Şimdi Ara

Yeni Topladığım PC ye Windows Yükleyemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,öncelikle belirteyim teknolojiden pek anlayan bir insan değilim.Arkadaşımın tavsiyesi ile yeni bir sistem topladım.Sistemim:

Intel Skylake Core i5 6500
    Msi H110 Pro-VD
    Msi Radeon RX 460 4 GB
    Kingston Hyper Fury 8 GB
    WD Blue 1 TB 7200RPM
    Aerocool V3C 500W

Bileşenleri kurduk sistem düzgün bir şekilde çalıştı.Usb(UEFI) ile Windows 10 kurmayı denedik biraz yavaş açıldı ama kurduk.Daha sonra usb ile lan driverı yükledik bilgisayarı tekrar başlattık.O zamandan beri ne windowsa geri girebildik ne de yeni bir kurulum yapabildik.Windows 7 yüklemeyi denedim onda da başarız oldum.Kurulum ekranına geçerken donup kalıyor ve düzelmiyor.Sorunum nedir bilemiyorum çözüm hiç bulamadım donanımsal mı yazılımsal mı hiç fikrim yok.Bu tarz sorun yaşayan var mı diye araştırdım internette biraz ama maalesef denk gelmedim.İlk defa bilgisayar toplayayım dedim pişman olmak üzereyim :) Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa bu konuda çok minnettar olacağım.

• Kurulumda donma sorunu benim başıma da gelmişti sorun HDD imiş. Ondan olabilir birde usb bozuk olabilir. Cd ile denemenide öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrar windows kurun her surucuyu tek kurup restart atarak deneyin.
  • Büyük ihtimal hard diskte problem var. Sata portunu değiştirip tekrar deneyin. Sata portlarına takılı başka bir aygıt varsa bu aygıtları çıkararak da denemenizde fayda var.
  • 2 farklı usb ile 2 farklı sistem kurmayı denedim başarısız oldum.Hard disk için söylediklerinizi deneyeceğim umarım çözüm alabilrim.
  • sorun harddisk değilmiş. onboard ekran kartıyla açılıyor. harici ekran kartıyla yine biosta takılıyor. ne yapabilirim?
  • Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneme şansınız var mı ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.