Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.048
Cevap
334
Favori
2.214.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15231524152515261527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lakin şöyle bir şey var cam değişince sadece cam değişmez, fitil ve sabitleme aparatları var altta onlarda değişmeli. Özellikle fitil değişmez ise sök taktan dolayı deforme olur bilginiz olsun.
  • Black Eagle 1903 B kullanıcısına yanıt
    Sorunun lpg kaynaklı olma ihtimali çok yüksek, araçta sıkıntı olsa devamlı yanar. Yani bugün yandı yarın yanmadı olmaz, tüpteki bir ayarsızlık veya elektronik devredeki sıkıntıdan dolayı oluyor bu.
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Fitilin değişeceğini söyledi hatta yerli cam taktirsaydim galiba ücretini benden.alacakti bana sigortanın ödemediği fitil gibi bir malzemeden bahsetmişti. 1400tl cam+ 100 veya 200tl malzeme ve işçilik tutacak. Serviste toplam maliyet 2000tl. Bu Toyota nataşin fiyati. Belki bazı servislerin işçiliği daha ucuz olabilir. Tel.acinca bekletiyorlar zor cevap veriyorlar. Satış olunca ulaşabiliyorsunuz veya en azından geri dönüş kesin yapıyorlar. Bayilerde herşey satıncaya kadar. Birde servisten vs çıkınca açıkça sizi aradıklarında bize 10 puan verin diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 15 Ağustos 2017; 23:22:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Anladım, ama şunu net söyleyebilirim sensörlü modelin değişimini 1700-1800 arası fiyata yaptırmıştık bir arkadaşa kısa süre önce. Sizinki için daha uygun fiyat çıkması lazım ama bazı parça kodlarında fiyat absürt olabiliyor. Mesela sizin cam ısıtmalı olan olsaydı, ilk verdiğim, daha uygun çıkma durumu olabilirdi.

Camın orjinalliğinden ve fitil vs değişeceğinden eminseniz(orjinal fitil fiyatı 200 den fazladır diye düşünüyorum) sorun yok. Hasar kayıdı hasarsızlık indirimi bozulsada bozulmasada işlenecek elbette.
    Öyle gözüküyor. Düz camın diğerlerinden ucuz olması lazım ama yazdıklarınıza göre ucuz değil. Fiyat kesin 1401tl servislerde.

Sigorta yerli camın toyota logosuz ve ücretsiz olduğunu, logolunun ise %20 sini bizim odeyecegimizi söyledi. Camcıya kırılan cam gibi toyota logosu olacakmı dedim evet tabi dedi. Artık toyota logolu çakma cam varmı bilmiyorum. Bu servis bostancı sanayide. İsmi de PS otomotiv. Hemen hemen tüm büyük sigorta şirketleriyle anlaşması var. Yani yamuk yapma ihtimali düşük. Çakma olsaydı açıkça söylerdi.

Bana fitil ve birşeyden daha bahsetti. Şu varsa oda değişecek dedi ama neydi hatırlamıyorum. Aksilik olmadığı sürece cam takılacağı zaman bende orda olacağım. Ama cam takıldıktan sonra araci 12 saat orda bekletmek çok zor yer yok. Artık 15-20 dakika sürüp mahalleye park edeceğim. Sonrada inşallah izne çıkacağım.

Cami bugün değiştirdiler. 20-25 dak sürdü. Cam orjinaldi, logosu ve kod etiketi vardı. Çıkan camla birebir aynıydı. Siz fitil parasından bahsetmiştiniz. Cam fitil üzerinde geldi. Yerli üretimde fitil yokmuş. Anlaşılan o yüzden yerli cam için benden ücret istemiş. Hatta kendi aralarında bmw fitil takmamış toyota çok mu zengin diye espiri yaptılar. Bunlar macun surdu. Çıkan camin fitilide üzerinde birlikte çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 16 Ağustos 2017; 22:30:58 >
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Şimdi oldu, cam+fitil olarak parça gelmiş. Normalde fitil için yarı parça kodu var. Haliyle cam olarak düşününce fiyat yüksek kalıyor, fitil ile birlikte olunca normal fiyat. Ki servisin 2000 dediği fiyattada 1400+ 200-250 civarı fitil var mesela.
  • estaba kullanıcısına yanıt
    Estaba Arkadaşım, aldığınız multimedya cihazı hayırlı olsun.Urun hakkindaki görüş ve tecrübelerinizi sormak için sizle ne şekilde irtibata geçebiliriz??Buranin ozel mesaj bolumu yeterli olmayabilir de...

• baskı balata kacparaya değişir
  • yaren2023 kullanıcısına yanıt
    Serviste 2000 lirayı bulur, dışarıda da 1000 civarı tutar.
  • Corollayı 1.6 otamatiğini tüplü kullanan var mı? Tüp takılınca ikinci elinde sıkıntınolıyor mu ?

• Selamlar herkese

2014 dizel aracım 23000 km oldu, ve ben hâlâ 20.000 bakımını yaptırmadım. Bulunduğum şehirde Toyota bayii kapandığı için başka bir yere götürmek gerekiyor ve işlerden zaman bulamıyorum.

Bakımını yaptırmamak veya 25.000 km'de filan yaptırmak bir sorun olur mu?

Birde 20.000 km bakımını kaç liraya yapıyorlar?

Teşekkürler

• berden kullanıcısına yanıt
    Ne yazıkki bakımı yaptırmamak gibi bir şey olamaz. Zira içerisindeki yağ ve filtre buna uygun değil. Eğer garanti varsa 23000 km olmanıza rağmen yapılmadı ise büyük ihtimalle iptal olur. 2500 km ye kadar genelde sıkıntı olmuyor ama sizin baya geçmiş. Eğer servis girişte kmyi düşük yazarsa ancak olabilir, onda da mutlaka bir sonraki bakımı vaktinde yaptırmanız lazım. Yoksa sürekli hale gelir ve artık yapmazlar.

Fiyat olarak 10-20-30 gibi bakımlar hep aynı rakam tutar yaklaşık. Tabi ekstra balata vs çıkmazsa, 500-550 gibi bir rakamdır.
  • Arkadaşlar 2016 1.6 advance ilk sahibinden boyasız ederi nedir ? Tüp taktırsak ikinci eli sıkıntı olur mu ?

• my1863 M kullanıcısına yanıt
    2016 ama hangi 2016 makyajlı makyajsız? manuel/otomatik? Km? Yani böyle soruya bu cevap bile çok ama.....
  • berden kullanıcısına yanıt
    iyi sabahlar bir arkadaşım başınada böyle bir şey geldi.2015 dizel corollanın 20000 bakımına 24000 km de bakıma götürdü.bakımı yapıldı ve servis 30000 de tekrar çağırdı.550 civarı çıkmışdı fiyatı
  • İyi geceler arkadaşlar, benimde aklaşık 2 ay önce aracımın camı kırılmıştı. Ama kırdılarmı yoksa kırıldı mı bilemiyorum. Herhangi bir kimse ile husumetim de yok. Aracımı evimizin arkasındaki otoparkta duruyordu. Sabahleyin baktığımda aracımın camını kırık gördüm. Acaba yukarıdan birşey atılmışmıdır diye etrafa baktım. Aracın camını kıracak herhangi birşeyi bulamadım. Her neyse, çok uzatmadan kaskoma anlaşmalı olduğu toyota kar plaza yetkili servisinde orijinal cam ile değişimini yaptırdım. Fatura ile ilgili detayları aşağıdaki resimde bulabilirsiniz. Ben hiçbir ücret ödemedim. Yaptıkları işçilikten gayet memnunum ve şu ana kadar herhangi bir sorun yok. Aksine önceki camda yaşamış olduğum küçük sorunlar bu cam ile çözülmüş oldu.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADATOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADATOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA
    @RaptorFX @_AveNTuriN_ @oasis99
  • quote:

Orijinalden alıntı: aransayes

İyi geceler arkadaşlar, benimde aklaşık 2 ay önce aracımın camı kırılmıştı. Ama kırdılarmı yoksa kırıldı mı bilemiyorum. Herhangi bir kimse ile husumetim de yok. Aracımı evimizin arkasındaki otoparkta duruyordu. Sabahleyin baktığımda aracımın camını kırık gördüm. Acaba yukarıdan birşey atılmışmıdır diye etrafa baktım. Aracın camını kıracak herhangi birşeyi bulamadım. Her neyse, çok uzatmadan kaskoma anlaşmalı olduğu toyota kar plaza yetkili servisinde orijinal cam ile değişimini yaptırdım. Fatura ile ilgili detayları aşağıdaki resimde bulabilirsiniz. Ben hiçbir ücret ödemedim. Yaptıkları işçilikten gayet memnunum ve şu ana kadar herhangi bir sorun yok. Aksine önceki camda yaşamış olduğum küçük sorunlar bu cam ile çözülmüş oldu.
    TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADATOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADATOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA
    @RaptorFX @_AveNTuriN_ @oasis99

kasko firması hangi firma acaba..!
  • Ethica sigorta.

• Bu aralar kafayı jantlara taktım. Cms 822 siyah metal renk olanını beğeniyorum. 1200tl sanırım 4lü fiyatı. Asıl içimi kemiren seneye 17" olan modeli mi alsam. Her teker değişiminde 500tl fazla ödemek demek oluyor.

• 
Sayfa: önceki 15231524152515261527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.