Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1526. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15241525152615271528
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Her lastik değişiminde 1000 liraya yakın fark çıkar orjinal 17 ebatı ile 16 arasında. 205/55/16 dan 215/45/17 ye geçeceksiniz. Taban genişleyeceği için kışlıkta biraz performans düşüklüğüde olur haliyle. Yakıtta da ufak bir fark çıkabilir.

Birde stepne 16 kalacak, lazım olursa eğer 17 takılı araca 16 takarsan kısa mesafe dahi olsa sıkıntı olur araç çekme yapar.
  • Yedek lastik olayı hiç aklıma gelmemişti.

Aslında orjinal jantlarını 1000tlye satan olsa.

Ön tampon altı 3lü krom ızgara, cam çıtası, arka tampon alt ince krom çıta, kapı eşiği gibi ufak detaylar da var aklımda. Omsa-titiz gibi markalarla hepsi 500tlye geliyor. Değer mi değmez mi bilemedim.

Life model ayrı dert, hep insanın gözüne eksik geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaptorFX -- 26 Ağustos 2017; 0:11:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Herkese merhabalar. En sonunda bizim de başımıza bu kaza olayı geldi ve tamponu dağıttık. Bu kötü durumdan tecrübesi olan arkadaşlara bir sorum olacaktı, aracı gerekli evraklarla servise bırakıyorum, karşı tarafın trafik sigortası ile hallediliyor değil mi?

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• burada, 1.33 corollası ile 110 km/h ortalama süratte 5.7 lt benzin yakan bir arkadaş vardı. bu yazı ona ithafendir. geçtiğimiz hafta antalya-konya-adana-antalya git gel yaptım. toplam 1650 km yolu 440 tl lik mazot ile gidip geldim. km de ortalama 27 kuruş, 100 km de ortalama 5.7 lt mazota denk geliyordu. giderken de gelirken de klima açık. manavgata kadar yoğun trafik ve trafik lambaları. akseki rampasını fırsat oldukça 120 ile çıktım. seydişehirden sonra konyaya kadar 140-150 ile gittim. konyada mecburi 75km/h sabit. konyadan sonra otobana kadar 145-155 arası gittim arada 20 km kadar yol yapım çalışması vardı o bölgelerde ortalama 15-25 km hızla gittim. otabanda 120-130 arası, adanada iskenderun otobanına girene kadar 130-140 arası gittim. iskenderun otobanının yarısını 120 ile kalan kısmını 160-170 arası geçirdim. dönüşte eşim ve çocuğum da olduğu için bu kadar sürat yapmasam da duble yolda yine 140 ile geldim. bu kadar laf salatası yapmamın sebebi ise, iskenderuna giderken bu kadar sürat yaptığım halde yol bilgisayarı ortalama sürati 104 km/h olarak gösteriyordu. yani 110 un ortalamanın yanına bile yaklaşamadan yaptığım sürat ve yaktığım yakıt ortada. değerlendirmeyi siz yapın.

not: araç astra sedan j cdti otomatik.

• Merhaba arkadaşlar. Advance paket 1.4 dizel otomatik aracım ile araniza katıldım. Motoru durduktan sonra anahtar üzerimde araçtan ayrılınca kapılar otomatik kilitleniyor mu ? Bu özelliği nasıl acabilirim ?

• TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D ADVANCE MM 2015 model 16 bin km de sag taraf 4 parcada boydan boya sanirim cizikden dolayi boyali cizik bolumleri
    75BİN tl Sizce nasil fiyatdir kismet olursa yarin alacagiz... alttaki yazdigim aracin üzerine para verecegiz
    2009 1.4 otomatik dizel elegant siyah 205bin km'de 39bin tl sayacagiz üzerine para verecegiz.
    yorumlarinizi merak ediyorum sizce iyi fiyatmi ,?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MORFEUS -- 27 Ağustos 2017; 20:58:4 >
  • MORFEUS kullanıcısına yanıt
    Alacağınız araç modeli kaç

• Suleyman7272 S kullanıcısına yanıt
    2015
  • quote:

Orijinalden alıntı: MORFEUS

TOYOTA COROLLA 1.4 D-4D ADVANCE MM 2015 model 16 bin km de sag taraf 4 parcada boydan boya sanirim cizikden dolayi boyali cizik bolumleri
    75BİN tl Sizce nasil fiyatdir kismet olursa yarin alacagiz... alttaki yazdigim aracin üzerine para verecegiz
    2009 1.4 otomatik dizel elegant siyah 205bin km'de 39bin tl sayacagiz üzerine para verecegiz.
    yorumlarinizi merak ediyorum sizce iyi fiyatmi ,?

O kadar boyaya 75 çok. 2015 40 bin km dizel otomatik advance hatasız corollam var. Satsam ben 75-80 arası bir fiyat isterim. Bi tık üstünü verip boyasız bulabilirsiniz bence.

• MORFEUS kullanıcısına yanıt
    Bariz çok, sizin aracınıza ne saymışlar nedir derece bilemem ama nakit ile alınacak gibi konuşursak 75 bu araca çok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: askala

Herkese merhabalar. En sonunda bizim de başımıza bu kaza olayı geldi ve tamponu dağıttık. Bu kötü durumdan tecrübesi olan arkadaşlara bir sorum olacaktı, aracı gerekli evraklarla servise bırakıyorum, karşı tarafın trafik sigortası ile hallediliyor değil mi?

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

geçmiş olsun evrakları doldurduktan sonra karşı tarafın sigortasından karşılanıyor bu arada yer neresi acaba kaza olan yer tutanağanağa yazılıyor nasıl olduğu ile ilgili

buna benzer başıma gelmişti toyota kaskodan yapmıştı her ihtimale karşı sonra ücreti karşı taraftan karşılamıştı biraz geç cevap yazdık

• Arkadaşlar herkese iyi forumlar.
    Mevcut fluence otomatik dizel kullanıyorum. Bayram sonrası Corollaya geçme niyetim var.

Siz kullananlardan alırken şu modeli al şuna dikkat et dediğiniz neler var öğrenmek istiyorum.

Yılda 15-20.000 arası yapıyorum.
    Corolla otomatik vites nasıldır?
    Corollanın + ve - yanları nelerdir?

Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
  • Merhaba arkadaşlar, 1.33 life aracıma sanayide balata taktıracağım. Hangi marka önerirsiniz? Ses çıkarmayandan :)

Bir de arkaları değiştirmeye gerek var mıdır? Araç 63 bin de ilk kez balata değişecek.

• Merhabalar. Aracim 2015 model otomatik vites benzinli. Yarin servise 20.000 bakima gidecegim, 590 tl fiyat verdiler. Yuksek geldi. Tavsiye edebileceginiz bir sey var mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Naaptin

Merhabalar. Aracim 2015 model otomatik vites benzinli. Yarin servise 20.000 bakima gidecegim, 590 tl fiyat verdiler. Yuksek geldi. Tavsiye edebileceginiz bir sey var mi?

Motor yağı ve polen filtresini yanında dışardan al götür epey bir düşer.
  • Merhaba, 2015 model benzinli mds advance icin motor yagi ve filtre onerebileceginiz marka var midir?

Tesekkurler

• Dün istanbul beykoz taraflarında dik bir yokuşu 1.33 life aracımla 3 kişi 2 çocuk çıkamadım. Yokuş kalkış desteği, el frenli kalkış veya az gaz çok gaz her şeyi denedim. Ama araç bazen patiye düşüp stop etti, bazen ıkındı çıkamayınca stop etti. El mecbur geri gidip başka yol bulmak zorunda kaldım. Fabrika çıkışlı Turanza er300 lastikler, boş bagaj ve yarım depo yakıt vardı.

Acaba antipatinaj-esp düğmesiyle antipatinaj özelliğini devre dışı bıraksam çıkar mıydı? Yoksa 1.33 gerçekten de felaket bir motor mu?

Benzer yokuşları benzer hava şartlarında doğandan broadwaye, megandan almeraya bir sürü araçla çıktım. İlk defa çıkamadığım bir yokuş oldu.

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Benzer bir olay da ayni aracla yani 2015 corolla life ile üsküdar fethipasadaki dinlenme tesisindeki dik yokusta basima gelmisti. Tesise dik rampadan ciktim önümde araç bekleyiince durmak zorunda kaldim tekrar gaza bastigimda arac stop etti balatadan koku geldi ama sonra zorakide olsa cikmisti. Aracin torku düşük maalesef rampada iyi degil.

• Benzer şartlar altında olayı tekrarlayıp internete aktarmayı düşünüyorum. Acemi biri olsa aracı kaydırıp arkadaki çukurdan takla atması işten bile değildi. Büyük tehlike arz eden bir durum. Eski araçlar bile böyle bir sıkıntı çıkarmazken hele.

• 
Sayfa: önceki 15241525152615271528
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.