Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1571. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15691570157115721573
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ever corolla forum sitesini 1.33ü aldigimdan beri takip.ediyorum onceden 1.33 cekmiyor diyenlere araba kullanmayi bilmiyorsun diye polemige giriyorlardi. Ama son.zamanlarda bizzat 1.33 kullananlar motorun.yetersiz oldugunu rampada surekli vites degistirmekten biktiarini yazmaya basladilar. 1.33un motor gucu 1.2 tsi motor kadar olamaz. Kaldiki 1.2tsi de oyle gaza basinca şaha kalkmiyor turbo olsada motor kucuk tork da 175. 1.6 motor 250torklu dizel araclarin cekisi gibi olurmu? Olamaz tabi..Ama bircok.insanin isini gorur rampalarda 1.33 gibi bayilmaz yakit tuketimide 1.33den azdir. Tabi omru de atmosforik gibi degil. Bana sorarsan.elinde 1.33 olanlar bosyere araclarini satmasinlar. Butcesi yeterli.olanlar ise 1.33e hic yaklasmasin as km.yapsa bile.

Ani hizlanmalara gelince aile aracinda bence gerek yok. Yani sagdan veya soldan biri sollamaya calisiyorsa birak gitsin..bende 1.6 superb var ani hizlanma konusunda iyi degil ama uzun yolda sollama sorunu yok. Ama bazen seytan durtuyor artistlik yapan biri cikinca bende gaza basip haddini bildiriyorum. Altindaki arabaya bakmadan guya seni geciyor sonra geri kaliyor bir daha basip onune geciyor. İste bu tiplerle karilasinca tozumu yutturmak.sart oluyor. Cezasini da cekiyoruz..Gecen ceza yedim radara yakalanmisim. 160-170km ile epey yol.almistim.

Sahi su radar konusunda tavsiyesi olanlar varmi? Cok uzun.yol.yapanlar az cok ogrenmistir en cok nerelerde var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• cLk kullanıcısına yanıt
    Mobilde de link veriyor bahsettiğim problem özellikle mobili etkileyen bir durum. Üstte cevaplanacak mesajı gösteri seçerseniz yazarken görebilirsiniz

• Bana özelden mesaj yazan arkadasa cevabi buradan yazıyorum. Mesaji gindermek icin tel.no onayi istiyor sagdan solda paylaşılmasını istenedigimden vermedim.

Madem.istanbulda kullanacaksin ben de 1.33'ü istanbulda 2 yil kullanip sattim. Kullanirken rapmada cok sıkmıştı ama konforlu araba. Clio dan sonra 1.33 mercedese binmis gibi gelir sana. 1 hafta kiralik dizel clio.kullandim rampada adera ucuyordu ama konforun.k si yoktu. İstemiyorum oyle araci ben. Clio almaktansa corolla alirim. Madem yilda 7-Yilda 8bin km yapacaksin ki bende o civarlarda yapiyorum alabilirsin. Valla ben sattigima pismanim. Yalniz seni de sonradan sıkabilir. Test et diyecegim ama araci kullandikca zamanla insanin fikri degisebiliyor. O yuzden.karar senin. İmkanin varsa 1 hafta kiralik vs bul kullan. Butcen.elveriyorsa baska arac almani tavsiye ederim. Butcen buna yetiyorsa bence alinir nede olsa cok yol yapmiyorsun.

Benim şu an.kullandigim arac 1.33 ile karşılaştırmaya uygun degil onun.icin.karsilastirma yapamayacagim tek sey söyleyebilirim.verdigim 2 kati paraya degmezdi. Bundan.sonra arac aldigimdaki diger araclar gibi 2 yilda satmayacagim 1.2 tsi leon veya 1.2 tsi octavia alacagim insallah. Cevre baskisi olmasa bunumu.aldim demeseler b sinifi ibiza bile alirim. Yeni ibiza buyumus gecen seat bayide inceledim. İbizanin konsoluna bayılıyorum leon gibi asimetrik degil..hatta 2017 yilin arabasi oylamasina yeni ibizayida almislardi bazilari listede octavia neden yok diyordu hangi arac secildi bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 8 Şubat 2018; 22:49:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Mobilde de link veriyor bahsettiğim problem özellikle mobili etkileyen bir durum. Üstte cevaplanacak mesajı gösteri seçerseniz yazarken görebilirsiniz

Mesela alttaki resimde sadece bahsedilen diyor. Arkadaşın Hangi mesajına cevap verdiğini göremiyorum. Ama masaüstü versiyonda cevapla deyip mesaj yazsan bile hangi mesajın cevaplandığına giden link var. Mobilde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 8 Şubat 2018; 22:52:6 >

• cLk kullanıcısına yanıt
    O da mevcut isime dokununca mesajı altın şeklinde gösteriyor

• quote:

O da mevcut isime dokununca mesajı altın şeklinde gösteriyor

Yukarıdaki resimde nereye dokunmam gerekiyor?

Edit: tamam buldum hocam. Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 8 Şubat 2018; 23:17:38 >
  • Merhaba.
    Toyota Corolla aksesuar kataloğunda akıllı bagaj ve alarm uygulamaları bulunuyor. İkiside 500 tl civarı montaj hariç. Bu uygulamaları yaptıran varmı, özellikleri nelerdir ve nereler sökülüyor montaj esnansında? Akıllı bagaj kapağı uygulamasında sadece kildimi açıyor yoksa kapak kendiliğinden tamamen açılıyormu?
  • Basit ikisini de takması. Bazı plastik aksamları söküyorlar. Akıllı bagaj kilidi açıyor,evet.
  • tenekekutu kullanıcısına yanıt
    O zaman taktırmaya değmez. Bagaj kapağı komple açılsaydı kullanışlı olurdu. Kilidi açtıktan sonra kapağı ben elle kaldıracaksam bir esprisi kalmıyor.
    Peki taktıkları alarm orijinal Toyota malımı yoksa başka bir markamı bilginiz varmı?
  • Daha güçlü amortisörler koyarak açılmasını belki sağlayabilirsiniz. Yarı işlevsel diyebiliriz, kendiliğinden tamamen açılması için motor konulması vs derken fiyat baya pahalı hale gelir.

Alarm işinde tüm markalar bu işi yapan firmalardan destek alırlar. Toyota Cenmax'tan yardım alıyor. Ayrı bir kumanda olmaması,soketinin uyumlu olması gibi artıları var tabi.
  • Merhaba arkadaşlar dvr kamera aldım kablo kirliliği olmaması için kabloyu döşemeye gizlemek istedim ancak sağ yolcu perde hava yastığının bulunduğu döşemeyi sökemedim siyah bir parça var tutan o parçayı nasıl halledebiliriz.

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=a7YirUZ6xKg Bu videoyu izlersen görebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİ0967 -- 10 Şubat 2018; 12:47:50 >
  • Merhaba,
    Arka cam yağmurlu günlerde çok fazla su tutuyor ve görüşümü azaltıyor.Aliexpress'den su kaydırıcı aldım ama pek verim alamadım.Gerçekten işe yarar su kaydırıcı önerebilir misiniz?
    Aslında arka cama silecek takılabiliyorsa o daha iyi bir çözüm olur benim için,böyle bir uygulama mümkün mü,yetkili serviste yapılabilir mi?
  • 61skymoon61 6 kullanıcısına yanıt
    Ben resistansı açıyorum hocam bir nebze işimi görüyor.

• 61skymoon61 6 kullanıcısına yanıt
    Ben nanolife diye bir yagmur kaydirici kullandim...bir seneden fazla etkisi suruyor...uzun yolda silecek bile calistirmaya gerek kalmiyor...cok memnun kaldim ben bu sene tekrar aldim.

• CEMS44 C kullanıcısına yanıt
    Aynen bende nanolife kullanıyorum. Yaklaşık 3 yıl falan oldu halen etkisi var. Tekzenden almıştım. Çok kaliteli bir ürün. Su damlası hiç durmuyor camda. Silecek çalıştırmana gerek kalmıyor. Birde su damlalarının camdaki dansıda müthiş görünüyor. Damlalar 60 70 km hızdan sonra yukarıya doğru gidiyor. Görüntü çok güzel oluyor. Arabama binenler şaşkın şaşkın baka kalıyorlar. Yanlız cama yanlış uygularsan camı mahvedebilirsin. Çok dikkatli ve talimatlara uyarak uygulaman lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lpg ayarımda sorun olduğundan aracımın benzin haritasının da bozulduğunu düşünüyorum. ECU ya reset atmak için tam olarak ne yapmam gerek arkadaşlar? Akü kutup başını çıkarıp 3-4 dk bekledim ama sadece aracın saati değişti. Radyoda falan herhangi bir değişiklik olmadı. Az mı beklemişim demek bu yoksa başka bir belirtisi var mı arkadaşlar? Teşekkürler.
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    Akü bağlantısını her iki kutubu da çıkarıp kontağı açarak kalan akımıda bitirip bekleyerek yapın. Bu şekilde resetlenir

• quote:

Akü bağlantısını her iki kutubu da çıkarıp kontağı açarak kalan akımıda bitirip bekleyerek yapın. Bu şekilde resetlenir

Teşekkürler Hocam deneyeyim. Her yerde sadece negatifi çıkarıp beklemek yeterli gibi yazılmış.
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    Uzun süre beklemek lazım o şekilde uğraşmaktansa bunu yapmak daha rahat.

• 
Sayfa: önceki 15691570157115721573
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.