Şimdi Ara

Yeni Tucson LPG/LDI konusu (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
10
Favori
89.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende 2 kasımda çekmeköyde ki coskun otodan aldım tucson 4*2 132 beygir olan otomatık modelı. servis lpgyi taktırıp oyle verdı lovato marka.ilk depolardan sonra depoları fulledım olcum ıcın cıkan degerler su sekılde sızce normal mı? lpgci ile konusmaya gerek var mı?
    429 kmde 11,9 LT benzin 42 LT gaz aldım yani, 100kmde 3Lt benzin 10,5 Lt lpg yakmıs bu degerler nasıl?
    daha önce lpg li i20 kullanıyodum tabiki birebir kıyaslanmaz ama ona göre bu benzini cok fazla kullanıyor sizce normal mı?
  • bozbeq kullanıcısına yanıt
    Bu araç harbi iyi yakıyor :) Karma sistemlerde benzin kullanımı yüzde 15-25 arası deniliyor. En son ankaradaki Hyundai bayisi bana %10 dedi :) ortalama değer %20 olsa sizin kullanım da öyle birşeye denk geliyor. LPG' li 4X4 elite plus düşünüyordum fakat yakıt yüzünden almayacağım gibi duruyor.

Prins yada Vialle den LPDI taktırıp da yakıt bilgisi paylaşacak varsa aslında çok iyi olur.
  • LDI taktıran var mı son donemde? kayseri civarında LDI sistem taktıran oldu mu?
  • tgdi elit araclarımızda bayide taktırdığım karma sistem lpg kiti kullanıyoruz. 10bin km gelen 4*2 aracımızda herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Ne performans ne başka birşey. 2bin km de ki 4*4 aracımızda aynı şekilde. lpg kaynaklı herhangi bir şikayetimizde (gaza geçmeme gibi / 1 sefer) servis hızlıca destek/çözüm üretti şimdiye kadar. en kötü ihtimallerden birisi eksoz sübaplarının zarar görmesi olarak konuşuluyor ortalıkta. 55bin olmuş lpg li tucsonu gördüm, hiç bir sıkıntı yoktu.

Bakalım bizimkiler kaça kadar gidecekler
  • Merhaba araçlara hangi marka sistem taktiriniz ayrıca bildiğim kadarıyla Landirenzo karma sistem aracın garantisi kadar garanti veriyormus aracın motoru için ayrıca marjet diye bi yerli marka var sıvı sistem 4250tl su anda bunun hakkında bilginiz varmi Landirenzo 5000 kusurlara çıkıyor (karma sistem) olarak teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar; Tucson 1.6GDI aracım şu an 600 km de ve ben 2 hafta önce Kayseri'de karma sistem Lovato taktırdım aracıma tam uyum sağlamış durumda lpg nin varlığını hiç hissettirmiyor. Performans ve çekiş benzinde olduğu gibi gayet iyi. Ne kadar yaktığını henüz hesaplamadım ama ekonomik olduğunu fark ettim. Aracım rodaj süresi dolduğunda özellikle yakıt sarfiyat hesabı yapıp buradan sizlerle paylaşacağım. Ayrıca taktırdığım lpg sistemi bana 3000TL' ye oldu.
  • 1 ay oldu gdi otomatike prins taktıralı.şehir içinde yol bilgisayarına göre 10 litre pompa değerlerine göre 13 litre. 32 kuruş filan yakıyor.gaz fiyatı yaklaşık 2.45.
    Bu arada benzin hiç gitmedi

• maydem M kullanıcısına yanıt
    landrenzo takılı bende de
  • quote:

Orijinalden alıntı: histerik

landrenzo takılı bende de

Nasil memnunmusunuz??sarfiyat nasildir?

• T-Gdi Tucson Elite Plus almayı düşünüyorum. Prins sıvı sistemi nerede taktırabiliz? Bu arada ben Anamur'da yaşıyorum. Antalya-Mersin-Adana'dan bayii önerebilirsiniz.
  • histerik H kullanıcısına yanıt
    Merhaba landiirenzodan memnunsunuz aracın garantisi varsa eğer lpg de nasıl bir uygulama yapıldı garanti konusunda teşekkür ederim

• Yokmu benim gibi tucson alma ama kafasinda bin turlu soruyla boğuşanlari detayli aydınlatabilecek bir arkadas. Sivi lpg konusunda kafam karma karisik oldu. Senede 30.000 km yapiyorum kesin. Sivi lpg taktiran arkadaslarin sehir icinde sehir disinda ne kac kurus yakiyor. Bir şikayetleri varmi. Prinsmi brcmi daha az yakiyor ve hangisi daha uyumlu? Neden araba satis sitelerinde lpg taktiranlar hemen satisa cikarmis araclarini?Bir kac kullanan arkadas şöyle detayli yardimci olsa benim gbi en az 1000 kişi ne yapacağına karar verebilir

• Benzin olmuş 5.38 TL (ankara)... Bu aracın hitap ettiği kitleye göre bu araca benzinle binilmez. LPG şart; Karma sistemin artılarını eksilerini masaya yatırınca elde tutulur bir avantajı kalmıyor. Sıvı sistem ise takılması pahalı fakat LPG ye garanti veren bayiler karma sistem takıyor. Benim fikrim garanti bitimini takiben sıvı sistem LPG taktırmaktan yana olurdu.
  • Merhaba arkadaşlar rusconun 1.6 dizel otomatiği gelir mi bu yıl?

• uyumsuz U kullanıcısına yanıt
    Takip ettiğim kadarıyla ben yazmaya çalışıyorum. Önceki yorumlarıma da bakabilirsiniz...
    Bende tucsonu almadan önce çok araştırdım.100 bin para verip lpg taktırıp motoru gümletmekten çok çekindim. Ama dedim ya çok araştırdım. Aslına bakarsanız lpg firmaları birşey olmaz diyor birşey olunca da ben bilmem diyorlar. Genel olarak böyle gidiyor bu işler. Ama sıvı lpg taktırıpta sorunla karşılaşan görmedim. İllaki vardır ama ben görmedim.
    Prins lpg sıvı sistem hakkında şunu söyleyebilirim. Kesinlikle diyebilirim ki çekişte hiçbir değişiklik olmadı. Yakıt olarak benzin gerçekten tüketmiyor. Ortalama olarak 15 bin km de 100 tl lik benzin tüketirmiş. Gelelim yakıt performansına. Ben şu an 3 bin km yaptım.13 litre yakıyor diyebilirim. Benzinle karşılaştırdığında yarı yarıya diyebilirim. Hiç şu ana kadar şikayetim olmadı.
    Brc yi çok övüyorlardı. Zaten ikisi arasında kaldım. Brc Çorum da taktıracaktım ama konya da yaşadığım için burda prins lpg taktırdım. Brc nin yakıt performansını bilemiyorum.

Yine ara ara yazarım...

• quote:

Orijinalden alıntı: g_onur2

Takip ettiğim kadarıyla ben yazmaya çalışıyorum. Önceki yorumlarıma da bakabilirsiniz...
    Bende tucsonu almadan önce çok araştırdım.100 bin para verip lpg taktırıp motoru gümletmekten çok çekindim. Ama dedim ya çok araştırdım. Aslına bakarsanız lpg firmaları birşey olmaz diyor birşey olunca da ben bilmem diyorlar. Genel olarak böyle gidiyor bu işler. Ama sıvı lpg taktırıpta sorunla karşılaşan görmedim. İllaki vardır ama ben görmedim.
    Prins lpg sıvı sistem hakkında şunu söyleyebilirim. Kesinlikle diyebilirim ki çekişte hiçbir değişiklik olmadı. Yakıt olarak benzin gerçekten tüketmiyor. Ortalama olarak 15 bin km de 100 tl lik benzin tüketirmiş. Gelelim yakıt performansına. Ben şu an 3 bin km yaptım.13 litre yakıyor diyebilirim. Benzinle karşılaştırdığında yarı yarıya diyebilirim. Hiç şu ana kadar şikayetim olmadı.
    Brc yi çok övüyorlardı. Zaten ikisi arasında kaldım. Brc Çorum da taktıracaktım ama konya da yaşadığım için burda prins lpg taktırdım. Brc nin yakıt performansını bilemiyorum.

Yine ara ara yazarım...

hocam gözümden kaçtı sanırım ama motor t-gdi mi acaba? ve şu anda ortalama ne kadar tüketiyorsunuz acaba

@alihsanercan hocam son durum nedir? hiç sorun yaşadınız mı kışın? ayrıca son tüketiminizi söyleyebilir misiniz acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 12 Mart 2017; 21:50:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

quote:

Orijinalden alıntı: g_onur2

Yine ara ara yazarım...

hocam gözümden kaçtı sanırım ama motor t-gdi mi acaba? ve şu anda ortalama ne kadar tüketiyorsunuz acaba

@alihsanercan hocam son durum nedir? hiç sorun yaşadınız mı kışın? ayrıca son tüketiminizi söyleyebilir misiniz acaba

Arkadaşlar Merhaba.Aracım yaklaşık 11000 km oldu. Bunun 10.000 km si sıvı sistemli. Kışın hic bir sorunla karşılaşmadım Allaha şükür.eğer başka soracaginiz birşey olursa seve seve yardım ederim. Teşekkürler.
    Ha sonradan gördüm özür dillerin 4*4 t-gdi elite plus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alihsanercan -- 18 Mart 2017; 7:44:56 >

• alihsanercan A kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkürler . Ortalama hız ile birlikte ortalamam tüketiminiz nedir hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Cevabınız için teşekkürler . Ortalama hız ile birlikte ortalamam tüketiminiz nedir hocam

Araç şehir içinde dur kalktı trafikte 12-13 lt yakıyor.tabi bu kullanıma gore değişiyor ben agresif kullanan biriyim.iste bu yüzden biraz fazla yaktiriyorum galiba.Uzun yola çıkıp aracı çok fazla sıkıştırmazsam 8-9 lt arasında gidip geliyor. Yani gazın benzine göre fiyatı hemen hemen yarı yarıya düşük olmasından dolayı cebinizden çıkacak olan para doğal olarak yarıya düşüyor. Yani aslında araç aynı yakıyor

• alihsanercan A kullanıcısına yanıt
    Hocam değerler çok iyi ortalama 12 litre yaksa 35 kuruş yakar ki 1.6 turbo 177 beygir araç için bedava resmen.

Dizeli ile arasında 10-15.000 olsa dizeli alınır ama dizeli ile arasında 80.000 var nerdeyse :))

Sıvı sistem takılır gezilir . Ki dizeli olsa ortalama 7 den aşağı yakmaz ki bu da yine 35 kuruş yapar

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.