Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1560. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler. Ankara Efe den 56.900₺’ye aldım.+ lpg 3.900₺

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi yıllar arkadaşlar, kısa süre önce aracımın pert olması sonucu yeniden araç almak zorunda kalmıştım. Dün şans eseri bir tanıdığım aracıma durduk yere talip oldu. Verdiği rakamda 0 km fiyatından 3000 lira fazla 2017 model için. Tabi şuan 2017 fiyatı yok :) Araçta toplamda 6000 liralık ekstra var fabrikasyon halinden. Renk ve kombinasyon sebebi ile böyle bir teklif yaptı. Birkaç tanıdığa sordum ne yazıkki beyaz harici seçeneğim yok eğer satarsam 2017 de. 2018 model içinde fiyat belli değil ama düşünürsen bir şeyler yaparız dediler.

Araç aldığımda 2500 kmde idi şuan 6000 de. 1.6 premium otomatik 50. yıl 17 jant versiyonu. Ekstra; boya koruma, kapı ve tampon bantları, bagaj havuzu, havuzlu paspas, kaput keçesi, spoiler, kapı eşikleri, ön arka koltuk ısıtma ayrıca +3 yıl garanti uzatması var. Aldığımda sadece garanti uzatma ve boya koruma vardı.

Liste fiyatı ne olacak bilmiyorum, ancak 2017 liste fiyatı üzerinden aynı rakama alabilirsem eğer ciddi olarak düşüneceğim. Üzerine kalacak 3000 lira ilede yine aynı ekstraların büyük kısmını hallederim gibi. Yani hem 1 model yüksek olacak hemde 0 km almış olacağım bu defa. Ancak fiyat farkı konusu beni çekimser bıraktı. En geç çarşambaya kadar haber vermem gerekiyor. Sizce mantıklı mı?

• Bence olabilir ancak şu an liste fiyatları güncellenmekte.Fiyatlar belli olduktan sonra karar vermeniz daha doğru olur.Aksesuarları hesaba katmadan (yeni alınacak araçta 2018 model) 3000 TL fazla olmasada, sattığınız paraya aynı aracın aksesuarsızını almak bile kar diye düşünüyorum .Hem 1 yaş yeni hemde gerçekten 0 araç olacağı için.(Şuanki aracınızı 2500 km de almış olsanız bile oda 2. el bir araç olduğu için mutalaka aklımızın bir kenarında acaba sorusu kalabiliyor.)
    (Tabi sizin araca talip olan bu yazdıklarımızı hesaplamıyor mu? Yada nasıl öyle bir fiyat teklif etti anlayamadım, her nekadar araçta ekstralar olsada verdiği paraya aynı aracın sıfırını alabiliyorken)
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam aracınız sıfır gibiydi ama teklif çok iyi ben kesin kabul ederdim kur düşüyor devlet te vergide indirim mi ne yapacakmış sıfır araçların fiatı artmaması için bu akşam haberlerde seyrettim Yani siz her halükarda çok rahat sıfır bir araç alabilirsiniz çok daralmadan hocam

2018 in MTV si daha yüksek olacak. Başka marka alma düşünceniz varsa güzel teklif. Yine corolla alacaksanız değmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cLk -- 1 Ocak 2018; 21:25:20 >
    Açıkçası neresinden bakarsanız bakın mantıklı gözüküyor. Arkadaşın söylediği gibi aksesuarsız 0 bile alsanız. Karlı ticaret olur.. ki ötv dilimi olayı da yardımcı olursa ballı kaymak olur:)

• Teklifin sebebi renk ve araçtaki ekstralar. Şuanda hiçbir versiyonda koltuk ısıtma yok. Ben orjinal parçaları sipariş edip montaj yaptırdım. Bunuda her yerde herkes yapamaz. 2018 için fiyat yok şuanda zaten fiyat belli olmadan kararımı vermem lazım büyük ihtimalle. 2 gün sürem var.

• cLk kullanıcısına yanıt
    Mtv problem değil çünkü şuanki araçta 2 mtv ödeyeceğim 0 km alırsam 1 mtv ödeyeceğim. Yani oradan zaten kurtarır durumda. Araç olarak aynısını mı alırım bilmiyorum ama en kötü durumda aynı araç olacak gibi.

50. Yıl olmasaydı corolla almazdım yeniden önceki aracımda da. Şuanda ne yapacağım bilmiyorum.

• nuri1979 N kullanıcısına yanıt
    Öyle gibi ama fiyatlar açıklanmadı henüz o nedenle ne olur belşi değil. Birde ne kadar beklemek lazım bilmiyoruz. Yani belki bir süre idare edip duruma göre bakarım bilemiyorum ama aracın bana sonradan yaptıklarımla birlikte maliyeti ile aldığım teklif arasında yaklaşık 17-18000 var. Bu açıdan baya iyi bir rakam.

Yarın kararımı vereceğim büyük ihtimalle satacağım gibi ama bakalım

Bencede isabetli bile karar olur. Teklif cok iyi sonradan vazgecmezse. Döviz kuru en azından bugünlerde inişe gectiğinden yeni fiyatların yuksek.olma ihtimali düşük (yil sonunda 4.32 tahmin etmisler). Artsa bile artış.cüzi olur. Aslında baska markalarıda dusunebilirsiniz.

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Az önce 2017 lere baktım 1000 lira zamlanmış. 2018 için fiyat alamadım ancak 2017 dahi alsam şuanki renk haricinde birkaç tane beyaz harici bulabildim. 50 yıl olduğu için satış oranı düşük diğerlerie göre elde kalan araçlar var.

Araca talip olan kişiyi tanıdığım için sorun yok. Konuştum biraz önce öğleden sonra halledelim diye. Aracı verip fiyata göre ya 2018 bekleyeceğim 1 hafta kadar ya da 2017 lerden alacağım. Corolla harici düşünmüyorum çünkü bütçe olarak çok aradayım, yani otomatik istiyorum o nedenle dsg olmayacak o konu net. Haricinde kasası yeni olsun istiyorum. Tabi donanım olarakta en azından corolla advance seviyesi olacak başka araç olursa.

Aslında gönlümden geçen bir araç var ancak gücüm yetmiyor. Aracı alsamda yakıtı ve vergisiyle beni üzer. 1.8 veya 2.0 avensis için konuşuyorum. Eğer bütçem 170-180000 gibi olsaydı zaten premiumlara bakardım

• Biraz önce araçtaki kişisel eşyalarımı toparladım. Alıcı ile bankaya gideceğiz, satış için randevuyu ayarladı oradanda satış işimi halledeceğiz. Umarım pişman olmam.

Hocam hayırlı uğurlu olsun inşallah. Kararı verdiyseniz arkaya bakmayın artık. Bu arada bu kadar kısa sürede bu kadar değişim helal olsun vallahi.

• ScHeNKii_ScP kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için. Bu değişim aklımda yoktu diğeri mecburi olmuştu bu da biraz nakit sebebiyle oldu. Yoksa normalde 3-4 sene binerim aldığım araca.

Biraz önce hallettik tüm işlemleri aracın gidişini görünce değişik oldum. Kısa süre olmuştu ama renk üç araçtada aynıydı o nedenle yadırgamamıştım.

Bu defe başka araç alasım var ama bütçe yetmiyor istediklerime. Kredi vs de istemiyorum. Altından kalkabileceğimi bilsem bir tane mavi 2.0 avensis sw var 2015 model premium plus donanım otomatik 127000 gibi bir fiyatı vardı. Ama hem bütçe için biraz aşıyor hemde çok piyasası olan bir araç değil ve tüketimi üzer beni. Yılda 20000 ile benzinlide direten biri olarak bu fazla olur gibi.

Hayırlı Olsun. Güzel alışveriş oldu bence sizin açınızdan..

Hayırlı olsun hocam ALLAH utandırmasın karlı bir alışveriş olmuş ne alacağınızı bende çok merak ediyorum avensis ikinci elde ve yakıtta sizi üzer bence.

• Tuttimiqi T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, umarım pişman olmam. Yeni araç almak en zor kısmı hele bütçede tam sınırda ise.
  • nuri1979 N kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, aslında otomatik seçeneği olsaydı dizelini tercih edebilirdim belki ama bu şekli ile pek mümkün değil. 2.0 benzinlisi çok güzel görünüyor, ancak tüketim ve vergi konusu ne yazıkki uyacak gibi değil. Seçenek olarak auris sw hybrit premium ekledim, 2017 modelde 131500 lira liste fiyatı var. Biracık indirim yapılabilir gibi, bayide 1 tane vardı mavi renk. Ancak kararsızlık ne yazıkki işi bozuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AveNTuriN_ -- 2 Ocak 2018; 20:45:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Teşekkür ederim, aslında otomatik seçeneği olsaydı dizelini tercih edebilirdim belki ama bu şekli ile pek mümkün değil. 2.0 benzinlisi çok güzel görünüyor, ancak tüketim ve vergi konusu ne yazıkki uyacak gibi değil. Seçenek olarak auris sw hybrit premium ekledim, 2017 modelde 131500 lira liste fiyatı var. Biracık indirim yapılabilir gibi, bayide 1 tane vardı mavi renk. Ancak kararsızlık ne yazıkki işi bozuyor.

eğer 125.000 bütçen varsa ve hala corolla kovalıyorsan pes mirim. dizel otomatik astra al hem keyfini yaşa hem tüketim düşüklüğünü. sport donanımı 135.000 liste fiyatı var ama bugünlerde sağlam indirim yaparlar. ha bu kadar bütçen yoksa da kusuruma bakma.

not:125.000 e ikinci el 2017 çok güzel hilux lar var illa toyota dersen

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Bu ara baya masraf yaptığım için bütçe olarak 120000-125000 arasında bütçem var maksimum. Astrada st leri güzel aslında ama 140000 gibi bir rakam isteniyor liste fiyatında. Aslında benzinlisi tüketim olarak üzmeyeceğini bilsem belki olabilir. Arada 10000 var ama benim bütçe çok sıkışık, zorlarsam alırım ama çokta zorlamak istemiyorum.

Corolla için 0 km olmayacak yine önceki gibi ikinciel denk getirirsem düşünüyorum. Sadece kasasının yeni olması(en azından 1.5-2 sene değişmeyecek olması) ve şanzımanın sıkıntı olmaması gibi kriterim var. Hybrit desteğinden dolayı o da bir seçenek benim için.
  • 
Sayfa: önceki 15581559156015611562
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.