Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1520. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.048
Cevap
334
Favori
2.214.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar corolla almayı düşünüyorum ben de, benzinli advance otomatik donanım açısından mantıklı görünüyor. Metalik renk farkı ile birlikte 86500 lira fiyat aldım, ne dersiniz uygun mudur acaba?
    Bir de corolla ile auris arasında şöyle bir fark gördüm, auriste otomatik vitesin hızlanma verisi Manuel'e göre 1 sn daha yavaş ancak corollada otomatik ve manuelin hızlanma verisi aynı. Acaba yanlışlık mı var yoksa corollada kullanılan şanzıman daha farklı bir şanzıman mı?
    Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • asdfg112 kullanıcısına yanıt
    Makyajdan önce CVT verisi manuel verisinden Auriste dediğiniz gibi 1 saniye gerideydi, makyaj sonrası Corollada CVT tekrar elden geçirildi ve iyileştirmelerin olduğu söyleniyor. Makyaj sonrası sitedeki 1 sn farkı kaldırdılar. Forumda da ikisini de kullanan arkadaşlardan da makyajlı kasada farklılık olduğunu doğrulayan arkadaşlar var o nedenle temelde aynı olsalar da makyajlı corolladaki sistem daha kararlı diye düşünüyorum. Fiyat için bir şey diyemeyeceğim :) ben manuel kullanıyorum. Yeni Civicte durum ne Hondaya da baktınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tello2 -- 28 Temmuz 2017; 14:37:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tello2

Makyajdan önce CVT verisi manuel verisinden Auriste dediğiniz gibi 1 saniye gerideydi, makyaj sonrası Corollada CVT tekrar elden geçirildi ve iyileştirmelerin olduğu söyleniyor. Makyaj sonrası sitedeki 1 sn farkı kaldırdılar. Forumda da ikisini de kullanan arkadaşlardan da makyajlı kasada farklılık olduğunu doğrulayan arkadaşlar var o nedenle temelde aynı olsalar da makyajlı corolladaki sistem daha kararlı diye düşünüyorum. Fiyat için bir şey diyemeyeceğim :) ben manuel kullanıyorum. Yeni Civicte durum ne Hondaya da baktınız mı?

Hocam civic listemde değil, zevkler ve renkler tartışılmaz ama yeni kasasını yolda gördüğüm zaman başka yere bakmaya çalışıyorum.

Sizce corollaya en yakışan renk hangisi peki? Kırmızı mikayı önerir misiniz, pek göremedim çevremde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni almış oldugum 2015 advance mds ile fethiyeden zonguldağa 850 km yol yaptım hız genelde 90 ile 100 arası idi ortalama yakıt 5.8 lt şehir içi zonguldakta passat benzinli ile 10.1 lt, dizel otomatik fluence ile 9.1 lt yakıyordum corolla ne olacak bakayım birde bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim yokuş kalkış desteğini nasıl çalıştırıyoruz frene çok sert bastım olmadı ama D de basmıştım tavsiyesi olana şimdiden teşekkürler
  • estaba kullanıcısına yanıt
    Çok abartılı bir yorum olmuş. Abimde 2014 1.33 corolla var ve ne yapabileceğini biliyorum. Iyi bir aile arabası ve hepsi bu. Ne bir yarış arabası nede rampa performansı uçuk. Sadece vazifesini yapar. Ben mesajımda belirttim lpg ve benzinlede aynı şekildeydi. Lpg yide izmir brc bolge bayisi 2a da taktırdım. Yani sorun olacağını düşünmüyorum. Diger söylediğiniz devir konusunda ise ben tecrubeli sürücüyum. Bu zamana kadar kamyon da dahil onlarca araç kullandım. Acemi değilim yani. Ben aracın ateşleme sorunu olabileceğini ve böyle bir durum başına gelen varsa deneyimlerini öğrenmek istedim.

Ve dipnot araç eksperin dediği gibi açılmaya başladı. Şuan performans sorunum yok sadece gaza birden bastigimdaki öksürme var. Ve oda benzinde de olmakta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anotherway

Çok abartılı bir yorum olmuş. Abimde 2014 1.33 corolla var ve ne yapabileceğini biliyorum. Iyi bir aile arabası ve hepsi bu. Ne bir yarış arabası nede rampa performansı uçuk. Sadece vazifesini yapar. Ben mesajımda belirttim lpg ve benzinlede aynı şekildeydi. Lpg yide izmir brc bolge bayisi 2a da taktırdım. Yani sorun olacağını düşünmüyorum. Diger söylediğiniz devir konusunda ise ben tecrubeli sürücüyum. Bu zamana kadar kamyon da dahil onlarca araç kullandım. Acemi değilim yani. Ben aracın ateşleme sorunu olabileceğini ve böyle bir durum başına gelen varsa deneyimlerini öğrenmek istedim.

Ve dipnot araç eksperin dediği gibi açılmaya başladı. Şuan performans sorunum yok sadece gaza birden bastigimdaki öksürme var. Ve oda benzinde de olmakta.

eger sorunun hem benzin hem lpg de varsa ilk önce kelebek temizliği yaptırmalısın. sonra bujilerine baktır. öksürme ıksırma yok bendede 2015 life var. benim tüp atiker obd özellikli kendi ayar yapanlardan bunun artısı eksisi varmı bilmem. ama önceki corolla arıcımda tam olarak 180000 km civarı kullandım brc ile hiç bir sorun yaşamadım. o aracım 2000 model 1.6 terra special di. bilgilerinize sunarım. bu arabalar zaten 6. vites ekonomi için. benim bulunduğum yerde bir tek izmire gidersme sabuncu belli rampaları var dik rampa olarak orayıda en dik yerlerinde 3 le rahat rahat çıkıyor. genelde 4 le cikarım, devir çevirmeyi sevdiğim için. bunlarda benim yaşadığım şeyler kendin düşün tart. tüpü taktırdığın yerde güzel işçilik yaparlar. dediğim gibi kelebek temizliği teklemeyi cözebilir ama bujilerden birisi yandıysa da çekişten düşer öksürür bildiğim kadarı ile ama tabii illaki bilen bi sanayide arkadaşa gösterebilirsin.
  • lee67 L kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun; bende zonguldaktayım, Ereğli arazi çok engebeli ve yokuş olduğundan şehir içi yakıt fazla yazın 10-11 litre arası kışın ise daha fazla 13-14 litreleri bulabiliyor, ama uzun yol gayet başarılı 2 kere istanbul sabiha gökçene gittim birinci sefer 5,8 litre hız ortalaması 110 civarı ikinci sefer 5,4 litre hız ortalaması 90-100 arası benim için gayet başarılı bir veri, araç 2014 Advance MDS - yokuş kalkışa gelince illaki yokuş olması gerekmez firene basıp durduktan sonra bedala biraz daha abanın hem sesli hemde görsel olarak uyarı verecek ve yaklaşık 3-4 saniye kadar aracı tutacaktır makyaj öncesinde eğim sensörü yok direk pedalla alakalı yokuş aşağı, yokuş yukarı, düz yol, ileri yada geri her türlü devreye girmesi gerekiyor.
  • Sıfır orjinal teyp satıyorum corolla için ilan linktedir.

https://forum.donanimhaber.com/corolla-auris-sifir-orjinal-teyp-2013-2017-uyumlu--128022535#128022535

• Arkadaslar iyi aksamlar aracimin periyodik bakimini kendim yapmaya karar verdim. 1.4.d hangi yagi kullanmaliyim filtreleri hangi mark secmeliyim yardimci olursaniz sevinirim saygilar

• teşekkürler hocam ben düzde çok denedim bir türlü çalışmadı sonra yokuşta denedim çalıştı sanki yokuş daha dikse daha kolay devreye giriyor
  • lee67 L kullanıcısına yanıt
    el freni çekiliyse çalışmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScHeNKii_ScP

Evet arkadaşlar nur topu gibi bir sesimiz daha oldu.

20.000 km. de ilk defa duydum bu sesi. Muhtemel kronik fren kaliper sesi. Cumartesi 20.000 bakımına gidecektim, tam da zamanında yaptı sesi. Bu araç sahibiyle duygusal bağ kurup yanliz olmadığımızı hissettiriyor. Trim sesi, direksiyondan gelen sesler, geri geri giderken fren yapıldığında uğultu şeklinde sesler ve en sonunda videodaki ıslık sesiyle, her daim benimle iletişim halinde olduğunu hissettiriyor benim Corollam.😁

Buyurun:

https://youtu.be/5KvPS1cZYkY

Evet arkadaşlar ön balatalar garantiden değişti. Bu arada 20.000 bakımı da yapıldı.

Ekstradan 40.000 de değişecek hava filtresini de kendi isteğimle değiştirttim. Yani daha ucuza da mal olabilirdi 20.000 bakımı. Polen filtresi 30 tl. ye aldım kendim değiştirdim. Yağı kendim götürdüm. Tek eksiği enjektör temizleyici kaldı. Servis 80 civarı fiyat istiyordu, ben 25 tl ye Alman malı alıp depoya katacağım. Kalın sağlıcakla.

• ScHeNKii_ScP kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamadıysam servise 215 lira vermişsiniz, 100lira da yağ ücreti desek 315 liraya bakımı yapmışsınız. Çok iyi görünüyor buradan :)

• Evet Arkadaşlar corolla 1.33 life 2015 model aracımla 5 litre 110 KM hozla yaktıramassın demişlerdi, bazı arkadaşlar( ortalama deyince bizi ralli pilotu falan zannediyorlar sanırım. Herkesin bildiği gibi hız sabitleyici ile ortalama 110 Km birtek şehir içinde sabitleyici kapatıyorum ordada genelde 80 KM kurallardan ötürü.). bilgilendiri olsun diye onlar için bi video çekebilecek zamanım oldu.
    buyursunlar izlesinler. Bakalım Yakıyor mu Yakmıyor mu?

Tarih 03.08.2017

Soma nın Rakım : 175 metre
    dikili nin Rakım : 2 metre

yapılacak yol km olarak

Git gel = 75 + 75 = 150 KM

Gidiş Dönüş Çektim Dönüşte bir Miktar trafik fazlaydı ve bergama izmir yol ayrımında trafik biraz üzücüydü.

Yanliz Dikili Gidişi 4.9 litre

Dikili Dönüşü 4 Yetişkin 2 Çocuk Ve Valizler 5.6 litre

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estaba -- 4 Ağustos 2017; 12:50:7 >
    Teşekkürler. Evet aynen öyle oldu ve ekstra hava filtresi de dahil.

• estaba kullanıcısına yanıt
    kusura bakma ama bu verdiğin rakamlar imkansız tekrar ediyorum im-kan-sız. bu rakamları yazarak dizel coroola alanları alenen gerizekalılıkla itham ediyorsun. 1.33 motorla 110 la gideceksin ve 4.9 lt yakacaksın. her iki 75 km yi de rampa iniş yaparsan belki. yazın bu sıcağında klima da mı açmadın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

kusura bakma ama bu verdiğin rakamlar imkansız tekrar ediyorum im-kan-sız. bu rakamları yazarak dizel coroola alanları alenen gerizekalılıkla itham ediyorsun. 1.33 motorla 110 la gideceksin ve 4.9 lt yakacaksın. her iki 75 km yi de rampa iniş yaparsan belki. yazın bu sıcağında klima da mı açmadın?

arkadaşım dikkat edersen yazıların üstüne tıkladığın zaman hususi video çektim inanmayanlar için klima açık şekilde durum bu.
    he video çekerken açmışındır sonra kapatmışındır falan filan bu işlerle uğraşacak karakterde insan değilim. inanmayan arkadaşlara husisi çektim bunları yazdığınız için. dizel alan arkadaşlar a diyecek bişi yok ben bu şekilde kullanırsam bu şekilde gidiyor.

Bi Ara da 100 Km sabitleyip gitsem acaba ne yakar diye düşünüyorum şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi estaba -- 4 Ağustos 2017; 15:56:20 >
  • Toyota'ya yüzde beş civarı zam gelmiş. Umarım satışları düşer de gelecek ay iyi bir indirim yaparlar :))

Eylülde klasiktir bir zam daha gelir, kasım sonuna kadar indirim beklemeyin. Şu aralar sıfır araç almak için en ters zaman. 1.6 corolla advance mds makyajlı kasayı bayilere hiç gelmeden(test aracı vardı sadece 1 adet) 76000 liraya almıştım geçen haziranda. Şuanda 94000 lira liste fiyatı var metalik renkle beraber.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Eylülde klasiktir bir zam daha gelir, kasım sonuna kadar indirim beklemeyin. Şu aralar sıfır araç almak için en ters zaman. 1.6 corolla advance mds makyajlı kasayı bayilere hiç gelmeden(test aracı vardı sadece 1 adet) 76000 liraya almıştım geçen haziranda. Şuanda 94000 lira liste fiyatı var metalik renkle beraber.

Aynı aracı 86,500e alacaktım ama istediğim renk yoktu, belki zam gelmez sipariş veririm diyordum. Şimdi 91e bırakırlar tahminimce. Şu haliyle vazgeçtim diyebilirim, iyi bir kredi kampanyası olmazsa.

• 
Sayfa: önceki 15181519152015211522
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.