Şimdi Ara

YENİ TOYOTA AVENSİS KLUBÜ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
12
Favori
22.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hocam 44 civarina alabilcem o halde ii firsat mi kacirmamam mi gerek

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

hocam 44 civarina alabilcem o halde ii firsat mi kacirmamam mi gerek

şu araca bi bakın:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-aracim-en-dolusudur-37-binde-servis-bakimli-boyasiz-187111309/detay/
  • cavit63 kullanıcısına yanıt
    hocam

2012 avansıs elegant extra var arkadasda 14.000 hasar kayıtlı on arka camurluk ve bagaj kapagı degıstı diye yazmıstım burda ya

1 2 galerıyı aradım 14 bın hasar kayıtlı aracı bız 38 en fazla 40 verırız dedı

bu ısten anlayan arkadaslar yardım edebılrı mı bana

44-45 den asagı alamam ama galerıcerın lafıda vazgecmeme sepep oldu sankı
  • catik kullanıcısına yanıt
    Galerici size verdiği fiyattan alıp sizin alacağınız fiyattan kendi satacak elegant extra ve güncel makyajlı kasa ise alınır.Arkadaşınızda aracın hasarlı resimleri varsa alın ilerde satarken kullanırsınız. uzun süre bineceksiniz bence bu fiyat iyi birde lpg varsa dahada iyi.yinede bir piyasa araştırması yapın aynı aracın hasar kayıtsızını 55.000 tl.den aşagı bulacağınızı zannetmiyorum.Ben 2012 elegant extra makyajlı kasa hiç hatasız ve lpg.siz 25.000 km olan aracımı 56.000 tl.ye aldım bu ay başında.

YENİ TOYOTA AVENSİS KLUBÜ YENİ TOYOTA AVENSİS KLUBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 22 Kasım 2014; 22:57:17 >

hocam prince marka lpg var sanirim en kalitelis biymus oyle mi...

onun disinda resmler yok ama tum degisimler servisde yapildigindan ne degisti kaca degisiti hepsi mevcut

yani hocam 44 gibi bir fiyata verirse kacirma mi dersininz 14 bin hasar kaydi olmasina ragmen
  • catik kullanıcısına yanıt
    Biraz daha pazarlık yapın kırk kırkbir civarı alabilirseniz vede prins lpğ varsa bence iyi fiyat tabiki karar sizin.Hasar kaydından dolayı satarken sizde biraz zorlanabilirseniz uzun süre binerim derseniz alınır ama ben beş altı ay binerim satarım derseniz alırken kazanmanız lazımki satarken zarar etmeyin.Zaten avensis pazarı biraz nazlıdır corollaya göre.

Aşagıdaki forum sitesine üye olup konu açın daha çok yardım alabilirsiniz.
    http://www.toyotaclubtr.com/index.php?action=forum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cavit63 -- 22 Kasım 2014; 23:39:09 >
  • Merhabalar, 2006 Avensis sahibiyiz. Araç yüz bin km yi geçti ama hala çok memnunuz :) Yine Toyota almayı düşünüyoruz sebebi servisi, kalitesi ve marka bakımından memnunuz. Bu aralar otomatik mi olsa diye düşündüğümüzden 1.6 cvt premium Corolla'yı denedik. Fakat aklımızın bi yanı yine Avensiste kaldı. C ve D sınıfı araç farkı var sonuçta. Konuyu sonuca bağlarsak önümüzdeki yıl içinde Avensise 1.6 motor seviyelerine otomatik vites seçeneği gelir mi yada gelcek mi? Herhangi bir haber var mı? Yada modelle ilgili yeni gelişmeler kasa değişikliği, makyaj, yeni motor seçenekleri neler göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cepcep34

Merhabalar, 2006 Avensis sahibiyiz. Araç yüz bin km yi geçti ama hala çok memnunuz :) Yine Toyota almayı düşünüyoruz sebebi servisi, kalitesi ve marka bakımından memnunuz. Bu aralar otomatik mi olsa diye düşündüğümüzden 1.6 cvt premium Corolla'yı denedik. Fakat aklımızın bi yanı yine Avensiste kaldı. C ve D sınıfı araç farkı var sonuçta. Konuyu sonuca bağlarsak önümüzdeki yıl içinde Avensise 1.6 motor seviyelerine otomatik vites seçeneği gelir mi yada gelcek mi? Herhangi bir haber var mı? Yada modelle ilgili yeni gelişmeler kasa değişikliği, makyaj, yeni motor seçenekleri neler göreceğiz.

Toyota T27'den sonraki Avensis 1.6'ya Multidrive S koymazsa ve hatta hill holder koymazsa rekabet dışı kalır. İnatla 2.0'a koyuyorlar otomatiği. Bence sınıfının lideri olur fiyat/performans bakımından bu 2 özelliği sunarlarsa. 75 bine D segmenti mi kaldı Avensis dışında?

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    turbo motor gertirmediği sürece bu araba tutulmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: absolutevanilla

turbo motor gertirmediği sürece bu araba tutulmaz.

Atmosferik 1.6 lt 132 bg'lik motor bence süper sorunsuz. 1,5 tonluk kasayı da uzun yolda iyi kaldırıyor. Bizim tüketim 7.8 lt sabit. Turbo gelirse, ki Toyota için bu segmentte ve C segmentindeki Corolla ve Auris için bu ilk olur, tüketim ve sorunsuzluk konularında baş ağrısı yaratabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 24 Kasım 2014; 0:13:00 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    3 ay sonra 2009 avensisim 6 yaşına girecek ve bence 1.6 132hp bu kasaya yetersiz.
  • absolutevanilla A kullanıcısına yanıt
    Alt devirlerde maalesef yetersiz üç bin devir üstünü çevirmeye başladığınızda aracın 132 bg olduğunu anlıyorsunuz.Hızlanmalarda vites düşürüp devir yükseltince çok iyi hızlanıyor buna rampalarda dahil.Tabiki bu araçta ikibin cc motorla gezmek araçtan daha fazla zevk almamızı sağlayacaktır ama verğiler ve devletin yanlış politikası yüzünden bizi düşük hacimli motorlara mahkum ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Alt devirlerde maalesef yetersiz üç bin devir üstünü çevirmeye başladığınızda aracın 132 bg olduğunu anlıyorsunuz.Hızlanmalarda vites düşürüp devir yükseltince çok iyi hızlanıyor buna rampalarda dahil.Tabiki bu araçta ikibin cc motorla gezmek araçtan daha fazla zevk almamızı sağlayacaktır ama verğiler ve devletin yanlış politikası yüzünden bizi düşük hacimli motorlara mahkum ediyor.
    Turbo motor baş belası....Bir alanlar birde almayanlar pişman...Normal atmosferik sorunsuz saaat gibi çalışan 132 Hp motor tercihimdir..2014 .Avensisi 15 gündür kullanıyorum...Ani zıplama hızlanma yok...Ağır ağır devir arttıkça hızlanıyor...4 - 5 vites dedinmi uçuyor..Kasa ve içi ve donanımı çok güzel... akıllı giriş, anahtarsız çalışma....Daha bir çok özellik var...Kasa 1430 kg....Bagaj kocaman 3 kişi sığar..Ve çok konforlu, deri koltuk bir otomobil...Gidin içine bir girin inceleyin......Seri araba isteyen COROLLA baksın arkadaşlar.. 132 beygir motor bu kasaya az diyenler 105 Hp motorla satılan 1450 Kg passat ve Superb hakkında ne diyecekler bilmiyorum.. ?....

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Turbo motor baş belası....Bir alanlar birde almayanlar pişman...Normal atmosferik sorunsuz saaat gibi çalışan 132 Hp motor tercihimdir..2014 .Avensisi 15 gündür kullanıyorum...Ani zıplama hızlanma yok...Ağır ağır devir arttıkça hızlanıyor...4 - 5 vites dedinmi uçuyor..Kasa ve içi ve donanımı çok güzel... akıllı giriş, anahtarsız çalışma....Daha bir çok özellik var...Kasa 1430 kg....Bagaj kocaman 3 kişi sığar..Ve çok konforlu, deri koltuk bir otomobil...Gidin içine bir girin inceleyin......Seri araba isteyen COROLLA baksın arkadaşlar.. 132 beygir motor bu kasaya az diyenler 105 Hp motorla satılan 1450 Kg passat ve Superb hakkında ne diyecekler bilmiyorum.. ?....

Alıntıları Göster
    Bende de 2009 bir önceki kasa avensis var. Alali 8 ay oldu. Aractan gayet memnunum. Aracimin en büyük eksiği 6. vitesin olmamasi. Hızı pek hissettirmiyor zaten. Biraz basinca araç 6. vites nerde diye bagiriyor. Seytan o kadar dürtüyor ki üzerine biraz daha koy son kasa al diye.

• m_b_68 kullanıcısına yanıt
    Bendede 2006 t25 kasa 1.6 elegant vardı dediğiniz gibi 120 km den sonra altıncı vites istiyor araba bağırıyor.Yeni kasada altıncı vites ve valmewatik motor ile yüksek süratlerde motor sesi yok gibi bir şey.Ben deneme amaçlı bir defa 140 km sürate çıktım t25 kasanın 100km hızındaki sesiyle eş degerde idi.Yanlız aracınızın malzeme kalitesi olarak kıymetini bilin yeni kasada kaliteden biraz ödün vermişler elektronik olarakta bayağı geliştirmişler.Akıllı giriş anahtarsız çalıştırma otomatik el freni çok güzel bazı özellikler.Yeni kasada arka yolcu tarafı diz mesafesi biraz daha dar fakat şaft tünelinin olmaması güzel bir avantaj olmuş.İnşallah yeni kasa sizede kısmet olur D seğmentinde böyle bir araca binince insanın gözü başka araç görmüyor zaten piyasada çok gezinen bir araba olmadığından ilgide çekiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Hasar kaydı varsa bence ellibinden fazla verilmez kusursuz olanlara ellibeşbin civarı fiyat yazıyorlar.sizde satmaya kalktıgınızda hasar kaydından dolayı istediğiniz fiyata satamayacaksınız.
    Geçen zaman içinde bu aracı aldınızmı bilmiyorum.Ağır kazalı bir otomobil ile hiç defosuz orjinal otomobil arasındaki fark 5000 liradan çok daha fazla...52.000 lira uygun fiyat değil kollama fiyat...El değmemiş temizleri 56 - 60 bin..Lira ise.......Devamı size ve satıcıya bağlı...

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Geçen zaman içinde bu aracı aldınızmı bilmiyorum.Ağır kazalı bir otomobil ile hiç defosuz orjinal otomobil arasındaki fark 5000 liradan çok daha fazla...52.000 lira uygun fiyat değil kollama fiyat...El değmemiş temizleri 56 - 60 bin..Lira ise.......Devamı size ve satıcıya bağlı...

Alıntıları Göster
    Merhabalar kısmetse pazartesi günü 1.6 avansis elegant almayı düşünüyoruz adamla anlaştık 32.500 2005 model 140binde kiminisi km fazla kimisi 2005 modele 32.500 verilmez diyenler oldu kararsız kaldım ilk defa toyota aracı kullanıcam kararsızım yardmcı olun :)

• ISuHaSI I kullanıcısına yanıt
    Bakımları zamanında yapıldı ise o kilometre o yaştaki avensis için bir şey degil.Bende 2006 lpg li elegant vardı aldığımda 152.000 km.de idi ve yeni kasa alıp sattığımda 180.000 km dayanmıştı.Sadece rutin bakımlarını yaptırıp bindim.Bu zamana kadar sanayi yolunu unuttuğum ilk aracım oldu zevk alarak binilecek kaliteli bir araçtır.Bu seri zenonlu avensislerde kronik aydınlatma problemi vardır. zenon Far tası yüksek ısıdan özelliğini kaybedip kararır ve yansıtmayı iyi yapamaz ve sizde önünüzü göremezsiniz.Alırken kontrol edin.
    hocam motor komple değişimiş :/(
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.