Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.218.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15041505150615071508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba ben yaklaşık 6 ay önce hepsiburadadan kampanya ile Goodyear efficientgrip performans lastik aldım 4 tane şimdiye kadar çok memnunum hiçbir sıkıntı çıkarmadı çok yumuşak bir lastik yol sesi falan kesinlikle yok. Yağmurlu havalarda frenlemesi gayet iyi tavsiye ederim.
  • pannekamp P kullanıcısına yanıt
    En iyi cevap servis verecektir . İnternetten herhangi bir servisi arayabilirsiniz . Ama sorun olacağını sanmam. Ben de 20 bin bakıma 21 binde gittim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Slm

Bilgi için teşekkürler,

Kaskoyu kaça yaptırdınız

S,Japon her şehirde var mı ben samsundayım

• darkshine666 D kullanıcısına yanıt
    Samsun büyük sehir oldugundan olmamasi mümkün değil. Ordaki sigortacilar bilir. Siz sompo japan'in samsunda kendi tamir merkezi varmi onu öğrenin. Olmasa bile anlasmali baska özel servislerden birine yaptirabilirsiniz. Sıkıntı cikmaz.

Ben istanbuldakini kaskoyu yaptirdigim sigirtam.net'e sorup ogrendim. Hatta sirketin tamir merkezinde aracin daha düşük hasar kayitli yapilacagini onlar bana söyledi ve yönlendirdi. Dedikleri gibide cikti.

Aralik ayinda kasko ve trafik sigortasini birlikte yaptirmistim. Tam hatirlamiyorum ama hasarsizlik indirimi ile 750tl veya 850tl gibi bir rakama yaptirdim. En uygun kasko teklifi sompo japandan geldi. Mini onarimi da var. Kasko fiyati meslege, yaşa, aracin markasina vs. göre değişiyor.

S.japanın varmı bilmiyorum ama anlaşmalı çok yeri var arayıp sorarım gene onların merkezi olsa daha iyi olur,

Bilgi paylaşımı için teşekkür ederim bende bu Kaskoyu yaptıracağım,

Bu arada aracınız 1.33 müydü

• Zeus_Ferre kullanıcısına yanıt
    Bende hala orjinal turanzalar var. cok fazla yol sesi var. 40bin km ye yaklastim lastikler baya asinmis. Sanirim disli asvalt yuzunden. Tavsiyenizi arastiracagim hocam saygilar

• Aracımı sattım yeni araç arayışındayım normalde yeni megane sedan edc veya yeni kasa honda civic düşünüyordum. Listeme corolla d4d muştimode ekledim fakat vites konusunda çok fazla şikayet okudum. Daha önce megane hb edc kullanıyorudm ve en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Tam otomatik gibi en ufak kaydırma yoktu. Corollalar hakkına görüş nedir?

• darkshine666 D kullanıcısına yanıt
    Sigortam.neti arayip ogrenebilirsiniz.

Evet. 133 life benzinli.

Yakıt durumunuzu soracaktım

Tüp taktırmak istemiyorum

Benzine de güç yetecek gibi değil samsun opette 5.25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkshine666 -- 2 Haziran 2017; 20:2:38 >
  • Yakit istanbul sehirici yazin kisa mesafede 8.5lt civari yakiyor. Kisin 11lt. Daha düşük değer elde edenler olabilir ama onlarin guzergahi sakindir veya yaptigi yol fazladir. Ben lpg taktirnadim yilda 7-8bin km yapiyorum. Fazla yapsaydim dizel baska bir arac alirdim lpg yine takdirmazdim. Ben tercih etmiyorum.

Aracimin 10bin bakimini yeni yaptirdim. Indirimli 461tl. Mayis haziranda kampanya varmis 40tl motor yagi indirimi var. Normalde 500tl ustu. Neler yapildi ekliyorum.

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• 10bin bakimda corolla icin servislerin 5w40 yag koydugunu soyleyenler olmustu. Hatta bazilari orjinal olsun diye 5w30 yagi kendileri alip servise goturuyordu. Aracımi bakimdan yeni aldim. 5w30 yag kullanilmis. Faturaya gore yaklasik 3.5lt. Yer toyota nataş istanbul. Orjinali ve tavsiye edilende bu incelikte yag zaten. Bu arada aracin icin mekanik temizleyici diye kucuk bir kutu birakmislar. Sordum benzin aldiktan sonra hepsini depoya koyduracaksin dediler. Trafikten dolayi yetisemedim servis kapanmisti istegim uzerine anahtari guvenlige birakmislardi yanlis da soylemis olabilir. Servis acilinca arayip soracagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 3 Haziran 2017; 1:21:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: royals

Aracımı sattım yeni araç arayışındayım normalde yeni megane sedan edc veya yeni kasa honda civic düşünüyordum. Listeme corolla d4d muştimode ekledim fakat vites konusunda çok fazla şikayet okudum. Daha önce megane hb edc kullanıyorudm ve en ufak bir sıkıntı yaşamadım. Tam otomatik gibi en ufak kaydırma yoktu. Corollalar hakkına görüş nedir?

2 yıldır kullanıyorum. Konforsuz ve yavaş olması dışında hiç bir dezavantajı yok. Sağlam ve ekonomik bir şanzıman. Ama şimdiki aklım olsa yeni nesil şanzımanlı bir otomobil alırdım. Performanslı kullanımda yığılmalar çok rahatsız edici oluyor. Kaydırma söz konusu değil. Zaten yokuş kalkış desteği de var.

• 1.6 advence otomatiklere bakiyorum 2013-2014-2015 hepsi de 75 bin civarı fiyatlar saka gibi.
    bu kadar yuksek fiyatlar icin de hepsinin bir bahanesi var diger arabalarla kıyaslamamak icin.
    Enjektör temizleyicidir o verdikleri ürün. Depoyu doldurmadan önce koyup dolduracaksın. 3.5 litre koyulduğuna emin misin? 1.33 olsa motor 3.9 litre olması lazım yanılmıyorsam. 1.6 ise 4.2 olacak zaten.

Benzinli motorlar 0w20 ile dolu olarak geliyor fabrikadan. Dizeller 0w30. O nedenle 5w30 orjinal yağ olamaz. Servislerin 5w30 koyması tamamen maliyet düşürmeye yönelik. Hava filtresi 40000 de değişiyor normalde. Ama 10000 km geçsin bakın simsiyahtır. Yine maliyet sebebi ile yapılan bir şey. 0w20 yağın litresi 5w30 dan 25 liraya yakın bir rakam fazladır. Yani 100 lira civarında bir fark çıkar. 70 lirada hava filtresi olması lazım.

Özetle benzinli grupta araçta lpg yoksa 0w20 kullanılması ve her 10k km de hava filtresi değişmesi şart. Zaten bakınca bile görülecek bir şey hava filtresi. İsteyen bakabilir, kesinlikle 40k kö gitmeyecek bir şey.

• mcroses kullanıcısına yanıt
    2016 model makyajlı 1.6 advance otomatikler 78 civarında iken 2013 eski kasaya 75 kim verecek? Tamamen bir enayi arama çabası başka bir şey değil.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Motor yagi 3.5lt. Bahsettiginiz enjektor temizleyici 350ml küçük birsey. Toyotanin kendi ürünü galiba toyota amblemi var ve benzin sistem temizleyici yaziyor. Depo yariya kadar dolu o zaman bitmesini bekleyecegiz temizleyiciyi koymak icin.

Motor yagini ben 5w030 hatirliyorum. Aslinda servisin orjinal yagi degistirmemesi gerekiyor. En azindan teklif sunmasi lazim musteriye 020 şu fiyat 030 şu fiyat diye nede olsa bakim parasini ödeyen biziz.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    2016 model makyajlı advancelarda yağmur sensoru, far sensörü ve kararan dikiz aynası yok. Ben 2016 model makyajsız tercih ettim.

• Arkadaşlar bu arada 2013 sonrası corollalarin lpg uyumu nasildir. Taktirsam başımı agritir mı?
    Ankara'da LPG takan bayiler var. Landı renzo takıyorlar sanırım. Dışarıya göre bir miktar pahalı. Bayide taktirsam daha mı rahat olur yoksa iyi bir usta mı bulayım?

Kafam çok karışık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feanor87 -- 4 Haziran 2017; 12:27:30 >
  • Ben iki hafta önce 60 bin Km'de servis bakımlı 1.4 d4d 2014 model aracımı 67 bin TL ye sattım. Kazası değişeni yok.

Bu aracı satmamdaki en büyük etken ruhsuz oluşu. Malzeme kalitesi ve yol sesi. Buna hangi lastiği takarsanız takın yalıtım olmadıkça ses yapar.

• feanor87 F kullanıcısına yanıt
    2016 kasım sonrası üretimlerde mevcut. Yani söylediğinizin geçerliliği ne yazıkki yok. Kaldıki olmasa bile makyajlı kasa makyajsızdan birçok konuda üstün. Her iki aracada sahip olmuş ve makyajlı kasayı ilk alanlardan biri olarak söyleyebilirim bunu. Makyajsızda premium almadığınız sürece gösterge bile farklı.

• 
Sayfa: önceki 15041505150615071508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.