Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1397. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.048
Cevap
334
Favori
2.214.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zepal

Tek torpido ise iyi hocam. Cok disli asfaltta tum gogusten trim ses geliyo ne yzakki. Ben serviste ses yalitim yaptirdim fakat hic azalma yok.

Benim 2016 Nisan çıkışlı aracımda da torpido tarafından gelen bir ses var. Ben camdan diye düşünüyordum ama tam yerini de bulamadım. Demek ki herkes aynı sorundan dertli @Rakipsiz Fırtına
  • Malum siteden otomatik Corolla bakıyorum, dizelle benzinli arasında fiyat farkı pek yok. Özellikle benzinlilerden çok para isteniyor.
  • ysr86 Y kullanıcısına yanıt
    etmeyin eylemeyin attan inip eşeğe binilir mi? her ne kadar ufak tefek sorunları olsada laguna corolla ile karşılaştırılamaz bile. corollayı geçtim kendi devrinin avensisi bile lagunanın çok altında bir araç.
  • acand A kullanıcısına yanıt
    hatırlatma...
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Hocam 40 000 bakımında neler yapılıyor, daha öncede bu yönde birşey yazmıştınız. Bugün frenden gelen ses nedeniyle servise ugramışken 40000 bakımınada 2000 km kaldı fiyat alayım dedim 580 tl fiyat verildi ekstra olarak frenle ilgili bir parça değişecek o da 21 tl dendi. Bakımda yapılacakları sorduğumda standart filtreler vs sayıldı. Ayrıca balatalar degisecek sadece on balatalara 360 tl fiyat istenildi, ciddi ciddi servisten kacmayı düşünüyorum artık :) 1,5 yılda 40000 km yaptım üretim kaynaklı bir arıza olacak olsa ortaya çıkardı diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kasadivalyos kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada bakım içerikleri ve diğer değişeceklerin listesi bulunmakta.
    Hocam ilk sayfayı melih abiden beri devamlı kontrol ediyorum. Siz birden fazla defa 40000 bakımına önem verince cvt yağı sogutma suyu vs gibi maliyeti artirici bakim elemanlari mi değişecek diye aklımda soru işareti oluşuyor 40000 bakımına neden ayrı bir önem verdiğinizi anlayamadım, yanlış anlamayın sizin corolla konusunda bilgili olmanızdan dolayı soruyorum, tabloya gore sadece hidrolikler rutin bakim harici gorunuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

etmeyin eylemeyin attan inip eşeğe binilir mi? her ne kadar ufak tefek sorunları olsada laguna corolla ile karşılaştırılamaz bile. corollayı geçtim kendi devrinin avensisi bile lagunanın çok altında bir araç.

Doğru laguna müthiş ama 2006 model. Yüksek model D segmente gücüm yetmeyeceği için arayış içindeyim. 2012 corolla 2006 laguna nın keyfini vermez mi?
    40000 Bakımı normal bakımlardan işçilik olarakta, içerik olarakta farklıdır. Şöyleki kontrol edilen nokta sayısı fazla işçilik bakımından. Değişen kısımında ise, fren hidroliği ilk defa değişecek, bu önemli. Genellikle fren balatalarıda bu bakıma gelir değişimleri bu nedenle bu da önemli. Haricinde standart bakım dışında ekstra bir şey yapımamış ise aracın hava filtresi bile bu bakımda değişecek. Dizel araç ise yakıt filtresi değişecek. Şanzıman yağı kontrolü 40000 bakımı öncesinde yapılmaz mesela, ve 40000 km de değişmeyecek mesela ama 24 ayı geçmiş ise aracın üretim tarihi veya son değişim tarihinden bakım programı mutlaka değiştir der. Bunlarında değiştiğini düşünün yılda dolayı. Fiyat ve içerik olarak oldukça ağır olur. Birçok servis şanzıman yağını değişmez km gelmedi diye, ama ben bakım programlarını ekledim, orada D:24-D:48 gibi ibareler olan tüm kalemleri ayı gelince değiştirmekten yanayım. Yapısı bozuluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysr86

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

Doğru laguna müthiş ama 2006 model. Yüksek model D segmente gücüm yetmeyeceği için arayış içindeyim. 2012 corolla 2006 laguna nın keyfini vermez mi?

mümkün değil vermez. torsiyonlu arka süspansiyonuyla yarısını bile vermez. bütçenizi bilemiyorum ama corollayı da ikinci el düşünüyorsanız o meblağa ikinci el bir d segmenti tavsiye ederim. bizim de lagunamız vardı ki bizdeki laguna I di. asla bir alt sınıfı düşünmedik. paramız yetince yine d segmenti araç aldık.
    Servis elemanının yetersizliği diyeyim o vakit cünkü, hava polen filtresi ve enjektor temizleyiciyi cikarinca bana 420 tl ucret cikardi, hava ve polen filtrelerini 5000 km de bir kendim degistiririm, lpg oldugu icin ve alerjik bir yapim oldugu icin ve de 20 tl lik filtreye 63 tl vermemek icin. 420 tl de 30 000 bakiminda odedigim ucretten dusuk bir rakam 30000 de filtreleri orjinal alayim demistim :) sizin daha onceki yazdiklarinizdan hatirliyorum 40000 bakiminin masrafli oldugunu bu yuzden aklima takildi.

Araç modeliniz özellikle 2013 ve 2014 modelse bahsettiğim gibi şanzıman yağınıda değiştirmenizde fayda var. Benzinli otomatik 6.5 litre civarında yağ alıyor mesela. Litresi 30 lira civarında olması lazım. 0.75 litre gibi de fren hidroliği alıyor sistem. Fazla koyulmaması lazım seviye aşağıda kalsa bile. Fazla koyulursa balatalar bittiğinde hidrolik ışığı yanıp uyarmaz, balata bittiğini anlamak güçleşir ve hali ile disk daha fazla yıpranır. Birde balata değişince yeni balata takıldığında faz la hidrolik tahliye valfinden akacağı için kaporta aksamına zarar verir özellikle kalırsa.

Araç 2015 model. Simdilik gerek yok o zaman. kaza yaptığımdan beri servislere lanet okuduğumdan, artık verdiğim her kuruş koyuyor bana yoksa aracıma garanti uzatma bile yaptırdım. Simdi internet satış sitelerine bakıyorum Bosch marka fren balatalari en fazla 150 tl servis ne hakla benden 360 tl istiyor. Yağı kendisi götüren arkadaşlar vardı bende balatayı mı götürsem :)) yoksa balataları dışarda değiştirdiğimde fren merkezi vs komple garanti dışı kalır mı?

Size şöyle bir tavsiye vereyim, fiyat olarak yine biraz yüksek olacak ama en azından garanti açısından vs risk olmaz. Orjinal balatasını tedarik edin dışarıdan ve değiştirin. Kimse orjinal değil diyemez, garantıdışı da bırakamaz. Orjinal kutulu ürün bulma konusundada İstanbulda tem otomotiv var mesela onlara sorun. Yine aynı şekilde parça numarası ile yurtdışından da alabilirsiniz. 250 civarına alırsınız balatayı. Arka balatalar ön balataların neredeyse yarı fiyatı serviste. İşçilik olarak normalde 70 lira balata sökme takma işçiliği yazılıyor.

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    @ texjrwillerjr Bu forumu bir süredir takip ediyorum. Corollanın da her marka modelde olduğu gibi artı ve eksileri var ancak sizin bariz bir nefretiniz var bu araca karşı. Şimdi daha öncesinde yaptığınız gibi birşeyler açıklamaya anlatmaya çalışacaksınız ancak bana hak veren çok kişide olacağına eminim, nedenini merak ettim.
  • ysr86 Y kullanıcısına yanıt
    2016 Haziran ayında touch donanım bir araç aldım, açıkçası araçtan genel olarak memnunum. "Ona o parayı vereceğine üstüne şu kadar daha koy" kelamları çokta mantıklı değil. Hangi aracı alacağınızı öncelikleriniz belirlemeli. Ben alırken astra sedan ile corolla arasında kaldım. Arka diz mesafesi, daha az yakması ve bagajının daha kullanılır olması beni corollaya itti. Ancak performans daha önemli deseydim de seçimim astra olacaktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesutyilmazistanbul

@ texjrwillerjr Bu forumu bir süredir takip ediyorum. Corollanın da her marka modelde olduğu gibi artı ve eksileri var ancak sizin bariz bir nefretiniz var bu araca karşı. Şimdi daha öncesinde yaptığınız gibi birşeyler açıklamaya anlatmaya çalışacaksınız ancak bana hak veren çok kişide olacağına eminim, nedenini merak ettim.

laguna I ve II kullanmış bir kişi olarak fikrimi beyan ediyorum. biliyorum ki buradaki corolla sahiplerinin büyük çoğunluğunun bihaber olduğu bir model. ve yine biliyorum ki buradaki corolla sahipleri obejktiflikten çok uzak. o yüzden, bütün iyiniyetiyle buraya gelip soru soran birisine yardımcı olmak üzere fikirlerimi açıkladım. bunun nefretle ilgisi yok. corollayla da yok. benim nefretim, corollasını anlatmaya başlayınca mangalda kül bırakmayıp anlattıkarını gerçek sananlarla alakalı. yani insanları açıkça aptal yerine koyanlarla. yoksa corolla ile ilgili bir nefretim niye olsun. ne ulaşılamayacak bir model ne de hayalleri süsleyebilecek bir model. içindekileri a dan b ye güven ve huzur içinde ulaştırabilecek, kolay kolay bozulmayacak,ikinci eli ve servisleri güçlü bir model ve bu sene bana ispatladı ki istediğinde tutumlu olabilen bir model. hal böyleyken burada benim nefretimden değil sadece soruyu soran arkadaşın sahip olduğu arabayı tanıyan birisi olarak görüşlerimi açıklamamdan ve illa herşeyin arkasında bir nefret bir düşman arayan düşünceleriniz ile ilgili bir sorgulama yapılması gerektiği kanaatindeyim.
  • 2016 yılında böyle bir araç resmen hakarettir. Donanım desen fakir, motor, şanzıman desen ölü... Yazık...
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    valla senle toyota rasında birşeyler geçmiş ama anlayamadık. başka markadamı çalışıyon nedir. toyota aldırmamak için millete kırk takla atıyorsun. niye insanların kaderiyle oynuyorsun. niye insanların harcayacağı paraya sen müdahale ediyorsun. keskin eleştiriler yapıp nefret kusuyorsun.
  • Ben de öyle düşünüp yorum bile yazmaya gerek görmemiştim. Laguna I'leri vardı. Az önce II'leri de oldu :D şimdi arkadaşınkini kullandım falan diyecek %90. Arada güzel ve mantıklı şeyler de yazıyor o yüzden cevap vermeyip aradan faydalı şeyleri seçip okumakta fayda var.

• 
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.