Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15061507150815091510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1şahıs

quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Makyajla millet donanım ekler toyota çalar. Bu kafayla devam etsin, bir daha tövbe toyota almam. El alem güneşe uydu yollayacak teknolojiyle araç üretiyor, toyota aya ayak bastık hemide sorunsuz diyor. Teste hileli araç yollayacak kadar düşüyor.

Global pazarda vw nin renonun, psa nın yükselişi tesadüf değil. Toyotayı ilerleyen yıllarda zor günler bekliyor. Artık dünya çapında sorunsuzluk ön planda değil. Sony nin tv sektöründe başına gelen toyotanın binek araç sektöründe başına gelmesi işten bile değil.

Ben de astra 1.4t almayı düşünürken corollaya kaymıştı gönlüm. Geri astraya mı yönelmeliyim sizce. Astra sport ile corolla advance aynı fiyatlarda.

naçizane eski auris yeni astra sahibi olarak cevap vermek isterim.yakıtla ilgili sıkıntınız yoksa hiç düşünmeyin bile. ben şubatta 80.000 e 1.6 cdti otomatik aldım. bazın bir üst versiyonu. çok memnunum. benimki sport donanımı olmadığı için çok sert de değil ama yol tutuşta bir zayıflığı yok. özellikle toyota ile karşılaştırılınca arabanın tokluğu, çukurlar karşısındaki tutumu, yol tutuşu, içeriye az ses alması, ergonomisi, 3 kuruşluk casio saatin olmaması gibi etmenler çok öne çıkıyor. 3 yaşında kızım 3 senedir aurisin arkasında kusarken astrada şimdilik bir sıkıntı yok. evet belki arkada 5 kişi rahat oturamaz ama bana ne ben önde oturuyorum. eğer yapabilirseniz dizelini tavsiye ederim. yada yeni astra k sportswagon a bakmanızı.

• Bu kadar satan bir aracın forumu ölü,

Nedense pek kimse yok, alan kaçmış😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf touch2 yüzünden bana araç nasıl diyene kötü diyorum. 2017 de koca ekran ama bşr moka yaramıyor.

• abs A kullanıcısına yanıt
    Eskiden değerler arasında manuelden yana fark vardı ama makyaj sonrası cvt otomatiği de baştan sona elden geçirip özellikle yazılımda çok büyük bir iyileştirme yapıldığı söyleniyor. Kullananlar da aynı fikirdeler (çevremdeki bir kaç kişi).
  • darkshine666 D kullanıcısına yanıt
    Nerdeyse 5 yıllık bir forum, artık kullanıcılar doydu sanırım konuşacak pek bir sorun kalmadı galiba....
  • Bugün şans eseri internette önceki 2013 corollamı gördüm. Alan kişi 1 sene sonra kaza yapmış, hasarlı ilanlar kısımında dün ilan verilmiş. Bugün araç satılmış birine. Aracın bendeykende kazası olmuştu, görünce içim değişik oldu.

Aracın plakası vs olmamasına rağmen görünce doğrudan tanıdım. Üzerindeki aksesuarlar ve iki adet çiziği görünce hemen tanıyabildim. Bendeki kazasında sağ tarafta komple boya, 2 parça değişen vardı. Şimdi de ön kısımda hasar var, kaput tampon farlar değişecek, çamurluklar ve kapılarda ufak tefek hasarlar var.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşeklür ederim. 2004 yılından beri dizel araba kullanıyorum. Gücüne ve ekonomisine alışığım. Ama dizel arabanın km konusundaki gerginlik beni rahatsız ediyor. 1.4 t astra ya da 1.6 corolla alıp lpg ile en az 5 yıl binmeyi planlıyorum. İkisi de otm. olacak. Km 100 bini geçince gerilmekten rahatsızım anlayacağınız. Bütçem de etken tabi ki. Maximum lpg dahil 68000 olabilir. 2014-2015 astra veya corolla alabilirim diye düşünüyorum.

• Cuma akşamı edirneden saros körfezindeki yazlığımıza 158 km yol gittim araç 1.6 manuel 2014 hava sıcaklığı 19-21 derece arasıydı klima neredeyse hiç çalışmadı araçta tek başımaydım mümkün olan her yerde 90 km hız sabitleyici ile gittim ortalama yakıt 4.6 lt olarak sonuçlandı

• quote:

Orijinalden alıntı: 1şahıs

Cevabınız için teşeklür ederim. 2004 yılından beri dizel araba kullanıyorum. Gücüne ve ekonomisine alışığım. Ama dizel arabanın km konusundaki gerginlik beni rahatsız ediyor. 1.4 t astra ya da 1.6 corolla alıp lpg ile en az 5 yıl binmeyi planlıyorum. İkisi de otm. olacak. Km 100 bini geçince gerilmekten rahatsızım anlayacağınız. Bütçem de etken tabi ki. Maximum lpg dahil 68000 olabilir. 2014-2015 astra veya corolla alabilirim diye düşünüyorum.

ikinci elde turbo motorlu araçlar biraz riskli olabilir katılıyorum. ama otomatik şanzıman elzem değilse, ya tsi almanızı tavsiye ederim yada sıfır astralar 61.000 den başlıyor. herkesin kendine göre düşüncesi vardır saygı duyarım. ama burada yazılan benzinli corollaların düşük sarfiyatına inanmayın. ben antalyada yaşıyorum. benim 1.33 auris kışın 7.5 yazın 8.5 yakıyordu şehiriçi. arkadaşım leon 1.2tsi aldı o 6 lt yakıyordu. sürüş zevki de cabası. buradaki benzinli sahipleri öyle az yakabiliyorlar ki! dizel alanlar ahmak konumunda kalıyor. yine de dediğim gibi ikince el biraz şans işi.

• herkesin sürüşüne göre, bulunduğu yere göre değişir yakıt tükemi. kimseye yalan borcum yok, yer kayseri şehir içi 6.0 yakıyor. kışın 7.5 yakıyordu. arkadaşımda var turbo astra 150 beygir 8.0 altına düşüremiyor.. dediğim gibi sürücüye göre değişir.
    bu arada aracım 2016 1.6 cvt makyajlı...
  • 1.33 life corolla klima açık

Şehir içi 7.6 - 8.4lt izmit ve gölcük merkez trafiği.

Şehirler arası 5 - 6.5lt

Bunun altını yakan adama saygım gerçekten sonsuz.

• Bu arada l.locker ın havuz paspası da havuzlu bagaj koruması da on numara. Gayet güzel oturuyor. Bugüne kadar almadığıma bin pişmanım.

• Vedat41 V kullanıcısına yanıt
    arkadaş borcun yoksa avans veriyorsun.https://www.toyota.com.tr/download/cms/trtr/Corolla-brosur_tcm-3043-602988_tcm-3043-602988.pdf adresinden görülebileceği üzere fabrika şehiriçi için 7.9-8.1 lt öngörürken ki bu öngörü fabrika ortamında geçerliyken sen nasıl oluyor da fabrika verisinin üzerinde yakıyorsun. talas-havaikmal arası kırmızı ışıkta durmadan 6. vitesle 70 le giderek ölçüm mü yapıyorsun? ben 8 sene yaşadım kayseride o zaman bu kadar da trafik yoktu. 1.6 lt benzinli atmosferik motorlu araç şehiriçinde 6 lt yakmaz, yakamaz eşyanın tabiatına da fiziğin kurallarına da aykırı.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    mrb. kayseriyi bildiğin için şöyle söyleyim. talas - karpuzatan yapyıyorum hergün. karpuzatan'a giderken (talas dayım bem) 17 km 5.5 yakıyor şu aralar.. dönüş biraz rampa var yine 17 km 6.5 yakıyor.. ortalama 6.0 ediyor. şunu belirteyim son derece sakin kullanıyorum.. aracın göstergesi 6.0 şu an. 6. vites ile felanda gitmiyorum araç cvt, bu şanzımanın ortalama fabrika verisi 6.1 dir. bundan önceki aracım clio 3 1.5 dci idi, ortalama fabrika verisi (tam hatırlamıyorım) 4.6 gibi idi.. 7 sene yakın kullandım satarken gösterge 4.3 gösteriyordu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vedat41 -- 11 Haziran 2017; 19:0:51 >
  • Arkadaslar merhaba.

Arac değişimi modundayim ve o mu, şu mu derken corollada bulduk çıkışı sanırım. Yalnız icinden çıkamadığım sorular var.

1. Dizel otomatik mi manuel mi? Neden?

2. Premium, advance arasında cok fark var mıdır? Butce maks. 70.000

3. Hız sabitleyici önemli konu benim için, bu dizellerde hiz sabitletici yok mu?

4. Daha once 0 auris 132 hp valvematic motora sahip aracım olmustu ve torkundan hic memnun kalmamıştım yine de bir şansımı denesem mi? Yani dizelde güçsüz bakiyorum ve kafam almıyor, sanırım toyotanin 1.6 dizel ihtiyaci var artık

• Selamlar.

Arkadaslar 2013 model corollam var.

Bugun araci park ettim ve tekrardan yanina geldigimde marşa bastim almiyor. Arac dizel otomatik anahtarsiz calimali modeli.

Boyle sorun yasayan oldumu? En son ihtimal servise cekecekler.

Yorumlarinizi bekliyorum

Tesekkurler.

• akrepnihat A kullanıcısına yanıt
    anahtarin pili bitmis olabilir yedek anahtarla deneyin ya da anahtari calistirma yerine yakin tutun.
  • Anahtar kapilari acip kapatiyor?

Calistirma yerine tuttum o sekildede olmadi?

• Bu akşam cuma akşamı yaptığım yolun dönüşününü gerçekleştirdim 158 km saros körfezi edirne arasında yine mümkün olan her koşulda 90 km hız sabitleyici ile gittim sıcaklık 24 ile 18 derece arasıdaydı yalnız başımaydım rüzgarsız sakin bir havaydı sonuç ortalama 5 lt olarak gerçekleşti

Giderkenki 4.6 lt lik sonuçla aradaki farkı nacizhane aklımla şöyle açılamaya çalıştım

1- başlangıçta güneş batana kadar 15-20 dk klima açık(autoda ve 21 dereceye ayarlı) kullandım

2-kontağı çevirir çevirmez soğuk motorla ölçüme başladım

3-41 m rakımlı edirneden deniz seviyesine giderken dönüşte tam tesini yaptım

4-gece olduğu için neredeyse tamamında farlar açıktı

• akrepnihat A kullanıcısına yanıt
    Aküye baktınız mı

• 
Sayfa: önceki 15061507150815091510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.