Şimdi Ara

Yeni Windows 10 güncellemesi ses sorunları ve dosyaların kaybolmasına yol açıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
2.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft bu hafta, Windows 10 işletim sistemi için KB4556799 toplu güncellemesini dağıtmaya başladı. Toplu güncelleme, çeşitli güvenlik açıkları için düzeltmeler içeriyor, ancak bazı kullanıcılar yükledikten sonra bir dizi sorunla karşılaştı.

Ayrıca Bkz.TSMC, ABD'de fabrika inşa etme planını açıkladı

Gelen bilgilere göre Windows 10'a gelen yeni KB4556799 güncellemesi, sesle ilgili sorunlara ve dosyaların kaybolmasına neden oluyor. Bazı kullanıcı raporlarına göre, toplu güncelleştirmeyi yükledikten sonra ses sürücüsü yapılandırmaları sıfırlanıyor ve hatta bazen Realtek sürücüsü bile kaldırılıyor.

Bir kısım kullanıcı da, ayarlarda görsel olarak hiçbir şey değişmemesine rağmen, cihazdan ses çıkmadığından yakınıyorlar. Bu nedenle, hoparlörlerden, kulaklıklardan ve diğer cihazlardan ses almak mümkün değil. Kullanıcılar ancak KB4556799 kaldırıldıktan sonra ses cihazlarının performansının normale döndüğünü belirtiyorlar.

Microsoft'tan yeni bir güncelleme bekleniyor

Ne yazık ki KB4556799 güncellemesi ile gelen sorunlar sadece ses ile ilgili değil. Bazı kullanıcılar, toplu güncellemeyi yükledikten sonra kullanıcı profilinde depolanan tüm dosya ve belgelerin kaybolduğundan şikayet ediyorlar. İyi haber, kullanıcı verilerinin ve diğer ayarların silinmemiş olması. Bazı nedenlerden dolayı, KB4556799 yüklendikten sonra, Windows 10 kullanıcı profili yerine geçici bir profil indiriyor ve bu da tüm dosyaların silindiği izlenimi veriyor.

İlgili sorun, işletim sisteminin 6-8 kez yeniden başlatılmasından sonra kendi kendine çözülüyor. Ancak bu yöntem aynı sorunla karşılaşan tüm kullanıcılar için etkili olmayabilir. Bu durumda ise KB4556799 güncellemesini kaldırarak sorunu çözebilirsiniz. Geçici bir kullanıcı profili yüklemeyle ilgili sorunun Microsoft forumunda ve Geri Bildirim Merkezi'nde birçok kez bildirildiğini belirtmek gerek. Ancak şu ana kadar geliştiriciler bu sorunların varlığını resmi olarak doğrulamış değil. Microsoft, büyük bir olasılıkla yakın bir gelecekte, sorunu çözecek planlanmamış bir güncelleme yayınlayacak.

• Yapacağınız işi ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şaşırdık mı..?

• Ya güzel kardeşim neden düzgün çalışan şeyi bozuyorsunuz her hafta sonu güncelleme vermek zorunda mısınız?

• Her güncellemede bir dosya kayboluyor zaten şaşırmadık.

• Güncelleme ile ilgili bir sıkıntı yok.Kendi sistemlerinde sorun çıkınca bunu hemen haber yapıp herkeste sorun varmış gibi duyuruyorlar.

• Microsoft bana özel denetimden geçmiş sürüm gönderiyor herhalde :)
    Şubat ayından beri 2004 sürümü kullanıyorum ve sorunun "S" sini yaşamadım.

• lord-06- kullanıcısına yanıt
    şaşırmamışındır.

• sorun çıktıgını nereden biliyorsun ?.. onlarca sürücü ile çalışyor microsoft olabilir de geç illa ukalalık yapacaksınız

• Arşivime baktım bende her hangi bir sorun yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bir güncellemede sorunsuz gelsin.

• Bunlar güncelleme adı altında insan motivasyonu konusunda doktora yapıyor çok belli.

• Konu dışı alaka: 2004 güncellemesi insider dışına verildi mi? Bilen var mı?
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Insider olmadan insider dahil tum guncel ve entegreli Windows iso larini olusturmak oyle temiz kurulum ile format atmak veya yukseltmek istiyorsan buyur :
    https://uupdump.ml/
  • Bende komple ses çıkış cihazı bulamıyor şuanda. Driver falan kuruyorum nafile. Kulaklık bile takınca ses çıkış cihazı olarak görmüyor laptop. Fuc u mcsoft

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    RTM'mi bu?

Yoksa kurmam.
    RTM daha resmi olarak yayinlanmadi. Ama illa RTM olsun ama en guncel entegre 1909 istersen bile yine verdigim adres isine yarar. Haberdeki sorun en bastan elimin edilmis oluyor. Olusan ISO lar entegre en guncel yapili olmaktadir... Yani haberdeki yapiya direk geciliyor. Bir bakima cozumdur de ...
  • smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hocam VLSC aboneliği var bende. 2004 oraya düştüğü an sorun olmaz benim için. 1909 a erişimim var.

RTM olmadan kurma düşüncem yok açıkcası. Bir zamanlar insider'lıkta yaptık. Mahvetmişti microsoft production da kullandığım notebook'u.

Bir daha insider felan olmam.
    Insider sistem ile aslinda bircok sorun daha hizli cozuluyor hatta geri bildirimlerde talepler de dikkate alinip eklenebiliyor. Insider oldu olali Windows 10 a emek veren ilham veren aslinda bizleriz... Suan da insider surumlu epey cihazim vardir. Ciddi manada bir sorun yok aslinda yok gibi ...
  • Şu Windows 10 güncellemelerinden hiç negatif etkilenmeyen bir ben mi varım? :)

Her türlü güncellemeyi yaptım, şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım.

Not: Windows 10 19041.264

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.