Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1566. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15641565156615671568
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    lpg lide 5w40 veya 5w30 kullanın 0w20 olmaz. Km 50000 i geçtiyse 5w40 daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AveNTuriN_ -- 19 Ocak 2018; 12:49:56 >
  • Koltukların altındaki soket gevşemiştir. Servise gösterin düzeltirler hemen.
  • Bende de aynı sorun oldu birkaç kere,servise getirdim bir problem gözükmüyor dediler.Koltukların üstünde birşey varsa ondan olabilir dediler tekrar ederse getirin daha detaylı bakalım dediler ama tekrar etmedi.Benimki arka koltukları yatırıp bagajda bişeyler taşıdıktan birkaç gün sonra olmuştu sonra arka koltukları biraz düzelttim tekrar etmedi.
    Arka koltukları biraz kurcalayın bir de koltuk üzerine ağır birşey koymamaya çalışın belk düzelir.Kitapçıkta yolculuk halinde arka emniyet kemeri çıkarılırsa bu ikaz sesi duyulur diyor kemer bağlantılarını da bir kontrol edin.
  • pannekamp P kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili oldukça bol bilgi mevcut, gerek ilk sayfada gerekse hemen hemen her sayfada 1 kere konuşuluyor neredeyse. Kullanıcı olarak sizin tercihiniz, kitapçıkta yazan belli.
  • cLk kullanıcısına yanıt
    2014 corollamda ön farlarda kılcal çizik bulunuyordu. Kar desenine benziyordu. Garanti kapsamında serviste değişim gerceklesti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba; geçen hafta farkettim, farların iç kısmındaki çukur aynaların, lambanın üst kısmına gelen tarafı lambanın ısısından dolayı kararma yapmış, acaba herkeste böylemi, böyle ise, çok dayanıksız bir malzemeden yapılmış sanırım hem plastiği hemde nikelaj kaplamasında sıkıntı var, yanık gibi duruyor.
  • https://youtu.be/10_Q_gtuCvM

Merhaba, torpido taraflarından videonun hemen başındaki gibi ses geliyor. Yağmurlu havalarda ses yok, yazın ses yok, kışın ses oluyor ama her zaman değil çoğu zaman oluyor.

Ne sesi olduğuna bir anlam veremedim. Görüşlerinizi almak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 20 Ocak 2018; 15:25:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kontağı cevirince calışmayan araç sahipleri debriyaşj pedalının altında bir şey olmadığından emin olsun arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meyyup -- 23 Ocak 2018; 15:31:8 >
    Yardımcı olayım dedim ama sesi anlayamadım, torpido bölmesinde bir şey ses yapıyor olabilir mi? Ya da belki su falan birikiyordur içerideki kanallarda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Yardımcı olayım dedim ama sesi anlayamadım, torpido bölmesinde bir şey ses yapıyor olabilir mi? Ya da belki su falan birikiyordur içerideki kanallarda?

Torpidoyu boşaltıp denedim. Su birikme sesine benzemiyor daha çok metal bir ses.

1. Ve 4. Saniyedeki ses. 4. Saniyede ses iki defa çıkıyor.

Balata kaynaklı olabilir mi? Sesi ne yaptıysam duyamadım bilmiyorum ya ben anlayamadım ya da anlaşılmıyor. Eskinseri balatalarda sıkıntı vardı değişiyordu yenisi ile. O seste yanıltıyor olabilir. Ki yağışlı havada olmaması falanda bunu destekliyor

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam 2015 model 1.33 corolla (makyaj öncesi) kaça satılabilir sizce ? Araç 26.000 km'de, servis bakımlı. Kaza vs. yok. Çelik jant, hız sabitleyici, sis farı, cam filmi, koltuk kılıfı gibi ekstraları var. Geçen gün arkadaşımın arabasıyla (skoda octavia 1.2, 2015 model) Konya-Adana yaptık, dönüşte ben kullandım. Aracımdan soğudum o an. 6. viteste araçta 5 yetişkin tüm yolu geldik, pozantı tarafları dahil. Aynı yolu kendi aracımda kamyon sürer gibi 50 kere vites küçült, arttır, devir çevir arabayı bağırt şeklinde gidip geldiğim için gerçekten arkadaşın aracını çok beğendim. Ayrıca ses yalıtımı, malzeme kalitesi vs. açısından da benim arabadan üstün. Siz ne düşünüyorsunuz octavia konusunda?@_AveNTuriN_

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coralla 1.33 -- 24 Ocak 2018; 13:5:21 >
  • Coralla 1.33 C kullanıcısına yanıt
    Fiyat olarak bir şey diyemem çünkü öyle bir durumki yani her rakama her araç var. İnanın şuanda aynı araca 80 diyende var 70 diyende. Ama tahmini olarak 55-60000 aralığında gider araç. Octavia için eğer manuelse düşünülebilir ama otomatik için dsg sebebiyle ben sıcak bakmıyorum. Bile bile almak bana akılcı gelmiyor. Haricinde arka kısım biraz dar geldi bana. Motor olarak elbette 1.33 ten iyidir.

Donanım ise alacağınız araca bağlı en boşunda çoğu şey yok çünkü. Böyle oluncada ben şahsen araçtan soğuyorum. Hava yastığı bile eksik geliyordu bir ara

• quote:

Orijinalden alıntı: Coralla 1.33

Hocam 2015 model 1.33 corolla (makyaj öncesi) kaça satılabilir sizce ? Araç 26.000 km'de, servis bakımlı. Kaza vs. yok. Çelik jant, hız sabitleyici, sis farı, cam filmi, koltuk kılıfı gibi ekstraları var. Geçen gün arkadaşımın arabasıyla (skoda octavia 1.2, 2015 model) Konya-Adana yaptık, dönüşte ben kullandım. Aracımdan soğudum o an. 6. viteste araçta 5 yetişkin tüm yolu geldik, pozantı tarafları dahil. Aynı yolu kendi aracımda kamyon sürer gibi 50 kere vites küçült, arttır, devir çevir arabayı bağırt şeklinde gidip geldiğim için gerçekten arkadaşın aracını çok beğendim. Ayrıca ses yalıtımı, malzeme kalitesi vs. açısından da benim arabadan üstün. Siz ne düşünüyorsunuz octavia konusunda?@_AveNTuriN_

Ben de Octavia sürdüğümde ayni şeyleri hissetmiştim. Maalesef ilk alırken Octavia yı hiç düşünmemiştim. 2014 Aralık ayında 1.33 ile Octavia 1.2 aynı fiyattı. Çok çok yanlış tercih yaparak corolla aldım maalesef. Şu an ki fiyatlara bakarsak arada çok fark var. 1.33 yerinde saydı Octavia aldı başını gitti

Optimal donanım paketi gayet yeterli olacaktır benim için, yani boşun bir üstü. Manuel istiyorum, zaten motor performansı o kadar iyi ki otomatik kullanmak gibi bu aracı kullanmak. Dediğiniz gibi tek dezavantajı arka diz mesafesi ve şaft tünelinin olması, onlar da göz ardı edilebilir bence. Sırf arkası geniş diye corolla olacak iş değil.
    Ben aracımı 2015 sonunda almıştım, o zaman corolla ile octavia arasında yanılmıyorsam 4000-5000 tl gibi bir fiyat farkı vardı (octavia daha pahalıydı). Ama nedense değerlendirmeye bile almamıştım octavia'yı. corolla'dan baya emindim ama pek tatmin edici bir deneyim sunmadı araç şimdiye kadar. 2. el fiyatlarına baktım, 2015 modelleri 70 bin civarından satılıyor. Enflasyon karşısında paramız erirken corolla alıp ölü yatırım yaparak zararımızı ikiye katlamışız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coralla 1.33 -- 24 Ocak 2018; 19:53:40 >
    dostum peki, havayastıklarını ve güvenlik donanımını koyup da davlumbazları çalmanın, bagaj ve kaput amortisörü koymamanın, dizelde cc koymamanın mantığını söylesene? hadi almanlar donanımdan kazanıyor? toyota ne yapmak istiyor?
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    O ayrı bir konu ama, yani parasını verirsen alırsın da demiyor ya da olmadık şeyler ekleyip güvenlik kısımı yüzünden zoraki bir üste itmiyor.(safety sense olayı hariç) Ki bende dahil birçok kişi şuanki birçok markanın politikasından memnun değiliz buna Toyota'da dahil. Sırf safety sense için corollada 50. yıl almak zorundasın ki bununda advance ile farkı 15000 lira gibi. Ama auriste opsiyonel olarak 2500 gibi bir rakama alabiliyorsun mesela.

Ben şuanda açık açık söylüyorum bütçem biraz daha olsaydı(şöyle 150-170000 bandına çıkabilseydim) kesinlikle ikinciel premium markalara yönelirdim. Ancak ne yazıkki imkanlar dahilinde şuanda alınabilecek doğru düzgün araçta yok. Birinin şanzımanı sıkıntı birinin motoru sıkıntı diğerinde donanımlar hep opsiyonel vs vs
  • Merhaba arkadaşlar. Kasım ayında 2016 corolla 1.33 life aracımı satarak yine 2. el 2016 model makyajlı corolla 1.4 dizel mmt şanzıman aracı satın aldım. Araçta advance paket olmasına rağmen maalesef ilk üretim bandından çıkan advance paketlerinde yağmur, far sensörleri ve kararan iç dikiz aynasi olmayanlardan. Şimdi 3 aylık tecrübelerime göre şanzıman gerçekten konforsuz. Özellikleri yokuş aşağılarda vites 1 de kaliyo ve 5000 devire kadar vites attırmadigina şahit oldum. Birde park ederken ani vites değiştirmelerde geri vitese veya E moduna gecmekte sorun yaşıyorum. Araba ikaz verip vites değiştirmiyor. Ve maalesef arada sırada özellikle park ederken balata kokusu gelmekte. Yakıt ise Ankara şehir içi ve bol yokuşlu dikmen taraflarında kullanmaktayım. Şu an ortalamam 6,9 litre gözükmektedir. Bence fazla. Hdi veya dci motorlar ayni guzergahlarda kaç yakıyor merak ediyorum. Sonuca gelirsek corollayi ikinci kez denememe rağmen beni pek memnun etmedi. Bence corolla alacaksan 1.6 benzinliden şaşmıcaksin. Şimdi tekrar araba arayışına başladım. Baktığım modeller dizel otomatik megane, golf veya pug 308. Sizce değiştirmeye değer mi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1.33 her zaman zarar ettiriyor. Bende 2015 aralıkta aldığımda 1.2 tsi leon ile arasında sadece 2bin tl fark vardı. Tipine ve bagajına aldanıp corolla aldım. 2.elde leon 64bine satılırken 1.33 corolla 54binden satılıyordu. Zarar ettirdi. Skoda zarar ettirmiyor ve 2.elde değer kaybı olmuyor. 2 ay once 110binden superb aldım simdi aynı 2017 model 125bin. Ama performansı bir kenara bırakırsak konfor konusunda octavianın 1.33 corolladan iyi olacağını tahmin ediyorum. Superbin octavidan iyi olduğunu ikisini de kullananlar söylüyor. Bana sorarsan 1.33ün superbe yakın konforu var.

• 
Sayfa: önceki 15641565156615671568
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.