Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (2 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.824
Cevap
176
Favori
934.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mtv yatıracak satıcı olursa, son güne kadar bekleyip, satılan araçların vergisini bir seferde ödüyorlar.
    Araç alırken bu mtv yi mutlaka kimin ödeyeceği konusunda konuşmak lazım.
    Genellikle satıcı ödüyor, yani "anahtar teslim" deyimine uygun olarak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de aracı 1 TEmmuz da satın aldım. Bayii ödedi.
  • gözlük koyma s lerde var mı acaba?
  • ben de Mayıs'ta aldım ama borç çıktığı için kendim ödedim, bayiye ilk sorduğumda sanki biz ödemiyoruz dediğini hatırlıyorum ama geçmiş zaman yapacak birşey yok, bundan sona alanlar sorarak alsın bence, 1 taksit 500TL az değil
  • Dağ yollarında toz çalışma vardı
    Ondan mı viraj fazlalığından mı bilmiyorum ama radar fren destek sistemi geçici olarak hizmet dışı kaldı
    Başına gelen var mı
    Bu mesaja eklenen görseller:

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • toga1453 kullanıcısına yanıt
    radar destek sistemi toz çamur vs olduğu zaman devre dışı kalır aksi takdirde sürekli uyarı verip fren yapar ilerleyemezsiniz, detaylı bilgi kullanma kılavuzunda da mevcut (hangi durumlarda devre dışı kalabileceği)
  • Teşekkür ederim Bir ara çok üzülmüştüm markası boş Gerçekten güzel çalışıyor ama biraz devre dışı kalınca çok üzülmüştüm oyuncak mı bu acaba demiştimsistem Gerçekten çok güzel çalışıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ronin67777

gözlük koyma s lerde var mı acaba?

Yok

• Merhba arkadaslar.ön yolcu koltugunun altindan yani aracin sol altindan su akiyor bunun sebebini bilen var mi? Klima suyu mudur? Arac park halindeyken akiyor damla damla

• Hocam benim eski araçtadada ayni şey olmuştu. Servise gittim, aracı parkettikten sonra bir şey damliyor bakin bir dedim. Hiç bakmadilar, hatta güldüler. Klima suyu o dediler.Gerçektende klima suyuymuş.

• Tesekku ederim bilglendirmeniz icin.
    Bu arada aractan cok memnunum.uzun yol yaptim ve ani saganakta 140km hizda yol aldim.yol tutus harika aracim 4x4.
    Cruise kontrol muthis
    Spor modunda muhtesem bir hizlanma var
    Yakit 4.3 gordum uzun yolda 70-80 km hizda
    S ici klima acik genelde 6.2 civari

• Hayabusaking H kullanıcısına yanıt
    Ben aracı alırken 4x4' ler belli bir sürate kadar (sanırım 60 km/h) 4 çeker sonra otomatik 2 çekere düşüyor demişti bayi. Süratli kullanımda 4x4 kullanılamıyor, sadece arazide kullanılıyor demişti. Bu doğru mu yoksa satıcı salladı mı? 4x4 alayım diye niyetlenmiştim ama öyle söyleyince 4x2 aldım.
  • Gezgin350 kullanıcısına yanıt
    sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş veya satıcı yanlış bilgi vermiş. SPORT moda aldığınızda araç 4 çeker olarak gidiyor. Satıcının bahsettiği sadece LOCK modunda geçerli olan bir durum, yani ağır arazi şartlarında LOCK moduna almak gerektiğinde aracın yere basma kuvveti arttığı için max 60 km hızda gidilebiliyor. Suzuki'nin sitesindeki e-broşürlerde belirtilmişti.
  • Auto mode seçildiğinde arac ihtiyac halinde 4x4 moda geciyor
    Sport mode da tork tekerleklere dagıtılıyor,ga tepkisi artıyor ve sanzıman yuksek devirde calısıyor
    Snow mode asfaltsız ve kaygan yollarda kullanılabilir
    Lock ise arka tekerleklere agırlık olmak uzere arazi kullanımı icin.
    Sadece lock mode da fazla bir hız yapamazsınız

Bu aracı bence kesinlikle 4x4 almak gerekir,aradaki fiyat farkına değer.
    Satıcıları dinlemeyin.Nette aracla ilgili cok fazla bilgi var.Aynı zamanda bu 4x4 sistemiyle ilgili bilgi almak icin bir site de var.Youtube da allgrip yazıp konuyla ilgili görsel bilgi alabilirsiniz.

• Hayabusaking H kullanıcısına yanıt
    bana da napacaksın 4 çekeri 2 çeker al dedi
    kesinlikle 4 çekeri alın
    yılda bir defa 4 ihtiyacınız doğar veya tatillerde kırda bayırda karda kışta bir defa ihtiyaç duyarsınız
    pişman olmayın
    bu kış terisoumla bir tek ben ve 4matic mercedes zincirsiz tipide yol aldık. hemde keyifle
    duran zincirle bile kalkamadı
    çook keyifli kışın
  • Arkadaşlar lastik konusu ile ilgili hem fikrinizi almak hem de bilgilenmek isterim.

Web sitesine girdiğimde lastik ebatları 215 55 17 olarak gözüküyor.

1) Bu ebat GL/GLX modeli için geçerli sanıyorum, Vitara S modelinde de herhangi bir farklılık boyutlarda (sanmıyorum ama) yoksa tüm modeller için standard mı?

2) 215 55 r17 de malesef 17 inch kategorisinde az tercih edilen lastiklerden. Daha çok üretilen ve satılan ebatlardan 225 50 R17 ile ebat % farkına baktığımda (http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25 ) yaklaşık %1.65 gibi bir fark çıkıyor ve sitede yazdığı üzere - + %2.5 luk fark kabul edilebilir diyor. Bu konuda herhangi bir tecrübesi, servise danışmışlığı olan var mı ?

3) Aracı satın alanlara sormak istiyorum aracı aldığınız lastik ebadı 215 55 r17 mi ? Üzerinde gelen lastiğin markası nedir ? Belki araç satın alındıktan sonra direkt değiştirme yoluna gidilebilir.

Teşekkürler

• Bende 4x2 aldığıma pişmanım biraz para denkleştirince satıp 4x4 alacağım.
  • sertakan S kullanıcısına yanıt
    Ben Suzuki SX4 sahibiyim..
    Onda da 1.6 vvt motor var 120 BG'lik..
    2 senedir BRC LPG kiti var üzerinde.. Motorla uyumu tek kelime ile mükemmel.
    Ortalama 18-20 krş/km tüketimi var (LPG: 1.89 TL/lt)
    Aynı motor ise gönül rahatlığı ile taktırılabilir.

BRC zaten kendisi 2 sene garanti veriyor..
    Motor hariç diğer sistemler zaten Suzuki'nin garantisi kapsamında.
    Garanti olayını çok dert etmeyin derim.
  • Suzuki bayileri liste fiyatı üzerinden indirim yapıyor mu?
    Yakın zamanda alanlar aldıkları versiyonu ve fiyat bilgisini paylaşabilir mi..
  • kaankalay kullanıcısına yanıt
    4x4 zaten hakkını verebileceğim bir özellik değil. Yaşadığım yerde hava şartları, coğrafik şartlar vs. ihtiyacım olmayacak birşey. Sadece sport modu ve yol tutuş için düşünmüştüm. Gerçi 4x2' nin de yol tutuşu gayet güzel. Savrulma hissi falan hiç yok. Satıcı da yanlış bilgilendirme yapınca 4x2 almıştım. Tek pişmanlığım çift renkleri beklememiş olmam. Mayıs'tan Temmuz' a kadar beklemek istemedim. İlerde makyajlanır, değişik motor, donanım seçenekleri falan gelirse onunla değiştiririz artık.
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.