Şimdi Ara

Yeni Uydunet Tarifeleri Geldi! #01.10.2015#

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
3.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1 Ekim İtibari ile yeni tarifler sitede yer aldı

#Çifte Fırsat Kampanyası#http://turksatkablo.com.tr/internet-Kampanya,344

25Mbit/25GB AKK + Teledünya Temel Paket + Kablo TV ==> 30 TL (24 Ay taahhüt)

#İnternetsiz Olmaz Kampanyası# http://turksatkablo.com.tr/internet-Kampanya,346

10Mbit/75GB AKK + Kablo TV ==> 43,9TL (12 Ay Taahhüt)

#3 Ay Faturanız Bizden Kampanyası#http://turksatkablo.com.tr/internet-Kampanya,343

25Mbit/150 GB AKK + Teledünya Üst Paket + Altın Sinema Paketi + Kablo TV ==> 70 TL (ilk 3 ay 0 (Sıfır) TL) (27 Ay Taahhüt)

*Bütün Tarifelerde HD Kutu 3 TL * 24 Ay taksitle
    **Bütün Tarifelerde Docsis 3.0 Modem 6 * 24 Ay taksitle

Çifte fırsat kampanyası ekonomik internet arayanlar için çok iyi bir fırsat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TekniKerim -- 1 Ekim 2015; 0:29:17 >

• TekniKerim kullanıcısına yanıt
    Kampanyalar daha çok yeni abone olacaklar için gibi.

Mevcut abonelere bir kıyak yaparlar umarım...

Şöyle bir 50 DL / 25 UL / 1 TB kampanyası yapsalar mevcut 50/250'lilere.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charmlander

Kampanyalar daha çok yeni abone olacaklar için gibi.

Mevcut abonelere bir kıyak yaparlar umarım...

Şöyle bir 50 DL / 25 UL / 1 TB kampanyası yapsalar mevcut 50/250'lilere.. :)
    Vodafone 69 TL'ye 60 Mb/Sn - 150 Gb AKK tabi baya geçiyor sistem yok herhalde bence türksat eski politikasını sürdürmedi ve sonuç olarak baya müşteri kaybedecek
    Uydunet bir sürü sorun oluşmuş forumlarda duyduğum kadar ve kota 150 Gb'a gelince tak diye akk geçiyor diğer firmalar öyle değil ne yapıyorlar anlamadım.
    Süperonline cep telefonuma mesaj geldi AKK aştınız hızınız 3 mb/sn düşecekmiş diye hızım 30 mb/sn çıktı ve kota felan yok düşme olmadı ama eskiden uydunet kullanırken AKK mesajı geldiğinde tak indiriyorlardı sisteme bak böyle yaparsa kimse geçmez uydunet'e en azından doğru düzgün tarifeler çıkartta insanlar yararlansın.

• Evime internet bağlatmak istiyorum, akşam 5te geleceğim için akk çok önemli değil. Arada CS oynar film izlerim. Muhtemelen 1 yıl kalıp taşınacağım, taahhüt 1 sene olsa iyi olur. İkinci kampanyayı tavsiye eder misiniz? Şehir Konya
  • stevenashty kullanıcısına yanıt
    DSL de en uygun tarifeler 49 TL den başlıyor. Kaldı ki uydunetin performansı DSL bağlantılardan daha da iyidir.
    Dsl demedim zaten Fiberoptik'ten bahsediyorum ki uydunet'in RG6 kablolar ile ne kadar performans alınabilirse dsl ilede o kadar performans alınabilir 2 side bakır kablo eğer binanızın içinde fiberoptik kutusu var ise uydunet'e hiç bulaşmamak lazım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Dsl demedim zaten Fiberoptik'ten bahsediyorum ki uydunet'in RG6 kablolar ile ne kadar performans alınabilirse dsl ilede o kadar performans alınabilir 2 side bakır kablo eğer binanızın içinde fiberoptik kutusu var ise uydunet'e hiç bulaşmamak lazım!
    AKK kalkmadıkça yeni kampanyalar pek avantajlı gelmiyor bana.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Hocam uydunette saha dolabına kadar fiber gelir zaten. ordan Koaksiyel kabloya döner ve sinyal farklı kanallardan çoklu olarak basılır.
    birçok yerde ttnet de aynısı kullanıyor saha dolabına kadar (veya bina altına kadar) fiber ordan bakır telefon kablosu. (bazı yerlerde CAT6 ethernet kullanılıyor)

kaldı ki adsl ile uydunet arasında çok fark var, kullandıkları modülasyondan tutun sinyal değerlerine kadar. Mesela adsl vs vdsl de sinyalleri yükseltemezsiniz DSLAM dan ne çıkıyorsa o. Uydunette sinyal yükselteçleri ile kmlerce uzağa sinyalleri yükselte yükselte gönderebilirsiniz.

Uydunetin rakibi VDSL dir, Fiber dir. Kaldı ki Docsis 3 de ping ve hız problemleri yok denecek kadar az.

Aynı lokasyonda yıllardır oturuyorum Uydunet, Superonline Fiber, TTNET Vdsl kullanmış biri olarak konuşuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

Benim gibi eski abonelere resmen avcunuzu yalayın demeye başladı Türksat. Kampanyalarda en ucuz paketi aldırtmıyor artık. Ben ne anladım bu kampanyadan o zaman ? Kampanya dahilinde pahalı olan değil en ucuz tarifeyi kullanmak istiyorum. Ama yok illa eski aboneyiz diye ceza kesecek Türksat. Kampanyalarında ki ayrımcılık artık beni bıktırmaya başladı. Düzgün bir TTNET tarifesi gördüğümde geçeceğim artık. 2007 yılından beri sadık müşterinim ama yeter artık senin yaptığın ayrımcılık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanerss -- 1 Ekim 2015; 9:53:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TekniKerim

Arkadaşlar 1 Ekim İtibari ile yeni tarifler sitede yer aldı

#Çifte Fırsat Kampanyası#http://turksatkablo.com.tr/internet-Kampanya,344

25Mbit/25GB AKK + Teledünya Temel Paket + Kablo TV ==> 30 TL (24 Ay taahhüt)

#İnternetsiz Olmaz Kampanyası# http://turksatkablo.com.tr/internet-Kampanya,346

10Mbit/75GB AKK + Kablo TV ==> 43,9TL (12 Ay Taahhüt)

#3 Ay Faturanız Bizden Kampanyası#http://turksatkablo.com.tr/internet-Kampanya,343

25Mbit/150 GB AKK + Teledünya Üst Paket + Altın Sinema Paketi + Kablo TV ==> 70 TL (ilk 3 ay 0 (Sıfır) TL) (27 Ay Taahhüt)

*Bütün Tarifelerde HD Kutu 3 TL * 24 Ay taksitle
    **Bütün Tarifelerde Docsis 3.0 Modem 6 * 24 Ay taksitle

Çifte fırsat kampanyası ekonomik internet arayanlar için çok iyi bir fırsat

10 Mbit 15 Gb 20 TL kampanyası daha iyidi, tüh keşke ona abone olsaydık. Cunku nasıl olsa ikisi de 2 gun sonra 3 mbite dusecek. 25Gb kota olunca 25 mbit olmasnın bir espirisi yok, ha 10 mbit 10gb kota ha 25 mbit 25gb kota, ikisi de 2 gunde 3 mbite iner, ayda 10 tl fazladan vermeye gerek yoktu.

Süperonline,TTnet,Türksat fiber kullanmış biri olaraktan Süperonline>Türksat>TTnet şeklinde olurduki uydunet sinyalleri gerçekten son derece iyi geliyordu.Süperonline'de aynı şekilde bir farkı yok ancak türksat madem bu kadar çok iyi pingler tavan yapıyor ve hızlar son derece düşüyor her zaman arıza ekipleri gelip mi çözücek ben türksat kullanırken=
    Kablo herhangi oynatmada yada temazsızlıkta hemen internet yada televizyon yayını gidiyordu.
    Elektrik kesilirse aynı şekilde yine gidiyordu.
    Ping ve hızlar gündüzleri düşer veya ana ankastre kutusundaki kablolar yanar felan bir sürü sorun çektim.
    Tabiki de dandik modemini hiç saymıyorum başlı başına bir sorun kendisi.
    Gerçekten son derece kaliteli ve sorunsuz bir firmaydıda ondanmı insanlar devamlı şikayet ediyorlar gerçekten insanları kandırmayın tamam bazı bölgelerde iyi olabilir ama her bölgede iyi olmaz!
    Bizim cadde'ye bir tane ankastre kutusu koydu uydunet bütün işyerleri apartmanlar almaya başladı 25,50,100 mb/sn birden istediğin kanala geç hızlar aniden düşmeye başladı sorunu çözemediler.
    Süperonline geldi hemen ona geçtim adamlar 300 mb/sn derse o hızı veriyorlar daireye kadar fiberoptik kablo çekiyorlar.

Docsis 2.0 ve Docsis 3.0 arasındaki fark 1 olan kanalı 8 kanala çıkarmak otomatik şekilde sizi daha iyi bir kanala atıp hızınızın düşmemesini sağlamak ki bu hiç yeterli bir teknoloji değil 8 kişi 100 mb/sn ile dosya indirse sorun çıkar devamlı birde devamlı ankastre yanıyor çok veri indirdiğimizden dolayı insan oraya fan felan klima koyar küçük kutu ne yapabilir ki!

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    insan kandırma gibi bir durumum yok kaldı ki sizin bölgenizde uydunet sıkıntılı olabilir.

Ankara'da çeşitli lokasyonlarda IP tabanlı çağrı merkezi kurulumları yaptım. hepsinde internet bağlantısı 2 adet uydunet veya 1 uydunet 1 ttnet (adsl veya vdsl)
    voipde ping'in özellikle önemi çok büyüktür. Kaldı ki uydunetteki sıkıntıların %90'ı verdikleri modemden kaynaklanıyor. Bunun çözümüde basit verdikleri modemi bridge moda alıp router bağlamak. işte o zaman ping sorunu hız sorunu kalmıyor

Çağrı merkezi kurduğum bazı bölgeler ; Bestekar Sokak, Cebeci, Çukurambar, Balgat, Maltepe, Kızılay, vs vs Hepsinde en az 10 en fazla 40 ip telefon vardı

Kablo bağlantılarında sorun olması halinde bağlantının kesilmesi normal sonuçta eve fiziksel bağlantı ile geliyor. Ek veya konnektör bağlantılarının düzgün yapılamamış olması ayrı bir etken. (bu bütün operatörler için geçerli)
    ayak altında kablo dolaşıyorsa değil koaksiyel sol fiberin kablosu bile ezilir.
    Elektrik kesilince gitmesi zaten normal (bu konuda tek kesinti olmayan firma TTNET evde internet kesilmesin derseniz modemi UPS ile beslemek gerek)
    Ping ve hız: yoğun kullanım olan bölgelerde kullanıma göre değişiyor. (Mesela Ankara Kızılay'da gündüz pingim 20ms ise akşam 10 - 12ms gündüz kullanımı yoğun, tam tersi konut bölgelerde geçerli)
    Modemler ilgili çözüm basit 50 TL ye dandik bir router alarak sorununu çözebilirsiniz. (kaldı ki yeni ZN Serisi modemlerin çoğunda sıkıntı yok gibi)
    Bence diğer firmalara göre daha kaliteli hizmet ve kalite anlayışları var en azından devlet kurumu (haliyle işlemlerde yavaşlık ve esneklik pek yok)
    Superonline da bir süre çalıştım onda da özellikle IPTV de sıkıntıları var ama genel olarak sorunsuzlar. bilinçli kullanıcıların tek şikayeti upload kotası diyebilirim. Ara sıra sistemsel hatalarda var. Ayrıca tracert verilerinde çok atlama var buda +ping demek.
    Uydunet ise eski TT iştiraki olduğundan melez bir yapıya sahip altyapı olarak.
    Docsis 2 ile docsis 3 arasındaki fark sadece 8 kanala çıkarma değil. downstream kanal sayısı tanımlı değil. 8 kanalda olabilir 32 kanal da olabilir. 32 kanalda 1600mbit hız görebilirsiniz. ile dönük bir proje tabiki (bkz: vikipeki:https://en.wikipedia.org/wiki/DOCSIS)

ankastre sorunun bence sebebi farklı çünkü switch vs yok fiber dönüştürücü ve CMTS cihazlar var bunlarda işleri yük değil sadece sinyali dönüştürmek.

Hocam bizde Ankara ya yeni tasindik.Yasamkent e

Binada Superonline fiberi vs yok.Normal adsl i var.Uydunet in ise kablo tv yayini mevcut binamizda.

Sizce hangisini baglatmaliyiz?

Genel kullanimimiz download,video izleme vs seklindedir.Pek online oyun ile aramiz yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 1 Ekim 2015; 13:46:58 >
  • ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    Yaşamkentteki altyapı ile ilgili bilgim yok maalesef ama uydunet bağlatıp 7 gün içerisinde memnun kalmazsanız veya sıkıntı yaşarsanız kapattırabilirsiniz.
    Uydunette böyle bir esneklik mevcut diye biliyorum 444 0 126'dan detaylı bilgi alabilirsiniz.
    Anladim hocam,cok tesekkur ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Anladim hocam,cok tesekkur ederim
    ah be kaçırdık guzelim 20 tl lik yaza merhabayı
  • Ben de yaklasik 2 hafta once uye oldum 59 tl oduyorum acaba bir ust paket olan 3 ay bizden kampanyasina gecis yapabiliyormuyum?
  • Herkes icin teledunya 30 ay taahhutlu paketim var acaba yukaridaki kampanyalarin herhangi birinden yararlanabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olgi

Herkes icin teledunya 30 ay taahhutlu paketim var acaba yukaridaki kampanyalarin herhangi birinden yararlanabilir miyim?
    Pek iyi değil gibi. 44 liralık paket fena değil diğer ikisi fiyatının paketi değil. TV izleyenler için daha cazip ama internet için cazip değil. Kasım'dan sonra Ttnet'in kampanyalarını da görmeye başlarız.
  • 50 mbit 250 gb tarifesi 69 lira olsa satışlar tavan yapar. Bu paketin kullanicisiyim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.