Şimdi Ara

Yeni tünelin ismi için 'Atatürk' ve 'Abdülhamid' isimleri yarışıyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
1
Favori
4.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Abdl. Olsa ne olacak ataturk olsa ne olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StormLight

Güya türkiye Cumhuriyeti, hizmete açtıkları tüm kamu malları ya kendi adları var yada osmanlı padişahı adları.

Türkiye cumhuriyeti uzaydan gelmediği için olabilir mi ? Neden bu kadar rahatsız oluyorsunuz osmanlıdan yoksa savaştıklarımızın torunlarından mısınız ?
  • Atatürk ve Abdûlhamit Han tüneli olsun bizim olsun

• Ulaştırma Bakanı "Değerlerimizin yarıştırılmasını doğru bulmuyoruz, anket amacının dışına çıktı." demiş.
    Bu da demek oluyor ki Atatürk ismi ankette açık ara önde, muhtemelen anketi bir kenara bırakıp kendi kafalarına göre isim koyacaklar.

Yok yani sen anket koyarken ne bekliyordun ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Casablanca -- 10 Aralık 2016; 16:5:43 >
  •  Yeni tünelin ismi için 'Atatürk' ve 'Abdülhamid' isimleri yarışıyor
    Atatürk ismi öne çıkınca akp
  • Zaten atatürk adı herşeyde var bence abdülhamid olsun sonuçta oda bir türk büyüğü neden ayrışıyoruz ki
  • Bence 2 side olmasın.
    Mimar Sinan olsun, Metehan, Atilla, Alparslan, Bilge Kağan olsun, farklı bi isim olsun. Bu kadar zengin kültürü olup daracık isim havuzundan isim veren başka millet olamaz.

• Anket hakkinda geri cekilmeler baslamis.

Buyuk ihtimalle anketi yaparken "sonucta bir osmanli padisahi, 15 temmuz, hatta rte cikar. Biz de halk secti, milli irade der rahat rahat ismi koyariz" diye dusunduler ama sonuc Ataturk olunca aciklamalar gelmeye basladi.

Buyuk ihtimalle sonunda Ataturk degil, kendi istedikleri ismi koyup bu anketi, dolayisiyla halkin istedigini gormezden gelecekler.
  • Atatürk olmalı çünkü oradan geçen yabancı aa Atatürk kimmiş diye araştırır. Sonra ingiltereden önce kadına seçme seçilme hakkı verdiğini, okuma yazma oranını uçurduğu gibi sayılamayacak derecede reformu yaptığını öğrenir. Ülkemize saygı duyar. Bence 3. Havalimanı da Atatürk olmalı.

• gbzlim kullanıcısına yanıt
    Çünkü millete osmanlı dönemini empoze etmeye kalkismalarini kabul etmiyorum.

Osmanlı denildiği zaman, sanki hükümet orta doğu ve Balkan ülkelerinin sahibi olduğunu sanıyor. Kaldı ki bizim dedelerimizi sırtından bıçaklayan insanlar da bunlar olmuştur.

Zaten sonuç belli oldu. Atatürk adı önde gidince anket işini geri çektiler, Abdülmecid çıksaydı sizce sonuç ne olurdu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abdülhamid ve Yavuz sultan selim ismi vermesiyle Osmanlı döneminin empoze etmesinin ne ne alakası var ?

Orta doğu ve başkanların sahibi değiliz ama yüz yıllarca orada söz sahibi olduk ve ordakilerin bize karşı olan sempastisi hala devam ediyor.

Onlar o zaman sırtımızdan bıçakladı diye her fırsatta laf söylüyorsunuz ama şu an her fırsatta yüzümüzden bıçaklayan avrupaya amerikaya bi kelime ettiğinizi görmedim. Bİ kerede çıkıp kendi kültürümüzü savunduğnuzu görmedim Avrupanın kültürüne karşı çıktığınzı görmedim.

Kaldıki yöneticisi olduğun forumda haberi okursan haberde ilk günden itibaren verilen oyların yüzdelik dilim vs ile gösterilmediği yazıyordu. Sizin iddia ettiğiniz gibi ise kaynağınız nedir ?

Son yazdığınızı forum kendisi yalanlıyor.

https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/20-Aralikta-acilacak-Avrasya-Tunelinin-ismini-siz-belirleyin.htm

...Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ise web sitesi üzerinden Avrasya Tüneli için isim önerileri toplamaya başladı. "Kıtalar Birleşiyor Alttan, İsimi Geliyor Halktan" başlığıyla yayınlanan form aracılığıyla en fazla gönderilen isim tünele verilecek. Yüzdesel dilim ya da oy oranı olarak hangi öneriye kaç adet isteğin geldiğinin gösterilmemesi ise büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbzlim -- 10 Aralık 2016; 16:24:49 >

• Abdülhamit olsun böyle yandaşa peşkeş projelere Atatürk ismi ağır gelir.
  • Abdulhamid Han yazdım ve gönderdim. Ne kadar da güzel duruyor. ABDÜLHAMİD HAN

• quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

Ulaştırma Bakanı "Değerlerimizin yarıştırılmasını doğru bulmuyoruz, anket amacının dışına çıktı." demiş.
    Bu da demek oluyor ki Atatürk ismi ankette açık ara önde, muhtemelen anketi bir kenara bırakıp kendi kafalarına göre isim koyacaklar.

Yok yani sen anket koyarken ne bekliyordun ki?

Anketı onlar koymadı ya ben koydum ..
    Yoksa suc devletımızde değil hanı ben de sen de..Konulur mu hıc anket

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puhahaha Atatürk ismi önde gidince nasıl r yapıyorlar te allahım doymadılar dönmeye yahu.
  • Ne atatürk nede ABDULHAMİT HAN ismini verelim
    En iyisi atatürkün dedesinin ismini verelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Turkler isim verme ozurlu oludugunu birkez daha kanitladi hep ayni isimler. Ne bi yaraticilik var ne bi degisiklik yillardir ayni tas ayni hamam.

muradisdan mı koyalım aslan

• gbzlim kullanıcısına yanıt
    Bak arkadaşım, bir cümleden sonra ama kelimesi gelirse o cümle amacını yitirir.

Gurbetteki türk de ülkesini sever avrupaya söver ama parası olduğu halde Türkiye yerleşmez.

Iran ırak Afganistan Türkmenistan Azerbaycan gibi ülkeler Türkiye karşı sempatisi Osmanlı'ya karşı değil.

Avrupa ve Amerika gram umrumda değil, kişisel olarak bana zarar vermeyen bir şeyi neden fikirlerine sıcak bakmayım? Arap da örnek davranış göstersin onu da örnek alayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahPapyon

quote:

Orijinalden alıntı: muradisdan

Turkler isim verme ozurlu oludugunu birkez daha kanitladi hep ayni isimler. Ne bi yaraticilik var ne bi degisiklik yillardir ayni tas ayni hamam.

muradisdan mı koyalım aslan

bu nick name'i sevmiyorum ancak çok eski 2003 yılından beri kullanıyorum hatırası var
  • ilk denizcinin veya donanma savaşlarında başarıya ulaşmış komutanın ismi konulabilir
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.