Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1524. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15221523152415251526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dağılma olacağını sanmıyorum çünkü lameks camlarda zaten ilk anda patlamazsa sonradan patlama olmuyor kolay kolay. Tabi ikinci bir darbe alır onuda bilemeyiz. Ancak aracı satacakta olsanız orjinal değilse camı etkiler durumu bilginiz olsun. Çünkü alacak kişide kaskodan orjinal değişimi yapamayacak haliyle. Orjinal camı dışarıda bulamazsınız, ancak depo ile çalışan birkaç yer var onlarda olur ki onlarında yedek parça fiyatı servis ile aynıdır, sadece işçilikte belki biraz fark olursa o kadar.
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun demek istiyorum. camını her kim kırdıysa umarım düşüp de kendi kafasını da kırar. bir cümlen dikkatimi çekti "aracı ilk fırsatta elden çıkarmayı düşünüyorum". eğer çok özel değilse nedenini sorabilir miyim?
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Servisten ön camın özellik ve fiyatıni öğrendim. 2015 Corolla 1.33life ön cam isitmasiz.

Kodu 56101-02D10

Fiyatı 1401tl

Servis işçilik ve malzemeyle en az 2000tl ve üstü olur dedi.

Kaskodan anlaşmalı otocamciya yaptırdığımda (yerli cam taktirdigimda) ücret ödemeyeceğim servise yaptırirsam 2000tl'nin %20si yani 400tl'si

benden çıkacak. Ben servis fiyatini öğrendikten sonra dışarda anlaşmalı firmaya yaptırmaya karar verdim gibi. Kırilan camın fotoğrafını yüklüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ve amin. Özel değil sebebi aracın herşeyinden özellikle konforundan memnunum. Sırf rampada hantal kalmasından dolayı elden çıkarmak istiyorum. Geçen yıl haziran ayında skoda octavia dizel aliyordum ama bunu satamadim. Sonra döviz kuru firlayinca niyetlendigim arac 17bin TL zam yedi. Hatta 2016 dizel sıfır leonu erenkoydeki bayi 66bine bırakıyordu. Still full donanimdi. İkisinden birini alacaktım ama nasip değilmiş.

Simdi vatandaş 2.eline 20bin kmdeki leona 75 bin istiyor. Fiyat şu sıralar fahiş yüksek kazık yemek istemiyorum. Zaten acil değişim ihtiyacım yok. Yani araba çok da kötü değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 14 Ağustos 2017; 15:51:18 >
    devletin kazığını yemeden önce ben de senin gibiydim. insignia 1.4t mi alsam superb mi alsam passat mı alsam derken kazığı yiyince, jetta mı alsam verso mu alsam, xlv mi alsam dedim durdum astra aldım. umarım gönlüne ve kesene göresini bulursun.
    Size verdikleri kod ısıtmasız olanı, 1.33 te o özellik yok demekki. Ancak fiyat olarak yanlışlık var, bence tekrar kontrol ettirin. 1400 liraya sensörlüsünü alırsınız parça olarak, sensörlüsü işçilikle falan 1700 e gelir. Yani özetle dediğim gibi kontrol ettirin yüzeysel verilmiş bir fiyata benziyor. O cama birisi bir şey vurmuş taş vs ile o şekilde dağılmaz, ya basket topu vs çarparsa ya da bir şey vurursanız o şekilde olur.
    2 kere cam çatlattım. Bu seken taşın sonradan çatlaması değil. Oraya sert bir şeyle vurmuşlar veya sert bir şey çarpmış.

• Arkadaşlar selamlar bu aralar bi sorunla karşılaşıyorum daha çözümü bulunamadı resimdeki ışık ara ara yanıyor ve yandığı zaman guvenlık sistemleri çalışmıyor servis çözüm bulamadı ışık yanıkken gitmemiz gerekiyormus ve ışık genellıkle yolda yanıyor 45 dk sonra stop edip çalıştırınca edınce sonuyor daha önce bunla karşılaşan oldumu acaba bu ısık yandıgı zaman Allah korusun hiç bir güvenlik sistemi çalışmıyor ve tehlike arz ediyor ve yanan tek ışık bu başka bir ışık yanmıyor teşekkür ederim şimdiden

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Eyvallah. Hayırlısı diyelim...

İki defa sordum. Toyota nataş ve ortakoy bayii bizzat plakayı sorarak fiyat verdi. Düz, sensorsuz ve isitmasiz cam oldugunu ve fiyatın da işçilik hariç 1401tl olduğunu söylediler. Nataş toplam 2000tl veya üstü olur dedi. Ortaköy yedek parça servise bağladı ama uzun süre cevap gelmedi. Yanılma veya bilgi eksikliği yok yani. Bende haliyle dışarda yaptırmaya karar verdim tabiki riskleride göze alarak.

Evet bende taş veya çocuk işi olmadığını düşünüyorum. Caminin kamerasını inceledik önümdeki araç var benim.arac yok çekim alanı dışında. Okuldaki kamera benim aracı gösteriyordu ama çözünürlük çok düşüktü kimlik tespit etmek zordu. Hard disk ve USB bellek götürdüm ikisine de kaydedemedi. Galiba birseyini eksik kurmuslar islem.gerekliymis. Bizde kayıtları ayaküstü inceleyemedik. Müdür tanıdık oldugundan eleman getirip yaptırırız dediler ama kimlik tespitinden emin olmadığından kimseyi uğraştırmak istemedim. Yinede içimden bir his baştan sona izle sebebini öğren diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 15 Ağustos 2017; 2:15:2 >

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle öyle.Cama şoför tarafindan vurmuşlar. Kasıtlı yapılmış gibi. Birşey çarpma ihtimali zayıf çünkü park ettiğim yerin sol değil sağ tarafından arabalar geçiyor. Sol yanında plastik dubalar var camiye fazla yakasmamasii icin. Bende sifirladim sağdan geçen araçlar çarpmasına diye. Ama başa gelecekse her tedbir nafile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 15 Ağustos 2017; 2:24:11 >
  • Black Eagle 1903 B kullanıcısına yanıt
    Araçta lpg var mı? Varsa eğer lpg ile ilgili bir sorun sebep oluyordur buna. Yoksa eğer farklı şeyler kontrol edilebilir.
    Sok ayak tarafı da direksiyon altında bir tuş var esp tuşu olabilir.o tuşa basınca bu işaret çıkıyor bazen benim de ayak çarpınca açılıyor .

Evet lpg var hocam ama servis özellikle lpgden olmadıgını belirtti anlayamadım valla

• Suleyman7272 S kullanıcısına yanıt
    Hocam o farklı o kaoatma tusu ona bastığınızda baska ısık yanıyor

Orjonal.cami anlasmali otocamciya getiriyor. Cok zor degil galiba. Sigortanın anlaşmalı servisine bu sabah gittim. Yan sanayii camın fiyatini sordum 500tl dedi. Orjinal cam ise 1400tl. Arada 2 kata yakın fark oldugunu öğrenince muafiyet farkını verip orjinal taktırmak istedim. Minimum 250tl fark çıkar dedi sonra 200tl olur deyince farkı ödedim. Cam kodunu verdim. Yanimda siparişi verdi 1-2 güne geleceğini söyledi. Çıkma cam da getirtse orjinal olduğu sürece sorun yapmayacağım. Normalde orjinal sıfır cam gelmesi gerekiyor.

Bu arada sigorta yerli cama hiç ücret alınmayacağını söylemişti ama camcı sigorta bazı malzemeleri ödemiyor senden alacağız dedi. Orjinal cam icin öyle birşey demedi.
    Camcı orjinal camın 4-5 kontrolden geçtiğini yerli camın 1 kontrolden geçtiğini ilerde gözden kaçan birseyin sıkıntı oluşturabileceğini söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 15 Ağustos 2017; 17:20:40 >
    Butona vs basmıyorsanız o ışık sürekli yanık kalmaz, anlık devreye girer ve söner. Butona kısa süreli ve uzun süreli basışta önce trc off yazar sonra vsc yani bu işaret yanık kalır. Araçtaki lpg de bu arızaya sebep olabiliyor, yani başından savmak için değil deme ihtimalleri var. Ki geçmiştede çokça denk geldim.

Bu arada bir şey yazarken tüm detayları lütfen yazın. Mesela lpg olduğunu benim sormam değil sizin başta yazmanız gerekirdi. Diğer türlü herkes aracın standart durumda olduğunu düşünür ve yanlış yönlendirir.
    Keşke sorsaydınız 1400 tamam 200 de hadi tamam ama toplam fatura ne çıkacak? Yani sigortadan çok fazla bir tutar alıp sizde 100 lira az ödeyecekseniz bence mantıksız olur.
    Sigorta ilk cam değişiminde hasarsızlık bozulmuyor dediği için toplam fiyat sormayı gerek görmemiştim. Az önce açtım sordum cam fiyatından ortalama 100tl fazla olur dedi. 1500tl civarı. Servis çok daha fazla (2000tl) malzeme ve işçilik parası istiyor. Bence iyi. Hem 200tl fark çok uygun oldu. Serviste yaptirsaydim 400tl muafiyet bedeli ödeyecektim. Camci sigorta bazen yansıtıyor bazen cam kırılma diye gecistiriyir dedi. Benim onceden kaza vardi ve kaskodan yaptırdım. Göreceğiz sigorta hasarı yansıtacakmi. Yerli cam taktirsaydim hiç yansimayacakti. Çok da önemli değil yansıması. Neticede araci satısa cikarinca camın hasar tutarindan çok orjinal olup olmamasi önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 15 Ağustos 2017; 19:53:8 >
    Aslında yazıcaktım servis boyle bir şey dedıgı için yazmadım ilk aklıma gelen lpgydi zaten bu ışık normalde araba kayarken veya patinaj çekerken yanıyor bendeki durum normal yolda gıderken bırden yanıyor sönmüyor en basitinden servisin kapalı oldugu sabah p den dy aldıgım gibi yandı ve sönmedi

Aracın tüm bilgileri imzamda yazıyor zannediyordum kusura bakmayın onun için gerek duymadım güncelliyeyim

• 
Sayfa: önceki 15221523152415251526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.