor.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.